Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Šibeník a okolí

Autor Karel M. 
Šibeník a okolí
26. 02. 2011 17:46
Nerad zakládám nové vlákno, ale o této lokalitě jsem se zde moc nedočetl. Po mnoha letech, kdy jsem jezdil od Omiše jižněji až do Černé Hory, bych letos chtěl poznat oblast kolem Šibeníku, kde jsem ještě nikdy nebyl. Jako optimální pro výchozí výlety do okolí se mě, alespoň podle mapy, zdá vesnička Brodarica nebo Grebaštica. Neznáte to tam někdo, jak to tam vypadá, popř. i někde jinde poblíž - tzn. koupání, možnost sehnání ubytování, hospůdky, jestli je tam klid apod. Kousek severněji je Solaris, tam se zřejmě dá jít za zábavou, ale je tam zase hodně rušno.Z této lokality není daleko např. do NP KRKA, do Primoštenu, Vransko jezero, Murter apod.Kdo má nějaké informace a zajímavosti i o těchto místech, byl bych rád, kdyby se s námi zde na fóru podělil.Nebo mám přemýšlet o jiné destinaci, dokud je ještě čas?

Karel
avatar Re: Šibeník a okolí
27. 02. 2011 16:25
Pěkný den
V roce 2009 jsme byli na 15 dní v této oblasti .Ubytovaní jsme sice byli až v Ražanji u Rogoznice , ale několikrát jsme si vyjeli do Šibeniku na nákup nebo na obhlídku města.Grebašticu i Brodaricu jsme tudíž párkrát projížděli a odrazovala mě blízkost cesty což v Ražanji nebylo , ale jinak moc pěkná místa , pěkné plážičky hlavně v části Brodarici -Žaborič .
Jinak oblast okolí Šibeniku a Primoštenu nebo naopak jižně od Rogoznice k Trogiru se nám velice líbila, trošku jsem postrádala vysoké hory nad mořem ,ale i přesto má tato část Chorvatska své kouzlo. Spousty krásných míst na výlety od NP Krka přes krásná města jako Primošten či Trogir.
Re: Šibeník a okolí
27. 02. 2011 20:47
Do této oblasti jezdím už mnoho let teda do Grebaštice tak to tam celkem znám. Je velkou výhodou pokud někdo rad cestuje, že je kam jít a něco poznat.(psáno výše) Grebaštica ja malá vesnice kde je klídek žádny kravál a nepořádek. Pokud ti nevadí záviv tak není co řešit, moře za tu dobu co tam jezdim bylo vždy čisté.Mají tam dva malé obchudky a tři hospůdky. Ubytovaní hladej spíš pod magistrálou kvůli zminovanému klidu. V Zabořiči a Brodarici to samé. Je opravdu kam chodit i ten Solaris je super. Poslal jsem ti SZ.
Re: Šibeník a okolí
15. 06. 2011 19:03
Dobrý den,v Solarisu jsme byli minulej rok.Je to komplex myslím,že pěti hotelů,jsou tam chatky a také kemp.
Nejsem si tím úplně jistá,ale mám pocit,že do tohoto komplexu mohou jen ubytovaní.
U vjezdu je závora a vždycky tam byl "vrátný",který po nás chtěl ubytovací průkazku při každém vstupu.
Z Šibeniku je to asi pět kilometrů,takže docela daleko.Navíc cesta nevede kolem moře,ale jen po silnici,takže
na procházku to moc není.
Brodarica
21. 10. 2011 12:58
Ahoj,

rozhodli jsme se příští rok pro Chorvatsko. Na Booking.com jsem vybrala apartmán první týden v srpnu v Brodarici. Byl tam někado. Jaká je tam pláž, obchody, restaurace atd.? Dík za odpovědi.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Janka86 (21. 10. 2011 13:04).
Re: Brodarica
21. 10. 2011 20:49
Ahoj.
Tak pláže tam jsou oblázkovité a betonové mola, podle toho kde, protože Brodarice je celkem dlouhá. Obchody se nacházejí u magistrály a velké markety jsou ca. 2 km směrem k Sibeniku. Hospod, teda konob je tam taky dost.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil titino (06. 01. 2012 18:53).
Re: Šibeník a okolí
17. 06. 2013 10:41
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, zda má někdo nějaké informace ohledně Aqua Parku v Solarisu. Měl by se (pokud už není) letos otvírat. Budeme v Primoštenu a rád bych ho s dětma vyzkoušel. Ví někdo, zda se tam dá dostat bez toho, že tam budem ubytovaní? A za jaké vstupné. Díky LJ
avatar Re: Šibeník a okolí
17. 06. 2013 14:08
podľa infa z 9.06.2013 nie je aquapark ešte dokončený,možno až v auguste/srpnu/...eye rolling smiley
Re: Šibeník a okolí
17. 06. 2013 15:01
tiez som cital niekde ze este nie je dokonceny, ucelom budovania atrakcii vo vnutri Solarisu je dotiahnut tam co najviac ludi aby prisli do hotelov atd., nehovoriac o tom ze ubytovani platia parkovne na den(niektore cestovky to zahrnaju do ceny pobytu), a neubytovani mali vsetko drahsie ci uz vstupy do wellnes, cize podla mna sa tam bude dat dostat, ale neviem ci zazitok bude odpovedat cene vstupneho :-), a to nehovorim o tom ze tam bude narvano :-)
Re: Šibeník a okolí
17. 06. 2013 18:41
V červenci 2012 jsem se zastavil v Solarisu, parkoval jsem zadarmo jako všichni ostatní.Letos jsem psal dotaz do Solarisu ohledně parku a žadná odpověd mi nepřišla.
Re: Šibeník a okolí
17. 06. 2013 22:08
Hoši. co vás stále táhne do skrumáže hodně lidí pohromadě. Narychlo navázaná jakoby přátelství se sliby do budoucna, které se skoro nikdy nesplní? A co tak o pár kiláků dál? - Brodarica, Žaborič, Gerbaštica a Šparadiči (zda exclusiv soukromí).
Anonymní uživatel
Re: Šibeník a okolí
18. 06. 2013 08:12
Hanah, domnívám se, že to je do jisté míry generační záležitost. My zralí hledáme spíše klid,šumění moře a větví, stavy na pokraji nirvány. Ti mladší potřebují k životu (tedy mnozí z nich, nejde paušalizovat) diskotéky, rucmrajch, sluchátka v uších, tzv. zábavu v klubech.
Já jsem i před pětatřiceti lety spíš byl pro klid, ale mí tehdejší vrstevníci nebyli tak nepodobní těm dnešním !dotřicátníkům".
Letos na maltě a písku, příští rok ale nějakouzapadlou robinsonádu...
Re: Šibeník a okolí
18. 06. 2013 14:52
Tomme, je to tak.
Re: Šibeník a okolí
18. 06. 2013 19:18
Nevie,či ste bol niekto v Solarise tento rok.Ja som od tiaľ odcchádzala 9.6 a napúšťali v aquaparku divokú rieku.Práce im šli rýchlo.Bola som tam v polovici apríla a neverila som že to dostavajú.Tak verím tomu,že v júli to už bude funkčné.Teraz to už vyzeralo len na terénne úpravy.Cena dospelý 13,30 eura,deti zľava.Hostia rezortu zľava asi 10% zakupujú vstupenky na recepcii kempu,alebo hotelov kde sú ubytovaný.Aquapark je malý.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Viera (18. 06. 2013 19:22).
Re: Šibeník a okolí
23. 06. 2013 10:04
Letos plánujeme výlet do parku Krka. Vzhledem k tomu, že na dovolené nebudeme autem, ¨hledáme způsob jak se do národního parku nejlépe dostat. Někde sem četla, že je možné kromě autobusem Šibeník - Krka, tuto trasu ze Šibeníku absolvovat i lodí.K
Máte někdo s tímto zkušenost?
avatar Re: Šibeník a okolí
23. 06. 2013 13:15
Vlastní zkušenosti,organizují se výlety lodí dokonce až s Vodice apd. Stačí podvečer udělat procházku na zmrzlinu a koukat kolem nábřeží,jsou tam naháněči na různé výlety.Neměl by být problém,je to jen a jen o ceně.

MirekŠi



Upraveno 1krát. Naposledy upravil tvsat (24. 06. 2013 16:40).
Re: Šibeník a okolí
24. 06. 2013 08:57
Problém je, že nejsme ubytovaný v Šibeníku nebo jeho okolí, ale až ve Splitu. Takže do Šibeníku přijedeme ráno a v ten stejný den chceme do národního parku. Takže moc času na hledání jiné dopravy než autobusu nebude.
Re: Šibeník a okolí
25. 06. 2013 21:22
Ze Šibeníku tam momentálně nic nejezdí. Jen z Primoštenu nebo z Vodic. Z Vodic stojí loď 200 kn (děti do 12 polovic) + vstupné. Z Primoštenu cca 350, v tom je již vstupné + oběd (ten je před příjezdem tam, tedy jde se plným břichem). Odjezdy cca v 9 hodin. Vím, jak se to dá zajistit dopředu, kdyžtak SZ.
Re: Šibeník a okolí
28. 06. 2013 20:54
Pokud by někoho zajímalo, byli jsme se podívat v solarisu, aquapark je již otevřený, ač okolo pořád něco dělají, mne to přijde velmi maličké a cena 100kn/dospělý, 70kn/dítě do 5,99. Přijde mi to dost drahé. Jinak tím že je to nově otevřené tak všude hlína, tráva žádná, za polstrung na lehátko chtějí 50kn

Před lety jsme v solarisu byli, tuším rok 2006 a přišlo nam to tam ok. Když jsem to viděla dnes, už by mě tam nikdo nedostal ani zadarmo - po celé pláži rozeseta lehátka a slunečníky, samo že za poplatek atd. Opravdu zlate v apartmanu...

Já mam pro změnu dotaz, uvažujeme o návštěvě NP krka a chtěla jsem se zeptat, ze Sibeniku můžeme lodi? Odkud prosím? Děkuji za info.
avatar Re: Šibeník a okolí
24. 07. 2013 18:17
budem od 26.7. v Vodice-Srima pokud bude někdo blízko,dej vědět:-) Jirka
Re: Šibeník a okolí
25. 07. 2013 07:49
My jsme jeli lodí ze Skradinu
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 170
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.