Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Místo poblž Mostaru Blagaj

Autor čavis 
Místo poblž Mostaru Blagaj
20. 09. 2016 19:06
[www.rajce.net]
Toto místo se jmenuje Blagaj a nachází se 10 kilometrů od Mostaru . Jak je vidět ze skalního masívu vytéká řeka Buna , a teplota vody se pohybuje mezi 7-8 stupni. Toto tvoří příjemné klima v horkých letních dnech. Místo si oblíbil už v 17 století osmanský paša a vybudoval zde své sídlo pro odpočinek.Na místě jsou rybí restaurace a ceny jsou zde na přijatelné úrovni.Toto místo stojí za návštěvu. Po celou dobu návštěvy jsem nepotkal nikoho z ČR a to je opravdu škoda.
Re: Místo poblž Mostaru Blagaj
21. 09. 2016 22:23
Byli jsme tam loňské léto a pravdu máš, stojí za vidění. Ta řeka má pěkné zbarvení.
Jinak je to zapadlé, hůř se tam jede a parkování také nic moc.
Re: Místo poblž Mostaru Blagaj
30. 09. 2021 15:52
V pondělí jsme v Blagaji byli. Na příjezdu pikolík cosi mlel nesrozumitelně po jejich, pak jsme se domluvili, že dvě éčka a mám jet dolů na parkoviště. Dole notně úzké, málem jsem přejel nějaké tepané vázičky u stánku. Kromě stánků okolo silničky všude stoly a židle restaurací. Na každém jen myslitelném plácku, je to tam jedna velká restaurace. K díře ve skále chtěli vstupné, nevím kolik, po zkušenosti u vodopádů Kravica jsem se vrátil k autu. Super bylo se pak s autem otočit, nemám žádnou krátkou fabku, ale dospělého kombíka. Asi na desetkrát mezi tretkami ze stánků se to povedlo, nic jsem nepřejel ani neshodil. Shrnutí....viděl a stačilo.
Re: Místo poblž Mostaru Blagaj
30. 09. 2021 16:16
V srpnu jsme tam taky byli, přijeli jsme po levém břehu a tam bylo parkoviště prostorné (i když na tu půlhodinu silně předražené, vybíral tam nějaký olezlý stařík) a po levém břehu se dá dojít až skoro k jeskyni. Vstupné se platí do dervišského kláštera na pravém břehu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 114
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.