Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Pakoštane

Autor romča 
Pakoštane
26. 04. 2011 18:15
Ahoj,

byl jste už někdo v Pakoštane ? Jaká je tam nejlepší cesta. Vyjíždíme vždy většinou tak o půlnoci. Díky.
avatar Re: Pakoštane
26. 04. 2011 18:55
Hledej tady: Pakoštane

____________________________________________________
Metajna (Pag), 3x Tučepi, Slatine (Čiovo), Zaostrog, 12x Hvar
avatar Re: Pakoštane
26. 04. 2011 19:32
Loni jsem tam byl. Cesta po dálnici až po Benkovac. Odtud je to už jenom kousek po silničkách. spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Pakoštane
27. 04. 2011 00:30
Přeju Vám Romčo příjemnou cestu do skvělé oblasti Pakoštane. Nevím jestli Vám to něco říká, ale (možná i pro ostatní čtenáře) uvádím historickou zajímavost - až sjedete z dálnice, tak si vzpomeňte, že Benkovac byl v letech 1991-95 součástí Republiky srbské krajiny, dokonce tam sídlila celá pěchotní brigáda Srbské krajinské armády. Ve vojenské operaci "Bouře" v srpnu 1995 byla oblast osvobozena chorvatskými vojsky. Píšu Vám to proto, že až budete sjíždět od dálnice směrem k Vranskému jezeru, tak ve vesnici před jezerem (asi se jmenuje Marina) uvidíte ještě viditelný výsledek tohoto zbytečného konfliktu. Už jsem tam jel mockrát a vždy mě (v tom horku) zamrazí...
Re: Pakoštane
27. 04. 2011 08:02
Děkuji moc všem.
Re: Pakoštane
27. 04. 2011 12:43
A kamptak se vy všichni letos chystáte do Chorvatska ? Jede někdo do Pakoštane ?
Re: Pakoštane
18. 05. 2011 09:47
Do Pakoštane jezdím cca 10 let (někdy i několikrát za sezonu).Je to moc příjemné městečko,které má i noční život,různé slavnosti,průvody,ale turistů je "tak akorát".Dají se podnikat výlety lodí-národní park Kornati,autem-vodopády Krka,Zadar,Biograd n.Moru...Cesta tam je docela jednoduchá,já jezdím Brno-Vídeň-Graz-Maribor-Zagreb-dále po dálnici na Split a na exitu Benkovac sjet a po 15km jste v Pakoštane.Ta vesnice,o které píše Lešek,se jmenuje Vrana a je to fakt síla (tak se nelekejte...).Vyjíždím většinou v týdnu (po dřívějších zkušenostech s provozem Pá-So) mezi 18 a 20 hodinou z Prahy a okolo 9 ráno jsem na místě.Letos jedu 14 dní přelom červenec-srpen.Tak šťastnou cestu a užijte si to...thumbs up smiley
Re: Pakoštane
25. 05. 2011 15:50
Nevíte prosím někdo jak je to tam s koupáním psů? Už jsme v Pakoštane sehnali ubytování, kde pes nevadí, všechno vyřízeno pro "bojové plemeno" a nerada bych pohořela na koupání. Nepředpokládám, že bych ho vzala na centrální pláž, aby lezl lidem po hlavě...
děkuji za reakce
Re: Pakoštane
25. 05. 2011 19:39
Na pravou stranu podél pláže určitě se psem né, tam ani není volná pláž ani za kempem Kozarica a dále. Do leva od obce, směrem k obci Draga (prostě dále dolů směrem na jih ) je volno bez lidí, tam nebudete se psem nikoho obtěžovat. Nicméně nepovažuji za rozumné trávit dovolenou se psem tohoto druhu, asi bych ani nebyl nadšený kdybych vás měl za sousedy.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Schimi (25. 05. 2011 19:46).
Re: Pakoštane
25. 05. 2011 21:01
Děkuji moc za informaci. Měla jsem z toho dost obavy.

Podle mého názoru je jedno, jestli tam jedu s vlčákem, jorkšírákem nebo pitbulem... pokud je pes vycvičený a poslouchá, je socializovaný a hodný na lidi, nevidím problém ani v jednom ...

Naštěstí už se setkávám spíše s pozitivními reakcemi na mého psa a hlavně na jeho povahu. Za což jsem opravdu ráda.
Re: Pakoštane
26. 05. 2011 13:32
To není vůbec jedno jaká je to rasa, to je totiž dvojí. Jorkšír na mě vztekle max. zaštěká a ošuká mi nohu. Ale kolem cizího psa kterému se budu těžko bránit, v případě že mu prdne v kuli, bych opravdu na dovolené jako soused nechtěl chodit. Promiňte, ale asi by mi takový soused zkazil dovolenou. Pocit, kde mám děti, jestli se náhodou nepřipletli někam, kde se ho pokusí pohladit pejska dle majitele s dobrou povahou a vycvičeného atd....opravdu né promiňte. Každý brání svého miláčka. Chápu mám taky malého gaučáka, ale opravdu by mě nanapadlo ho táhnout na dovolenou a vyvolávat rozpaky u svých sousedů na dovolené...a to si můžu myslet, že mám doma šampióna, prostě mmj. bych bral ohledy na lidi kolem a povědomí, že z toho nemusí být každý nadšen...
Re: Pakoštane
26. 05. 2011 16:26
Osobně mám spíše obavy z malých rozmazlených gaučáků. Větší plemena mají v převážné většině velmi dobrý výcvik. A děti nemají co hladit cizího psa, ať je malinký či veliký. Pro jistotu.
Cudlo, na Místech v Chorvatsku Ti píšu o psech v Pakoštane.
Re: Pakoštane
26. 05. 2011 16:28
Omlouvám se, myslela jsem, že jsem už na jiném vlákně. Odpověď máš na Se psem do Pakoštane
Re: Pakoštane
28. 05. 2011 19:05
Každý si brání to svoje a dám za svého psa ruku do ohně, že by člověku neublížil... a už vůbec né dítěti.. kamkoliv s ním přijedu, stává se miláčkem okolí a všichni za mnou chodí, že uvažují o koupi stejného plemene...
Na druhou stranu umim pochopit, když se k vám žene svalnatý pejsem s velkou hubou, že máte obavy... ale věřte, že bych Vám dovolenou nekazila..
Pokud bych na sousedech viděla, že se psa bojí, řekla bych jim slušně ať si sami zkusí, že je milý, pokud by to nepomohlo, by by na vodítku a dávala bych si dobrý pozor, aby je nevyrušoval... Nejsem konfliktní typ člověka, ale pohoršuje mě, když má někdo rovnou takový názor... je to všeobecně zmedializovaný blábol...
Re: Pakoštane
28. 05. 2011 19:43
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 20:45).
Re: Pakoštane
28. 05. 2011 22:56
Je přece jasné, že takový pocit důvěry, já jako neznámý člověk pro toho pejska nemůžu mít. Prostě tomu cizímu pejskovi nemůžu důvěřovat tak jako jeho pán a musím mít k němu respekt, protože vím, že když mu hrkne budu se těžko bránit, to není pokojový ratlík. Asi takto chci vysvětlit nelibost nad tím mít takovéto sousedy na dovolené, a mít stále v hlavě kdepak ten pejsek asi je :-) není náhodou někde za rohem, nemám jít raději od sousedů dále,nebo na opačnou stranu.....Není v tom v žádném případě nějaké nepřátelství, ale pro mě a možná další je to o pocitu, o který zrovna na dovolené nestojím !
Re: Pakoštane
29. 05. 2011 10:43
já tohle nikdy nepochopím, jelikož rase Anglický stafordšírksý bullteriér opravdu důvěřuji.
I s tou rukou do ohně to nepřehánim... co se týče člověka..

Naopak vy třeba takové zkušenosti nemáte - proto ty pocity. Tohle téma není možné nikdy uzavřít.

Ale máte pravdu, kdybych šla k někomu na návštěvu s mimčem, tak bych ho rozhodně nenechala bez dozoru... v tomto případě spíš kvůli klackům a házení míčků...

Shrnula bych to tak, že na dovolenou si psa určitě beru, koupání nějaké najdeme snad bez potíží (Pakoštane není žádná velkoměsto) a na psa budu dávat pozor, aby nerušil ostatní.
Všem odpůrcům to bude muset bohužel takto stačit... ale neberte to ve zlém... mě by taky vadilo mít za sousedy lidi s uštěkaným psem např.
Re: Pakoštane
29. 05. 2011 11:10
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil L.K. (14. 01. 2013 20:45).
Re: Pakoštane
30. 05. 2011 16:17
Nechci aby se tam se mnou válel celý den.. vzala bych ho vyplavat... trochu vyblbnot a zpátky ...je černej.. tak musim opatrně smiling smiley

těšim se, co mi řekne na tu slanou vodu smiling smiley
avatar Re: Pakoštane
31. 05. 2011 11:01
L.K. ... aspoň ty palmy pohnojili, ne ? smiling smiley Horší kdyby očúrávali karimatky, oblečení a tak angry smiley ... ale osobně bych taky neměl radost ze psa na pláži

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Anonymní uživatel
Re: Pakoštane
31. 05. 2011 11:59
ad cudla1 29. 05. 2011 10:43:
Od L.P.1995 vždy s nějakým pudlem, do 2004 s Arisem(aprikot, střední) od 1996 do 2002 s ním černá střčdní pudlina Rikiki. V 2008 toxy aprikot Flek, letos s ním i aprikot fenka střední Arinka.
Neměl jsem s nimi potíže nikdy. Ovšem nikd jsem s niminechodil na centrální pláže, vždy někam naokraj. Arisek i Rikiki rádi plavali, Flek také, u Arinky nevím, pojede poprvé. V internetovém obchodu www.spokojenypes.cz jsem objednal pro ně záchranné vestičky, v pondělídošly, jsou parádní.Pokud jde o cestu autem s nimi, nemám s tím špatnou zkušenost, jen je třeba tu cestu jim přizpůsobit.
A pokud jde o psy na pláži. Jo, pes štěká, někdy si zavrčí. A to spoustě lidí vdí. Ale nenapadlo ony rozhorlence, že někomu vadí hlasové projevy rozjívených dětiček, které jejich rodiče nezvládli? Znovu podotýkám, chci, aby moje partnerka a já i naši psi jsme měli klid,. Proto jdeme někm do okrjov´ých částí pláží.
A pro odlehčení, l.P. 97 na Suha Punta na Rabu byli jacísí plzeňáci s novofoundlanďanem. Chvílema z něj byli nešťastní, on neustále chtěl někoho zachraňovat. Vyřešil to špagát pod borovicí, ale hafan byl ve skutečnosti úžasnej.
Re: Pakoštane
31. 05. 2011 13:48
Zdánlivě svobodný chlap z Dox.. smiling smiley)) tak to mě pobavilo....

Určitě s nim nechci jít na centrální pláž... pořád bych ho někde lovila... jakmile na něj mile někdo promluví, má ho u sebe... takže i z tohoto důvodu...
Jinak díky za reakci...mluvíš přímo o Podgoře?

Už se těšim... můj pes taky rád plave a o tý vestě jsem taky přemýšlela smiling smiley přece jenom... kdyby mi odplaval někam za klackem a došly mu síly...
číhnu na to, díky za tip!
Anonymní uživatel
Re: Pakoštane
01. 06. 2011 08:08
Cudlo1, o Podgoře nemluvím, tam jsem byl jednou, v roce 1986, když jsem bydlel v Tučepech v hotelu Neptun. To jsem si tam jeden den vyšel.
Pokud jde o pláž, mínil jsem to obecně, a novofoundlanďák byl v Suha Punta na Rabu, bydlel v bungalovech u hotelu Eva.
Re: Pakoštane
01. 06. 2011 18:05
Schimi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Na pravou stranu podél pláže určitě se psem né,
> tam ani není volná pláž ani za kempem Kozarica a
> dále. Do leva od obce, směrem k obci Draga (prostě
> dále dolů směrem na jih ) je volno bez lidí, tam
> nebudete se psem nikoho obtěžovat. Nicméně
> nepovažuji za rozumné trávit dovolenou se psem
> tohoto druhu, asi bych ani nebyl nadšený kdybych
> vás měl za sousedy.


TAKY NÁZOR....
Re: Pakoštane
02. 06. 2011 12:39
vím o něm - četla jsem smiling smiley

alespoň vím, že to atm se psem snad půjde smiling smiley
Re: Pakoštane
02. 06. 2011 21:30
Viete niekto poradiť apartmán 4+2 pre 2 rodiny s malými deťmi...niekde neďaleko pláže pre deti za rozumnú cenu? Vďaka
Re: Pakoštane
18. 07. 2011 17:15
PAKOŠTANE - pre moju rodinu už štvrtý rok naj destinácia, také celé Chorvátsko v malom. Je tam všetko čo k dovolenke s deťmi potrebujeme. Rád sa tam vrátim aj nabudúci rok.cool smiley
Re: Pakoštane
23. 07. 2011 22:43
Prosím nevíte za kolik se tedka pohybuje ubytování na blint v Pakoštane? a jaký jsou pláže? oblázky nebo písek? děkuji
Re: Pakoštane
31. 07. 2011 14:13
Ubytování v sezoně se pohybuje od 40-50 EU za apartmán tak pro 4 os. Mimo sezonu platíme 30 EU, v sezoně tam nejezdíme je to jako v mraveništi. Pláže jsou tam jak pískové tak kamínky, každopádně rodina s malími dětmi si tam určitě vybere. My odjíždíme 1.9. s 5 měsíčním prcekem, náš starší 3,5 roční tam jede o týden dřív s dědou a babčou a ty už se moc těší na vítr v peněžence, hrozně totiš miluje škampi na buzaru(krevety v rajčatové omáčce). Rok od roku zvyšují počet kolik mu jich koupí, pořád se těší, že si aspoň jednu dají ale vždy jenom loupou a vylizují krunýřesmiling smiley Už se moc těšíme. Kdyby tam jel někdo v tomto termínu tak písněte. čus
Re: Pakoštane
08. 08. 2011 21:40
6.8 jsme se vrátili s Pakoštane kam jsme jeli na blind.Za hoďku se nám podařilo sehnat ubytování za 10 E max.5 minut od pláže.V domě kde bylo pět pokojů jsme obsadili dva a jinak nikdo vč.posezení a grilu.Měli jsme štěstí,protože týden před náma obsazeno a pak taky.Chce to chodit a ptát se,od kruháče u obchodu nahoru by to neměl být problém.Na pravo od centrální pláže je to trochu klidnější a jsou tam i borovice a tudíž trochu stínu.Jinde se v podstatě před sluníčkem nedá schovat.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.