Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 10. 2016 22:23
S višněmi pracuji toliko v tuzemsku a s takovouto trochou bych asi neuspěl. Ale inspirativní..

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2016 15:10
Ahojte.smiling smileyR.

Zátoka Mudri Dolac na Hvaru. Miluji takové zátoky. Uprostřed sezóny - a klídek a pohoda - nádherné moře. Tady jsem zavzpomínala na Dokyho z fóra - je to tak trochu "jeho zátoka". Škoda, že už tady není aktívní na fóru. Snad se ozve. Chybí mi nejen jeho znalosti.






Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (05. 10. 2016 15:22).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2016 16:18
Tak to ti chybí podle jeho osmi příspěvků už 11 let. Dost dlouhá doba.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2016 19:02
.... asi to bylo UFO ... a přitom toho Fous, Zahajský ani Marcel, natož já ... tolik nevypili, když jsem dokázal fotit a oni taky stáli a ničeho se nedrželi ...
... normálně to večer vystópalo z moře ... chvíli se to na nás dívalo pač jsme se shodli, že to mělo voči, naklánělo se to ze strany na stranu ... a pak to nabralo kurs na Vis ...
[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (05. 10. 2016 19:46).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2016 20:32
kabinet302 - domnívám se, že Rero myslela doky1, byl tu s námi naposledy před 4 roky (dokud mu to někteří neznechutili), měl 668 příspěvků a pro tohle fórum udělal spoustu užitečné práce např. výjezdový kalendář. smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rosmarine (06. 10. 2016 10:03).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 10. 2016 23:33
Jo Rero, a hned vedle Basina, také krásná zátoka. Vždy se tam rádi podíváme a zkoupneme.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 10. 2016 17:55
... pár obrázků ze Svirce ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 10. 2016 14:16
Jsem ráda ,že nás stále ještě čekají místa jako je Mudri Dolac, Basina a jiné, které jsme zatím nanavštívili. Hvar je ostrov nekonečných možností..Nakazili jsme úspěšně hvarkou i naši dceru,která již dvě léta po sobě byla s přítelem právě na Hvaru.

Co mě pobavilo : Ptali se domácího jestli je třeba v Jelse posilovna. No ten byl naštěstí při zdravém rozumu a prý naco utrácet kuny ,že je vezme na vinici. Koupil dvoje nové nůžky a hned byla posilka na celé odpoledne. Ve finále byli všichni moc spokojení. Mladí si to užívali,večer si dali společnou grilovačku a měli nový zážitek o vinobraní.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 10. 2016 21:58
A kde jsou fotky, jak pod kostelem loupíš vavřín? My tam tedy také loupežničili...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 10. 2016 08:30
Ahojte smiling smileyR.

Rosmarinko - děkuji za připomenutí, že Doky tam měl ještě tu čísličku 1. Pomohl mi například popiskem města Hvaru - konkrétně lokalizaci Podstine, kde jsem pak týden pobývala - a bylo moc fajn. A taky mi podrobněji popsal na Brači Splitskou - a tam jsem taky pak více jak týden vegetovala. Vidíš Kabinet - že zase tak dlouho nevzpomínámsmiling smileysmiling smileysmiling smiley

Fous 57 - ano, jsou to opravdu klidné a krásné - pro mě nádherné - zátoky - Mudri Dolac asi nejvíc a pak sousední Basina. Nesrovnávám s jižní části Hvaru - protože tam je to zase úplně jiné - taky krásné. Ale to je právě to pěkné, že Hvar je tak různorodý, a každý si tam může najít to "své" místečko. Ještě nemám prozkoumanou část - kam jezdí Waja - tzn. od Sučuraje jižní oblast Hvaru - někam po už mnou prozkoumaném - Gromin Dolac [www.castawayhvar.com] .

Vranko - tak to je super - tak to měla dcera fakt takový autentický zážitek z Hvaru - a to se nezapomíná. My jsme měli hlavní stanoviště letos taky v Jelse - protože s vnoučky jsem chtěla mít mnou již známé a prozkoumané místo - a taky aby bylo trochu živo - po "ospalém" a romantickém Pisaku.


Jelsa a hydroplán: [www.youtube.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 10. 2016 11:41
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2016 12:16
Ahojtesmiling smileyR.

Asi opravdu jediné město - pro které jsem ochotna opustit zátoky a pláže na samotě - je Jelsa na Hvaru. A to kvůli prostředí. kultůry a taky asi nejvíce kvůli" všeobjímající" - hudbě. Letos jsme bydleli hned u moře pod hudební školou v Jelse. Každý den se tam na večer ozývalo trénování pevěckých sborů. A když si šli ven odpočinout - tak zase spontánně i v přestávce začali zpívat. Krásně se to u kávičky poslouchalo. Ale zajímavé bylo, že i přes den tam trénovaly děti na klavír - a to byly asi prázdniny. A u nás vždy o prázdninách hudební školy zcela osiří. Schválně jsem se podívala - jak jsou kde v Evropě přibližně prázdniny.

Že byla hudba v Jelse všude kolem - to už jsem tu psala - i Fous. Ale teď v říjnu - jsem se dočetla, že tam měla hudební spontánní vystoupení - i část skupiny ze San Francisca. Starosta "stáhl" tyto lidi do Jelsy - a má můj obdiv. Možná mu pomáhá s mnoha rozhodnutími tato stabilní - a denně na lavičce k vidění - v Jelse - rada starších smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Zdroj: [www.total-croatia-news.com]


Skupina Cellar Doors:



Poslechněte: [www.youtube.com]

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
26. 10. 2016 20:15
... Luciste, to je taková sympatická pláž ( i když někteří znalci praví, že je tzv. profláklá )
ona je sympatická hlavně tak do 10ti hodin a taky tím, pokud tam člověk nemusí kodrcat autem po požární cestě od Sv. Nedjelje ...
... po 10té se začně plnit, po poledni už to bývá náročné ...
... no a když ( jako v našem případě ) přijel plameňák,viz. foto ... tak jsme pláž " Omaha "
v tichosti opustili ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 11. 2016 10:26
... jakpak na Hvaru dopadla letošní sklizeň oliv ... ?
tohle je odnaproti ( druhá strana Jadranu ) ... [www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 11. 2016 22:31
Na Krku dopadla super!!!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 11. 2016 18:15
... dobrá dobrá ... a pár fotek by nebylo ? yawning smiley
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 11. 2016 08:16
Petře, na Hvaru...? Dobré to bylo thumbs up



Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 11. 2016 17:58
Zdravím příznivce Hvaru. Mám dotaz jestli by mi mohl někdo dát kontakt na ubytování na straně Ivan Dolac (Zavala a pod.), Potřebuji dva apartmány vždy pro 2+1. Termín 11.8.2017 - 25.8.2017. V ID jsou apartmány kde jsme byli již obsazené. Jitka mi nějaké nabídla,ale není to úplně ono. Tak kdyby měl někdo kontakty ,prosím na SZ.
Děkuji.

Zdeněk
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 11. 2016 18:30
... sami využíváme služeb Jitky a tak Ti neporadím ... ale když je tu takový klid, tak tady dám pár fotek ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 12. 2016 19:49
... co sem dát 29. prosince ... ?
něco na zahřátí, nejen pro milovníky ... Hvaru ... ? yawning smiley
P.S. ... přeji hodně toho ... z poslední fotky yawning smiley

[www.rajce.net]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 12. 2016 09:34
... natož na Silvestra ... drinking smiley

... tak třeba přistání v Jelse ...
[www.youtube.com]

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 12. 2016 12:23
... skalní artefakt na jedné z hvarských plážiček ... asi ani není artefakt, protože ženské torzo vytvořila příroda bez lidského zásahu ...

[www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 01. 2017 10:13
... " jeskyně draků " yawning smiley na téže pláži ...

[www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 01. 2017 21:30
... sapristy ... ta zima je nějak dlouhá ... yawning smiley

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (04. 01. 2017 21:34).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 01. 2017 14:15
... nefotím jen já ...
třeba on ... a navíc, je to profík ... smoking smiley
mimochodem, ukázal nám ... pro nás nově objevenou pláž ...
... ale protože to byla FKK ... tak jen obrázky krajinky, moře, sůl a oblečený průvodce ...

[www.rajce.net]

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 01. 2017 07:17
zdravím všechny,

mám dotaz: byl jste někdo v apartmán VILLA MATELJAN? pokud ano, pak prosím o podělení se s dojmy z ubytování( čím víc, tím líp).

děkuji předem
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 01. 2017 09:25
Ještě by to chtělo napsat, v jakém letovisku by ta vila měla být.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 01. 2017 20:24
Bessy, upřesním. Ono naše oblíbené místo se zove Baščanbad. Ze Zavaly velmi snadno dostupné, plavba několik minut. Ale nutno malinko přispíšit, neboť zaplouvají i další zájemci. Následuje Uvala Žutica, to je za tím obydlím.

Co se týče focení, nepřeháněj. K tomu mám daleko, jak uvádíš. Jen jsem se po mnoha letech vrátil k hobby, které mě bavilo a měl jsem k němu dobré základní vedení. Samo s jinými tehdejšími možnostmi. V mezičase převládalo spíše video, ale na foto nedám dopustit. Fotím pro radost, ne na výstavy grinning smiley.

Co píše pepan71, znám pouze stejnojmennou pekárnu u nás v Zavale s pobočkou v ID.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 01. 2017 22:00
Pepanova vila bude zřejmě v zátoce Vela Stiniva.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2017 08:41
zdravím,
omlouvám se za neupřesnění místa, jedná se o zátoku Vela Stiniva. Popř. jiný tip v této lokalitě.
Díky předem
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.