Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

IMOTSKI - modré a červené jezero

Autor Jirka T 
Jirka T
IMOTSKI - modré a červené jezero
27. 06. 2005 15:44
Ahoj, byl jste se někdo podívat na modré a červené jezero poblíž IMOTSKI ve vnitrozemí? Můžete mi k tomu něco napsat? Jak to tam hledat, zda to stojí za to, apod.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (30. 07. 2018 19:51).
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
27. 06. 2005 17:38
Ahoj,
byl jsem tam loni , kdyz jsme se vraceli z vyletu z Bosny(Mostar). Takze se uz smrakalo... Na podivani je to pekny, mesto taky dobry, jenom me tam nekdo lakal ze se tam pry da i koupat - v tech jezerech, coz kdyz jsem videl jsem si nedovedl predstavit....
Znaceny je to tam docela dobre, je mozno se na ty jezera podivat ze dvou mist jednak jsme sli z mesta ..z vrchu, jsou tam takove stezky. A stejnou trasu lze absolvovat i zdruhe strany (odspodu)

Ludek
Miša
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
29. 06. 2005 21:41
Já jsem byla na IMOTSKIM (jak se to správně skloňuje?smiling smiley) letos a tento výlet stál určitě zato.Jezera jsou od sebe vzdálená asi 1km-dá se jet autem,ale v pohodě i pěšky.Červené jezero má hloubku asi 300m,pokud si dobře pamatuju,ale nedá se přímo k němu sejít (nebo aspoň já nenašla cestičku).Jmenuje se červené proto,že skaliska,které jezero uzavírají jsou červené barvy.K Modrému jezeru se sejít dá po klikaté cestičce,je hluboké 20-100metrů,dá se v něm koupat,ale někdy,když vyschne,tak se na dně hraje nohejbal (to mi prozradili známí-Chorvaté).A modrá barva tohoto jezera je vážně nádherná.Městečko jako takové mě moc nezaujalo-kostelík byl zavřený a v docela neupraveném centru jsem víc nic zajímavého nenašla-ale možná jsem špatně hledalasmiling smiley).Asi 3km odtud jsou bosenské hranice.Dá se zde přijet i autobusem ze Splitu,ale spoje jsou málo časté a podle mého názoru je to tady výlet tak na 2-3hodinky,ale ne na púl dne nebo celý den.
Franta
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
30. 06. 2005 08:20
Pro Míšu: A nebyla jsi náhodou v Podgoře? Pokud ne, tak sorry s někým jsem si Tě spletl.
Franta
GinaMartenic@seznam.cz
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
02. 07. 2005 06:22
Pro Frantu: Jasně,že jsem to já...No,to bych nečekala,že se potkáme tady.Pošlu na mobil mailovou adresu a těším se na fotky.Zsdravím celou rodinku
Miša
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
02. 07. 2005 06:26
Mailová adresa už je tu...smiling smiley).Tak v září ahoj v Podgoře nebo na Imotskim??
K cervenemu jazeru sa neda ist dole. Iba pozriet od cesty. Ale pre zaujimavost je asi 260 m hlboke a dno ma nejakych 6 metrov pod mmorom yawning smiley)
V modrom som sa aj kupal. Bolo tam tak 30 ludkov a pacilo sa mi. Akurat sa tam zle plava ked si zvyknete na more lebo v jazerach je sladka voda yawning smiley))
Ak chcete, poslem nejake foto.
Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
03. 08. 2005 13:21
O fotky by zajem orcite byl smiling smiley
Zkus je pridat do fotogalerie, viz. vlakno: [www.ihvar.cz]
avatar Re: IMOTSKY - modré a červené jezero
30. 07. 2018 17:06
Použiji toto "zaprášené téma" :

Prosím byl už někdo letos u Modrého jezera ?
Zajímalo by mne kde je zhruba (kde byla v době návštěvy) hladina. Také jak vypadá cesta k vodě - byl jsem tam naposled v roce 2013 a to byl chodníček v relativně dobrém stavu.

(prosím admina o opravu nadpisu tématu - je v něm hrubka eye popping smiley )
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
30. 07. 2018 19:53
Opraven nadpis tématu.

.
.

_________________________Jirka_________________________
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
31. 07. 2018 09:04
My byli na jezerech před týdnem. K Modrému jezeru se dá pohodlně sejít a voda v něm byla, několik lidí se koupalo. Na Červené jsme se dívali jen z ochozů, mně se z té hloubky točila hlavaspinning smiley sticking its tongue out, navíc jsem měla strach o syna, vyhlídky nejsou zabezpečené. Ale jinak nádhera. U Červeného infostánek, kde se dají koupit pohledy, pití, káva a nanuky a také jsou tam toalety. Nedaleko ve vesnici Glavina Donja jsme byli v restauraci na pozdním obědě. Jídla super za rozumné ceny ( kolem 50KN) .
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
31. 07. 2018 12:57
Díky za info, já sám strach ze sestupu dolů nemám, ale nejspíše tam se mnou pojede známý s malými dětmi, tak aby se netrmácel od moře zbytečně.
Vzhledem k tomu, že jsem tam byl poprvé v roce 2009, pozoruji, že se zřejmě začínají jezera stávat více navštěvovanými - soudím tak podle toho, že se dbá více na údržbu a jak je vidno i na zázemí.
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
31. 07. 2018 19:10
Jak říkám, k Modrému to děti zvládnou . Turisté zde byli, ale ne nijak přelidněno. Pěkný výlet na půl dne i s obědem. V 10 jsme vyjeli z Male Duby a kolem 16 jsme byli zpět na pláži.
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
16. 08. 2018 19:34
Děti ano, ale spíše už větší, minimálně ty jenž už obstojně chodí samy. Hladina je už docela nízko, takže se musí jít nejen po štěrkovém a kamenitém chodníčku, ale i po srázu. To s kočárkem určitě nelze.
Platí se vstupné - dospělí 20 Kn, děti ( od 7 let) polovic.
Koupání dobré, voda měla cca. +25°C.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil stamar (17. 08. 2018 13:25).
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
20. 08. 2018 12:34
článek na idnesu k tématu...
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
23. 08. 2018 22:48
Také jsme tam byli před týdnem, ale až dolu jsme nedošli, bylo snad 50 stupňů, ale dost lidí se koupalo, kromě modrého a červeného je o kus dál zelené, ale tam jsme nebyli.
video: [youtu.be]
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
28. 07. 2019 10:16
Včera jsem si jezera po deseti letech zopáknul. Z Drašnice do Podgory, odtud nahoru do kopců, přejezd přes Biokovo. Nádherné výhledy, prázdnè silnice. Přes Zagvozd do Imotski. Vstup 30 kn dospělák, dítko půlku, vstupenka platí celý rok.
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
28. 07. 2019 16:51
To vstupne je nejaka novinka?
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
28. 07. 2019 19:07
Není. Platí se tam již delší dobu. Platíš ale jenom když chceš sestoupit dolů. Vyhlídka nahoře je zadarmo.
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 13:06
jako kam? k modrému jezeru? my nic neplatili......
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 13:43
Vstupné Imotski - Modro jazero

Jak jsem již psal, platil jsem už minulý rok .
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 18:57
A kde se to platí? My jsme šli z vyhlídky a žádnej náznak nutnosti něco platit jsem nezaregistroval. A ano, byli jsme dole a koupali se.
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 19:09
Doobeda,keď sme išli dole k jazeru,nikto vstupné nevyberal, ale poobede,keď sme sa vracali späť, tak sa už hore prechádzala panička s kasičkou.
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 20:32
No já šel z parkoviště v zatáčce u vyhlídky (ul. Put Crvenog jazera) po schodech nahoru a pak po cestě dolů a hned tam byl výběrčí vstupného. Možná že když se jde o kousek dál cestou blíže k tvrdavě (ul. Ante Starčevića / Jezeranska), že tam nikdo není, nebo to střídají...
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 21:23
My jsme tam byli podle fotek ve středu od 13:50 do 16:30 a žádného vyběrčího jsme nepotkali
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
29. 07. 2019 21:51
… když už jste u jezer, stojí za to dojet pár km, podél hranic k jezeru Rićina …

smileys with beer
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
30. 07. 2019 13:31
Tj. Zeleno jazero, minulý rok jsem tam byl (tedy jen na hrázi) a hladina byla dost nízko. Netuším ale, jestli jsou tam někde vhodná místa na koupání.
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
31. 07. 2019 09:23
Při vstupu kolem restaurace mají vlevo budku. Hošík ale seděl venku u stolku vedle restaurace.
Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
11. 08. 2019 11:26
Jojo výběrčí je nahoře u restaurace a druhý o kousek níže na cestě.
Platí se 30 kuna dospělá osoba ale za syny (17 let¨) jsem neplatil nic,
jen mávl rukou a šli jsme dolů. Jezero je super voda teplá a všicni si to
pochvalovali.Bylo nás tam asi 30 a z toho 25 čechů (nejsme zas tak líní)
Je to příjemný výlet a pěkná změna se vykoupat ve sladké vodě.
avatar Re: IMOTSKI - modré a červené jezero
25. 07. 2020 20:47
Dnes absolvovaný výlet na Modro jezero Imotski. Prvý zostup sme museli ukončiť pre silnú prietrž s bleskami asi v 2/3 cesty, potom návrat naspäť k parkovisku. Búrku sme prečkali na káve (výborné espresso za 7 kn) v reštaurácii. Po polhodine znova druhý zostup do krátera, teraz už úspešný za slnečného počasia. Výlet pekný, naplnil moje očakávania. Ak niekoho zaujíma cena vstupného, 30 kn/dospelá osoba.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil figaro (25. 07. 2020 20:51).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 58
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.