Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 04. 2014 09:16
Souhlas s článkem od Rero. Tato oblast ve SG již zasluhuje obnovu, tady se snad 30 let nic neudělalo. Včetně chátrajících hotelových komplexů. přitom taková lokalita a netušené možnosti. Při promenádě od hotelů do centra žádná nabídka a magnet pro návštěvníky / půjčovna kolobrnd, segway/,kavárničky s nádherným pohledem na marinu, Nezbývá, než doufat,že se na vše najde investor a celkově se tato oblast pozvedne, a ne pouze hambáče a jiné polotovary.Půjčovna malých člunů, šlapadla atd. Nápadů by bylo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 04. 2014 20:01
Za 4 měsíce touhle dobou už budeme jen odpočívat :-) Už se těšíme!!!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 04. 2014 21:55
Dobrý den,nemůžete mě poslat soukromou adresu,ráda bych se na nějaké věci zeptala.Díky Eva
eva123@atlas.cz
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 04. 2014 21:56
nějak jsem to špatně poslala,ráda bych adresu /soukromou/ od Waji.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
19. 04. 2014 22:01
Kdo se sem chystá???

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 07:36
Péťo, neprovokuj! Už se to blíží a než se člověk parkrát vyspí, už je tam. Město Hvar si nenechám nikdy ujít. Už jenom kvůli té večerní atmosféře. Letos bych chtěl navštívit místa, která jsem doposud nestihl zhlédnout. Například poloostrov Kabal.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 08:41
Beztak tě na Kabal nalákalo jedno z krásných videí od Waja nebo se mýlím?
Naštěstí se dovolenkujeme jen 4km od města Hvar, tak si té noční atmošky jezdíme užívat několikrát za pobyt. Jen se tak touláme po městě se zmrzlinou nebo burkem v ruce a čumíme...eye popping smiley

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 09:06
Jo, Kabal, nostalgie ze starých dob, kdy zátoka Modrá Laguna byla naprosto opuštěná bez turistů, jen občas starý místní rybář přišel do zátoky k rybářskému domku chytat ryby. Našim dětem vylovil plno nádherných mušli. Před osmnácti lety jsme byli ubytovaní ve Stari Gradu v hotelu Arkada, odkud jsme na doporučení naší průvodkyně (místní jí říkali vodička Anna) chodili denně pěšky přes městečko Stari Grad a pak makadamovou cestou do kopce k malé obci Rudina a pak se prodírali uzounkou trnitou pěšinkou dolů do zátoky. Tam se nám ale otevřel nádherný a nezapomenutelný pohled na tu nádheru a protější ostrov Brač s pláží Bol. Na zpáteční cestě jsme se stavěli na občerstvení v Rudině v domečku s trpaslíkama, kde nám domácí připravili několikrát i rybí pohoštění. Dodnes na to vzpomínáme jako na nejhezčí dovolenou u Jadranu.

Vloni jsme si chtěli ty časy připomenout, ale už to tam není vůbec co bývalo. V zátoce je spousta jachet, křiku od turistů, většinou Italů. Jen paní z domku s trpaslíky nás poznala a zavzpomínala s námi.


[ihvar.cz]
píše se zde:
Zátoku dříve znali pouze místní a Češi. Říkali jí „Plava laguna“ (Modrá laguna) podle výrazně modré barvy moře, která dokonale harmonizuje s bílými skalami a zeleným porostem v okolí. Nedávno objevili tuto zátoku Italové a jejich srpnová invaze je okamžitě znát na zvýšené návštěvnosti (pro informaci: Italové mají v srpnu celonárodní prázdniny zv. Ferragosta).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 09:16
V červnu tam snad nával nebude. Na Hvaru je stále co objevovat. Wajo, videjka od tebe jsem hltal, protože je tam dost míst, kde jsem ještě nebyl, např.Napoleonská pevnost (snad jsem to nepopletl), kam se chci také podívat. Jen nastudovat, jak se k ní dostat.
Při cestách po ostrově většinou volím systém "hele cedule", neboli je nějaká cedulka s odbočkou kamsi, tak to tam střihnu a jedu. Takto jsem objevil třeba hezké zátoky Basina či Mudri Dolac. Nebo jsem projel ostrov od Humace až nad Zavalu po hřebeni. Za ty výhledy to stálo, když se člověk někde zastavil a viděl do všech světových stran až po horizont. I ten adrenalin se sjezdem dolů k tunelu Pitve. Už se nemůžu dočkat.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 09:22
Zahajskej, na tom jednom mém videu je odbočka k pevnosti Napoleon okomentovaná. My, kdybychom nevěděli předem o té možnosti tam dojet autem (informace díky Rero), tak bychom jí nenašli. Cedule nebo upoutávka tam asi vůbec od silnice není. Až budu mít chvíli čas, pošlu podrobnou mapu ostrova a vyznačím ti tam cestu kudy. Rero mi taky hodně pomohla, tak to můžu oplatit někomu jinému a předat informace. Také rozhledna Panorama stojí za podívání a není od pevnosti daleko.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 09:42
Michale, přemísti si tam panáčka a uvidíš odbočku v reálu: Odbočka Dokonce vyjedeš se strejdou G až nahoru.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (20. 04. 2014 09:44).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 10:50
přesně tak. modrá laguna už není co bávala kdysi. ale stále je to nádherný místečko. letos opět budeme toto místo navštěvovat. ostatně jako každý rok
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 13:15
Díky Péťo, "dojel" jsem si tam. O té odbočce ve městě moc dobře vím, protože mi tam jednou vylítnul HR cvok s autem a já brzdil i očima. Ale myslel jsem, že je to jenom někam mezi baráky.
Teď ještě jednu radu prosím. Posledně se mi stalo, že jsem i v červnu musel čekat cca 20 minut, než se uvolní místo na parkovišti. Dá se zaparkovat i jinde, samozřejmě nejlépe grátisgrinning smiley, než na tom velkém placeném parkovišti? Nejde mi o těch pár kuna, ale dost mě naštvalo, že jsem si načasoval příjezd na západ slunce a pak ho proseděl v autě při čekání na volné místo.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 13:29
Tak my jsme zatím měli asi štěstí s místem a to jsme tam byli v různých časech během dne a navíc v plné sezóně. Parkujeme na placených (nechce se mě hledat zdarma a je to v podstatě v centru, takže třeba s nákupem, kousek od obchodu) buď jakoby takovém zdvojeném - prvním při příjezdu od SG nebo ještě níže, prakticky hned vedle bus nádraží a tam tedy většinou. Myslím že 10kuna/hod.
Větší-zdvojené

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 15:11
... Peťas ... Bomiňo ... na Tvůj dotaz " kdo se sem chystá " ...
... rádi bychom letos vlastním šífem ... tedy, dá li Pán Bůh ... a podaří li se vše složit do auta, na střechu a vůbec ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 20:04
Bessy, nemyslels to tak, že bys jel s nejakým šífem z ID až do Hvaru. To bychom museli zalarmovat pro možné nebezpečí pobřežní hlídku, jedině že by jsi kočíroval něco nad 15hp, ale to mě nějak zase neštymuje s tím naložením do auta.
Takže správná odpověď asi bude - chystáme se obecně na ostrov Hvar a bereme si loď na nějaké to kvedlání kolem komína.
P.S. Jak já bych také kvedlal.....ach jó.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 20:11
Já jsem si to k pevnosti Napoleon projel nejdřív doma "Google panáčkem". Jde to až nahoru a je to i s výhledem na Hvar. S tím parkováním - taky jsme si museli asi 10 minut počkat, až se uvolní místo na parkovišti ve městě. Pak jsme vylezli k pevnosti Spanjola a tam taky stálo několik aut. Tak jsme si říkali, že by to vlastně vyšlo nastejno, kdybychom zaparkovali tam, prohlédli si nejdřív pevnost a pak se šli podívat do města. A bylo by to bez čekání a asi bez poplatku (?).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (20. 04. 2014 20:13).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 20:15
Jde to i tak, nahoře není poplatek, ale když jdeš něco koupit na trh nebo do potravin, hodí se auto v blízkosti.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 20:56
... Bomiňo, tak nevím ...
kamarádi ( viz. vlákno Poznejme se v Čechách ) povídali, že 3,5 metrový Bush s 15 koňovou Hondou ... by měl dojet i na Pakleni ...
a včera do kufru vešel jak motor tak člun ...
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 04. 2014 21:35
Bessy, když to položíš na vodu na řece Moravě, dojedeš do Dunaje, pak už máš moře, mineš napravo Atény,pak nalevo Krétu, stočíš se doprava a na Hvar to je už jen kousek. A auto můžeš nechat domagrinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
03. 05. 2014 23:56
Zdravím po delší odmlce a mám dotaz, zda někdo neví, odkud ve Splitu vyplouvá katamarán do Jelsy? Marně jsem hledala na netu. Určitě to nebude ze stejného místa, jako velké trajekty. Zatím je to ve stadiu úvah, ale možná se juknem v květnu na týden na Hvar, máme na to bohužel jen ten květnový týden, takže letadlo do Splitu - katamarán Jelsa a toulání se po vlastních nohou po jejím okolí, popř. busy na přesuny. Možná se i okoupeme, ale o to vůbec nejde. Jinak to kvůli práci letos nevyjde a recidiva "hvarky" je sviňa yawning smiley. J.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janka (03. 05. 2014 23:57).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 05. 2014 00:09
Janka, když jsem čekal na velký trajekt na Hvar v 17.00, tak hned z druhé strany mola vedle, stála raketa, ale nevím, kam plula.
Ještě jsem si vzpoměl, že když jsem byl v Jelse někdy večer kolem 20té hodiny, tak zase stála tam.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bomiňo (04. 05. 2014 00:11).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 15:51
Mám dotaz - pomalu ale jistě už se chystám, připravuji trasu cesty apod. a google mě z chorvatské dálnice stahuje u Šestanovacu. Není ale lepší pokračovat dál a sjet až u Zagvozdu, když cílem je Drvenik (a následně trajekt do Sućuraje na Hvar)?

A ještě jeden dotaz - pojedeme přes Maďary, protože se s rodinou budeme scházet v Brně, dívala jsem se na dálniční poplatky a na dálnici je u A4 cena jen do Sveta Helena, trasa od Sveta Helena po Lučko není zpoplatněná?
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 15:53
zmrzlina napsal(a):
Sveta Helena po
> Lučko není zpoplatněná?


Ne.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 16:11
zmrzlino, přes Maďary nemusíš kvůli Brnu, já třeba jezdím přes Břeclav a Rakousko, Slovinsko. Zřejmě tě to tam asi táhne.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 17:33
Přes Rakušáky a Vídeň popravdě moc nechci. Vím, že přes Maďary nemusím, ale ta cesta tama je slušná, minimální provoz a navíc se tam domluvím, narozdíl od Rakouska spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 20:22
... Zmrzlina, máš SZ ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 20:43
Dneska už se jede Vídeň jen okrajem napohodu a pokud nejedeš ve špičce, tak je to rychlovka 80tkou.
Ale k věci, moře už je na Hvaru 17ti stupňové.TEPLOTA
Máte někdo zkušenost s celodenním parkováním někde poblíž trajektu ve Splitu?

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 20:59
Snad to za měsíc a kousek ještě popoleze. Na to, že letos byla teplá zima, tak moře nic moc. Ale v půlce června jsem moře nikdy neměl studené.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 05. 2014 21:11
Nevím, jestli jsem blesk, ale teď jsem si všiml, že na Google earth je Hvar s novým lepším rozlišením, ale ještě to není ono. Fotky jsou z července 2013 a myslím, že jsem si tam našel i svoje auto.

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Dada , mdr
Hosté: 92
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.