Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Se psem do Pakoštane

Autor cudla1 
Se psem do Pakoštane
25. 05. 2011 15:55
Prosím Vás o informace k tomuto tématu. Na konci července se chystám do Chorvatska se psem - už jsem zjišťovala podmínky - jelikož se jedná "bojové plemeno". Měla bych mít vše v pořádku a nerada bych pohořela na nemožnost koupání psa v moři. Máte prosím někdo zkušenost?
Samozřejmě nepředpokládám, že ho nechám běhat po hlavní pláži lidem po hlavách .. Předem mnohokrát děkuji za reakce!
avatar Re: Se psem do Pakoštane
25. 05. 2011 18:54
a jaké podmínky jsi zjišťovala ?
já slyšel, že zakázána jsou bojová plemena, ta do Chorvatska prý nesmí...už aby je zakazali také u nás....smoking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil mack (25. 05. 2011 18:59).
Re: Se psem do Pakoštane
25. 05. 2011 20:58
Předpokládám, že ta poslední věta byla nepovedená sranda...

Do chorvatska můžou, ale musí být zapsání v FCI, což můj pes je. Takže je vše v pořádku.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
25. 05. 2011 22:37
tu poslední větu jsem myslel vážně.....kdo si z desítek jiných plemen vybere zrovna "bojového psa" , tak asi má v genech jako ti psi "zapsaní v FCI" něco, s kým bych nechtěl sdílet dvojdomek....smoking smiley
Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 09:49
Je vidět, že o psech asi nic moc nevíte, ale vyvracovat Vám nic nebudu.

Každopádně jsem toto téma neotevírala proto, abych se tady s někým dohadovala o typu psů, ale kvůli tomu, jestli má vůbec význam psa do Pakoštane brát, což vy zřejmě také netušíte.
Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 12:25
Připadlo mi,že Cudla1 chtěla jen informaci.Místo toho jí člověk,který je tu zaregistrován 6 let a je tudíž předpoklad,že má k Chorvatsku co říct,sdělí že by bojové psy zakázal.Fakt super tady.Věřím že všichni takoví nejsou.

PS: Psího kamaráda už nemáme.Na velikonoce nám odešel jorkšírek do věčných lovišť.RIP Denny!
Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 13:26
nic si z toho nedelj rika se kdo nema rad psy nema rad ani lidi ja osobne jezdim zasadne se psy uz 10-let mel jsem 3 ale ted jiz 2 jezdim do blata k pritelkyni ta ma take 3 psy i kocky nikdy zadny problem,kdysi davno v brele na plazi nastoupil jede chorvat ze mu psi vadi a odpoledne se tam uz valel s chovatkou i jejim psem kyz jsem se ptal co jako je tak zacal machrovat ze on muze ze je byvaly policajt nahodou tam byl nahonci co laka lidi na lodni vylety a ten mu pekne vypucoval triko a vynadal mu do starych stuktur a uz si nas nevsimal jenom cumel jako puk dokonce nas po tydnu zacal zdravi.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 14:08
už se tu zase mlátí pantem....

- jmenovaná se ptala, jak do HR se psem a pochlubila se, že má bojové plemeno a ptá se na podmínky...
- odpověděl jsem, že to může být problém
( Dovoz a dočasný pobyt potencionálně nebezpečných psů rasy teriér - bullteriérů, pitbullteriérů a jejich kříženců, kteří nejsou zapsáni v registru Mezinárodního kinologického svazu (FCI), je zakázán.)
- jmenovaná pak odpověděla, že pes je registru FCI zapsán je
- a jestli chtěla jenom potvrdit, že pes se může v moři koupat, tak jsem nepovažoval za nutnost takovou pitomost komentovat...
Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 16:16
jestli nekdo mlati pantem tak jedine zapruzely nepritel psu
Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 16:20
Předpokládám, že cestování pséka máš dobře zjištěný (kolegyně loni půl roku telefonovala s hr velvyslanectvím - prý nesmí psi s bull v názvu). Jinak v Pakoštane pesani běžně plavali v moři bez problémů. Jezdím ale koncem června, tak snad v červenci bude platit totéž. Loni tam byli Češi s mladým statforem a všichni, včetně Chorvatů, na něj dělali ťuťu ňuňu. Dokonce jsem nikde v hr tolik psů s pánečky neviděla jako tady.Nikdy však nevíš, kdy natrefíš na blba, který bude prudit. Ať se vám všem (včetně pejska) v Pakoštane líbí a fajn si užijete dovolenou.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
26. 05. 2011 17:18
bertik napsal(a):
-------------------------------------------------------
> jestli nekdo mlati pantem tak jedine zapruzely
> nepritel psu

no, tak, "zapruzelý" nejsem, snažím se koupat, abych nedostal "vlka"....
pokud tě to zajímá, tak jsem měl u baráku 13 let německého ovčáka než zhasnul a nyní mi tam pobíhá fenka plemene Landseer....
(pokud to napíšeš správně do vyhledávače,o čemž pochybuji, tak se koukni) yawning smiley
Re: Se psem do Pakoštane
28. 05. 2011 19:07
PetrPV
děkuji za podporu, přesně tak to bylo myšleno... nechci přijet někam, kde nemohu ani psa dáv svlažit do vody...
To je vždycky na prd, tyhle chvíle... držte se!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil cudla1 (28. 05. 2011 19:10).
Re: Se psem do Pakoštane
28. 05. 2011 19:16
mack napsal(a):
-------------------------------------------------------
> už se tu zase mlátí pantem....
>
> - jmenovaná se ptala, jak do HR se psem a
> pochlubila se, že má bojové plemeno a ptá se na
> podmínky...
> - odpověděl jsem, že to může být problém
> ( Dovoz a dočasný pobyt potencionálně nebezpečných
> psů rasy teriér - bullteriérů, pitbullteriérů a
> jejich kříženců, kteří nejsou zapsáni v registru
> Mezinárodního kinologického svazu (FCI), je
> zakázán.)
> - jmenovaná pak odpověděla, že pes je registru FCI
> zapsán je
> - a jestli chtěla jenom potvrdit, že pes se může v
> moři koupat, tak jsem nepovažoval za nutnost
> takovou pitomost komentovat...


Rozhodně se nechlubím tím, že mám "bojové plemeno" ... jen vím, že to je v HR jinak s oříškem a s pitem.. tak jsem to rovnou napsala...
Nechápu co je na tom za pitomost.... občas se prostě stane, že má pes v celém městě zákaz do vody a jiné pláže nejsou.. končí to skalou a šlus... tak mi prosím Vás vysvtělete, co je tohle za pitomost a jestli to v Pakoštane znáte, tak mi laskavě odpovězte na tuto prostou otázku, jenom o tu totiž od začátku jde.

Nejspíš budete člověk, který rád kouká na telku, udělá si podle toho názor a pak všechny hodí do jednoho pytle... gratuluju...
Jasně, existujou určitě lidé, kteří si koupí bulla a frajeří s ním. Já mám svého psa jako mazla... 3x týdne chodím na cvičák, jelikož ho to baví a je to prostě parťák...

Měla bych se na to asi vykašlat a nereagovat, ale tohle jednostranné uvažování mě fakt štve...
Re: Se psem do Pakoštane
28. 05. 2011 19:19
Hannah

Mocí díky! Už jsem klidnější smiling smiley
Minulý rok jsem se na koupališti setkala taky s jedním "blbem".... pes si plave.. blbneme ve vodě (musim podotknot, že né na placeném koupališti, ale ve volně přístupném rybníku)... přišel pán, že se mu to nezdá, aby tam takový plemeno jen tak chodilo....
Skončilo to tak, že já jsem ležela na dece a se psem blbli jeho děti.. pán se mi pak přišel omluvit, že se stafbulem nikdy na živo nesetkal a že je mile překvapen.... to pak opravdu zahřeje a byla jsem na něho pyšná, jak kdyby složil maturitu smiling smiley

Ještě jsem si to ověřovala a s tim koupáním to vypadá dobře.. takže jedeme a už se těšíme smiling smiley
avatar Re: Se psem do Pakoštane
29. 05. 2011 12:53
... jo jo ... někteří páníčkové a paničky nemohou po dobu své dovolené hafušáka nikam ubytovat ... a nebo s ohledem na vztah k příteli člověka ani nechcou ... a tak cestují na dovolenou společně
... a když se pejskovi vytvoří podmínky, tak to zvádnou všichni ( jedno naše štěně, sestra Bessy ... ale to nebylo na dovolenou, putovala k novému pánovi letecky až do USA ... New Jersey ... a taky to zvládla ... )
víte přece, že v životě jsou prostě situace, které se musí řešit kompromisem ... a tak je to i s dovolenou se psem ( případně kočkou )
například tady ... na trajektu Split / Stari Grad ...


na dovolené je to pak o ohleduplnosti ze strany majitele psa k ostatním rekreantům ... pač pro nic za nic nejsou na některých plážích zákazy koupání psů ... stejně tak, jako žádný pejskař nemůže vědět, jestli děti kolem nejsou alergici atd ... na druhou stranu třeba nikomu nevadí na hlavní promenádě ( Stradun ) v Dubrovniku ... pes na vodítku ...
a pokud jde o to, co jsou a nejsou nebezpečná plemena psů resp. jiných domácích miláčků ... je to především o chovateli ... někdy se ovšem nedá mluvit o termínu " chovatel " ...
zvláště dnes, kdy se ve společnosti zprofanovalo mnoho dobrého ... např. u bojových plemen psů to vidíme v případech, kdy si majitelé tyto psy drží jen pro výcvik k boji ... a nedej Bože, když pak psa nezvládnou, je zaděláno na průser ...
pravdu má Mack v tom ( pokud měl přeneseně na mysli ) že k boji jsou v zásadě " cvičena " bojová plemena ... je ale blbost, aby byl podle plemene posuzován majitel ...
např. Bernský salašnický pes ( BSP ) byl geneticky šlechtěn ( kromě jiného ) k tomu, aby sloužil a měl rád člověka ... nepochopím proto případ, kdy BSP ( pes ) napadl člověka ... bez ohledu na to, co udělal pes, je možné jeho pána označit ... za hovado ...
ale to je život, takže ... když už domácího miláčka máme, tak se o ně starejme tak, jako by to byl člen rodiny ...
ale tak jsme za něj i odpovědní ...
a teď vzhůru k Jadranu .... ať už sami ... nebo se svými ... miláčky ... smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (29. 05. 2011 18:17).
Re: Se psem do Pakoštane
30. 05. 2011 16:22
díky za příspěvek smiling smiley

už se těšim až si to tam užijeme...

Jediné čeho se bojim, že bude každý den bouřlivě vítat celé osazenstvo odlehlé pláže smiling smiley to budu muset dávat pozor.... v tomhle je to blázen smiling smiley

Každý pes se dá vycvičit v podstatě na cokoliv... ale já stále nemůžu věřit, že by sbt uměl nemít rád lidi... jsem s nimi ve styku několikrát týdně už rok v kuse.. a nikdy se mi nestalo, že by na mě pes reagoval jinak než bozřlivým uvítáním smiling smiley což občas bolí, ale v dobrém slova smyslu...

Také přeju krásnou dovolenou!!
Re: Se psem do Pakoštane
31. 05. 2011 19:01
aHOJ LIDI. Jasně Stafbulící jsou označováni za "baby dog" a milujou děcka a lidi taky, tak si něco o nich nastudujte. Jsou fajn yawning smiley)!


cudla1 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hannah
>
> Mocí díky! Už jsem klidnější smiling smiley
> Minulý rok jsem se na koupališti setkala taky s
> jedním "blbem".... pes si plave.. blbneme ve vodě
> (musim podotknot, že né na placeném koupališti,
> ale ve volně přístupném rybníku)... přišel pán, že
> se mu to nezdá, aby tam takový plemeno jen tak
> chodilo....
> Skončilo to tak, že já jsem ležela na dece a se
> psem blbli jeho děti.. pán se mi pak přišel
> omluvit, že se stafbulem nikdy na živo nesetkal a
> že je mile překvapen.... to pak opravdu zahřeje a
> byla jsem na něho pyšná, jak kdyby složil maturitu
> smiling smiley
>
> Ještě jsem si to ověřovala a s tim koupáním to
> vypadá dobře.. takže jedeme a už se těšíme smiling smiley
Re: Se psem do Pakoštane
02. 06. 2011 12:41
smiling smiley

jsou... jenom jsou občas trochu rychlejší, takže dávám pozor u menších dětí na povalení... ale je vidět, jak je hned opatrnější - i když je to jinak torpédo .)
Re: Se psem do Pakoštane
04. 06. 2011 06:29
Ahoj, ja sa Chorvátom ani nedivím, že nedovolia prekročenie hraníc niektorým plemenám. Ja by som takéto plemená, čodokážu zabiť člena vlastnej svorky, tiež zakázala. Mám s takýmto psom tiež jeden zlý zážitok a to bol iba kríženec. Keby som si mala vybrať, či sa budú moje deti kúpať vedľa yorkšíra, alebo pitbulla, tak je moja odpoveď jasná. My tiež nosíme k moru fenku maltezáka. More má rada, je spoločensky prijateľná. Tieto malé spoločenské plemená je ťažšie niekam odložiť, aby to prežili aj bez ujmy na ich už aj tak slabej psychike. Kto má niečo obdobné vie, že sú to často len ustráchané stvorenia, kde ich jedinou oporou je pán. No keby som mala niečo omnoho väčšie, tak ho nechám doma. Nepotrebujem, aby na mňa rodiny s deťmi pozerali celú dovolenku ako na potenciálneho vraha.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
05. 06. 2011 21:28
Není to o psech, ale o lidech yawning smiley
Majitelku tzv. bojového plemene zdraví majitelka čistokrevného nebojového vořechayawning smiley každoročně cestujícího do ID.
S bouřlivým vítáním všeho živého máme taky problémeye rolling smiley
Anonymní uživatel
Re: Se psem do Pakoštane
06. 06. 2011 05:25
Dvan pudli, resp. pudl a pudlice, budou v drzhé půli srpna dočasnými obyvateli Ivan Dolacu. Dva cirkusáci budou bavit tamní osazenstvo.
Re: Se psem do Pakoštane
06. 06. 2011 10:57
Jak Váš maltézáček snáší horko na pláži, mám dilema, zda svého shih tzu nechat doma, nebo vzít s sebou na
dovolenou, jelikož se obávám přehřátí.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
06. 06. 2011 14:31
to Tomm: tak příjemný hádání s lidma na pláži i v okolí v Ivan Dolacu. Za poslední 2 roky všude přibyly cedule (zákaz psů). Najde se tam plno negramotných jedinců, kterým vadí i to, že když jsme přijeli se člunem z Pelješacu do I.D. a náš Jack Russell vyskočil ze člunu na břeh tak okamžitě začali nadávat a nedovedli pochopit že pes opravdu nemůže přeletět vzduchem. (podotýkám že náš pes poslouchá na slovo a nikoho neobtěžuje, pouze čekal na břehu až jsem dal člun na kotvu) Je to o lidech, ale vždycky se někdo najde......



Upraveno 1krát. Naposledy upravil lukas vlk (06. 06. 2011 14:32).
Anonymní uživatel
Re: Se psem do Pakoštane
06. 06. 2011 17:48
lukasi vlku, naprosto s Tebou souhlasím. Ovšem při objednávání apartmánu jsem výslovně uvedl dva pudli a žádného varování se mi na téma psůnedostalo. Ovšem je pravdou, že já s nimi nehodlám jít na hlavní pláže, chci být v ústranní. Už L.P. 96 mne chtěl jedna chorvatka v Donjim Segetu vykazovat z pláže, šermovala nějakou legitimací a tak jsm pudlovi řekl spouštěcí slovíčko a bylo po diskuzi- nebyla slyšet.Ale vážmě. i proto jsem hledal klidnou lokalitu a nemít svá hafany, tak bych asi jel do hotelu s all inclusive. Jenže, to bych dvakrát denně volal domů, jak se mají bobečkové.Je tpo o lidech, o snášenlivosti, toleranci. Já chci věřit tomu, že to bude pohodové. Přál bych si, aby k hádání nedošlo, nu, uvidíme.. Nu,připrvím si pár replik... No, já pro změnu nesnáším rozjívené dětičky, takže budou -li mne otravovat svým řevem, též něco opáčím..
Ovšem, v Nemiře, v Žaboriči, na Rabu jak na Suha Puntě, tak v Kamporu jsem s tím probléím neměl. Inu, uvidíme v druhé půli srpna.
Kaýdopádně- dík za poznatek.Vážně.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
06. 06. 2011 19:09
... Lukáši, já potkal na Hvaru spoustu hafušáků ... většinou na volno ... a ani jednou slovo protestů nebo nějaké nadávání ... tohle je menší přehlídka psích kožuchů ... z ostrova Hvar ... smileys with beer

Stari Grad ..........................................................................................................................................................


Ivan Dolac ................................................................................................................................................................


Hvar.......................................................................................................................................................................


Hvar ...............................................................................Ivan Dolac .................................................Sveta Nedjelja .....................


Jelsa.............................................................................................................................................................


Vrisnik............................................................na trajektu do Stariho Gradu..................................Ivan Dolac.......................




Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (06. 06. 2011 19:18).
avatar Re: Se psem do Pakoštane
07. 06. 2011 08:01
to Bessy - já jsem taky samozřejmě nepsal o různých místech na Hvaru, ale o I.D. Byl jsem v Dolacu cca 10x, a je pravdou že cedule (zákaz psů) tam dříve nebyly. Zákaz samozřejmě by měl asi platit na pláže, což si ale někteří jedinci vykládají různě. Ale pokud je pes vychovaný a nikoho neobtěžuje, tak si myslím že je problém pouze v lidech. Každopádně Hvar a konkrétně I.D. je krásný místo, ale už to není co to bývalo, což je škoda. Cím větší turismus, tím je to bohužel horší.....
avatar Re: Se psem do Pakoštane
07. 06. 2011 10:27
Lukáši ... souhlas ... ani já to nemyslel ve špatném ... jen aby třeba Ti, kdo berou hafany po prvé ... věděli, že ani pořádný kožuch neni u moře překážkou ( tedy u psa ) ... ba naopak ... a zatížení letovisek ? Bude ješté větší, než jsme zvyklí ...
avatar Re: Se psem do Pakoštane
07. 06. 2011 12:38
Tu rezavou fenku z ID na fotce č.6 jsme předloni léčili z dost ošklivého pokousání a úspěšně. Měla v té době zrovna štěňata.
avatar Re: Se psem do Pakoštane
07. 06. 2011 12:53

Náš Vilibald na pláži v ID.



Upraveno 5krát. Naposledy upravil lacestera (07. 06. 2011 13:17).
avatar Re: Se psem do Pakoštane
07. 06. 2011 13:19
A jeden důkaz, že byl opravdu v IDspinning smiley sticking its tongue out


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.