Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 09:36
Potvrzuji, co se týče ježdění na člunu v těchto končinách. Pokud je v zátoce barák, moc rádi nevidí, když přijede někdo cizí. Pokud je pláž bez baráku, tak se o ní nikdo nestará a je plná naplavenin a bordela, takže se nedá kolikrát ani vystoupit, aby se člověk o něco neporanil. Po loňských povodních v BiH tuplem, protože do moře bylo splaveno mnoho bordela.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 09:46
Jj,jak píšeš, bylo toho mraky. Bohužel nezřídka zdravotnický matriál a podobně, osobně bych do "špinavých" zátok nelezl....imho
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 16:25
Jak to vypadá na Hvaru s dodávkou pitné vody z pevniny. Šly nějaké řeči, že je problém.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 19:59
Evík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ještě ohledně cesty, máme Renaulta Megane a
> naložení jsme samozřejmě byli, ale drhli jsme i
> při cestování mezi (a bylo to opravdu lehce, jak
> už jsem zmiňovala). Rozhodně jsme ale nebyli
> jediní, oboje sousedé, co jsme si povídali a ti
> měli oktávky a drhli také smileys with beer. Ovšem to nic
> nemění na tom, že pro nás to byla krásná dovolená
> spinning smiley sticking its tongue out.


Když říkáš, tak teda jo smiling smiley (Osobně si myslím že šlo o max. odlétnuté kamínky, aspoň tedy loni.) Každopádně před cca 20ti lety, když jsem tam jel poprvé jsem si dával pozor i s offroadem grinning smiley osobákem to bylo tak na hodinu... Do kupy to dali cca před 5 roky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 20:41
Davide, ono šlo spíš o to, že v těch nasypaných kamenech byly vyjeté hluboké koleje, proto to drhnutí a když se uhnulo stranou, tak to hezky klouzalo a je to zrovna v těch místech, kde je ten nejlepší sráz grinning smiley , ale neřešila bych to... smileys with beer. Letos jsme to tedy jezdili za 15 minut. Je pěkné, že už jsi tam byl před 20 lety. A musí být ještě hezčí vracet se na takové místo. Už jsme se doma shodli, že jsme tam nebyli naposled thumbs up.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 07. 2015 20:57
No ono to minulý rok bylo poměrně rovné (a nové v té poslední časti), jestli s tím nic nedělali pak ty koleje vzniknou, to je fakt. A že s tím něco budou dělat až bude nejhůř je taky fakt grinning smiley Bohužel i bohudík pro nás je to že jsme to tam zažili jaké to bylo tehdy.To porovnání vychází v neprospěch pokroku (víc apartmánů, konoba,větší počet návštěvníků na vykoupání). Nebo je to jen tím, že stárnu, nevím, ale každopádně vám, V DOBRÉM, závidím to nadšení z poznání tak krásného místa, kterých moc není (nechci aby to znělo namachrovaně, ale hodně podobných zátok jsem projel). Takže dobře vám tak, užívejte smileys with beer , já asi budu zkoušet hledat, nebo to zkousnu a přijedu, nevím....confused smiley

P.S- Jen na dokreslenou a pro pochopení mého fňukání, byli jsme tem jeden týden dokonce sami turisté. V té době Nikola dělal apartmány, ten třetí dům (který jak jsem zjistil z internetu se už také pronajímá) nebyl, ani ten domeček vpravo od cesty.Nikola tam ani nebydlel. S námi tam byla jen maminka Jošky, pohádková babička, před kterou se musel člověk schovávat aby ho nepřekrmila či nepřelila smiling smiley Elektrika, ani lednice nebyla, jen trochu vlažné vody, no LUXUS yawning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil DavidLC (22. 07. 2015 23:05).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 07. 2015 16:17
Ahoj, všichni,
ještě mě neznáte, ale jsem velký hvarský nadšenec a vracím se tam každoročně už skoro 27 let. Vaši diskusi se zájmem sleduji a rozhodla jsem se, že také konečně něco přidám. V titulu Katka Křížovky na cestách vyšel hezký rozhovor s Jitkou Carić. Třeba ho ještě někde seženete. Mějte se krásně
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 07. 2015 19:22
Všem kteří přispěli děkujeme, tak uvidíme, snad to bude vše v pohodě, ježci nám nevadí, kde nejsou ... ?, a trocha ,,bordelu" v opuštěnějších zátokách je HR skoro všude ( ono u nás Slapy, Orlík, to není lepší ), alespoň po našich zkušenostech. Je jasné, že málokteré málo frekventované místo bude někdo udržovat, nepředpokládáme, že tam budou opuštěné písčité pláže, spokojíme se s trochu přístupným pobřežím, kde se dá vylézt na břeh a zašnorchlovat ... Jak to je ve Smokvině s pitnou vodou ?
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
23. 07. 2015 19:51
Voda je prý po převaření pitná, ale jak zmiňovala Waja, tak jim třeba na kávičku nechutnala. My jsme si vezli balenou, kterou jsme koupili v 7 l lahvích v Lidlu v Makarské...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2015 00:19
To Sten : Neodpustím si ještě moji zkušenost. Kdysi jsem dělal to samé, člunem vedle hurá do vody a nakonec nejhezčí "úlovky" mám ze zátoky, želva, chobotnice asi 3 metry od kraje pláže a úhoře při nočním potápění (což doporučuju a je praktické vlézt do moře ze břehu). Pobřeží mimo zátoky je docela hned hluboké a na šnorchl nic moc (imho). S 5koňákem bacha na vlny, viděl jsem pár nebojsů co připluli vykulení. Užijte si to ve zdraví a živili smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2015 19:24
To DavidLC : Díky za zkušenost, mám podobnou. Ohledně vln, jak píšeš, také už nás to párkrát ,, pohoupalo", ale vše OK. Na většině míst v HR které jsme dosud navštívili se to odpoledne trochu zvlní, párkrát nás zhoupli vlny kolem 1 m, ale kromě toho, že jsme byli celí mokrý, to žádný problém nebyl. S 5HP už jezdíme do HR 7 let a když se sleduje počasí a člověk se drží při břehu tak je to v pohodě ... Je Hvar ohledně vln nebo větru nějak specifický ? Jak je to s připojením na internet ve Smokvině ? Kvůli sledování počasí .
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 07. 2015 19:52
To jo, tohle byli "nesmrtelní" začátečníci. Vlny spíš odpolko většinou zleva. Wifi není (aspoň minulý rok) ale je signál Tmobilu (ne Vodafon, ten se musí ohlásit dopředu, že si chceš vybrat místního operátora). Jsem si jednou, když bylo potřeba, koupil ten stick do usb připojení od Tmobilu a je potřeba tam zavolat a navýší ti data. Snad je to srozumitelné, tyhle věci jdou mimo mě.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2015 10:46
Prosím, má někdo aktuální informace, jak to vypadá po požáru na jižní straně ostrova Hvar v zátokách pod obcí Gdinj???

[www.dalmacijanews.hr]

Na můj dotaz do cestovní kanceláře ohledně požáru jsem dostala tuto odpověď:

Dobrý den, v naší zátoce Veprinová žádný požár nebyl, ani v okolí.
Včera jsme odtud odjížděli na pevninu, takže jsme tam byli osobně.


confused smiley

Dotaz jsem posílala následující den po zveřejnění zprávy na internetu včetně odkazu na článek.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
29. 07. 2015 12:35
wajo, zkouknul jsem fotky u článku. Valsovi s odpuštěním kecají. Na pátém snímku je parkoviště, to s tím modrým autem, na kterém budeš parkovat u app (teda pokud tam budeš mět čím dojetgrinning smiley) a čoud je nad ním, pravděpodobně u cesty, co je okolo zátoky. Ale nevypadá to na nic hrozného. Na obrázku č.8 je vodojem, který je nad apartmány a slouží jako zásobárna pitné vody. Ta šedá střecha vpravo, pokud se nepletu, je "tvůj" barák.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2015 15:56
Taky jsem "Prasečí zátoku" poznal. Byli jsme ubytovaní v tom domku u moře přímo pod požárem u Larisy Turkajl.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2015 18:59
... pár momentů, trajekt před pátou ranní ze Splitu ... yawning smiley
[www.rajce.net]
smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (05. 08. 2015 20:14).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 08. 2015 10:55
Tak teda opravdu pěkné momenty.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
06. 08. 2015 12:18
... děkuji, sice opět kompakt, ale pro změnu Canon G 16 ... smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 10:32
... pár lodiček cestou na ostrov Hvar ... a i tam ... [www.rajce.net]
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 10:57
Bessy ta laminátová pramice to musela být pařba...thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 11:14
... jerryjerryk ... to je po Ribarskom veceru v Ivan Dolacu ...
... ale není to naše práce ... my pili bílé a červené ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 12:39
to Bessy:
Tak ten pán, co leze po laně z té hnědé jachty přijel na člunu až k našemu molu na Lastovu ve Skrivené Luce :-)
Svět (Jadran) je malý :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 13:45
... Fireman ... zdravím Tě ...
svět je malý, ještě jsi na jihu ?
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 15:08
Ahoj Bessy, ano ještě jsme na Korčule, v pátek jsme se sem přesunuli z Lastova :-)
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2015 15:11
Cestou trajektem na Lastovo jsme měli pěkný výjled na Hvar, hlavně na město Hvar, Špaňolu, i na observatoř. Bylo to něco úžasného, zvlášť, když jsme na Hvar jezdili po tři léta.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2015 10:16
For Bessy.
Bývame u Nikolu Vrankoviča, hneď pod cestou. Boli sme tu pred dvoma rokmi. Big apartmán, sporo zariadený, ale to nevadí. Tiež lacný. Prejdeme sa k moru trochu viac, ale to s Ľudkou oceňujeme, pretože sme na tom kondične biedne. Veľká terasa, zarastená hroznom (aj keď nie je celkom dozreté chutí nám, neodoláme). Výhľad na more - excelent. Najväčší relax pre mňa káva alebo pivo na terase a čumím na tú obrovskú vodnú plochu.
Inak voda v mori super. Miška pláve bez problému, len včera mi vyrobila jednu situáciu, ale to napíšem v "Jemnej mágii".
avatar smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2015 10:38
Inak ešte chcem poďakovať za info Pedro66.
Kúpil som si Tele2, o ktorom si tu písal (v Drveniku, stánok Tisak). Funguje to v pohode. Za tých 50 HRK mi aj keď len gigabity využijem, som spokojný. Tiež je tu viacero wifi v domoch. Mám signál z domu pod nami, myslím, že keby som poprosil majiteľa, dohodli by sme sa.
Vybavuje sa mi stále viac vecí.
Pred tunelom, ukazujem rodine, tu mal Bessy uvítací výbor.... Za nami auto krátko zatrúbi. Čo chceš? Aha som prvý pred tunelom, asi mám ísť bližšie kôli snímaču. Až keď sme prichádzali do ID hovorí mi Ľudka: Tz, nie je za nami Nikola, v aute? Bol to on. Takže hneď po príjazde k domu veľké zvítanie. Apartmán pripravený. A otázka - Kako vino? Pozriem na ženu, na dcéru (tú veľkú). Jedna povie červené, druhá biele. Hovorím Nikolovi - Crno i kúpim od tebe bjelo. Nikola prekvapil - Ništo nekupuj. Crno, bjelo i prošek, da?
Tak aj bolo. O pár minút pribehol s troma fľašami. ženy pijú ohromne - Ľudka omočila pery v Plavaci - brrrr, tŕpke. Tatiana sa bieleho ani nedotkla. Tak plním ďalšiu úlohu. Ako prvé postupne likvidujem Plavac. Pomedzi pivo.Ďalej sa uvidí. smileys with beer
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2015 20:02
... Ĺubo ... krásný komentář ... jako bych tam byl s Vámi ... ( a večer svítily světlušky grinning smiley )
smileys with beer
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2015 12:15
Svetlušky nie. Toho toľko nevypijem. Ale horúčava kvalitná. Výhoda nášho apartmá je obrovská terasa. Zatiaľ s Michaelou spíme vonku. Cítiť rozdiel v teplote. Slečna má nafukovačku, ja som vytrepal z izby posteľ. Fakt paráda.
Akurát sedíme na terase, Táňa vytiahla skladbu od Lou Bega. Každý vie ktorú. Zážitok ako tu moje ženy tancujú.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Eifel (11. 08. 2015 12:53).
avatar Re: smileys with beerRe: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2015 10:56
Ktosi tu písal o tlejúcej káve ako ochrane proti komárom. Ja s tým problém nemám asi je to vitamínom B po pití piva, ale dcéry sú slušne doštípané. Vysušil som grunt z kávy, ale ani za ... to neviem zapáliť. Napadá mi len je tá káva dosušená poriadne. Prosím o radu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 168
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.