Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 08. 2013 23:32
Ale, no tak, mějte ohled na to, v kolik hod. bylo psáno, víčka již mírně padají a koncentrace mysli již také není v nejlepší kondici. Za jedno chybné písmenko by snad nemuselo být sníženo hodnocení, nahrazuji pilností v korespondenci.


-------------------------------------------------------
> Vím, že to sem nepatří a dělám to nerada, ale
> odhadem cca 90% přispivatelů si to stále plete.
> eye rolling smiley
> Takže prosím i o prázdninách nic nezanedbat a
> trochu postudovat. yawning smiley
> [www.mojecestina.cz]-
> x-holt

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2013 21:34
Fósu, nic si z učitelky nedělé. Má mět o prázkách volno. A nejlíp, kdyby si užívala někde na Hvaru v krásné kouzelné krajině.
Mě se chce spíš delší dobu už zeptat, co máš za plavidlo a kde ho kotvíš.

Když jsme byli na jižní straně ostrova, ocitli jsme se tady v této zátoce.



Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2013 21:40



V Zavale kotví několik plavidel.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2013 21:48
Tady v přístavu jsem kotvil jednu noc, jinak před apartmánem. Měli jsme půjčený člun 3,20m Pro Marine s 5PS motorem Parsun.
Jinak tady v přístavu kotvil Fireman, bydlel hned nad ním a měl přehled o všem,co se v maríně děje.
Takových zátok je směrem na Gromin Dolac spousty, skoro všechny se dají na člunu navštívit a zkusit koupčo.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2013 22:43
Dikec, to muselo být super projíždět pobřeží a zátoky na člunu. My jsme měli " nafukovací flotilu" / lehátka/hot smiley, ale taky to šlo, na prvňáky dobrý. Jak jsme vypluli víc na širé moře, jakoby nás to unášelo směrem Ivan Dolac. Nazpátek jsme se víc namakali. Zřejmě tam byl vodní proud. Pro neznalce to může být i zrádné. Jak jsme byli na poznávačce města Hvaru, tak tam zrovna přistávala jachta s čs. vlaječkou. Bylo to takové zvláštní. Pro Čechy mariňáky to musí být učiněný ráj. Do zátoky Žukova připlul na nafukovacím člunu mladý pár a chvíli tam pobyl, v zátoce Dubovica jsem zase zjistil, že taková jachta nemusí být jen na projíždění, ale i jako supr místo pro opalování vnadné blondýnky. No a Stari Grad- tak od trajektu Jadrolinky přes všemožné jachtičky až po malinké čluny je plavidel plný přístav. Zrovna ho rozšiřovali a dláždili bílým kamenem.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
04. 08. 2013 23:41
My jsme měli člun po mnoha sezónách okukování a diskuzí poprvé. A je to zcela jiná dimenze pobytu, vidí a pozná se daleko více. A Hvar je k tomuto způsobu přímo předurčen. Teď ten týden nasucho bude asi k nevydržení. Jen ťapkat na FKK. Nebudu se rouhat, dík i za to.

Druga domovina Hvar - Zavala.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2013 08:30
Taky se již těším, až v půlce září na člunu provětrám několik zátok na jižní straně Hvaru. Domovská bude uvala Veprinova.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2013 15:46
Letos jsem se vrátil úplně nadšenej. Pro mě určitě zatím nejlepší flek, kde jsme byli. Byli jsme ubytovaní u Larisy Turkalj v uvale Veprinova. Výhled trochu i na širé moře, dům 5 m od moře, terasa 4 krát 10 m, pro 6 lidí za 60 E na den. Vodu vozí do nádrží cisterna, pil jsem i nepřevařenou a nepo..... jsem se. Domácí pečou i chleba a přinesli nám jídelní lístek asi z deseti jídly. Jinak nejbližší hospoda asi 1 km v uvale Tvrdni Dolac (dokonce tři). Zmrzlina nic moc (nějak ji nestačili uchladit, ale pivo dobrý). V apartmánu světla na solár. Mobily, tablet a baterky dobili domácí u sebe přes den. Loď se tam bude určitě hodit. Sprcha se sluncem ohřátou teplou vodou v takový budce u plážičky. Obchod v Gdinji - 5 km. Taky se tam musí chleba objednat den předem. Zážitek byl výstup ze Sv. Nedelje a Sv. Nikolu, cesta po staré silnici ze Sari Gradu do Hvaru a jízda po požární cestě ze Sv. Nedelje. Jen ty jeskyně moc nevyšly - Krajlevu špilju jsem hledal marně dvakrát a ani špilju v uvale Kozja jsem nenašel. Tak aspoň zbylo něco na někdy příště...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Romans (14. 09. 2013 20:11).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2013 21:47
Romans....to je rajská hudba pro mé boltce thumbs up smiley Jedu v září do Prasečí zátoky...tedy uvaly Veprinovy se Zahájským a tvoje chvála na toto místo mne moc těší. Má to tam být robinzonáda, tak mám připravené třecí klacky na rozdělávání ohně a plachtu na chytání rosy thumbs up smiley. Hospůdka prý je snad otevřená jen v sezóně, tak si toho v půlce září asi moc neužijem. No hlavně když je tam hezky hot smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
05. 08. 2013 22:52
Zahajskej se mě na to už ptal v SZ. Můžu vám poslat i nějaký fotky na mail. V kterém místě budete? My jsme bydleli v posledním domě jakoby na východní straně zátoky. Takže tam bylo vidět trochu i na širé moře. A byly tam i lepší vlny. Z pondělí na úterý byla vidět nad mořem bouřka a v úterý odpoledne to tam voda pěkně třískala o útesy.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
07. 08. 2013 19:41
tak akorát balíme a ráno vyrážíme v 5.30 směr Split a ve 4.00 /9.8/ boucháme šampus v ID,tak se omlouváme předem,pokud bychom někoho probudilismileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 08. 2013 23:27
Ahoj, Tomme, odpovídal jsem na tvou sz, ale nevím jestli se zadařilo. Kdyby jsi chtěl nějaké info napiš, nebo pošli tel. cinknu.yawning smileyD.
Anonymní uživatel
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2013 19:18
Davide, já se domníval, že jsi ještě TAM, tak jsem Tě chtěl nechat v klidu. Vědět toho chci spousty, SZ došla, takže jak svlíknu montérky a budu mít klid(snad už zítra dokončíme osazení oken), budu se věnovat příjemnostem....
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2013 20:21
Super, klíďo zavolej a probereme toyawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 08. 2013 22:13
Ahojda fóristi,
tak letošní dovolená je za mnou. Krásných osmnáct nocí strávených v Zavale bylo jednou z nejhezčích dovolených strávených v Chorvatsku. Dovolenou povýšil o 1000 % člun, který jsme si loni v říjnu koupili díky kterému jsme se podívali do míst, kam bychom se stěží asi jen dostali. Třešničkou na dortu bylo setkání se třemi fóristy Fousem57, Bessym a Bomiňem, které jsem do té doby znal jen pod přezdívkama a avatarama. Jste velmi milí lidičkové a jsem rád, že jsme měli možnost Vás poznat. Rozhodli jsme se do Zavaly příští rok opět vrátit, bylo nám tam moc fajn spinning smiley sticking its tongue out
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2013 23:19
Ahojáček všem,

souhlasím s Firemanem !!!!! Setkání se všemi na Hvaru bylo úžasné a dovolená se člunem / především večerní plavba ze Zavaly do ID a zpět/ byla skvělá.
Vidím, že HVARKA je nemoc velice rychle se šířící a lehce přenositelná.
Vyrazili jste se člunem na ostrov Ščedro ?
Těším se příští rok na další poznávání nádherného ostrova!yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2013 23:51
Levandulko, nejsi Ty náhodů nejaká hentá Zdenička ??? Ináč mě to nejak neštymuje do karet...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 08. 2013 23:59
Teda Bomiňo, ty jsi poznal dřív, než já. A to nemám vysokou hladinku....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 00:02
A to asi bude tou hladinkou, protože já ju mám, súsed před chvílí odešel ( pivo víno , sligovica).
Kurňa , moja ně tady do teho kecá, že sa to nedá tady ani psat...

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 00:04
Tož počkaj, až usne a možeš psať, ale po tém trojboju - tož nevím...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 10:40
ahojda Levandulko, ostrov Ščedro jsme absolvovali, objeli jsme ho polovinu, vykoupali jsme se v té nádherné zátoce /uvala Nova Pošta/, kde byla neskutečně modrá voda a jemný písek. Dopluli jsem až za uvalu Porteruša. Při zpáteční cestě jsme se stavili v hospůdce v zátoce Manastir. Bylo to super :-) No a samozřejmě jsme si nechali druhou půlku na příští rok :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil fireman (11. 08. 2013 10:42).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 14:21
... taky si přidám " s trochou do mlýna " ... zvaného ostrov Hvar ... yawning smiley
... a protože jsme se tam jednak letos vypravovali už po páté ... za druhé nám jeden náš přítel, velký příznivec jiného ostrova ...
vykreslil svou lásku, Krétu v superlativech ... řekli jsme si ... příští rok s Hvarem přestávka ...
" letos sklidíme a na jaře už nezasejeme " přesně jako Na samotě u lesa ...
ale nechám teď Krétu Krétou a vrátím se k letošku ...
po příjezdu do Ivan Dolace jsme měli ještě ten den přivítat návštěvu Fousových a Firemanových ...
... no a pač bylo domluveno, že k večeru přijedou ze Zavaly na lodích, začal jsem už odpoledne chystat maják a další nezbytné uvítací potřeby ...
... to vše jsem soustředil do přístavu včetně naší rodiny ... před 19:15, což měl být čas příjezdu obou šífů ...
... už z půli cesty mezi Zavalou a I.D., kdy jsem uviděl dalekohledem obě lodě jsem ... ač bylo ještě slunce na obloze ... začal speciální baterkou signalizovat, kde je místo pro kotviště ... nato vzápětí přišla od Fouse SMS, abych toho nechal, pač má ve vočích už tak dost nablikaný vod slunce, které bylo toho času ještě na obloze v tom nejhorším úhlu ... a prý abych radši začal mávat trenkama ...
... na promenádě ale šmajdalo ještě mnoho oblečených lidí ... tak jsem trenky nahradil velkým šátkem ...
fakt je ten, že nebyt toho šátku, tak nevím, nevím, jestli by přistávací manévr kormidelníci zvládli tak mistrně, jak vzápětí předvedli ...
co na tom, že na šikmině, po které museli vystoupit na břeh byla řasa a většina posádek po uklouznutí zahučela do moře ...
pomocí lan a jinak se ale všichni ... šťastně dostali na pevnou půdu ... podotýkám, že ta kluzká řasa v přístavu neměla s mou přípravou vylodění nic společného ...
... přátelské objetí, chleba, sůl a kořalka ... to vše uvedlo mokré posádky lodí do lepší nálady, než tomu bylo ještě pár okamžiků před tím ...
povídání o posezení na terase našeho apartmánu s fotkami nechám u ledu do doby, než se se souhlasem se zveřejněním ... vyjádří ostatní účastníci prima setkání
... bylo to super, zjistili jsme, že máme společné, blízké lidi, něco se vypilo a nadešla doba odjezdu ... nalodění proběhlo opět hladce yawning smiley pač bylo míň strachu ...
... od té doby jsme se neviděli ...
... nicméně jsme v kontaktu s oběma posádkama, takže víme, že noční jízda dopadla dobře ...
... druhý den mi to nedalo a místního lodníka jsem se šel zeptat, jestli by mi nepůjčil na jeden den svou loď zvanou MUME ...
... když jsem ho ujistil, že už mám 40 let loďní zkoušky ( u Labsko Oderské plavby ) ... pro lodě v Punkevních jeskyních v Moravském krasu ... s klidným srdcem a bez váhání mi svůj koráb za 400 kun za den včetně PHM ... svěřil ...
... vysvětlil mi, kde je záložní benzin, jak se otvírá kotva, naznačil mi směr, kudyma máme jet na ostrov Ščedro ( ač byl v dohledu ) ...
a zdůraznil, že motor je zánovní ... tak ať to točím jen na půl plynu ... to jsem mu slíbil s tím, že i na dálnici jezdím s Passatem pouze do stovky ...
... v den D ... se naší rodině rozšířil pohled na správnou dovolenou ...
... když máte svou loď, je to o něčem ... úplně jiném
... co na tom, že hrozil flastr při jízdě čtyři kilometry od pobřeží bez oficiálních kapitánských zkoušek ...
... tak o Šcedru zase příště ...
a závěrem ... ?
příští rok, dá li Pán Bůh opět Hvar, ale už s nějakým nafukovákem ... a Kréta ... ?
... Kréta ještě počká ...
smileys with beer



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Bessy (12. 08. 2013 11:25).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 16:19
Petře víš kdo bydlí na Krétě?thumbs up smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 17:26
... Víťo ... no dobře, tak pojedu na Krétu ... grinning smiley
( nevím )
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 17:43
V tom případě by stálo za úvahu zřízení stálé základny na Hvaru pouze pro Fóristy, a bude klid, odpadnou návštěvy, přejezdy, mokré výstupy z lodí grinning smiley. Jen ty společné večery by se asi protahovaly a kdo ví, jak by končily....

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 18:13
... Fousi ... kterou zátoku máš na mysli ? ... aby se nemuselo přejíždět a přecházet ...
smileys with beer
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 19:49
Ahoj Bessy, moc pěkně si to napsal a přeji šťastnou ruku při výběru člunu. Se zvěřejněním fotek nemám nejmenší problém, pro nás to byl super zážitek první delší jízda po moři okořeněná seznámením se s báječnými lidmi :-).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 08. 2013 20:13
Bessy thumbs up ten člun je fakt paráda.
Jezdili jsme s kolegou 3 roky na rychlém motorovém člunu po Jadranu, je to paráda.
Kopera zná toho kámoše.
Zdarec
smileys with beer
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2013 10:08
Fuj, hned dvě nakažlivé nemoci. Napřed hvarka a k tomu se přidá gumák. Nakonec bude z Hvaru velké infekční oddělenígrinning smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 08. 2013 10:19
Bessy thumbs up
pecka "román" strašně jsme se u toho nasmáli smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 53
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.