Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drage

Autor pepede 
Drage
24. 06. 2007 19:11
V srpnu jedeme se známými do DRAGE,může nám někdo podat informace jak to tam vypadá, jaké je okolí,obchody, restaurace atd. Za informace předem děkujem. pepede
Re: Drage
25. 06. 2007 13:46
Byl jsem tam před 2 lety s přítelkyní cca 10 dní v Dolaška Drage, což je něco jako čtvrť Drage. Drage se rozprostírá přímo u hlavní silnice, zatímco Dolaška leží u moře.Do obchodu se musí dojíždět do Biogradu, nějaké restaurace jsou na místě. Jinak doporučuju na výlet třeba do Zadaru na mořské varhany a vylézt brzy po ránu na kopec(myslím že mu říkali hadí), ze kterého je super výhled-takže foťák sebou.
Re: Drage
25. 06. 2007 14:42
Jezdíme do vesnice Pakoštáne která je kousek vedle, jednou jsme se tam byli podívat lodí, vypadalo to tam klidně a malebně. Nevim jestli tam je nebo neni obchod ale až do Biogradu určitě nemusíš, všechno potřebné seženeš právě v Pakoštáne, včetně lékárny a obchodů, půjčovny lodí, nabídky výletů atd. Zadar určitě doporučím také, výlet na Vrgadu, což je protější ostrov a jezdí tam z Pakoštáne vodní autobus několikrát denně. Co se týče výletů tak Kornaty máte kousek a byl by hřích se tam nepodívat. Kdyby něco tak napiš.
Re: Drage
21. 08. 2007 14:43
Včera jsme se vrátili z Drage, tak mám ještě čerstvé dojmy. Naše rodinka vyhledává spíš klid než bouřlivé pařící město, a tak jsme původně zamýšlené Pakoštane vyměnili za klidnější Drage a vůbec jsme nelitovali. Normálně jezdíme vždy před sezónou, ale letos se nám to v květnu moc nevyvedlo a tak jsme si jeli spravit chuť ještě jednou. Očekávali jsme hrůzu - všude narváno, řev apod., a možná díky tomu jsme pak byli příjemně překvapeni.

MÍSTO
Leží přímo na magistrále, ale v pohodě se dají nalézt i místa, kam její hluk nedolehne, kromě toho ten provoz tam není zdaleka tak strašný jako třeba na Makarské apod. Drage má 2 poloviny, tvoří to takové velké U, my jsme byli jen v té půlce u mariny a tu druhou půlku jsme viděli jen z moře. Hodně se tam staví (ale žádné náklaďáky ani míchačky jsme v činnosti neviděli, takže se maká asi jen před a po sezóně), takže je tam klasický balkánský bordel, zarytí milovníci Chorvatska prominou.

PLÁŽE
Z našeho pohledu dost hrůza - hlavní pláž vypadá docela hezky, je u ní i bufet a lesík, kde se dá schovat před sluncem, ale narváno, pidipláž v marině o délce asi 10 metrů také narvaná, je u ní také restaurace se zmrzlinou apod. Třetí pláž patří kempu a při pokusu se tam jít koupat jsme byli ihned odhaleni a slušně vyhozeni. Na plážích jsou poměrně nepohodlné kameny - ne malé oblázky, na kterých se dobře leží. Ještě se dá koupat podél jadranské magistrály směrem na Pakoštane, docela dost aut tam parkovalo po straně a lidi byli u vody, je to pár metrů.

OBCHODY A RESTAURACE
Běžné nákupy bez problémů, je tam malý konzum, v Pakoštane (4 km) jsou i větší obchody a vynikající zmrzlina (Sicilia). Ovoce také normálně dostupné. Je tam i pár restaurací, standardní středomořská kvalita.

MARINA
Za 7 dní parkování člunu 3,8 metru jsme zaplatili 400 kun, což mě docela šokovalo, ale nevím, jestli je to normální cena. Je to cena jen za místo, žádná voda nebo elektrika do jachet, to tam snad ani nemají. Je tam jeřáb na spouštění člunů a vjezd do vody (ten se neplatí). Je tam půjčovna lodí s 5 HP motorem (není nutné žádné oprávnění), 400 kun/den. Nejbližší benzinka je v Pakoštane.

VÝLETY NA ČLUNU
Okolo je spousta ostrůvků a ostrovů, kam se dá na člunu zajet. Až na výjimky se na všech velmi špatně přistává kvůli ostrým kamenům, takže je třeba dát si pozor. V sezóně je tam na moři takový provoz, že je nutné dávat si pozor, kdo přijíždí zprava a komu dát přednost. Najít místo na ostrově nebo v zátoce, kde budu úplně sám, je dost problém. Přestože nejbližší kapetanija je 10 km daleko v Biogradu, jednou jsme je tam viděli, jak kontrolovali čluny.

UBYTOVÁNÍ
Přijeli jsme 11.8., takže v plné sezóně, všude bylo plno Italů, Němců a Rakušáků. Bydlení jsme hledali až na místě, z prvních 3 domů mě slušně vypoklonkovali, že mají plno, ale pak jsme našli velmi slušný apartmán v rok starém domě. Cca 100 metrů od mariny, klidné místo, prostorný apartmán s pěkným výhledem, samostatná ložnice a kombinovaná prostorná kuchyň/ložnice + příslušenství, celkem 4 postele za 45 eur. Když jsem viděl, že postele nemají dolní čela, radostně jsem si zavýskl, protože měřím přes 2 metry a všude se dost blbě skládám ... Mimochodem byli jsme v Chor. popáté a konečně jsme zažili to, o čem tu píše hodně lidí: přívětiví domácí, jednou dokonce udělali tuňáka na grilu pro všechny ubytované (zadarmo - porce, že nám zbylo i na druhý den), přístup na internet bez problémů, pomoc s drobnou opravou člunu atd., zkrátka pohoda, jakou jsme dosud nezažili, jedině snad u Jitky na Hvaru, ale to není typická domácí. Když jsme odjížděli 19.8., byla půlka baráku prázdná.

CELKOVÝ DOJEM
Klidnější místo bez lidí, co chtějí pařit a řvát až do rána (ale možná jsme jen měli štěstí). Díky tomu, že jsme každý den odjeli na člunu pryč a koupali se na volném moři, neměli jsme problém s přecpanou pláží, takže dojmy jsou velmi pozitivní. Nikdy nejezdíme 2x na stejné místo, ale zde možná uděláme výjimku.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Míra1 (24. 09. 2007 13:01).
Re: Drage
23. 08. 2007 11:39
Děkuji za tak obšírnou zprávu o místě, odjíždíme zítra a určitě vaše poznatky využijeme.
pepede
Re: Drage
01. 09. 2007 21:17
"Třetí pláž patří kempu a při pokusu se tam jít koupat jsme byli ihned odhaleni a slušně vyhozeni." - Byli jste vyhozeni z pláže nebo z kempu při průchodu? V prvním případě bych volal policii.
Re: Drage
07. 09. 2007 20:09
Byli jsme vyhozeni při vstupu do kempu, ten kemp je docela velký a tak nás nenapadlo, že recepční je tak všímavá, že si pamatuje, kdo tam bydlí. No ale já s mou výškou se nedám přehlédnout, tak to možná bylo tím ...
Re: Drage
21. 09. 2007 16:17
My jsme byli z kempu také slušně vyhozeni, ale stačili jsme se ještě vykoupat.
Nešli jsme přes recepci, ale "tajně" přes balvany, kterými končila promenáda, která vede kolem moře směrem od přístaviště. A dokonce i vím, jak vás odhalili! Všichni klienti kempu mají na ruce barevný náramek.yawning smiley
Re: Drage
21. 09. 2007 21:14
Renda,

to se tam snad skočím podívat. Pokud něco vede kolem moře, je to POMORSKO DOBRO. Samozřejmě, pokud tam něco stojí od dřívějška, jako třeba domy v Rovinji, tak na to platí jiná pravidla. Koncesionář pláže může za určitých podmínek vybírat vstupné. Ale vyhodit člověka nemůže, je to veřejný prostor. Jak se ten kemp jmenuje?
Re: Drage
16. 10. 2007 17:35
Ta cesta byla opravdu zakončená hromadou kamenů, nekecám...
Žádné domy, jen konec betonové cesty, pak balvany a pod nimi pláž, která náležela ke kempu. A nevyhodili nás přímo z pláže, tam si nás nevšimli, ale až v momentě, kdy jsme chtěli "prošmejdit" kemp a jeho okolí.
Re: Drage
03. 07. 2019 22:57
Koukám, že toto vlákno je už 12 let staré. Jak jsem psal před 12 lety ten svůj obsáhlý příspěvek asi o 6 příspěvků výše, tak skutečně se Drage stalo jediným místem v Ch., kam se vracíme, a to hlavně kvůli příjemným domácím a dobré ceně za ubytování. Domácí říkala, že jí někdo odřekl od 8.7. do 20.7. a pak že má volno někdy od 16.8., tak kdybyste měl někdo zájem, pošlete mi zprávu, pošlu kontakt.
Re: Drage
01. 09. 2019 18:24
Míro,

měla bych zájem o kontakt na paní domácí, poprosím tedy...
Ještě by mě zajímalo, zda se dají zapůjčit v Drage cyklistická kola a zda se odtamtud dělají lodní výlety na Kornati a jezero Mir (Dugi otok) nebo musíme do Pakoštane...
Díky...
Re: Drage
11. 02. 2020 22:41
acijka
Smazaná citace

Je mi líto, že jsem si tohoto příspěvku nevšiml, ale psal jsem "pošlete mi zprávu", ta by mi přišla do mailu, sem chodím jednou za půl roku ...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (12. 02. 2020 08:08).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 179
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.