Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Grebaštica

Autor khanka 
Grebaštica
10. 01. 2007 16:36
Ahoj, byl jste někdo v městečku Grebaštica? Jaké to tam je? Jaké jsou pláže? Neznáte dům Varnica? Moc díky za všechny informace.
Re: Grebaštica
10. 01. 2007 21:24
Já jsem byl v Grebaštica v roce 2005 v AP Varnica od CA Vávra, pláže jsou tam malé a ta na fotce na návežená lomovým pískem a jsou dost přeplněné. Restaurací je tam víc a myslím 2 obchody a jedny houpačky pro děti, ale Šibenik je blízko. Já jsem jezdil autem přes kopec do vedlejšího zálivu, ale po polní cestě, spíše lomové, ale octávkou jsem o spodek nechytil, moře tam bylo čisté a teplé, ale bez vln.
nana
Re: Grebaštica
11. 01. 2007 10:40
Jo,jo taky jsme byli v Grebaštici v AP Varnica - 2006, AP pěkný (jen mi vadil spojený balkon s vedlejším AP, nemám ráda když mi někdo čumí hned od rána do talíře),AP má TV, šlo tam naše Óčko, pláž ta centrální opravdu malá a opravdu dost přeplněná. Pokud nemáte malé dítko a chce se vám jít kus dál dá se to projít kolem břehu dál (asi 10min.chůze) jako na "volné moře" jsou tam kameny na kterých si najdete malou plážičku jen pro sebe no a když není hezky můžete do Šibeniku, Trogiru, Primoštenu. Jinak tam jsou 2 pizzerie, jeden jako by bufet, 2 potraviny, 1 asi zmrzlinový bar,no a jedna paní tam prodávala ovoce a zeleninu hned vedle konzumu.Mě se tam moc líbilo a jela bych tam klidně zas, jen přítel ten rád zkouší jiná místa.
Re: Grebaštica
11. 01. 2007 15:40
Moc díky za info, dítko mame 2,5-lete, takze na delsi cestovani za plazi to neni. Me to tahne na Hvar,ale na to finance asi nebudou,tak hledame neco rozumneho i jinde.
Re: Grebaštica
11. 01. 2007 20:31
Já letos jedu s CK Valsa na Hvar a řekl bych, že finančně to vyjde nastejně, jen 1000,--.Kč za trajekt navíc, ale jediný problém je v tom, že nástupní termíny jsou jen v sobotu.
Re: Grebaštica
02. 02. 2007 01:49
S přítelem jsme byli v Grebaštici v roce 2003, byla to má první návštěva Chorvatska. Moc se mi tam líbilo, takový klídeček, i když je pravda, že jmse tam byli v červnu. Pizzerie jsou tam dvě, ale lepší je ta trošku dál od pláže, Mali Lovre, dodnes se mi na ní sbíhají slinythumbs up smiley
V tom červnu pláže přeplněné nebyly vůbec, a jak už tady bylo řečeno, jsou tam takové kameny, upravené ke koupání, a tam jsme strávili většinu času u vody.
Kromě hlavní plážě e tam ještě jedna, taková zátočka, ideální ke koupání s dětmi.
Noční život tam není, takže pro toho, kdo hledá večerní zábavu, to není nejlepší.
Ale pokud hledáte klídeček a relax, je to to pravé, jsou tam krásné procházky.
U "babky" vedle potravin jsme také nakupovali zeleninu tongue sticking out smiley
Re: Grebaštica
26. 07. 2007 22:48
Datum: 24.07.2007 21:53



Před chvílí jsem tam projížděl. Je to skutečná tragédie.

O půl čtvrté v noci vypukl na kopci Jelinjak nad Bilem a Šparidići (což je jižní část Grebaštice pod magistrálou) požár. Jsou tu teď teploty kolem 35 stupňů a nepršelo více než měsíc. Hned se to rozšířilo po většině kopce a ohrožovalo obě vesnice. Shořelo 100 hektarů borovicového lesa, kemp Barinica ve Šparidići, poškozeno bylo několik domů v obou obcích a shořelo několik aut. Velké štěstí v neštěstí bylo, že nikdo neuhořel (ve stanu v kempu by to v noci nebyl div), je jen několik zraněných. Nad celým Bilem a Šparidići je kompletní spáleniště, tj.nad magistrálou u těchto obcí není prakticky jediný živý strom, s výjimkou stromů mezi domy, které většinou zůstaly zachovány. Pod magistrálou jsou stromy spálené v některých úsecích. Je poškozený vodovod a telefonní kabely, tedy Primošten je dnes bez vody. Na obojím se pracuje. Na mnoha místech ještě drobně hoří.
Dolac a vlastní Grebaštica jsou netknuty, až na to, že z Grebaštice už nebude tak krásný pohled, jako byl.

Viděl jsem toho hodně na zprávách na Chorvatské Nově, ale skutečnost byla mnohem horší. Místy jsem měl pocit, že projíždím peklem. A to jsem jen projížděl po magistrále.
Re: Grebaštica
21. 08. 2007 17:36
KEMPIN ZHORELO NIC NEK BARINICA PRACUJE NORMALNE A
Re: Grebaštica
29. 08. 2007 14:32
pan Veselý je asi velký dragéd :-)
V grebaštici vůbec nehořelo. Sparadici (ne Sparidici) také ne. Není to jižní část Grebaštice, ale samostatná část. V kempu Barinica byl malý, zcela běžný požárek, neshořelo tam téměř nic. Žádná auta také nikde nehořela, nebyl nikdo poraněn. Pane tragéde, asi jste chtěl vypadat jako hrdina, ale pokud by jste v chorvatsku byl déle, nebo tam nějakou dobu žil, tak by jste věděl, že takové malé požárky, se kterými si místí vatrogasci hravě poradí, jsou tam na dením pořádku a nejsou pro nikoho nebezpečné, snad jen pro vás, když jste byl takto vystrašen. Mohlo by Vám také stracem puknout srdce.
Takoví tragédové, kteří takto dokážou zveličit zcela běžnou záležitost, by sem vůbec neměli psát a strašit chudáky, kteří si myslí, že je to tak jak nám píše milý pan Vesely.Dělá jen panikueye popping smiley

Kamil
avatar Re: Grebaštica
29. 08. 2007 21:46
Tak teď nevím,jak to myslí Kamil ale popis p.Veselého odpovídá zkutečnosti jak to tam vypadá.Samozřejmě,že v obci nic není vidět,ale směrem od Primoštenu po ten první kemp nahoře nad zálivem je zhořeno několik km porostů na jedné i druhé straně magistrály.Je to spálené totálně do černa a hněda podle výšky porostu až po tu první křížovatku do těch 4 kempů dole u moře.Kempy byly samozřejmě v provozu,ale jestli je v provozu ten první ?? tak to jsem nezjistil.Oblastí jsem projížděl ve středu 15.8. a nemyslím,že šlo o malý požárek ??? Neviděl jsem to v TV,ale jel jsem touto částí a hledal kempování.

MirekŠi
avatar Re: Grebaštica
30. 08. 2007 08:36
Taky si myslím, že pan Veselý až tak nepřehání. Projížděli jsme tudy 10.8., vypadalo to tam dost hrozně, všude zápach spáleniny. Celá tragédie je popsaná někde tady na jiném vlákně, i s fotkama přímo od očitých svědků. Tento "zcela běžný požárek", jak píše Kamil, bych teda o dovolené zažít nechtěla.
Re: Grebaštica
30. 08. 2007 23:46
prosim ze turisti vločke a straspyteli zustanu domu v posteli.dekuji a pozdrav z grebastica
Re: Grebaštica
01. 09. 2007 21:17
karahau,

1) Veselý kopíroval můj příspěvek z jiného vlákna, tedy dovolím si odpovědět
2) Byl to nejhorší požár v Šibensko-kninském okrese za posledních několik let
3) Shořela většina posledního pořádného lesa na pobřeží v tomto okrese
4) V kempu shořelo několik stanů
5) Auta shořela v sousedním Bilu, tedy ne že žádná neshořela
6) Bylo zraněno několk místních obyvatel, tedy požár nebezpečný byl
7) Nebyl jsem vystrašen, neměl jsem být proč
8) Píšu, že vlastní Grebaštica požárem zasažena nebyla
Re: Grebaštica
01. 09. 2007 22:58
globik,proc si napsal ze kempink barinica zhorel.twm se oracuje normalne a pred par dni tam bylo 25 stanu(70 osoby)kdy by zhorelo tam nikdo ne dojde.ve pozaru zhorel 1 stan a stromi ve kempu taki jsou ok a ne zhoreli.
Re: Grebaštica
02. 09. 2007 21:05
ZEKO,

v den požáru večer byl v televizních zprávách majitel kempu, který hovořil o tom, že shořelo několik stanů hostů a shořela část zařízení kempu. Prohlásil, že mu sezona skončila. Že se nakonec vše dalo dohromady vím, na silnici je nová cedule a psalo se tu o tom tady na jiném vláknu. Ten můj původní příspěvek je ze dne, kdy byl požár.
Re: Grebaštica
04. 09. 2007 23:53
jsem maitel kempink barinica a to byl maitel druhi kempink.prosim ne davaj krivy a povrchni informace(dezinformacie)
Re: Grebaštica
05. 09. 2007 11:56
OK, omlouvám se. Co jsem viděl v televizi, jsem tady napsal. Ty jsi to předpokládám neviděl, takže nemůžeš vědět, že to zaměnili.
Enzo
Re: Grebaštica
07. 09. 2007 17:13
Byl jsem v kempu Barinica od 13.7. do 5.8. Vše jsem prožil na vlastní kůži. Potvrzuji, že kemp neshořel a fungoval(a funguje) dále. Všem se podařilo z kempu ve zdraví ujet a zachránit auta a sebe.
Požár zpozoroval kamarád asi ve 4hod ráno na kopci nad námi. Strašně rychle šel oheň dolů. Nebyl čas na nějaké velké přemýšlení,.. byla tma, kolem už létaly zapálené větve a šišky. Pár věcí jsme naházeli do auta. Ve 4:05 mi odlehlo, podařilo se v klidu vyjet na magistrálu a cesta byla volná. V 11hod jsme se vrátili zpět.Všude kolem ještě doutnaly pařezy(ty hořely ještě několik dní). Kemp zachránil jednak žárem prasklý centrální vodovod, který ho zalil obrovským množstvím vody a Pavel z Polska, který zůstal v kempu odnosil od stanů PB vařiče k moři a vaničkou hasil ohniska požárů . Pavle díky!!!
Stromy v kempu jsou ok, příští rok bude už snad vše nad magistrálou zarostlé trávou.
Byl to nejhorší a asi nejrozsáhlejší požár v této oblasti,co jsem za těch osm let zažil. ( Jednou to ale chytnout muselo:!smiling smiley) V Bilu sice pár aut shořelo, šlo ale o stará a částečně nepojízdná auta místních. Příští rok tam jedu znovu s jistotou, že už hořet nebude, nemá co grinning smiley Té krajiny je ale obrovská škoda a bude to trvat nejméně 10let, než tam vyrostou opět borovice.
LeKra
Re: Grebaštica
28. 05. 2008 14:59
Ahoj, byl někdo ubytovaný v apartmánu Ivina? Pojede tam letos někdo? smiling smiley
Re: Grebaštica
31. 05. 2008 21:09
Ahoj,
jedu letos od 4-21 srpna do Grebaštice,nejede někdo v tomto termínu do této oblasti. Jedu s rodinou a mot.člunem. Společná zábava. Míra
Re: Grebaštica
11. 03. 2010 20:05
.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil anaxios (24. 03. 2010 12:01).
Re: Grebaštica
30. 06. 2010 16:32
Já jedu 3. - 10.8 a taky s motorovým člunem do Grebaštice. Jsem vždy na malé pláži na konci Gr.
Grebaštica kde WIFI
14. 07. 2010 18:04
Prosím máte nejaké info na FRRE WIFI v Grebaštici spinning smiley sticking its tongue out
Ota
Re: Grebaštica
15. 07. 2011 20:54
Tak na Brači dnes hoří a v Grebaštici hořelo už 26.6.2011. Ale asi to nebylo tak zlé. Nebyl jste u toho někdo?
[www.vecernji.hr]





Re: Grebaštica
10. 01. 2012 13:55
Ahoj, my tam byli loni. Pláž je cca 2 km, ubytko super, pláže taky. Všechno mnohem levnější než na ostrovech. Článek o Grebaštici najdete zde: [chorvatskoo.cz]
Re: Grebaštica
10. 01. 2012 17:10
Ahoj,byl sem tam s rodinou v roce 2008,nechci byt negativní..sice se nám tam líbilo,ale je pravda,že to není nic extra ..ted jezdíme pod Omiš a tam je to lepší skoro ve všem,tím nechci Grebaštici pomlouvat.je tam klídek,hned u vody,ale restaurace nic moc a jedna pláž plná lidí.ale fakt to píšu jen proto ,že jinde se nám líbí víc...ovšem i tak jsou vzpomínky na Grebaštici hezké....
Re: Grebaštica
17. 01. 2012 12:17
Zdravím, nebyly by nějaké novější informace o Grebaštici ?? Díky ....... spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Grebaštica
18. 02. 2012 11:44
já byl v Grebaštici asi 2x nebo 3x, ale je to takový průměr. Když jsem tam měl jet, tak jsem slyšel hlášky jak je tam špinavé moře a podobně. To se musím říct nenaplnilo. Spíš tam záleží kdo co hledá. Místní pláže jsou oblázkové a to přímo ve vesničce ( je poměrně dlouhá ). Přímo v blízkosti nejsou žádné zátočinky, kde by měl člověk soukromí. nakoupit se dá v místním obchodě u kterého bývá i prodej zeleniny a ovoce. Zmrzlina pro děti ( a pro mne yawning smiley ) se prodává asi na 3 místech. Poměrně dost jsme jezdili k zelenému poloostrovu uzavřeného starou hradbou ( je to asi 3km ). Auto se dá něchat přímo u hradeb ( je tam zamčená brána ) a legálně ji přelézt po instalovaných schodech a fláknout sebou pod borovice. Na tomto místě je krásný klídek a je tam málo lidí. Taky je toto místo hezky zelené, protože požáry se zastavily u hradeb. Kdo má turistické choutky, může jít pěšky na špičku poloostrova. Po cestě jsou krásné vyhlídky na místa, kam se dá dostat asi jen člunem.
Kdyby chtěl někdo něco vědět, tak písněte SZ.
Re: Grebaštica
18. 02. 2012 12:52
Moc díky za info ... thumbs up
Re: Grebaštica
26. 02. 2012 10:13
Prosim , moj pozdrav z Grebastice mala plaž .


Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 62
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.