Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2016 17:35
... Michale ... zatím dávám fotky z cesty na vlákno ... Kdo už jste se letos vrátil ...
všechno přijde, ostatně v 08,00 ráno, 16.07. jsi u pláže v I.D. říkal, že máš nafocených 15 filmů ... tak sem něco šupni taky ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2016 08:39
No, na digitálu bych ty filmy asi moc neužil. I když s digitálem jsem se pral, kousal se v nejméně vhodných chvílích. Však už má taky něco za sebou. Takže fotek jsem udělal jen pár a fotit mobilem mě připadá, no jak bych to nazval ušlechtile, primitivní.
Jinak, byl si se podívat do pevnůstky?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2016 09:53
... grinning smiley
v pevnůstce jsme nebyli, protože jsme takřka každý den brázdili něžné vlnky Jadranu ... však to znáš yawning smiley
... brzy pošlu nějaké momentky z mobilu ...

smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2016 10:06
Ahojtesmiling smileyR.

Letos jsme po krásné pevnině v Chorvatsku zvídali / no spíše se "pelešili" / znovu už po několikáté i trošku na ostrově Hvar. Snad takové nejvíce exotické místo na Hvaru - mimo Pekelné ostrůvky - je Zarače v blízkosti města Hvar. Koukněte:

Zarače: [www.youtube.com]




Restaurace - spíše bar - super posezení - spíše v podvečer a večer: [www.youtube.com]



avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2016 19:20
... Michal tlačí na pilu a tak celý soubor místo na vlákno ... Kdo už se vrátil ... dám sem, jako by to už patřilo ke Hvaru ...

... ranní trajekt v 05,00 ze Splitu do Starého Gradu byl poslední kapka do přelitého poháru eye rolling smiley ... do něhož jsem už několik dnů před odjezdem na Jadran doma neustále přilíval ... na Jadran musíme vyjet co nejdřív, protože cestou budou problémy ... ty jsem viděl v následujících zádrhelech ...

1) ... komplikace v dopravě ve Vídni ... skutečnost ... Vídeň jsme projeli hladce
2) ... jedeme v pátek, Lučko bude ucpané ... skutečnost ... na Lučku, kromě policistů na motorkách bylo pár aut
3) ... sobota, sezóna, druhý ranní a další trajekty budou plné ... o tom je tato galerie ... [www.rajce.net]

P.S. ... počasí sice vypadalo výhružně, ale mraky odtáhly po jednom dni ... o to příjemnější bylo sobotní vykládání auta a boxu ...
... za tu buzeraci s odjezdem jsem se účastníkům zájezdu omluvil ... yawning smiley

P.S. ... po otevření galerie dvojitou šipkou na horní liště zvětšit ... a pak prostřední šipkou spustit prezentaci ...

smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2016 08:39
Petře pěkné. 67 fotek jen na trase Split - SG. Tolik jsem jich neudělal za celou dovolenou!
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2016 11:45
... dobrá, já to omezím ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2016 20:57
smiling smileyNic neomezovat a Zahajskej polepšit v počtu. Potom tady nic nevidíme. Všichni cestují a dokumentace nikde.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 08. 2016 09:06
... dobrá, dobrá ...
tak jak tohle a mnoho dalších věcí ... dostat do kufru ... ?
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 08. 2016 11:01
Ahojtesmiling smileyR.

Na Hvaru není jenom jedno Zarače - je ještě jedno Zarače - a to Zarače Gdinj, na severní straně Hvaru kousíček od Pokriveniku - poblíž Gdinj . Původně jsem zamýšlela, že se usadím na Hvaru na pár d. v jednom Zarače, a pak v druhém. Jenže rozhodnutí bylo nakonec jiné. Ale vždycky ještě musím alespoň na obhlídku okouknout ta místa, kde jsem zamýšlela pobýt. Vzhledem k tomu, že jsme se přemísťovali na Hvar jen z Pisaku - trajektem ze Sučuraje, tak jsem přemýšlela, jak namotivovat manžela cestou na tuto "drobnou" zastávku. A podařilo se - jak jinak - na dobrý oběd. Dorazili jsme do zátoky, objednali si jídlo - a mezitím jsme se parádně koupali. Stolečky restaurace jsou jen jeden krok od moře. Moc se mi líbilo - klídek, pohoda...miluji tyto zátoky - kde plyne čas jen podle sluníčka.



Blizoučký Pokrivenik:


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 08. 2016 09:50
... jednomu dovolená končí, druhému začíná ...
[www.rajce.net]
... a furt dokola ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 08. 2016 21:07
... máme dobrou pojišťovnu ... a tak jsme ještě před opuštěním našeho státního útvaru dostali při tankování v příhraničním městě ... vynikající výživový doplněk jako prevenci proti komárům a jiným neduhům ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 08. 2016 08:21
Ona i ta šipka na silnici ukazuje na Drahoše.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 08. 2016 23:14
Pozoruhodné bylo na celé věci to, že závan z vyobrazené kytice jsme pocítili až v Zavale. A ještě tam byla stopa oliváče...Komáry to nezahnalo, Levandulku ano.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 08. 2016 10:31
... " druhá strana " Hvaru ...
[www.jutarnji.hr]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2016 12:05
U središtu grada Hvara je mi to docela jedno, horší by bylo u središtu Ivan Dolca nebo Zavaly smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2016 13:40
... taky by mě nas ... opr. naštvali na pláži Pod skálou, nebo na pláží u Gromin Dolace ... natož v tunelu Zavala/Pitve, cestou pro sardinky do Jelsy ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 09. 2016 22:01
Vážení, pište prosím pouze příspěvky reagující na název vlákna ! spinning smiley sticking its tongue out

Jááááááááááááááááááááááááá ! thumbs up smileyhot smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 09. 2016 23:15
Večerní Vrboska : [www.youtube.com]



A taky se večer hrálo divadlo ve Vrbosce...


avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 09. 2016 09:40
Je ráno v Jelse. Brzo ráno. Jdu do "Pekara"smiling smiley. Kupuji hlavně takové závitky z listového těsta s marmeládou, čokoládou atd. Jsou asi 7 cm dlouhé, výborné - a chodí jich jen málo - asi každé ráno 10 - 12 kusů. Beru vždy všechny - všem to chutnalo - mňamsmiling smiley.

To, že se zpívá na nějakých rybářských večerech - nebo vůbec večer - je fajn. Ale takhle spontánní zpěv chorvatských mužů brzo ráno u kávičky - v kavárničce u moře - je super... [www.youtube.com]



avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 09. 2016 16:10
Ještě doplňuji o novou live webcameru - amatérskou - ve městě Hvar: [www.youtube.com]

Jsou tam odkazy na webcameru - ještě na Hvaru/město Hvar/: [hvar-gariful.hr] a pak ještě jednu 2 minutovou - jestli tedy funguje... [www.hvar-apartment.net]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 09. 2016 17:58
Mirku, co se dá dělat, Tvé přání neprošlo ... takže v duchu názvu vlákna ... snad za rok ... yawning smiley
k tomu pár obrázků z Jelsy ... [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 09. 2016 21:22
Foto č.1, proč jsi vyresetoval počáteční písmeno?

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2016 15:17
Trochu k Jelse. Poslední čtvrtek dovolené jsme se večer vypravili do Jelsy, pocárali a na véču do restaurace Turan, kterou nám domácí doporučil, majitel je kamarád a spolu pracovali v hotelech v Opatiji. Fantastické prostředí, obsluha i kuchyně, domácí vína. Restauratér ze staré školy, vše pod dohledem, hosty osobně vítá i se s nimi loučí, personál sleduje jako ostříž, sám servíruje i flambuje. Opravdu kulinářský zážitek.
Jak jsme scházeli uličkami do centra, slyšeli jsme několikahlasý zpěv. Na náměstíčku u kostelíka Sv.Ivana byl regionální přehlídka vín. Tak jsme tam zaparkovali a okoštovali. Bylo tam i známé vinařství ze Svirče, nejstarší dcera Jitky tam prezentovala. Dost vzorků jsme dali a bylo po půlnoci a že tedy k autu. U Občinského domu na kamenném pódiu se nacházela menší skupinka domácích, kteří za doprovodu kláves lehce zpívali místní lidovky. Tam jsme nesměli chybět. Chvilku jsme poslouchali, pak jsme si sedli, protože pěvců přibylo a diváků také Kolem 0,30 hod došlo k fantastickému jevu. Zpoza rohu se najednou ozval saxofon a hráč na něj se zcela bezprostředně přidal k této skupině.
V noční Jelse něco ohromujícího. Vydrželi jsme tam do 1,30, kdy skončili.
Přikládám pár fotek z tohoto večera. Nejsou nic moc, obyčejný kompakt z kapsy, jen pro dokreslení.
[www.rajce.net]

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2016 18:34
... sestřih z předchozího příspěvku ...
... na náměstíčku u kostelíka Sv.Ivana byla regionální přehlídka vín ... tak jsme tam zaparkovali a okoštovali ... dost vzorků jsme dali a bylo po půlnoci a že tedy k autu ...

následující den ... děti, hrající si za Zavalou volaly na Památkový úřad ve Splitu, že našly Dioklecijána ... drinking smiley

[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (22. 09. 2016 18:39).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 09. 2016 23:05
grinning smiley Tutanchamon v reinkarnaci



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fous 57 (22. 09. 2016 23:05).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2016 09:20
Leží tam jak vyvrženej vorvaň.... grinning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 09. 2016 09:40
Tedy sorry, tohle je pohřební poloha faraónů. Jen důtky a čagan jsem improvizoval. Když to Levandulka fotila, a zpočátku odmítala, tušil jsem, že se budete trefovat, ale to byl záměr. Exteriéry v Gromin Dolac k tomu sváděly. Chtěl jsem fotit dřív, ale Bessy mi čubnul hučku, musel jsem počkat, až odpluli....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
27. 09. 2016 18:16
... natočit, přikrčit, složit vesla ... a to by v tom byl čert ...
aby jsme to nedali ... smoking smiley
... dvojskif v Jelse ...
[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (28. 09. 2016 19:16).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 10. 2016 12:38
... 2 hvarská zátiší ( Stari Grad a Vrboška ) u toho třetího si nejsu jistý ... jestli se nejedná o zátiší s višněmi ...
to by pak byla jižní strana Fousovy vily ...
... pokud se ale shodneme, že jsou v těch flašách naložený olivy, tak je to Vrboška ( konoba Lem ) ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 184
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.