Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 11. 2015 19:21
... Staňo ... máš SZ ...
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (30. 11. 2015 19:21).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 12. 2015 08:59
Zkusím se poptat těch, co to možná vědí. Kde na Hvaru najdu zříceninu hradu Galesnik? Mapu Hvaru jsem obrátil několikrát naruby a nenašel jsem to na ní. A dá se zajít do jeskyně Ormaniča spilja? Tu jsem na mapě našel, ale jaksi nevím jak k ní. Pěšky, autem? A odkud?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 12. 2015 16:54
Prosím o radu
Sháním ubytování pro 19 lidí. Nejlépe klidné místo přímo u vody.
12.dní přelom červenec srpen.
SZ. Děkuji
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 12. 2015 17:51
... říkal někdo, že budou Vánoce ?
[www.youtube.com]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 01. 2016 23:26
Dobrý večer,
v létě jedeme do Živogošče Blato. Chtěli bysme na výlet na Hvar. Ještě nikdy jsme tam nebyli, jen se na něj hezky koukáme z pevniny. Co myslíte, je lepší jet trajektem s autem z Drveniku a sami si projet ostrov? nebo lodí , zaplatit výlet. Jak je to tam s parkováním a hlavně, kam se podívat. Máme 18 letou dceru a tu zajímá úplně všechno. Příroda, památky, hospůdky a nejlepší jsou neplánované zážitky. Moc prosím o nějaký tip. Já mám nejradši málo lidí, staré baráčky, cestičky kolem moře a manžel se nám dvěma přizpůsobí.Díky moc. Snad se nedočkáme, už máme rezervaci v našem oblíbeném apartmánku.
Jana
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 01. 2016 00:01
Děkuji a máte krásné fotky. Kolik stojí apartmá pro tři na Hvaru?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 01. 2016 12:16
Mám z Živogoště vyzkoušený výlet lodí do zátoky Mlaska a pak ještě zastávka na zmrzlinu v Sučuraji. Hezký výlet, byli jsme na Hvaru, ale Hvar jsme nepoznali. Tak jsme si po dvou letech (za pobytu v Igrane) udělali výlet autem (trajekt Drvenik - Sučuraj) a projeli celý ostrov podél. Občas jsme se zastavili a bylo to kouzelné. Po našem návratu na pobřeží se naše domácí jako správná křesťanka pokřižovala, že na takové cesty by si netroufla, ale šlo to. Sice úzké a klikaté, ale kouzelné. No a loni s dvouletým vnukem alespoň bez auta do Sučuraje na zmrzlinu. Další by pro něj bylo náročné a nezajímavé. Toto ale byl pro něj takový zážitek, že si dodnes se svými formulemi, náklaďáky a jinými dopravními prostředky hraje na najíždění na trajekt, včetně zvukových efektů. A do budoucna máme v plánu i pobyt, protože při tak krátké návštěvě se Hvar samozřejmě poznat nedal a třeba výlet z Hvaru na Pakleni otoci mě hodně láká.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 01. 2016 12:54
Doporučuji výlet autem,dá se projet ostrov prakticky bez problému celý.Parkování nebyl problém nikde.Město Hvar stojí za výlet,hlavně pohled se shora. Jen je třeba se podívat kdy odjíždí poslední trajekt,my jsme ho samozřejmě nestihli a jeli až ráno.Zato ale jsme se mohli kochat pohledem na Makarskou s opačné strany.

MirekŠi
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 01. 2016 19:25
Určitě bych si to projel autem, ale jeden den je dost málo času. Stojí za to si projet od Stari Gradu do Hvaru (města) po staré silnici (jsou tam krásné vyhlídky), stavit se u Napoelonské pevnosti nad Hvarem a prohlédnout si Hvar s pevností Spanjola. Dobrý výhled je také z Sv. Nikoly. A určitě bych sjel cestou z "hlavní" silnice někam k zátokám, kde jsou robinzonády. Například v Gdynji na jih, ale klidně i kamkoli jinam.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 01. 2016 15:39
Zdravím příznivce Hvaru.Letos opět vyrážíme na Hvar,do zátoky Vela Lučica robinzonáda Josip nemáte někdo zkušenosti s tímto ubytováním ??? Díky
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 01. 2016 16:26
capjane
50 až 60 Euro ... plus taxa
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2016 08:27
Bessy, nebo taky 35. Záleží na tom, kdy a kam. Ve městě Hvar dáš totéž i jen za osobu a noc.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2016 12:05
... Michale, máš pravdu ... přijde na to, jaké jsou nároky, termín, lokalita, vzdálenost od moře, počet schodů ad.

... a ještě mám dotaz k informovaným, kteří jezdí do Ivan Dolace ...
vzpomínáte, jak do pláže ( před FKK ) zasahoval velký kámen ve tvaru želvy [www.rajce.net] ... který tam už asi poslední 2 sezony nebyl ... smetlo ho moře, nebo ho rozbili pro rozšíření pláže ?
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2016 14:13
Bessy, jestli jsme si dobře všimnuli, tak ten výčnělek z kamene čouhá z té "nádherné" zdi nad pláží... Myslím, že někde tam, jak je vždycky zaparkovaná ta žlutá loďka..
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 01. 2016 17:10
No,nemáme.Byli jsme v zavale.V těch robinzoniádách není většinou voda,jen z cisterny a solární energie.Hm,a na takové harakiri já moc nejsem,ikdy\ž ty zátoky vypadají krásně.A navíc,jsem strašpytel a být někde na samotě mimo civilizaci-bojím-bojím.Tak pak dej vědět,jak se líbilo....
vrag
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2016 08:48
Michale,
ta struktůra kamene se mi zdá jiná . . . .

[www.rajce.net] [www.rajce.net]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2016 09:11
to fabienka: není se čeho bát. Taktéž jsem byl jednou v jedné zátoce na Hvaru na dovče, i když né tak opuštěné, bylo tam asi o čtyři baráky víceyawning smiley. Voda je skutečně z nádrží, vodovod není, problém to není, jen chtějí, aby se s vodou šetřilo. Je mi divné, že by tam nebyla elektřina, řeší to solárem, nabíjí se akku, takže na svícení v pohodě, jen si nenabiješ ze zásuvky mobil či baterky do foťáku, vše je na 12V. Teda nabiješ, ale musíš vědět, jak na to. Takže provoz koupelny, či svícení bez rozdílu od "civilizovaných" oblastí. Lednice s mrazákem na PB. Malý nekomfort s ubytkem je vyvážen klidem. Někdy až moc velkým.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2016 19:18
Souhlasím se Zahajským. S vodou nebyl problém. Mobil, tablet atd. jsme nabíjeli při výletech autem, nebo nám je nabíjeli domácí. Ale u nich to šlo dost pomalu, tablet po půldenním dobíjení byl sotva na 50 %. Ale jinak my máme ten klid rádi, takže pro nás to byla nejlepší dovolená. A to jezdíme každý rok jinam.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 01. 2016 19:48
A co investovat na robinzonádách například do tohoto:
[www.zbozi.cz]
Sluníčko tam pere o 106.
Nebo do tohoto, když je tam jen 12 V.
[www.zbozi.cz]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 01. 2016 10:00
Moc vám všem děkuji za rady. Až se vrátím, napíšu jaké to tam bylo 😀
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 01. 2016 15:09
Zdravím,
mám prosbu. Nebyl někdo z vás v zátoce Sviraćina na severní straně ostrova (Brusjanské zátoky)?
Vyhlídli jsme si tam domek pro naši letošní dovolenou. V této zátoce jsou pouze dva domy. Malý u pláže pronajímá CK a druhý nad ním je větší, který prý patří nějakému majiteli z Anglie. Na Google hledám bližší info o tomto místě a našla jsem jen to, že ten dům je přestavěný na luxusní rekreační sídlo pro VIP hosty:

Sviračina domek
Sviračina zátoka
Sviračina druhý dům

Zátoka sice vypadá jako klidné místo, ale mám obavy, že hosté z horního domu se budou roztahovat všude a navíc určitě to nebudou Češi, protože ten dům se nabízí k pronájmu na anglických webových stránkách za závratnou cenu.

Tak nevím, zda nemáme hledat jiné místo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 02. 2016 19:33
Waja ... s dovolením přeskočím ... yawning smiley

Vijesti.hr ... Bouřlivý Hvar
... i nejslunnější ostrov Hvar s průměrem 2726 hodin slunečního svitu ročně, který láká tisíce turistů i majitele drahých jachet, má poněkud temnější stránku ...
... tvůrčí duo, které pracuje pro Chorvatský zpravodajský portál, Mario Romuli a Dražen Stojčić strávili dva roky nahráváním oblohy kolem známého ostrova ... dnes, t.j. 08.02.2016 představili výsledný produkt ...
... přiložené video ( pod článkem ) je malou ukázkou díla, které obsahuje více než 350.000 fotografií ...
[www.vijesti.rtl.hr]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 02. 2016 16:59
Jen se tak zeptám, je nutné komentovat příspěvky ve všech vláknech, i když se Tě netýkají /člun/? Nemám nic proti dlouholetým přítomným, ale po dobu, kdy jsi byl dobrovolně či nedobrovolně v izolaci, jsi asi mnohým nechyběl, soudě dle reakcí. Proč si své interpersonální vztahy neřešíš formou SZ. Myslíš, že ostatní Tvé impertinentní výplody interesují? Včetně rádoby veterinárních?
Neodpovídej mi, tuším, co by jsi napsal. Ale nechápu, co jsi svou reinkarnací chtěl dokázat.

Jinak, za 5 měsíců budeme balit, tedy radostnější část roku je před námi.

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 02. 2016 18:12
... Pakleni otoci ... ze Hvaru co by kamenem dohodil ... yawning smiley
[www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 02. 2016 19:44
... není to asi těžké určit ... z čeho je lavička ve Vrbošce ... yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 02. 2016 20:11
Ze dřeva...? grinning smiley Jo, a nalakováno. Na hnědo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 02. 2016 08:32
A někde v kostele ji postrádají...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 02. 2016 09:43
... na to, že je udělaná z palet je parádní ...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 03. 2016 16:38
Je to příbuzný nebo konkurence ??
[ihvar.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 03. 2016 17:33
Děda
Je to příbuzný nebo spíše původní stránky.
Na této stránce hoře když klikneš Pobřeží Chorvatska a dále té stránce co se to otevře tak zase dole je odkaz na ihvar.cz
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 175
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.