Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2015 11:15
... Ĺubo, ad 1) ty světlušky si nevysvětluj vysokou hladinou etanolu v krvi ... když jsme byli u Vás na terase, tak tam opravdu svítily ...
2) na komáry asi funguje návod z You Tube, který sem dal Irenej ... ale chce to petku, cukr a droždí ...
( a taky ty komáry ukecat, ať se to zkusí )
smileys with beer
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2015 11:18
Posílám pozdravy ze slunečného ostrova Hvar. Už jsme tu druhý týden a ještě jsme nevyrazili po výletech. Je tu letos nějaké větší vedro než je běžné. Ani to moře se svými 28 stupni moc neosvěží. Místní říkají, že to nikdy nebylo. Ale máme se dobře, nic nám nechybí a ty pohledy na moře z terasy jsou nezapomenutelné.
Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2015 21:46
Ľubo,
na rybách používáme suchou doutnající houbu (Choroš),
ale Ty jsi už v ID, takže ta rada Ti je platná, jako mrtvému zimák. smileys with beer
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 08. 2015 16:56
Máš pravdu, ako vždy. Ale aj tak vďaka.
Písali sme si s wajou SZ, majú podobný problém, nevedia sa zbaviť komárov.
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 08. 2015 20:41
Máme proti komárům "zaručeně účinné" svíčky od Biolitu. Celé osazenstvo našeho domu si je nemůže vynachválit, ale na mě působí víc, než na ty komáry. Dostala jsem po jejich zapálení tak velkou alergickou reakci, že jsem myslela, že mne povezou:-). Můj muž si dělá legraci, že konečně existuje prostředek proti manželkám. Nejhorší je to, že jadranští komáři nekoušou jako u nás, ale dělají se po jejich štípnutí mokvavé boláky.
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 08. 2015 10:23
Jak už jsem psal : Alpa + hřebíček nebo takto.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 08. 2015 18:11
Tak zítra ráno v 7°° startujeme, komáři třeste se smiling smiley ... zátoka Smokvina ...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 08. 2015 18:38
.... venku, zvláště u vody ... do východu sluníčka je s komáry problém ...
... ač jsem tomu nevěřil a dělal si srandu, co manželka pro dceru pořídila ... toto fungovalo víc než dobře [skrz.cz] celých 13 dnů pobytu na Hvaru thumbs up
... v noci jsme ma apt. používali Raid krabičky do el. zásuvky s výměnnými polštářky ... [www.xantea.cz] bez chyby i při otevřených oknech ... jen se každý den musí měnit náplně ( polštářky ) ... tekuté přípravky jsou příliš pronikavé ... až smrdí ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
15. 08. 2015 08:18
Bomiňo Alpu už jsme vypotřebovali, funguje dobře s hřebíčkem v misce na stole. I jsem se s ní natírala, ale domácí se mi smál, že smrdím na dálku. A stejně se musíme namazat opalovacím krémem.

Bessy náramek jsem jednou měla, sice na ruku s ním mi komáři nešli, ale nohy jsem měla stejně poďobané. To bychom si je museli pořídit na obě ruce i nohy a kolem pasu i krkutongue sticking out smiley
A repelent do zásuvky? No, my tady žádné zasuvky nemáme, elektřina je tady jen solární.
Ale i tak je tu krásně.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 08. 2015 10:22
Jitka (waja) mě poprosila, zda bych sem nedal pár jejich foto, jelikož se jí to z Prasátkový zátoky na Hvaru nedaří.
Zátiší s Karlovačkem je ale dobrá provokačka, že?



Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 08. 2015 22:51
Proti komárům, toto mi poslala kamarádka. confused smiley
[jpeg.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 08. 2015 20:14
A ráno dáme do citronády...grinning smiley Ale to opravdu nebyli komarce, ale mušice. Otravovaly / ty mušice/ pouze tak hoďku, kolem 20.hod. Pak byl klid.
Větší rodeo jsem zažil v ID, kdy jsem Bessymu v 5 ráno pomáhal složit brodicu. Ta hoďka stálo za to a kolikrát jsem dostal od něj naloženo, nepočítám. Pak najednou, jako když utne.....a byl klid. Kdyby nás v tu dobu někdo pozoroval, tak si poví, co tam ti dva magoři předvádí. Nafouknou jeden buřt a pak tančí kolem člunu s podivnými pohyby končetin a vzájemně se tlučou. Naštěstí bylo těsně po ribarske noci a všichni vyspávali.
Měl jsem to nechat na Mildousovi, ten nabízel začátek akce na 7,30, ale ty vzpomínky.....A ještě porcelánová odměna k tomu....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)a
19. 08. 2015 00:14
Sedíme na terase a ty potvory nás chtějí sežrat. Alpa, repelenty, hřebíček v citronu a v místním obchůdku koupené spirály nezabírají. Vůbec žádné potvory nejsou vidět a najednou máme po sobě svědivé boláky, které se hojí hodně pomalu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 08. 2015 10:14
Malinká, téměř neviditelná muška jménem lizika. Bodnutí nepříjemné, podle reakce organizmu odeznívá i týden i více. Ochrana prakticky nemožná.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 08. 2015 10:27
... pár fotek z Vrbosky ... ( Nokia 1020 )
[www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)a
22. 08. 2015 11:01
... a ještě ke komárům ... yawning smiley
když jsem měl sestavit první den po příjezdu a zároveň po ribarské noci ( foto č. 1 ) náš člun ...
tak byly dva názory přátel, kteří mi chtěli s konstrukcí pomoci ... Fous ... " začnem už v 05,00 " ...
já s Mildousem ... " začít nafukovat po 08,00, až zmizí komáří havěť "
foto č. 2 svědčí o tom, kdy práce začaly ...
na fotce č. 4 je už člun hotov ...
... na 5 / 6 s Fousem, poštípaní jak sv..ňa už jen kontrolujeme hladinu komarsprotilátek ... jednak z předchozího večera a těch, které jsme aplikovali okamžitě po útěku od vody ... ( jak jsme se dozvěděli od p. domácí, nebyl to alcotester, ale ovladač od klimy )
v 07,30 se dostavil Milda, překvapený stejně jako já v 04,55, když na dveře mlátil Fous, který přijel ze Zavaly ...
... Mildous už jen konstatoval, že nemáme neštovice ani zarděnky ... ale prevenci pro jistotu nepodcenil, pač to prý mohl být i svrab ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 08. 2015 11:26
Pro zúčastněné jistě zajímavé vyprávění... eye rolling smiley

* Fórum nemá suplovat sociální síť, takže vkládejte příspěvky, které jsou přínosem i pro ostatní a nezahlcujte databázi.

[forum.ihvar.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 08. 2015 12:21
... pro milovníky Fordů a jejich úprav ... ještě přidávám pár fotek z letošního Ivan Dolace ...
[www.rajce.net]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 08. 2015 12:24
Nemáte někdo osobní zkušenost (nebo aspoň od někoho kdo tam byl) nebo info o apartmánu Mili v zátoce Kožja, (u Bogomolje) třeba špatně hledám, ale nenašel jsem. Díky.smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2015 09:49
... zátoka na ostrově Ščedro, naproti je Hvar ...
[www.youtube.com]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 08. 2015 10:38
Podle toho jak cachtá těma nožičkama by to mohl být trénink nějaké akvabely.spinning smiley sticking its tongue out

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 08. 2015 16:54
Pro zajímavost: v dnešním vydání časopisu Týden vyšel článek "Jaderské škubání českých slepic". Na obálce časopisu je pak velký titulek: Chorvati se nám smějí: Okrádáme hloupé Čechy.
Jinak titulní fotografie u článku je pohled z vyhlídky nad Hvarem dolů do přístavu a na Pakleni otoci.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
25. 08. 2015 18:45
... minipřístav v Ivan Dolaci ... v těchto vlnkách se ještě dalo s nafukovákem vyjet na břeh ... nasměrovat, vypnout motor, zvednou motor a modlit se, že vlny nestočí člun na skálu ... a ještě kamaráda na břehu, který pomůže zatáhnout ... yawning smiley
[www.youtube.com]
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 08. 2015 15:12
Když už tu byl zmíněný článek,tak jen malé zkušenosti z Ivan Dolac a Jelsy. Letos v srpnu. Koupě zmrzliny na Spile, placeno 12 kun 20 kunovou bankovkou. Vráceno 5 kuna 1 kuna a dvě 50 lipa. (hrst mincí do ruky a nashle). Velké překvapení.že chci ještě jednu kunu a prý se spletla. V Jelse v obchodě dva suvenýry s cenou po 10 kunách prý 30 kun. Ukázali jsme mu cenovku a dali 20 a odešli. V zápětí u stánku suvenýr s cenou 30 kun a chtěl 40. Stejná reakce.
Nejde ani tak o peníze,ale o princip. Nevím jestli si tohle dovolí k jiným cizincům, ale my se s tím setkali nápadně často.

Zdenek
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
31. 08. 2015 17:40
... v Ivan Dolacu bývaly večerní komorní koncerty ...
[www.youtube.com]
... a tady v Jelse zkouší chrámový sbor ...
[www.youtube.com]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (31. 08. 2015 17:43).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 09. 2015 21:12
Ahoj za týden jedeme na Hvar konkrétně do městečka Stari Grad. Poradíte mi někdo nějaké dobré vinařství na cestě Sučuraj - Stari Grad. Ještě bych se chtěl zeptat jestli tam zrovna neprobíhá nějaké vinobraní - hledal jsem na internetu a nic nenašel.

Díky Vilda
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 09. 2015 22:55
Neodpovim, protoze to nevim, ale muj nazor na vina od domacich. Mě to jejich víno nechutna, vždy se desim, jak mě domácí obdaruje něčím co se podoba krabicaku z Billy. Prý to tak má být a chutnat. A ja musím druhy den říkat jak jsem si pochutnal :-)
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 09. 2015 07:34
Schimi nejsi sám mě chorvatské víno nechutná přesněji chutná mi z těch vín jen prošek a nedávám ani travaricu ani rakiji
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 09. 2015 08:32
Ani s Proškem bych si nebyl jistý, stačí dobře dosladit. A taky mám podezření, že dělají vína pro turisty, podobně jako u nás "pro Pražáky". Chce to jen koštovat, koštovat, koštovat ... Ale to už je v jiném vlákně.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 09. 2015 14:29
Jj, tam to jde, k jídlu to nějak pasuje, přivézt to domů je průšvih.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.