cestovatel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
07. 08. 2005 22:36
viki napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Noviny koupíš v hotelu NIMFA mají tam mladou
> frontu.Včera sem se vrátil z malé duby
> a můžu říct výborná relaxační dovolená. Petr


No nas dovolena teprve ceka :-) U koho jsi v M. Dube bydlel? Mas nejake aktualni poznatky nebo horke tipy? Jak aktualne funguje zasobovani/obchody/restaurace atd.?
Pečivo se v Male Dube prodáva v bývalé prodejně.Otvírací doba je od 7.30 -11.00.Nejlepší čas pro nákup je kolem 8.hod,po 9 30hod je již malý výběr.
Prodej si vzal na starost místní Ilja se synem.

A ceny za ap.p.Iva.Kdo chce ať to zaplatí.Bavil jsem se s místními o ceně Iva za ap. a ti nechápali.Běžná cena v Male Dube 40-55EU pro 4 lidi na den.
včera jsem se vrátil z M.Duby.Bylo to skvělý až na Hospodu.Snad nejdražší hospoda v okolí .Pivo 15kuna a v Blatě dokonce za 10kuna PlzeŇ za 12 kuna.Perzonál stál taky za ......Nehodí se ani umejvat nádobí.Jsou pomalí,protïvní a úplně mimo. A závěrem jel bych tam znovu,jenom kdyby bylo lepší počasí něž bylo nedávno.J.
cestovatel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
16. 08. 2005 21:58
Ahoj, pokud tu je nekdo kdo zna Malou Dubu, prozradte prosim jak to tam je s hmyzem a s hady. Jsou tam komari? Cikady? Hadi? Stiri? A pripadne nejaka jina havet?

Ja jen jestli s sebou brat repelent a na jake potvory si davat pozor... Predem diky za info!
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
19. 08. 2005 10:17
Jo a pozor na tygry a zraloky - letos se jim nejak premnozili, mrchy...
To cestovatel

Byl jsem v Male Dube letos podruhé a komára jsem tam nepotkal ani žádnou havěť.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
29. 08. 2005 12:20
Letos jsem tam narazil na štíra, 5 cm pavouka a různou jinou havěť. Vše zdokunentováno a vyfoceno.
Bude ještě v září šance koupit někde v Malé Dubě chleba, mlíko ...? Díky.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
30. 08. 2005 13:18
Mlíko určitě ne, to se nedalo koupit i v sezoně. Chleba možná, to nevím. Prodejna už asi bude zavřená ale v červnu tam prý zajížděl pekař. Každopádně se dá zajet to Živogošče (1,5km),Blata (kemp), anebo Igrane (3km).
Díky Luďku. Jedu do "Vjeko" na základě Tvého doporučení, takže doufám, že mi ještě zařídíš pěkné počasí!
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
30. 08. 2005 16:18
To Luk :
Až tam budeš nenech si ujít výlet na vyhlídku. Dobudovali jí loni na podzim a je to špica. Z Malý Duby je vidět vysoko v zeleni těsně pod čarou kde končí zeleň a začínají jenom skály. Dá se tam dojet v pohodě autem (pěšky bych to neabsolvoval je to pomalu na celodení výlet). Pojedeš směr Živogošče z Malé Duby a za Živogošče odbočíš doprava na nějakou vesnici která začíná na M už si nepamatuju jak se jmenovala. Jedeš potom po úzké asfaltové silnici až ke kapličce. U té se dáš doleva prudce nahoru. Pak dojedeš asi po 2 km k hřbitovu. Za ním se dáš po šotolinové cestě doprava a dojedeš až k vyhlídce. Nenechávej auto stát ne cestě a zajeď až přímo k vyhlídce. My nechali auta na cestě a hned se přihasil nějaký místní maník z hor ve starém VW a poučoval nás že špatně parkujem. Nechápu co tam tak vysoko pohledává.
Tvůj itinerář vytisknut, předán manželce, abych ho ještě někdy našel a už se těším.
Chystáme se letos poprvé do Chorvatska. Protože hledáme spíš klid a aspoň trochu soukromí, zalíbila se nám i Mala Duba. Máte někdo zkušenosti s ubytováním na pláži u pana Mate Jukiče?
PP
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 01. 2006 20:57
to luk:
Když zajedete pár km zpátky a těsně před benzinkou v Podgoře odbočíte nahoru do staré Podgory tak se dostanete na silnici vedoucí ve skalách směr Vrgorac (je vidět zdola od moře vysekaná do skal Biokova),po krátké cestě dojedete k odpočívadlům,moc široké to tam není,ale dá se tam otočit,když nechcete pokračovat do Bosny a je tam odsud nádherný výhled dolů na moře.
Jasně z Vošace je lepší,ale tady je to zase nedaleko od magistály,takže to je můj tip na krátký výlet,když se chcete pokochat. winking smiley
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
10. 01. 2006 19:12
To Hynek :
Zkušenost s tímto apartmánem nemám, vím akorát kde se nachází a vzhledem k jeho supr poloze (klidné místo přímo na pláži) ho můžu jen doporučit. Akorát to bude chtít na pláž slunečník a hodně pití cool smiley protože tam bude pěknej pečák a není se kam schovat, tedy pokud nepůjdete na 100m vzdálenou hlavní pláž v Dubě nebo na 150 m vzdálené malé plažičky směr Živogošče. Skoro celý den tam svítí slunce a pokud tam není klima tak tam asi bude pěkná výheň.
TO vá s nemusí tajímat
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
21. 01. 2006 21:14
Tam je to boží!!!( U Mate Jukiče)
Uvažujeme o letošní dovolené v okolí Živogošče. Hodně nás zaujala Mala Duba, ale měla bych několik otázek. Budu vděčna za odpověď.

1) Bývají tam vlny - alespoň trochu???
2) Jak daleko je to pěšky do nějakého menšího centra - noční tržište, dobrá zmrzlina, popř. kavárny...
3) Jak daleko je to do většího obchodu???

A pokud mi pošlete nějaký kontakt na ubytování přímo na těch hezkých plážičkách, mohu zase poslat kontakty na ubytování v jiných částech Chorvatska smiling smiley
Pro KUKU:
Vloni jsme Malou Dubu procházeli po pobřeží z Igrane do Živogošče - kemp Dole . Foukal vítr od jižního konce Hvaru. Vlny na moři byly takové,že se nám vůbec nechtělo do vody. Byly takové ploché a poměrně rychlé. S tím jak se měnila okamžtá rychlost větru tak se měnila i výška a směr vln.
Noční tržiště si na této trase nedovedu nikde přestavit. Jsou tam jen malé krámky. Asi nejživěji je ve večerních hodinách v Igrane,ovšem asi to nebude v noci dosažitelné pěšky. Cesta po pobřeží je poměrně náročná a nedá se přejít suchou nohou. Doporučuji automobilem střediska na jih od Makarské a Makarskou.
Otáka na větší obchod zůstane asi nezodpovězena, snad markety v Makarské, jinak jsou to obchůdky maximálně na úrovni "smíšeného zboží" nebo prodejny specializované na jeden druh prodeje (např. pečivo)
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
31. 01. 2006 23:04
To KuKu:
Ad 1) Vlny ani moc né. To musí být opravdu vítr a nebo po bouřce. To ale platí skoro o celém pobřeží, kde není otevřené moře. Hlavně nelez do moře když bude foukat od pevniny (Bura). To možná budou vlny, které tě pohoupu naposledy.

Ad 2) Pěšky z Malé Duby akorát do Blata. Večer jedině s výkonými baterkami a radši moc nepít. Cestička je úzká a místy vede po skále nad mořem ve výšce okolo 10m. Pokud někam večer tak jedině autem. Můžeš si vybrat od Makarské až po Gradac. Malá Duba je asi tak v půlce.

Ad 3) Záleží na velikosti, pokud chceš supermarket tak jedině v Makarské ( hned na kraji je Studenac a tam se dá celkem obstojně nakupovat). Nejbližší obchod je Živogošče (ty malé obchůdky jsou skoro všude stejné). Tam se dá jít pěšky jen po silnici. Okolo pobřeží to suchou nohou nelze projít musíš jít místy mořem.

Pokude si prolezeš tohle vlákno tak tam najdeš všechny potřebné informace.
Vlasta :o)
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
18. 03. 2006 08:54
Take nabidka na Rafting s dopravou a obcersvenim. To mě Ivo zajímá je to na Cetině? A přibližná cena a kolika místné rafty a náročnost... děti 12 - 13 let
JJarda
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
01. 04. 2006 11:30
Byl jsem v Malé Dubě již čtyřikrát a je to tam perfektní. Chtěl bych získat kontakt na majitele baráků až na kraji vesnice (na tom blíže k Živogošče), ve stráni. Jsou tam asi čtyři domy. Pokud někdo kontak na majitele máte, tak mi ho prosím sdělte. Jezdili tam hlavně lidi z Jablonce nad Nisou a okolí. Díky.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 04. 2006 16:28
Nebyl někdo z vás v Malé Dubě ubytovaný u pana Tomislava Periče?
thomas
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
05. 05. 2006 15:30
U Periče jsem byl ubytovaný s rodinou v loni a letos k němu jedem zas. Naprostá spokojenost, vila 20 m od moře, ubytování solidní, taktéž p. Perič. Jediný problémek tam byl, a to, že je tam "těsno" na parkování a pokud jsme někam chtěli vyjet, tak většinou nám někdo blokoval výjezd, ale to se dalo taky vyřešit. Je to ideální, klidná dovolená pro rodiny s dětmi.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 05. 2006 12:54
Ahoj Thomasi,

jedeme v červenci k p. Peričovi, nevíš jak to tam je s nějakým obchodem - potraviny, prý tam snad zajíždí jen pekař ???

Jak vypadá pláž u domu nebo v nejbližším okolí ? Jsou tam ježci ?

Jestli máš možnost pošli mi prosím nějaké foto pláží a apartmánu na office@vhconsulting.cz.

Díky předem Martin
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 05. 2006 17:18
To Martin V.
Minulý rok tam byl otevřený pouze maličký krámek ve kterém prodávali pečivo,koblihy atd.. "Tržnici" tam obstarává jedna "teta" která prodává celý den ovoce a zeleninu. Jednou týdně tam prodávají i ryby z auta (brzy z rána). Kopečkovou zmrzlinu mají pouze v tamní restauraci a stojí za prd. V apartmánu za restaurací prodávají domací víno. Nejbližžší obchod je v Živogošče. Ježka jsem tam viděl pouze v hloubce na pláži nejsou.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
09. 05. 2006 18:28
Nejede někdo z vás v termínu 14.8.-26.8.2006 právě k panu Peričovi?My to máme sehnané a zamluvené přes internet,poslala jsem mu zálohu na ubytování,tedˇjen čekám kdy mu to dojde.Nevíte někdo jak to dlouho trvá?Sama jsem na tuto dovču zvědavá,před loni jsme byli v Tučepech tam to bylo super,ale letos jsme se rozhodli pro klidnější dovolenou.Tak si myslím,že to tady bude to co jsem hledala.Máme dvě děti takže to bude ideální.Ptala jsem se pana Periče s kým budem v termínu ubytování a říkal,že tam budem samí češi,tak jsem se chtěla zeptat jestli někdo z vás tam náhodou nebude.smileys with beerUž se těším.Eva
Nemáte náhodou někdo kontakt na barák, který je v Malé Dubě hned vedle "Vjeko" směrem ven z vesnice. Díky. Pavel
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
15. 05. 2006 09:10
Ahoj Evo,

pan Perič mi poslal do 10 dnů mailem potvrzení o tom, že mu přišla má záloha na účet.

Martin
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
15. 05. 2006 13:42
Jo už je to v pořádku,včera mi od něj došlo konečné potvrzení že peníze dorazily.Tak jsem si oddechla ufsmiling bouncing smileyTedˇjenom aby nám v tom našem termínu neonemocněly děti,je tady určité riziko že když něco chytí a budeme muset zůstat doma tak asi o zálohu přijdem.Nemáte s tím někdo zkušenosti?Jak se pak postupuje v takových situacích?Eva
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.