Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

kdo se chystá na HVAR??? (2)

Autor admin 
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2012 15:47
... Waja, moc hezké ... Admin Michal zmiňuje zátoku Portoruša ... taky vypadá taky dost dobře smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2012 17:07
Bessy, posílám podrobnou mapku ostrova Šćedro. Zátoka Portoruša je na jižní straně směrem ke Korčule, ale tam zřejmě žádný lodní přepravce nejezdí. A podle té mapky tam nevede ani žádná cesta. Tak potom jedině uplatit někoho, kdo má vlastní člun.

[www.q3.cz]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2012 19:13
... Waja .... píšu 1* a děkuji ...
akorát se škrabu na palici, jak se do té zátoky ... yawning smiley vzpomněl jsem si na tu veverku ... z Doby ledové, to přece musí být taky řešitelné yawning smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
08. 07. 2012 21:44
Bessy, z přístaviště se jde po cestě do centra ostrova, která se dále stáčí vlevo. Vede směrem na východ po hřebeni. Po přibližně 20 až 25 minutách je vidět na kraji cesty šipka na dřevěné desce ukazující vpravo dolů do zátoky. Takto to alespoň bylo před 4 roky. Nějaký bordel tam tenkrát byl, ale nebylo to zase takové drama a zátoka byla pěkná. Že to byla Portoruša nemáme úplně jistotu. GPS jsme neměli, takže zátoku jsme odhadli podle mapy.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2012 07:49
Michale (admine), jak byla ta zátoka obsazená? Byli jste tam sami? Nebo je to hojně navštěvovaný ostrůvek resp. zátoky-pláže?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (09. 07. 2012 07:52).
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2012 10:54

Z moře to tam vypadá hezky, ale z blízka nic moc.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2012 15:47
No není se čemu divit, takto podobně vypadá celé jižný pobřeží Hvaru na začátku sezóny. Na odlehlých místech jako je ID, Zavala apod. (mimo hlavní město) se dělají tzv. "akce Z", kdy místní ubytovatelé uklízejí přilehlé pláže od podobného hnoje jak má smejkali na fotce ze Scedra (tady asi žádný dobrovolník úklid neprovede). Jen v Zavale prý v roce 2010 na jaře vyvezli z pláží 9kontejnerových aut odpadu.

Ať se každý jachtař podrbe za hlavou a vzpomene si kde vyhodil svůj pytel s odpadem...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
09. 07. 2012 20:41
Martin_77 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Michale (admine), jak byla ta zátoka obsazená?
> Byli jste tam sami? Nebo je to hojně navštěvovaný
> ostrůvek resp. zátoky-pláže?


Úplně sami po celou dobu naší přítomnosti. Nějaký nepořádek tam byl, ale zdaleka ne takový, jako na obrázku výše.



Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2012 15:44
Pár foto z letošního Hvaru - pláže v okolí ID

Hned bych jel znova......
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
10. 07. 2012 15:47
... Michale ... thumbs up to je dost, už jsem myslel, že tady po návratu chrápete ... yawning smiley
... a propo ... my Tě vezmeme, když vezmeš člun ...
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2012 17:03
ahojte,
chci moooc poděkovat MildousovI.
Chtěla jsem po něm fota jednoho apartmanu a rady v ID.a za chvilinku jsem měla odpověď i s podrobnýma instrukcema a radama, moc ochotný chlap,to se dnes málo kde natrefí thumbs up.
Jinak,minule jsem jela na kole do Svate Nedělje a teť to chci zmáknout na HVAR,sice na kole jezdím dost,ale v tom pařáku??
Jel to někdo??Písněte.
Dají se v ID pujčit skůtry debo kola???
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2012 20:18
Ahoj "chvaráci",
mám zase pro jednou dotaz. Ohledně "cestování buď s autem trajektem, nebo "taxíkem pěšo" na jíné ostrovy.
Dá se z Hvaru (ostrova obecně). Dostat na Bol? Případně na Brač?
Případně na Korčulu?
Čučím do googlu (ač ho moc nemusím, ale nevídím to v tom moc reálně...).
Díky za radu. smiling smiley
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2012 20:53
Couddy tak vodním taxíkem kamkoli a na Brač je popisována cesta přímo tady na straně 12,13.Jede se katamaránem z Jelsy brzy ráno a návrat je později odpoledne.
Jinak i Pakleni otoci mohou být pěkný výlet lodí a třeba Ščedro je poblíž.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2012 21:30
No a s autem? je to problem? (přes split ne smiling smiley smiling smiley
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
12. 07. 2012 21:49
Pouze přes Split.

Michal
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
16. 07. 2012 18:13
těšíme se na to soukromí,ještě měsíc
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 11:12
Ahojte. smiling smileyR.
Zdravím všechny fóristy po návratu domů.....z Hvaru. Bylo to strašně fajn, úžasné koupání v nádherných zátokách Brusje, panoramaty, obloha "jak vymetená" - jsem nadšena. Úžasné 2 týdny. Byla to taková odměna za minuloroční utrpení s počasím/Vášnivý kolista ví, o čem mluvím.../
Abych vás "navnadila" - dám video, které sice není moje, ale je přesně z dnů, kdy jsem tam pobývala...



[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] Začnu tak trošku "po židovsku" - čili od konce. A to proto, že reaguji na výjezd Bessíka. Vraceli jsme se v neděli prvním ranním trajektem ze Stari Gradu do Splitu, a asi jsem nafotila Bessíkův trajet - kterým jel brzo ráno v neděli na Hvar. Doufám, že nafotil ten "můj" trajektsmiling smiley - na památku.

[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
A asi v 7,20 - připlouváme do Splitu....
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 12:31
Ahoj všem příznivcům Ivan Dolace

Vrátila jsem se z dovolené 4.7.2012 a pořád jsem váhala co napsat.Zda vůbec napsat mé zkušenosti s pobytem v ID. Ale třeba to bude pro někoho zajímavé, ostatní příznivci možná nebudou souhlasit. Mé dojmy z ID nejsou úplně nejlepší. Cesta v pohodě z Ostravy tam trajekt Split zpátky cesta přes ostrov ze Sečuraje. Určitě lepší, cesta úplně v pohodě pro normálního řidiče, nic nablinkání jak někdo psal prostě kdo má něco naježděno ne teda jen na dálnicích tak pro něj cesta ze Sečuraje do ID není problém. No ale hned pro příjezdu do ID jsem zůstala jko opařená protože jsem jeli se psem boxerkou a vidím všechny pláže i kamenné mola označeny cedulí zákaz psů. Tak to mě dostalo. S tím jsem sse moc v Chorvatsku nesetkala a to si myslím že jsem už dost míst navštívila. No nic říkám si zkusíme to půjdeme někam na kraj ne samozřejmě mezi malé děti. Navíc psa máme vždy přivázáného a do vody jen na kraj ji pouštíme kdy ve vodě nejsou děti. No nic nepomohlo stejně jsme dostali " kartáč" (nadáno) od Čechů. Takže psi v ID nejsou snad ani živí tvorové všude mají přednost jen ukřičené děti. Raději to ani jinak nebud zvát. Jinak jsem dítě měla dnes už má tedy 26 let ale to co vyvádějí dnešní děti na pláži to jsme myslím naše generace nezná. Kdo nemá rád zvířata nemá rád lidi moje heslo. Jezdíme mimo sezonu kolem 20.6 tak to se ještě dalo ale s datumem prázdnin se ID začal dost zaplnovat a bylo po idylce.
Moc Čechů na jednom místě to neznamená nikdy nic dobrého. A další nešvar s kterým jsem se ještě nesetkala. Ráno sedíme na terase a ted vidím proudy lidí letět na pláž každý lehátko nebo karimatku pod paží a rychle to hodit na pláž aby mu někdo náhodou neobsadil fleka. No děs.
Mohla bych toho napsat ještě hodně ale zkusím skončit tošku optimisticky. Ivan Dolac je určitě pěkné místo jako i jiná místa na ostrově co jsme poznali ale dovolená zde ne se psem, přijet spíš začátkem června nebo možná až v září a mít s sebou alespon nějaký nafukovací člun aby se mohl člověk přesunout na nějaké klidné místo. Tedy ještě něco tyto mé poznatky patří spíš lidem kteří vyhledávají klidnější dovolenou, s tím že si chtějí i přečíst nějakou knihu/ pokud vedle vás křičí děti mamí...,tatí.... tak ze čtení není nic/ a v klidu trošku relaxovat a tešit se ze slunce a moře. Pokud někdo vyhledává koupaliště s obrovským množstvím lidí a křičících dětí tak to je v sezoně ID bohužel. Možná to tak v dřívějších dobách nebylo. Takže milovníci Chorvatska užívejte dovolenou pokud ji máte před sebou. Já budu pro příště hledat zase nějaké klidnější místo ale nevím zda se ještě nějaké dá vůbec najít.

Ostravačka
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 12:56
Ostravačko, musím Ti dát za pravdu. Bohužel je to tak jak si napsala. Proto se taky ID vyhýbám jak čert kříži. Nic proti ID - pěkné místo na ostrově, ale problém je, že je to příliš "profláklé místo". V sezóně je tam lidí jak když namažeš a rozmažeš. Pokud chceš, tak Ti v SZ napíšu kam jet a kde je klid na pláži i se psem (dej mi vědět - nechci se vnucovat)...
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 14:19
Pokračování....
Máte pravdu, byla jsem týden v ID - 2009 - v červenci - a opravdu velmi rušno. Někde už jsem to tady na fóru psala...Jak píše Martin 77...

Jen ochutnávka "mého" místečka na Hvaru.... pár lidiček - nanejvýš 10 - včetně nás...koupání super,super,super... [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Ale od začátku...
Vyjeli jsme v pátek 29.6.2012...se zpožděním, cesty byly ok, jen Mlýny - za Brnem zácpa...na sezónu začali opravovat cestu - velmi načasované....
Po už dost pozdním příjezdu za Sveti Rok/22,00 hod./...jsme se rozhodli, že někde přespíme. Sjeli jsme proto z dálnice....a přespali tady/5 minut od sjezdu z dálnice/....za 30 Euro pro 2 osoby. Na přespání doporučuji.
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] Pravděpodobně by se tam dala strávit levná a klidná dovolená. Koupili jsme si tam ráno koblížky...jeden stál jen 4 kuny - byl veliký, hodně naplněný, velmi chutný. Sledovala jsem pak index cen koblížků...a nejdražší na Hvaru, a přitom menší, náplní chuzený.


A jelo se dál. Rozhodli jsme se, že pojedem z Drveniku...a trochu pokoukáme cestou Hvarem....
[img5chybny-odkaz-rajced0506]

A takhle narváno lidmi to bylo v Drveniku... a samozřejmě fronta na trajekt.... hádali se i Chorvaté mezi sebou...byla jsem připravena na "bitku"smiling smileysmiling smileysmiling smiley - a to fak umím....smiling smileyR. [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 14:19
Pokud pojedeš mimo sezonu,doporučuji Drašnici,vloni jsme tam byli,sice v sezoně,ale i tak jsem přečetla asi pět knížek a pokud jsem si všimla,tak psů si nikdo nevšímal,aspoň my ne,jen jsme se bavili,když zkoušeli vodu.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 14:59
Ne Drašnici ne. Tady nejde jen o psa jde o hodně čechů v letovisku. V Drašnici jsem byla v roce 2005 a už tenkrát mi to připadalo jako česká vesnice v Chorvatsku. Na konci Drašnice je sice možnost být na pláži ne v obležení lidí ale místo mě ničím nezaujalo. Je to taky asi o tom s kým se na dovolené setkáte. Pokud je to srážka s blbcem jako v ID tak můžete mít zkaženou dovolenou a klidně to může být pěkné místo. Spíš upřednostňuji posezení s domácími, něco se o nich dozvědět, dát si s nima vínko,večeři, ugrilovat ryby atd. Třeba v ID jsme domácí za celých 14 dní vůbec nepotkali. Ostravačka
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 17:28
Omylem jsem to poslala jinak,takže znovu,Rero tos mě moc nepotěšila,18.8. jedeme do Drveniku,snad se to zlepší,jinak je to masakr.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 20:06
V sezóně je masakr téměř všude yawning smiley.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
17. 07. 2012 22:28
Máš pravdu,předsedo!
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2012 11:00
Musím říci, že při takto bohaté diskuzi na českém foru , o jedné lokalitě na ostrově jako je ID nelze nic jiného očekávat než davy českých příznivců. No každý tu krásu chce přece vidět na vlastní oči.
Je to krásné místo. Prošla jsem jej ráno v 7 hodin a navštívila rybářský večer na pozvání.Toto mě bohatě stačilo.
A jak si vedeme coby národ už je jiná věc.Je to mrzuté když dlouho očekávaná dovolená vůbec nevyjde podle představ.

Na druhou stranu jsou místa o kterých člověk marně hledá informace a nic. A pak zjistí ,že je tam čilý pohyb českých turistů ale zase asi nečtou toto forum nebo se jim nechce psát.

Jinak vedle ID je Bojanič Bad a tam jsme jedno léto potkávali pravidelně paní a dvě kolie.Chodili jsme pěšky pobřežím z Jagodne na vycházky v podvečer.Je to málá lokalita s pidi plážičkou a jinak skály.Ale tam by pes asi nevadil.Přeji šťastnější příští výběr lokality.
Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2012 13:13
Myslím, že za popularitou ID stojí tak trochu paní Jitka Carić. To co jsem teď napsal ošem nemyslím nijak zle, naopak... O paní Jitce jsem četl a slyšel jen samé dobré zprávy yawning smiley... V sezóně se z ID stane česká vesnice. Bohužel, nebo bohudík? Nevím... Hovada jsou všude ať je to čech, slovák, němec, chorvat nebo na jaký národ si vzpomenete. Je třeba si místo dovolené pečlivě vybrat. Míst kde je klid a "mír" je hodně, jen neházet flintu do žita a hledat... V každém případě, kdo si místečko najde, určitě ho nezačne inzerovat (a tím vzniká dojem, že taková místa už snad neexistují).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2012 15:36
Ahoj, tak už máme letošní dovolenku v ID za sebou. Odjížděli jsme s dost velkými obavami, protože ID v sezóně pro nás byla velká neznámá. Nakonec jsme to vyřešili po svém a dovolenou si krásně užili. Když není člověk líný, i v sezoně lze najít to, kvůli čemu celá ta léta do ID jezdíme. Klid, pohodu, romantiku, krásné čisté moře a minimum turistů kolem sebe. Pár fotek pro porovnání....
Letos.......................................................................... A takhle to známe mnohem častěji.....................

Dříve velmi romantická pláž Podnožica, naše pláž, se bohužel neubránila budování. Byla moc krásná... Dokonce jsou z pláže vytrhané velké kameny, jeden co byl ve tvaru ryby a další, který naše malá vždy používala na siestu jako lehátko....


A tak jsme si našli jinou "naši" pláž

Na Lučišči jsme byly jen čtyři rodiny

A měli jsme i to "štěstí", že jsme poznali, co jsou to Ribarske večeri. Není nad to, pozorovat tu masu lidí po třech lahvích vína spinning smiley sticking its tongue out

Ještě pár momentek...

A jede se domů. Vešli jsme se jako poslední thumbs up

V ID jsme si to teda zase moc užili, konečně se poznali s Kvetacou a jejím Láďou, škoda, že nebylo více času na společné povídání. Přechod do reality v ČR byl opět tvrdý, 14 dní v teplíčku a pak tohle, co je teď tady. No, takže zase do ID za rok.... Nebo dříve??? Olivy by měly být letos prý super a nabídka od domácího k naší jubilejní 10 cestě do ID je více než lákavá....Doufáme, že vše dobře dopadne....



Upraveno 2krát. Naposledy upravil michalhk (18. 07. 2012 16:10).
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
18. 07. 2012 16:31
Pokračování....smiling smileyR.
Plavba trajetem z drveníku proběhla v pohodě.... Cestou po Hvaru jsme se "mrkli" na místa, kde už jsme byli/Pokrivenik, Mudri Dolac.../ Už jsme byli unaveni, tak padlo rozhodnutí - rovnou do naší zátoky. Trochu jsem se bála....... kusé informace jsem dostala jen na PF.

Dojeli jsme do města Hvar...a pak směr naše "uvala" - vzdálená asi 4 km od města Hvaru....
Cesta dost úzká, klikatá, po levé straně byl vidět hrad, a asi po 800 metrech od města bylo bokem - oploceno - asi městské smetiště. Nejvíce bylo vidět výraznou značku - Zákaz zastavení a focenísmiling smiley - jak v Rusku. Napadlo mě - kam to asi teče - když zaprší...jak dalece k městu Hvar je ta půda kontaminovaná... To už jsem se začala "potit" - ani nevím, zda více z tepla, nebo z těch pohledů - no nic, asi mi spolucestovníci něco udělají - či zavrhnou, zapudí, nebo rovnou.....smiling smiley Pak se jelo stále tou cestičkou asi 3,5 km - už to bylo malebnější a ve zcela jiných místech a jiném regiónu - než to smetiště, zabočilo se doprava, pak doleva atd. až k bráně "Private". Byli jsme na místě. Pohledy, které se nám ukázaly - byly nádherné, a to už jsem věděla, že pokud nezačnou slejváky, vichry, chladno či studené moře - budeme velmi spokojeni. A taky že ano. Nebudu popisovat, jen dám fota ...... Z terasy našeho apartmánu bylo jen pár krůčků do moře/asi 10/, a nádherné pohledy na Brač a kousek - vlevo - na Šoltu........z terasy....takové malé přírodní divadlo........
Naše letošní prostředí:
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
avatar Re: kdo se chystá na HVAR??? (2)
20. 07. 2012 07:59
Pokračování.....smiling smileyR.
Brzké ráno, a svítání v naší zátoce...
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Jdu se projít - kousek směrem do vedlejší zátoky. Ne neměli jsme sebou pejska, a ani jsem ho nikdy neměla - a to ani doma. Zcela se však na mě pověsil pejsek Bari od majitele. Zpočátku jsem se ho bála - běhal volně po celé zátoce...pak mi spal za dveřmi apartmánu, a jak jinak - šel se mnou i na procházku. Vždy trpělivě na mě čekal - až udělám fotku, nebo kam se rozhodu, že půjdu.....smiling smiley /Na 3. fotce ta bílá tečka u Brače - to je ranní trajekt do stari Gradu/

[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Jenže ten pejsek byl "malý zlodějíček"...nejdříve jsme nechápali, postupně nám mizely přes noc z terasy boty do vody, a to vždy jedna z páru. Nevíme, kde měl tu svou skrýš - hledali jsme, ale nic....Rozmlouvali s ním, ale díval se jen kajícně - ale nic neukázal - uličník jeden... Nezbývalo, než si udělat výlet do Stari Gradu pro nové botysmiling smiley
[img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506] [img5chybny-odkaz-rajced0506]
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 167
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.