Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 06. 2007 23:21
Loni jsme byli na Krku a letos Plitvice . Asi se mnou nebudete souhlasit , ale národní park Krka mi připadá lepší . Pro MORIE . rozhodně bych neplatila tolik peněz za to , že se tam jdu koupat .Zdejší příroda je nádherná a občas je potřeba za tu krásu i zaplatit .
Martin_
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 07. 2007 20:16
Přikláním se k Marta29 a možná ostatním. Včera jsem navštívil Plitvice a docela velké zklamání. Nic extra jsem tam neviděl a nějak moc nerozumím lidem, kteří tam jedou opakovaně. Jen mě překvapilo, že asi lidem důvěřují, protože ani jednou nebyla kontrola lístků. A to jsem jel vláčkem a lodí....nakonec jen info o ceně: vstup pro dva 2 x 110 Kn, mapa 20 Kn,nějaké občerstvení před vstupem asi 20 Kn, po výstupu z lodi hranolky a klobása asi 30 Kn. Takže komplet necelých 300 Kn. A souhlasím s návčtěvou ráno - byl jsem tam již v sedm a na prohlídku šel v osm a ve dvě skončil. Kolem poledne tam již bylo turistů obrovské množství a hlavně chodí roztažení a neakceptují to, že někdo může jít proti nim. Málem došlo i k incidentům když jsem prostě již neměl náladu každého pouštět nebo uhnout tak, že jsem se málem vykoupal. Tak jsem prostě šel po své straně a bylo to. Jen pro úplnost skoro dva metry a sto kilo váhy bylo znát
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 07. 2007 23:09
já ještě doplním Martina , pro děti je vsupné 55 Kn a nám vstupenky kontrolovali 2 x vždy při vstupu na lod .
Re: Plitvické jezera a park Krka
08. 07. 2007 10:43
Martin_: Rovnaká skúsenosť, ja som bol na Plitviciach už koncom apríla a už vtedy tam boli hordy ľudí. Lístky tiež nikto nekontroloval, dali sa zaplatiť VISA Electron. A tie ceny v tom bufete pri prístavisku boli fakt prehnané, až na pivo, 15,- HRK som ešte zvládol - navyše v apríli nikde inde čapované pivo nemali.
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 07. 2007 13:59
Ááááá, pracháči promluvili......

Lukyne, kdybysme věděli, že je to tak DRAHŸ (ano, představ si, že pro někoho to může být drahý), tak na tu loď vůbec nenasednem. Jenom kdyby měli ceník vstupnýho vyvěšenej už ve Skardinu, a né až u vodopádů u pokladen. Samozřejmě, že se za vstupný na vodopády platí, ale prostě mě cena za Krky přijde přehnaná. To bych za skoro ty samý prachy jela radši do Plitvic, kde je toho k vidění mnohem víc.

A vstupný do Punkevek za 150,- (jak to tady někdo nazývá Macochou) + další výdaje, celkem tedy za 300,- by mě taky mohly.........
Pokud nechcete davy turistů, je třeba přijet brzy, otevřeno je od sedmi. My jsme přijeli do vstupu 1 před osmou a dvě hodiny jsme chodili prakticky sami.
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 08. 2007 17:55
Máme také letošní zkušenost z NP Krka. vlastně až na místě jsem pochopil jak je s cenou vstupenek, tedy že 80 (65 děti) je jen za vstup. A lodě po jezeře se připlácejí. Měl jsem ceník vyjetý z našich českých stránek, kde byly pod sebou všechny možnosti plaveb lodí a vstupy takže zmatek (těm chytřejším se tímto omlouvám za své tupecké vysvětlení).

Přijeli jsme na Lozovac kde platba kartou není problém a tak jsme toho využili. Dostaneš českou mapku a povídání. Pokladní se moudře ptá odkud si dorazil. Dolů sjíždíš busem. Před nástupem do busu se trhají lupeny. Dole po vystoupení je chlapík co mluví nebo zná své slovo asi ve 20-ti jazycích včetně cz/sk/pl. Vyjmenuje kam a za kolik můžeš. Stručně: "zadara" po lávkách kolem vodopádům, do mlýnů, vykoupat a tak. Nebo vytáhnout nějakou tu stovečku a plout si lodí po jezeře.

Na cestu jsme vyrazili v neděli dopoledne (8.7. příjezd nějakých 11,00). Úvaha - všichni včera přijeli a jsou natěšení na moře, do parku pojede dnes málo kdo - VYŠLA. Za celý den se parkoviště u pokladen nezaplnilo ani z půlky. Busy jezdily dolů poloprázdné. Hustěji bylo fakt jedině na lávce přes vodu pod vodopádem, ale projít se dalo spinning smiley sticking its tongue out . Koupání parádní, zmrzlina super.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr_K (02. 08. 2007 17:59).
Máte někdo zkušenosti s ubytováním v okolí Plitvic? Myslím zda není v sezóně problém sehnat ubytko na 1 noc(přespání)? Dík
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
13. 03. 2008 14:03
Alvap:problém nebude.Tam se s tím počítá,že drtivá většina turistů přenocuje jen jednou.Jednou jsme tam jeli na prodloužený víkend a měl jsi vidět domácího,když jsem mu řekl,že zůstaneme tři noci...hned se nosilo na stůlgrinning smileydrinking smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil michalu (13. 03. 2008 14:06).
Re: Plitvické jezera a park Krka
13. 03. 2008 17:05
Chtěl jsem se zeptat, zda má někdo mapu (hlavně NP Krka, ale taky Paklenica - i když to sem nepatří), nejlépe v elektronické podobě. Mapka na webu NP mi moc nepomohla.

Pak jsem se chtěl zeptat, zda má někdo zkušenosti s pěším výletem v NP Krka nahoru na Visovac a okolí.


Moooc díky
Vyrážím letos do Chorvatska a ctěla bych navštívit vodopády Krky, jak horní Roški slap tak dolní Skradinski buk (vodopády Krky). Nemáte někdo zkušenosti, zda je možné navštívit za jedno vstupné obě tyto části? Ze stránek [www.chorvatsko.cz] jsem nabyla dojmu, že vstupenka platí pouze pro jednu část, a pokud park opustím abych přejela třeba od vodopádu Roški slap do Lozovace, musím zaplatit znova. Na oficiálních stránkách www.npkrka.hr jsem se vůbec nedočetla, co je vlastně v ceně vstupmého. Nemáte s tím někdo vlastní zkušenosti?
To Vladana.Máme taktéž obdobný úmysl a loni přímo na místě jsem to dával dohromady.Vstup Skradinsky buk v ceně zahrnut převoz lodí na výchozí místo prohlídky.Vstup Lozovac zahrnuje přepravu autobusem .Vstupné je 70 KUN,byť mám zprávu,že to je už 80 a vstupenky jsou nepřenosné.Je-li to nepřesné opravte mě prosím někdo.Okružní výlet lodí 100 KUN.Loni to bylo celé na netu,ale nyní to marně hledám.
To Vašek: Jenže oba vstupy, které uvádíš jsou na stejné vodopády a je celkem jedno, jestli půjdu zeshora, nebo zespoda. Mě jde o to, jestli vstupenka do parku Krka platí i na horní vodopády Roški slap, na které bych ráda přejela autem. Lodí se to pro čtyřčlenou rodinu trochu prodraží.
To Vladana.Já to opravdu nechci tvrdit,ale jak mi to vysvětlovali a jestli jsem to dobře pochopil ,tak vstupenky pro jeden ulaz není možno použít dvakrát pro další ulaz to znamená v našem případě na vstupenku zespodu jít ještě nahoru na Roški slap.
No to se to teda pěkně prodraží. Jeden park a platit 2x vstupné, to vyjde ještě dráž než Plitvická jezera. To už se fakt skoro vyplatí tam doplout tou lodí, což ovšem není jisté, jestli to druhé vstupné stejně nebudu muset zaplatit.
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 05. 2008 09:05
já byla na Visovacu a Rošski Slapu cca loni.
První vstupné platíš do parku. Hodí tě tam z Lozovacu bus, můžeš se koupat, chodit po chodníčcích, do mlýnů v muzeích apod. Můžeš být jak dlouh ochceš a projít si to, kolikrát chceš.

pokud chceš jet na výlet, tak v místě, kde tě vyhodí autobus, je pokladna a takovej chlapík, který vyřvává do mikrofonu ve spoustě jazycích, kolik a jaký výlety tam jsou.

jeden je jen na klášter Visovac, druhý je Visovac + Rošski slap. zaplatíš v kase, sejdeš cca 100 metrů dolů po cestě (nasměrují tě) a tam čekáš na čas, kdy odplouvá loď. Jezdí tam několik dopravců.
POZOR, kde kupuješ lístky. Pokud si je koupíš u pána, který vyvolává, jedeš docela pěknou lodičkou. My si je kupovali v kase - stejná cena, stejný čas, ale nějakej chlap k nám přiletěl a dalnám na ně razítko, že jedeme s ním. Nějak jsem to neřešili. Pak jsem přišli dolů a zjistili jsme, že jedeme šílenou bárkou bez střechy, tak jsem udělali docela cirkus, že tohole za 100KN na osobu teda ne. a v kase nám to vyměnili za lístky na jinou loď o hodinu později.

výlet trvá něco přes 4 hodiny. Na Visovacu dostanete průvodce do kláštera, opravdu paráda, moc se mi to líbilo. nikdo po vás nic nechce, výklad je poutavý. pak je malý rozchod, zahrady na ostrově jsou opravdu úchvatné. Mě zaujal např. dům na kůlech, po dním bylo přístaviště loděk. a zvířátka pobíhají po ostrově a nikomu to nevadí.

pak se pokrašuje na Visovac. Je tam hlavní vodopád, několik mlýnů, ale nejlepší je další cesta pěšky (značená) k menším vodopádům, cesta je plná ještěrek a zvláštních velkých motýlů, klid, turistů málo. soupsta přepadů, skal a občas bažinek.

dále se dá od Rošski slapu pokračovat lodí na klášter Monastir Krka, ale už to bylo moc drahé, tak jsme nejeli.

do Visovacu budete projíždět mezi "bažinkovatou" a rákosovou vodou, bylo to fajn. Ovšem cesta od Visovacu k Rošski slapu byla parádní, pluje se mezi skálami, nádhera.

Letos mě zklamalo, že bylo docela sucho a Skaradinski buk a jeho boční přítoky byly bez vody. Tedy Skaradisnksi Buk samozřejmě s vodou byl, ale boční malé vodopády, kde jsme řádili při první návštěvě, byly zcela vyschlé a kdo nevěděl, jak to vypadalo dřív,byl docela ochuzen.
Vladana
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 05. 2008 11:34
To Leguán: Děkuji za vyčerpávající odpověď. Jestli jsem to dobře pochopila, tak pokud se jede lodí, tak se už žádné další vstupné na Rošski slap ani do kláštera Visovac neplatí. Můžeš mi ale prosím odpovědět ještě pár doplňujících otázek:
1. Kolik je času na prohlídku kláštera a vodopádů Rošski slap, popřípadě jestli je možné se zdržet déle a plout další lodí?
2. Nabyla jsem dojmu, že je na lodi kryrá paluba. Je možné otevřít nějaké okénko např. za účelem fotografování?
3. Je možné dolní vodopády projít 2x třeba jednou před odplutím a podruhé po připlutí?
Díky moc za ochotu

To všichni: Opravdu ještě nikdo z vás nenavštívil oba vodopády v jeden den bez plutí po jezeře?
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 05. 2008 23:24
vladana:
vstupné do parku zaplatíte - tím získáte časově neomezenou možnost se několik hodin koupat pod hlavním vodopádem, chodit kolikrát chcete do muzeí -mlýnů (přibyla nově kovárna), po cestičkách, pozorovat ryby.

já nevím, jak je to lodí ze skaradinu do KRKY, my byli 2x z Lozovacu. ale platí to stejné, že do objektu NP Krka se musí zaplatit vstupné. pak je váš pohyb naprosto neomezený

Paluba vypadá tak, že je to otevřená loď, kde jsou lavice v několika řadách, jako ve škole, na lavici se vejdou tak 2 lidi. Nad lavicemi je cca 80% střecha, aby nepražilo slunce, cca 2 poslední lavice jsou nekryté pro fotografy... JInak fotit se dá skvěle z jakéhokoli místa na lodi, nic není zaskleného, když jsem nefotila, tak jsem rukou brázdila v jezeře. Dala bych sem fotky, ale nevim,jak se vkládají.

Visovac je zhruba hodina, bohatě to stačí. Průvodce si vás vyzvedne přímo na lodi, doprovodí vás k muzeu, provede vás jím,nechá vám pak volno, jdete do zahrady a ke studni, opět volno. pak se sejdete na lodi. Je tam i WC a prodejna suvenýrů - klášterních. Loď neodpluje bez nikoho. Vyzkoušeno, čekali na mě... nějak jsem se zapovídala s místním v zahradě.

Čas na Rošski slapu je také dané a ta hodina, 1,5 hodiny opravdu stačí. Pokud se nepůjdete po stezkách projít, tak se tam budete nudit. Lodí se pluje až těsně pod vodopád, že na vás stříká voda, pak zastavíte u břehu a máte možnost jít do hospody na pršut a sýr. nebo se jít projít nad vodopád a po dalších stezkách. Nebo se koupat v jezeře, ale voda je jako led. Teoreticky by neměl být problém vrátit se zpět další lodí, vyjíždí každou hodinu, ale nevim, nezkoušeli jsme a neptali jsme se. Ale tohle určitě zodpoví v kase při koupi lístku.

My to udělali tak, že nejdřív jsme šli do mlýnů (proti směru oficiální prohlídky), na Skaradinsky Buk, pak na lodní výlet, pak už podle trasy jsme prošli stezky a koupačka ve vodopádu.

nebojte, neztratíte se tam...

celkově by to mělo vyjít na osobu: 80KN - Skaradinski Buk - oficiální a nutné vstupné + 100 KN za Visovac + Rošski slap (LODNÍ VÝLET)
Vladana
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 05. 2008 19:15
To Leguán: Děkuju
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 05. 2008 21:05
Pořád ale není zodpovězena otázka - lze navštívit NP Krka během dne ze 2 vstupů - kombinace Rošski Slap a Skradin? chci jít na Skradin a pak přejet autem na Rošski.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 05. 2008 22:24
To asi ne,Krka má tyto dva vstupy a podle mne pokud se vyjde ven mimo areál tak je konec ze vstupenkou.Snad jedině přejít uvnitř,aspoň já jsem to tak chápal.Tak jak už to tady několikrát padlo,loď /Skradin/a nebo autobus /Lazovac/ vás doveze zadarmo až do parku.Auto musíte nechat na parkovišti ve Skradinu a nebo Lazovaci a pak vystát frontu a přepravu.Do parku je vjezd zakázán,jen na kole,které si můžete vypůjčit.Potom je brána kde se zaplatí vstupné a člověk chodí a koupe se uvnitř dokud nevyjde ven a nenasedne zase na jejich dopravu nazpět.To samé je i na Plitvicích.Je jedno jak dlouho tam jste,jestli hodinu a nebo celý den,ale musíte být uvnitř.Na Plitvicích zase jezdí loď s jednoho břehu na druhý a pak ten jejich gumo-vláček vás zaveze o kus nazpět,také jen na vstupenku.Tato jejich přeprava je platná v ceně vstupenky.Je to logické,poněvadž žádné vracenky nevydávají a lidé vstupenky vyhazují,tak by si je mohl kde kdo vzít a na druhé straně zas použít,což není možné.

MirekŠi
Vladana
Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 05. 2008 10:18
Nevíte někdo, zda se dá někde zjistit jízdní řád lodí, plujících od Skradinského buku (dolní vodopády Krky) přes jezero Visovac na Rošski slap a zpět? Nebo plují jak je napadne podle zájmu?
Re: Plitvické jezera a park Krka
05. 05. 2008 13:50
pluje to co hodinu - v sezoně. My přijeli už v 9 ráno, ale dostali jsme se na plavbu v 11:00. a to jsme hned kupovali lístky.

tvsat: pokud nechceš plout na Vizovac, tak ti řeknu, že je levnější, když si zaplatíš 2x vstupné - po 80KN, než 80 KN za vstup a 100 KN za výlet. U Rošskiho slapu vstup je, auta tam jezdila, to si pamatuju. Ale nikde jsem neviděla, že by prodávali vstupenky. Spíš se to bude platit až na těch lodích, které jezdí k Monastiru Krka.
Prosím, nevíte jestli na Plitvice i na vodopády mě pustí s malým psem?
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
24. 05. 2008 12:41
Těším se na dovolenou yawning smiley



Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 06. 2008 21:04
Chystáme se do Chorvatska a rádi bychom navštívili Plitvická jezera. Pojedeme s 11ti měsíční dcerkou. Bohužel neznám terén, je možné projít Plitvice s golfáčem?
Děkuji za reakce.
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 06. 2008 08:49
Záleží na počasí, pokud bude po dešti, tak se místy budou kolečka bořit do bahna. Na některých místech to bylo řešeno položenou fošnou přes největší louže, tak tam potom dítě do jedné ruky a kočár do druhé. Taky může být problém na dřevěných chodníčkách. Aspoň já měla golfáč, který se rád šprajcnul v každé menší díře. Jsou tam dřevěné chodníčky ve stylu kulatina poskládaná k sobě.
Takže závěr - jde to, ale místy se nadřeš a dítě bude vytřepanésmiling smiley
Krka
02. 06. 2008 22:37
My jsme loni(nebo možná spíš předloni) zkusili jet nahoru, tzn. směr Knin. Bohužel bylo hnusně a balili to, ale slečna nám to vysvětlila tak, že pokud zaplatíme vstup tam, máme to do kláštera, lodí přes jezero a můžeme až k Buku. Ale je to zvláštní, protože loni jsme netrefili odbočku a skončili ve Skradinu a tam zjistili u lodi na Roški slap, že to je celkem pálka, ze trochu vody. Jsem z toho docela zmatená a pokud to někdo zkusí horem, budu vděčná za info
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 06. 2008 09:34
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Prosím, nevíte jestli na Plitvice i na vodopády mě
> pustí s malým psem?

Plitvice v 1997 jsme prošli/projeli s vlčím špicem, vodopády na Krce tenkrát také, vloni na Krce jsme m+ěli s Maltézákem problém do autobusu, ale nakonec jsem celou cestu psa držel v náručí a tak se nechali ukecat.
Díky za odpověďhot smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 97
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.