Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 10. 2012 21:27
I když jsme byli na Hvaru již šestkrát a myslela jsem si, že místa při cestě od Sučuraje směrem do Jelsy dobře znám, tak nás letos překvapili naši domácí a objednali nám všem oběd v konobě Bolat, v osadě Jerkovići u obce Selca. Kdykoli jsme tímto místem dříve projížděli a viděli jsme upoutávku na tuto konobu, tak to vypadalo, že jí téměř nikdo nenavštěvuje a je opuštěná. Od silnice nevypadá nijak zvláštně, ale ve skutečnosti je tato konoba velice stylová a příjemná. Pro milovníky ostrova Hvar přikládám několik fotek této konoby a samozřejmě i naše mňamky, které jsme si tam objednali.




avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2012 11:34
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
14. 10. 2012 21:35
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 10. 2012 05:53
Waja konoba Bolat je velmi lákavá.Nenápadné ale zase o to zajímavější.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 10. 2012 19:25
Ahojte.
Wajo, fajn fota a objevené místo - Bolat.

Zde na videu je tentokrát Hvar open tour...tentokrát autobusem



Ale dám sem ukázku z PF - protože je nádherně zpracované téma se super obrázky. Velká pochvala.
Ve zkratce - jede polský fórista CROberto na Hvar - na blint - uprostřed července 2012. Nejdříve se ubytuje na pár dnů v ID - ubytko má nabídnuto nakonec né od agentůry - Jitka - ale od prodejce zeleniny a ovoce v ID. Během ubytování v ID si pak sežene moc pěkné ubytování ve Svaté Nedelji - což byla jeho touha. Podniká spoustu výletů - když bylo větrno na jižní straně Hvaru - tak jeli na výlet na sever Hvaru - Vela Stiniva atd. - a byl nadšen. Obrázky ze všech lokalit jsou nádherné...koukněte.


Ale ještě bych se chtěla zeptat Admina - nešlo by na naše fórum vkládat nějak podobně obrázky - aby byly hned vidět celé - a pěkně za sebou - v dané velikosti. Je to tak i na jiných fórech - např. Crometeo - a ty fota vyznívají úplně jinak - než neustále klikat a otvírat nebo zvětšovat. Nejsem odborník na programy - a tak se jen ptám.


Tak tady je to téma z PF...nejhorší je, že tam je fakt spousta relací z různých míst - nejen z Croatia, a jsou skoro všechny super, tak pak vůbec nevím, kam se zase vydat...
ID, Sveta nedelja a ostatní....str. 1 - 32 [www.cro.pl] Je víkend - tak pokoukejte...Zdraví smiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 10. 2012 20:48
str. 1 - 32 [www.cro.pl] Je víkend - tak pokoukejte...Zdraví R.

Rero dík , pokouknul jsem , je tady klidek - jinak je expedice - co pak že tam ....
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2012 12:17
Vranka a Rero, díky.
Jestli chcete nakouknout, tak tady mám víc fotek:

[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_ostrov_Hvar_-_konoba_Bolat_a_okoli]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2012 13:33
Konečně se mi podařilo dát dohromady fotky z letošní dovolené na Hvaru, tak posílám odkaz pro ty, kteří mají zájem se projít naším letošním putováním po ostrově a připomenout si léto.

výlet pod vrchol Sv. Nikola (už jsem na toto vlákno několik fotek vkládala)
[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_ostrov_Hvar_-_vylet_na_vrchol_Sv._Nikola]

putování krajinou v okolí majáku Sučuraj
[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_ostrov_Hvar_-_vylet_do_Sucuraje_a_cesta_kolem_majaku]

výlet do civilizované části ostrova - Jelsa, Stari Grad, osada Dol a některé severní zátoky ostrova
[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_ostrov_Hvar_-_vylet_smer_Jelsa%2C_Stari_Grad%2C_osada_Dol_a_severni_zatoky]

výlet loďkou do romantické zátoky Smrska s kostelíkem (jižní strana ostrova Hvar)
[wajachybny-odkaz-rajceChorvatsko_2012_-_ostrov_Hvar_-_vylet_lodkou_do_zatoky_Smrska]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2012 19:19
... Waja ... výborně thumbs up
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2012 20:05
Waja děkuji za nové pohledy na mě neznámá místa. Je to moc pěkné.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 10. 2012 22:48
Bessy a Vranka díksmiling smiley

Pochvala potěší.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
01. 11. 2012 18:03
... malý výlet na Pakleni otoci ... smileys with beer


Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 11. 2012 23:38
zdravím a kde bys doporučil jet mimo ID 2 dospělí a 2 děti a pes? dík za info adalv
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 11. 2012 10:04
Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli jste někdo nebyl v Uvale Veprinova nebo někde poblíž. Je to na jih od Gdinje. Díky.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 11. 2012 19:39
Podívej se na stránky cestovky Valsa ta nabízí docela pěkné ubytování na Hvaru
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 11. 2012 20:32
... adalv ... četl jsem hezké věci o místečku zvaném Gromin Dolac smiling smiley
[www.gromindolac.info] [www.gromindolac.info] [www.gromindolac.info] [www.gromindolac.info]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (11. 11. 2012 09:55).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
11. 11. 2012 16:18
Hezký listopadový den všem,
letos jsme poprvé s rodinkou vyrazili na ostrov Hvar, konkrétně do Ivan Dolac v plné sezóně (přelom červenec-srpen) a byli jsme nadšeni. Ani nám nepřišlo, že by zde bylo "přelidníno". Spíše jsme si připadali jak v Polsku :-) Určitě chceme jet příští sezónu opět na Hvar. Chtěl jsem se zeptat jestli by mi někdo z Vás neposkytl nějaké info o vesničce Zavala, nebo pokud má někdo zkušenosti s apartmánem "Mate" v této destinaci. Za jakékoliv info předem děkuji.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 11. 2012 20:13
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ... adalv ... četl jsem hezké věci o
> místečku zvaném Gromin Dolac smiling smiley


Bessy, myslím, že fotky Gromin Dolce máme lepší smiling smiley

Gromin Dolac

Jsou tam opravdu pěkné malé pláže a čím dále od Zavaly, tím méně lidí. Cesta ale není nic moc.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 11. 2012 21:00
Nevím, jestli se už někdo zmiňoval. Na Hvaru je hodně rozšířené StreetView. Nyní se dá brouzdat i po Ivan Dolci kolem Jitky až pod Slavinku.

Michal
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 11. 2012 22:00
Taky Gromin Dolac.... akorát na zmrzku do Zavaly je to asi 2 km - ale ta pohoda...je tam třeba villa Marin. Zdravísmiling smileyR.

avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
13. 11. 2012 10:08
Hezký den, máte někdo zkušenosti s apartmány "Mate" v Zavale ? Podělte se prosím, děkuji.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 11. 2012 09:25
Ahojte. Tak vám to sem musím dát...Ivan Dolac z PF - pochvala. Počasí už asi ne tak moc super, ale... V první části je Stari Grad, v druhé Ivan Dolac. A proč? Protože je tam krásně nafocena pekárnička, kam jsem chodila kupovat brzo po ránu pečivo - pro mě višňový závinsmiling smiley - byl fakt super.
A pak je zde tak krásně nafocena Jituščina agentůra, že jsem to ještě tak nádherně neviděla. No, uznejte sami....smiling smiley
[www.cro.pl] Zdravísmiling smileyR.
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 11. 2012 10:10
...víte, že.... se na Hvaru v úseku Jelsa - Poljica rozšiřuje silnice? thumbs upspinning smiley sticking its tongue out

Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 11. 2012 12:55
Hmmm, skvělé i když na druhou stranu to ztratí své kouzlo.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
21. 11. 2012 10:58
Souhlasím už to nebude ono čím lepší silnice tím více lidí a méně klidu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 11. 2012 09:24
to michalhk:
nejen mezi jelsou a poljicou ale i mezi jelsou a pitve takze BOHUZEL tech aut asi pribude.

pitve-jelsa
[www.total-hvar.com]

jelsa-poljica
[www.total-hvar.com]
[www.total-hvar.com]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
22. 11. 2012 16:51
jorgos
no vidíš, tu stavbu mezi Jelsou a Pitve jsem si ani neuvědomil, ale při naší poslední návštěvě na Hvaru jsem pěkně dlouho tvrdnul za autem, co mechanickou rukou prořezávalo stromy a keře podél silnice, takže příprava na stavbu... Já z toho taky nadšený nejsem, jak píše Zahája, postupně se bohužel ztrácí další a další jedinečnosti, kvůli kterým jsme si Hvar zamilovali....Ale i přesto si vždycky najdeme důvod, proč se tam opět vrátit a doufám, že nám ta láska vydrží co nejdéle...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
24. 11. 2012 07:11
Rero musím říci, že mě na zmíněných stránkách před časem nadchnuly fotky z odkazu uplně dole. Cesta kajakem a zátoka Pisčena. Ty fascinující skály přímo z moře to je moje parketa. Pro jiného nudné skaliska ale mě dotyčné záběry úplně nadchly.Jsem ráda, že jsi je tady vytáhla.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
30. 11. 2012 21:39
Zdravím příznivce ostrova Hvar.Opět to vyhrál na příští sezonu ale je tam malá změna po 9letech ježdění na severní stranu ostrova jako je zátoka Virak ,pod Rudinou Žukova zátoka ,Zarača a Sviračina se vydáváme na jižní stranu ostrova do zátoky Smokvina je to přes c.k.Valsa do domu Nikola.Byl jsem pouze na kukačku na jížní straně jen jak to tam vypada ale tu jsem nikdy nebyl.Pokud tam někdo z vás byl a bude se mu chtít dejte info,jaké to tam je .Dík Mirek
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
02. 12. 2012 21:19
Pro milovníky Hvaru - odkaz na fotoknihu, kterou jsme si nechali udělat z letošních cest po ostrově.

[wajachybny-odkaz-rajceHvar_2012_-_obrazky_z_nasich_cest]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.