Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

...východ slunce na Biokovo - autem

Autor Plysak 
...východ slunce na Biokovo - autem
04. 08. 2016 21:57
Dobrý den, prosím nevíte někdo..dá se na Biokovo dojet autem na východ slunce? cca okolo 4.30 hod? nikde nemohu najít o tomto informace, děkuji za případné info :-)
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 08. 2016 00:41
Na Sv. Jure to jde.
Sv. Jure
Může to být pěkný zážitek, ale ta cesta po tmě....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (05. 08. 2016 00:44).
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 08. 2016 09:07
Mám obavu že vjezd do parku je otevřen až od 7 hodin ??
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 08. 2016 12:24
... pokud není aktuální změna, tak je závora u hlavního vchodu na asfaltku do CHKO Biokovo ( 6 km od Makarske směr Vrgorac )
od 15.5. do 1.10. ... zavřená od 20.00 hod. do 07.00 ...
smileys with beer
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 08. 2016 12:54
Ano ,přesně tak.
Ověřeno ,potvrzeno.
Zdarec
smileys with beer
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
10. 08. 2017 18:59
Zdravím, byl jsem tam za posledních pět let třikrát a dole závora otevřená. Vždy v cca 5:00. Poprvé dole stál pán a řekl nám, ať jedeme klidně nahoru, že zaplatíme až se budeme vracet. Zpátky dole závora dole, jiný chlápek nás zkasíroval.
Dál nám prospekty k tomu cd o Biokovu. Od té doby to tak děláme vždy. Jen to cd už nám letos nedali. spinning smiley sticking its tongue out
Super pocit být tam první. Cestou zpět výstup na Štrbinu a Vošac a pak už jen vyhejbačka těm co jedou nahoru. Letos 40 aut a k tomu jeden bus..... ale stojí to za to.
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
01. 07. 2020 20:21
... pohled z Biokova ...
[www.jutarnji.hr]

smileys with beer
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
02. 07. 2020 05:55
Jel jsem nahoru na kole z Makarské.Super zážitek.Autem bych tam nejel kvůli tomu vyhýbání.Když tak na skútru.
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
02. 07. 2020 18:04
Kdysi jsem měl stejný nápad. Sv. Jure při východu slunce. Pak se to sice nepovedlo, protože spolucestující se nebyli schopni včas připravit, ale byli jsme nahoře velice brzy. Cestou nahoru jsme potkali jen jedno auto (nějaký zaměstnanec z vysílače) a ocenil jsem, že couval, aby nám udělal místo k projetí. Nahoře byla neočekávaná zima. Byl tam nějaký rakušák - fotograf a ten pěkně trpěl i když se balil do všeho možného. Cesta dolů byla dobrá, auta jsme potkávali až v dolní části, kde s vyhýbáním už není problém. V 7:00 už jsme byli v Makarské na snídani.
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
03. 07. 2020 16:54
Petře prosím,mužeš sdělit postaršímu pánovi,teda pánovi v letech,přesnější umístění této stavby.?To je při výjezdu na Sv.Jure?confused smiley
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
03. 07. 2020 17:32
No podle mne to vypadá, že je to nad Tučepama a Makarskou. Někde tam, jak byla vyhlídka "Vošac" pod kopcem., Ale mám dojem, že se tam dá dost blízko dojet autem. A na Vošac se muselo jít z parkoviště tak kilometr pěšky po "kozí stezce".
Tak budu taky zvědavý na odpověď "odborníka".
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
04. 07. 2020 07:18
Ahoj, ano je to při výjezdu na Sv.Jure, cca v půli cesty. Bývala tam vyhlídka Ravna Vlaška...nyní tedy Nebeska šetnica.
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
04. 07. 2020 13:32
Tak jsem se asi nemýlil,když jsem předloni viděl jakousi animaci u té velké restaurace s poutačem Vítejte v N.P.Biokovo,byť jsem neměl tušení o co jde a navíc mě vzadu za kalhoty tahal osel.Prý se takto loučí s hosty,kteří mu nedají při odchodu malou pozornost v podobě nějaké mňamky.
Já se pro ni vrátil,už jako povděk za to ,že nám byl podruhé v HR předložen jelovnik v Češtině.
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
04. 07. 2020 15:55
... Vašku ... já od včerejška neotevřel Forum ... no hrůza a omlouvám se ...
jak píše Lunoš, je to Ravna Vlaška, 1228 m. n. v. ...a za opožděnou odpověď budiž pohled z výšin ...

[www.youtube.com]
[www.youtube.com]
[www.youtube.com]

smileys with beer
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
04. 07. 2020 16:38
Petře,hodně namlsané nejen chuťové buňky,nezbývá než doufat a věřit.
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 07. 2020 18:51
Správně píšeš Vašku. Nezbývá než doufat.
Ale manželka povídala rezolutně: "Na to nevlezu!" Tak budu dělat "hrdinu" nejspíš sám. Samozřejmě ne při východu Slunce, ale až po snídani.Už se těším.
A jak jsou na tom vaše drahé polovičky?
Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
05. 07. 2020 22:34
Nebudu mluvit za tu druhou polovičku,ta je dá se říci všehoschopná,za sebe jsem na vážkách i když mi v minulém povolání výšky až tak nevadily.
avatar Re: ...východ slunce na Biokovo - autem
06. 07. 2020 06:44
... Vašku, ani nemluv ... yawning smiley já jsem před oslavou dostal otázku, co bych chtěl jako dárek ... tak jsem nadhodil blbej nápad a na to konto jsem
(od dětí) dostal tuzemský tandemový seskok ... když už tak už, po výběru mezi 3 a 4 km ... půjdu na 4000 metrů ...

smileys with beer
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 50
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.