Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Peručko jezero

Autor nulda 
Peručko jezero
17. 06. 2011 09:33
Zdravim,
byl tam uz nekdo? Nejake tipy jak se tam dostat autem? Chteli bychom se tam zastavit cestou na Peljesac,ale nemuzu nikde najit kudy se tam dostat a kde by to asi bylo nejlepsi. Diky
avatar Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 11:39
co jsem slyšel, tak je to nádrž nad přehradní elektrárnou, hladina kolísá jak ji dle potřeby odpouštějí, hlavně asi v létě....jinak okolí je krásné, což je vidět cestou z Kninu do Sinje...prý jsou tam i nějaké kempy, tak se tam musí k vodě někam dojet...opravdu přímo u vody ještě nikdo neodpočíval ?
Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 11:48
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (11. 01. 2013 20:40).
Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:00
Koupani by melo byt povolene,jen rybolov je zakazany. Co vim ja :-)
avatar
mdr
Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:03
Co tak podívat se trochu po internetu, třeba i na tomto webu?

[www.chorvatsko.cz]
Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:06
Hm,tak to jsem cetl ale informace o tom kde se ma sjizdet,kde muzu zaparkovat apod. nejsou
avatar Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:19
[www.mapy.cz]

Tady vidíš i sjezdy k jezeru....tak si stačí jen vybrat....
Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:22
Taky jsem uz koukal,ale jak poznam ze je sjizdna osobnim autem?Tohle si najit umim. Spis by se mi hodily informace od tech co uz tam byli, ale stejne diky
avatar Re: Peručko jezero
17. 06. 2011 12:32
Odbočky k vesnicím jsou určitě sjízdné...jinak zastavit, okouknout a podle situace pokračovat dál....jinak dát pozor, abych odbočky nepřejel jestli si dobře vzpomínám, snad kromě jedné není žádná značená a uprostřed silnice je plná čára.... Ale už jsem tam 2 roky nejel,možná tam bude změna k lepšímu.
Re: Peručko jezero
18. 06. 2011 00:07
Někdy v roce 2000 při cestě do Dubrovníku,jsme nocovali ve stanu na břehu tohoto jezera.Sjížděli jsme před obcí Hrvace.Samozřejmě jsem to
přejel,a tak jsme se kousek vraceli.Cesta k jezeru pokud si vzpomínám byla kamenitá,ale je to kousek.Co mi utkvělo v paměti bylo docela dost komárů a příjemné koupání.
Re: Peručko jezero
19. 06. 2011 22:17
Částečný opis z SZ- Sjezd je hned na zacatku vlastne jezero ani nevidite. Na konci dediny Vrlika je trafacka a tam odbocite doleva dolu je tam hneda cedule plaza. Tech cest pak dole je vic. Loni to tam bylo ale zatopene bylo hodne vody. Tak se nedalo dal projet.
avatar Re: Peručko jezero
20. 06. 2011 13:09
Stačí dojet do Omiše a jít proti proudu Cetiny smoking smiley
To byl fór na fóru.
Vždycki, když jsme tudy projeli, tak jsme si jen říkali: "příště" smiling smiley
Jak je napsáno - trefit odbočku a vydat se do vesniček na opačném břehu jezera. Nám se to ještě nepodařilo smiling bouncing smiley tak nemám foto.
Ale z odpočívadel na staré cestě jsme viděli na protějším břehu stany a koupající se lidi (pokud to nebyla fatamorgána).
avatar Re: Peručko jezero
20. 06. 2011 13:50
z jakejch odpočívadel ? mapu ! confused smiley
avatar Re: Peručko jezero
20. 06. 2011 14:02
odpočívadlo na staré cestě myslím místem, které je o velikosti cca jedno až dvě auta, hned vedle silnice, spíše taková rozšířená krajnice až škarpa, bez WC, kafe a párku v rohlíku, Macku grinning smiley
avatar Re: Peručko jezero
20. 06. 2011 15:20
já tam asi jel vícekrát než ty, odpočívadlem neberu místo, kde se mamině třeba chce čurat....
na mapách jsem nenašel žádnou pořádnou odbočku na "opačnou stranu jezera" , jak píšeš, a "vesničky" tam jsou dost daleko od jezera, kdo by zrovna tam se chtěl trmácet, abysi odpočinul z cesty, nevím...pleteš si asi pojmy a dojmy... a pokud jsi na druhém břehu viděl nějaké čundráky se koupat, tak sem to není relevantní...když víš prd, tak se snaž nezviditelňovat...Baxoide

OT
jinak by bylo zajímavé se se na tu druhou stranu jezera podívat....a protože je to poměrně blízko Kninu, tak věřím, že je to tam tak z 90% rozstřílené..



Upraveno 2krát. Naposledy upravil mack (20. 06. 2011 15:47).
avatar Re: Peručko jezero
20. 06. 2011 15:55
Baxoide, klasika naběhl jsi si .......hele já taky vim prd .......řekl bych ,že o jezeru vim doslova hovno ,ale mě je to jedno .......já sem tady pro to abych se zvlášt z viditelnil....což se mi sakra daří.

Jsi snad čerstvě ženatej ...........hele PERUČKO jezero Ti neuteče ......neváhej a doma MAKEJ a dělej zářezy NOŽEM na pelesti v posteli nad hlavou .....a druhej rok se je snaž zakřížkovat ............a pak mužeš klidne křížkovat další rok na ....... PERUČKO JEZEŘE.......
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 09:57
Andreji: díky smileys with beer

EDIT 1: smazal jsem pár řádků, rozmyslel jsem si to, co jsem napsal - nemám náladu na dohadování se o hov.... s někým jako je ... (on bude vědět).
Můj názor na Peručko jezero je, že se rád na něj dívám a jednou možná se tam k němu podívám z blízka, ale nutně to nemusí být příští dovolenou a pro delší odpočinek raději zvolím Plitvice (když nebude pršet).
EDIT 2: Bessy, vím že mu jen přidělávám práci, ale pak ji přidělávám i sobě, protože jsem taky huba nevymáchaná a snažím se mít poslední slovo. To nás spojuje, tak proto jsem to původní smazal abych se toho vyvaroval. Snažím se být rozumější thumbs up smiley Proto také tento nový příspěvek píšu do tohoto staršího.
K Peručko jezeru to už nepatří.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Baxoid (21. 06. 2011 10:54).
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 10:46
... Baxoid ... thumbs up
Peručko mám v plánu ... stejně jako Plitvice ( pokud jsem jel po staré cestě, tak vždy jen zastávka ...
P.S. víš, že si odpovědí Mackovi ( též pod nickem Jeliman ) či KALACHOVI a různých dalších QWERTZům jen přidáváš práci ?
smileys with beer
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 11:26
Tak už je to v kupě, i veliký Bessy se tam chce možná, asi, snad, někdy podívat....
co tahle informace řekne zakladateli vlákna je záhada....

přidám konkrétní radu....díval jsem se na mapu zaminovaných území v Hr , na té druhé straně přehrady jsou místy ještě neodminované prostory....
byla by tragedie pro fórum, kdyby nám Besík někde vybouchl... yawning smiley
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 15:37
EŠTĚ ted se smjeju .......k tomu neni co dodat......já to tady to FORUM prostě miluju......padl za FORUM za VLAST a hlavně za E....UNII ........................................... došlápl si na ně.............
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 16:43
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 18:32
dobré,
já také se snažil hledat.... na stránkách města Vrliky, takového střediska oblasti, je tam i pár fotek jezera ...
[www.vrlika.hr]
ale asi žádná sláva, sami tam píší o jezeru :
"Peručko jezero nedaleko Vrliky je stále nedostatečně rozpoznáno jako destinace pro investice do transformace Vrlického kraje.
Nabízí radost z plavání, veslování, rybaření. Je rájem pro vodní sporty, ale stále nevyužité."

Tak snad tam snad někdo z nás najde alespoň odbočku k vodě k relaxu při cestě.
Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 18:38
Na ty stranky vrlika.hr jsem taky koukal,ale moc info tam opravdu neni.Jedine za Vrlikou odbocit na Garjak [maps.google.com] a hledat tam,ale zase stravit pul dne hledanim se mi taky nechce nebo tady [maps.google.com]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil nulda (21. 06. 2011 18:39).
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 18:41
... je to potřeba na 2 x zvětšit ... yawning smiley




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (21. 06. 2011 18:43).
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 20:08
Taky odkaz: [www.motori.hr]
Zdraví R.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (21. 06. 2011 20:20).
avatar Re: Peručko jezero
21. 06. 2011 21:30
thumbs up no, teda, Rero, paráda ! thumbs up
takže, "svaka čast" - gratuluji.....
avatar Re: Peručko jezero
22. 06. 2011 16:42
[www.vrlika.hr] ... Vrlika, Peručko a okolí
[www.vrlika.hr] ... co se loví v Peručku
[www.vrlika.hr] ... kudy k jezeru Peručko
[vinovo.magnify.net] ... vesnice, které zatopilo při budování jezero Peručko
avatar Re: Peručko jezero
30. 11. 2017 17:42
Jak moc plné bylo Peručko v letošním suchém létě?
Re: Peručko jezero
01. 12. 2017 13:40
To ptáš brzo:-) ale myslím že letos bylo vody dost. Nejlíp je to poznat podle Cetiny v Trilju někdy bývá such až až.
avatar Re: Peručko jezero
01. 12. 2017 14:24
No aby řeč nestála.
Okurková sezona, pomalu "chcípl pes",příspěvky skoro žádné.
Naposledy jsme kolem Peručka jeli tak někdy před osmi roky, to jezero bylo poloprázdné.
No a k Cetině jsme se nějak v poslední době taky nepřiblížili, abych odhadl podle průtoku vody množství vody v Peručku. proto jsem se optal.
A ještě, kdybych měl odhadovat množství vod ve Vranovské přehradě podle průtoku ve Vranově nad Dyjí, tak řeknu přehrada je plná. Opak je naopak pravdou. U nás před chatou, úbytek vody tak výškových 10m, možná i víc. A pláž máme aspoň 50 metrů širokou. Při plné přehradě je to 0 metrů.
A ještě chci dodat, teď by mohli borci z Povodí vápnit, těžit bahno, aby se na 1/3 přehrady od přítoku až po bítovský most zlepšila kvalita vody v řece a zlikvidovali se sinice.
Ale oni s tím samozřejmě začnou něco dělat, až ten zelený hnus doplave k čerpací stanici na pitnou vodu a veřejné mínění jim začne nadávat.
Teď udělali jen to, že zrušili hlášení o kvalitě vody v bítovské zátoce. Jinak by museli hlásit, že voda je od poloviny června v této lokalitě nevhodná ke koupání.
Před třemi roky tam v létě aspoň plavala loď, která to svinstvo "filtrovala" a sbírala. Teď už dva roky nic. Hlavně že se vyhazují peníze za rozhledny v údolích a na toto peníze nejsou.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 80
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.