Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Živogošče - Malá Duba nebo okolí

Autor Mirrka 
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
19. 07. 2022 06:33
Žltú xCeed som si včera všimol a na rybu dnes večer určite idem.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
25. 07. 2022 06:34
Včera návrat z dovolenky v Malej Dube. Bola to asi najvydarenejšia dovolenka z doterajších, čo sa počasia týka. 10 dní slnka, teplota 32-34 stupňov, more teplé a bez vĺn. Oddýchli sme si. Tak zase o rok.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil figaro (25. 07. 2022 13:48).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
03. 08. 2022 07:57
Živogošče Blato dnes kolem 6 15 hod před bojkama zpočátku jakoby vrstva pylu,následně maras všeho druhu houbička na nádobí,vajgl,nějaké kusy koberců,tráva,listí,rákosí...
týden zpět vše ok,voda průzračně čistá - z kraje týdne jen jedna menší bouřka naproti na ostrovech
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
05. 08. 2022 18:12
Vikouš: Do středy jsem tam byl taky. Kolem 7:30 jsem si žádného bordelu nevšiml. Kolem 10 hodiny se vyskytovaly jen bubliny na hladině. Jinak moře po 11 hodině každý den čisté.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
10. 08. 2022 14:43
Vikouš napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Živogošče Blato dnes kolem 6 15 hod před bojkama
> zpočátku jakoby vrstva pylu,následně maras všeho
> druhu houbička na nádobí,vajgl,nějaké kusy
> koberců,tráva,listí,rákosí...
> týden zpět vše ok,voda průzračně čistá - z kraje
> týdne jen jedna menší bouřka naproti na ostrovech
-------------------------------------------------------

Tak za týden tam jedu na dvě noci, tak doufám, že moře bude čistý... spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
10. 08. 2022 15:15
Moře možná, ale to co se vstřebalo do kamínků,písku (kdekoliv), to se samozřejmě pomalu vyplavuje zpět.
Takže nic nevidíš, ale z vody vylezeš třeba "osypaný". Někteří to nazývají "sluneční" alergií.
Už v roce 2003 jsem po pěti dnech koupání v kempu Blato "chytl svědění" v horní polovině těla.A musím říct, že to od sluníčka nebylo, neboť jezdím do HR předpřipraven (dá se říct dostatečně opálen zepředu i zezadu) prací na zahradě. Samozřejmě ne opálen od práce, že by se mi tak kouřilo od rukou, ale od sluníčka.
Moře v té době bylo takové méně průzračné.Delegát říkal, že je to "teplotou"vody.
Problémy odezněly až po příjezdu do republiky. Od té doby při pobytech vše OK.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
17. 08. 2022 10:28
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Moře možná, ale to co se vstřebalo do
> kamínků,písku (kdekoliv), to se samozřejmě pomalu
> vyplavuje zpět.
> Takže nic nevidíš, ale z vody vylezeš třeba
> "osypaný". Někteří to nazývají "sluneční"
> alergií.
> Už v roce 2003 jsem po pěti dnech koupání v kempu
> Blato "chytl svědění" v horní polovině těla.A
> musím říct, že to od sluníčka nebylo, neboť jezdím
> do HR předpřipraven (dá se říct dostatečně opálen
> zepředu i zezadu) prací na zahradě. Samozřejmě ne
> opálen od práce, že by se mi tak kouřilo od rukou,
> ale od sluníčka.

-----------------------------------------------------------------------------------
Takže v roce 2003 v Gradacu to nebyla sluneční alergie, ale "sluneční" alergie. spinning smiley sticking its tongue out yawning smiley
Tak to jsem rád... grinning smiley
> Moře v té době bylo takové méně průzračné.Delegát
> říkal, že je to "teplotou"vody.
> Problémy odezněly až po příjezdu do republiky. Od
> té doby při pobytech vše OK.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
05. 02. 2023 12:54
Zdravím, chystáme se s přítelkyní po loňském záletu na Krétu opět do HR. V mapě navštívených míst na Makarské už máme jen málo bílých míst, takže letos bychom si chtěli odfajfkovat Mala Duba. Řešíme ubytko 20.6. - 24.6. 2 dospělí + 2xmoto. Rádi bychom výhled na moře, max.50m od pláže, nejlépe klima. Něco jsme řešili s Christina Kike, ale nějak to vázne. Díky za každý tip, ideálně i kontakt.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Alda (05. 02. 2023 15:05).
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
06. 02. 2023 08:20
Živogošče Blato - ap. - studia Mičo - manželka je češka.
Když se snažím najít webovky,vždy mi to zajede jen na CK.
Od Makarské první odbočka do ŽB kolem Masline bar / pivo Svijany / dolů k pláži,pak nalevo apart.Franjo Filipovič,zahrada s obytným přívěsem a pak velký dům - MIČO - dále k moři je nalevo louka,kde obvykle parkují autobusy,kolonáda se stánky,moře...
Potřeboval bych kontakt vzhledem k tomu,že předchozí email na ubytování kde jezdíme se " ztratil " a tak to nakonec nedopadlo dle představ.
Jedná se o červen.Děkuji.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
06. 02. 2023 16:23
Alda ... Kristina Kike - katastrofa - měli jsme domluvenou schůzku na přesný termín a hodinu - jel jsem tam ale 30 km ... a dáma nikde , že prý nakupuje na Makarské ... hodinu jsme tam jak paka ve vedru čekali , a pak už ani nebrala telefon ....

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
07. 02. 2023 19:57
No já to s ní řeším cca 10 dní, včera mi napsala, že v Dubě byl strašný vichr, shodilo to dráty a nešlo ani topení a museli se provizorně odstěhovat atd. Asi na to dlabu a zkusíme to na blind, v červnu jsme zatím vždy pořídili.
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
08. 02. 2023 07:07
Alda máte SZ.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
17. 04. 2023 16:39
Tak nakonec jsme schrastili ubytko v AP By the sea majitel Jadranko Palija. Ani podle mapy nedokážu určit, jestli je to první nebo druhá řada - mapa ukazuje druhou, dostupné fotky spíš první. Není to životně důležitá informace, jen mě to zajímá, případně i nějaké vlastní zkušenosti, cena je až podezřele nízká. Díky.
Edit: Tak nakonec je to asi první brázda, našel jsem hodnocení na booking. Té ceně asi odpovídá popis recenzentů, bude to zřejmě trochu šmutzik, ale my nejsme nároční, tak to snad dáme - trocha pivka a vína to spraví smiling smiley Jen jsem si nevšiml, že chybí klima, tak asi budem nocovat na balkoně...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Alda (17. 04. 2023 17:22).
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
15. 07. 2023 07:07
Pribudli nové pouličné solárne lampy na promenáde smerom do Poratu aj na pláž Vela Duba. Pri vjazde do obce z magistrály sa rozbehla stavba nového apartmánu.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
16. 07. 2023 14:43
Jak je na tom cesticka do Poratu, je to nejak sjizdne na kolobezce napr. ??
avatar Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
17. 07. 2023 20:05
Na kolobežke asi veľmi nie. Na kuse síce je chodník betónový, no potom už len kamenistý chodník. Na kolobežku to nie je.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 07. 2023 09:50
Živogošče Blato,
15.6.- 21.6 - hnusný déšt a vítr při dojezdu a i v noci,15st,voda 20st,další den 22st a až konečně při odjezdu už byla tak 24st
13.7. - 31.7. teplo,slunečno,mírný větřík,pak teplota 4 dny 35 - 36st,v noci i ráno 30st,voda 29 - 30st,26.6. po větrech ochlazení o dost,hlavně vody,studený vítr,28.7. voda ráno 23st a vzduch 19st,ale už slunečno.
Celkově to již upadá,začíná to být přelidněné díky přibývajícím stavbám,nyní min. další 2 mega domy,
sorta lidí první týden o.k.,pak se k nám nakvartýrovala tlupa poláků - vyhodili mé věci na osušku a své dali i na mé,pod sprchou zabrali místa stanem,padlbord,že se nedalo procházet ani ke sprše a na připomínky okolí dospělí bez zájmu
a 4 děcka vč.pubertálích dívčin začaly mluvit anglicky jako by byly zajímavější,že jim nikdo neporozumí,rodičové si dávali ve vodě nějaké čúčo či co a jedna takymodělka se začala vykrůcat jako misska - patrně už dvojku v žíle,pak vytáhli dron a létali s ním nehledě spousty lidí na pláži.Naštěstí druhý den k nám nepřišli.
Jenže.Další den přibyli zástupci čtyř generací našinců - 6 dospělých - kouřících - mohli ušetřit na zapalovači,kdyby si oheň postupně předávali,takže jsem vydržel na břehu vždycky do prvního zhlédnutí cigarety - málem jsme byli utopení v moři,protože nebylo kdy vylézt

přemrštěné ceny nemluvě - máslo 2 - 6e,jídlo v krčmě - navíc malé porce,karafa s vínem cca 4dl za 300kč,nejlevnější je zmrzlina 2e,ani meloun na pláži za 2,5 e/kg,jako by byl od nás, Plodine Zaostrog zklamání,ceny odpovidají vč. kvality jako naše markety co se týče i výdrži,rybárský večer,fronta cca 100 lidí a makrela s vínem 6e,jednou muzika,včera do noci candrbal ze tří stran...
kolega říkal,že příští rok Thajsko - cenově stejné,ne - li levnější a bez starostí
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
28. 07. 2023 10:22
Trošku jiné hlášení než od místních věčně spokojených grinning smiley
Tak v Thai pozor na ladyboys ,jsou snaživí a pak je překvapení (musíš koukat na krk jestli nemají tzv. ohryzek) thumbs up smiley
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
30. 07. 2023 18:46
to Thajsko je myšleno samozřejmě s nadsázkou co tak kolega z nudy vykalkuloval,což on opravdu rád,taky vykalkuloval,kolik má výběrčí parkoviště,lehátek ap.,že by na zmrzlině nemusel tak ždímat.
Dnes horní obchod / garáž / brosve slevnily od června z 9,60 na 6,60e,na pláži 3,5e,zmíněné miešané maso v Adrianě prý ve Vagabundo o 3e levnější a snad i větší porce,nejmenší zmrzlina první stánek od příjezdu k pláži - už aspoň trochu z vrchu vypadá lépe,ale vnitřek je dutý.
Tři dny byla voda dost chladnější,aĺe dnes už zase dobrá,jenže ráno odjezd.
Tak zase za rok.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
07. 08. 2023 22:26
Zdravím,
Živogosce Blato 29.7-5.8.počasí i teplota vody super.Víkend trochu víc lidí,ale pak celkem snesitelně.Nevím,které apartmány pan Vikouš myslel,ale ty nové ,co myslím já ještě nejsou prodané,schválně jsme se dívali,jsou k mání od 220000E.Naproti tomu imperium pana Brajkoviče Tea se nám zdálo prázdné.Na pláži byli převážně chorvatsky mluvící rodiny.Ke konci týdne začlo přibývat českých rodin.Ceny v resturacích dost vysoké,nevím za kolik měl pan Vikouš eura,ale litr rozlévaného vína se v Blatě v restauracích prodává za 18E.Byli jsme v Masline,Leutu a ve Vagabundu a víno jsme si nedali,měli jsme svých zásob dost,tak pivo za 3,6 E.V Plodine bylo vše určitě levnější než u pláže.
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
14. 01. 2024 10:00
Po poslední dovolené 2023 jsem z toho tady vypadl,co jsem mohl nabídnout,stalo se a aby ostatní taky měli prostor k realizaci svých poznatků.
První rozestavěný dům byl na první příjezdové cestě od Makarské pod Masline barem,další tak o dvě patra výše.
Nové eura jsem měl za 24kč,starší dráž,první za nějakých 33kč...
Imperium Brajkovič - tam byl ubytovaný syn s rodinou.Mluvilo se česky.Všechno pěkné vč. výhledu na moře,ale cena taky odpovídající.Pokoje ap. pro mne dost diskutabilní rozprostření.Byl tady poprvé a asi i naposled a tak vymetli kde co bylo.Nás se alkohol netýká a jídlo není nad své,tak jako stabilní místo bez překvapení v něčem neznámém.

2024 - už zaplaceno,jen aby bylo to zdraví i když zase zpět přes CK a co hůře,jen so - so !
Jednotahovku vynechávám,nyní už přespání jako 2x vloni u Karlovacu - cca 670km + druhý den dojezd cca 400 km.Po dálnici,Zpět to možná vezmu zase po staré přes Plitvice a taky přespání.
Doufám,že se toto fórum začne pomalu probírat...
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
14. 01. 2024 14:34
Mala Duba plaža, pri rannej kávičke skontrolované niektoré obľúbené webkamery yawning smileysmiling smiley
Sa mi zdá, že v Malej Dube, vpravo od veľkého móla, nejako ubudlo štrku na pláži. Nejaká je užšia ako bola v letných mesiacoch.
[www.livecamcroatia.com]

Dtto aj v Podgore pred hotelom Primodria. Tam už je snáď polovica šírky pláže nenávratne v mori.
[www.livecamcroatia.com]

Dá sa porovnať v galérii...ale možno len môj dojem grinning smiley

smileys with beer
Re: Živogošče - Malá Duba nebo okolí
14. 01. 2024 14:56
Byli jsme vloni sobota-sobota ,z důvodu termínu v apartmánu v Blatě.Jeli jsme v pátek a přespali v Posedarje,ráno jsme pokrčovali do Blata.Na dálnici nějaká nehoda,tak to kousek jelo pomalu.Při sjezdu z dálnice to bylo kolem Makarské přiucpané.Zpět jsme jeli asi v v 4 hod v sobotu na HU a hladký průjetd,jen asi 20 minut na přechodu v Goričanu.Letos asi opět Blato.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 136
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.