Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 06. 2008 09:36
Nakoľko chcem ísť na Krka prvýkrát môže mi niekto odporučiť, ktorá trasa s kúpaním vo vodopádoch je krajšia? Skradinský buk alebo Lozovac? Trasy boli popísané len chcem vlastné dojmy návštevníkov, ktorú trasu by odporučili aj s pamiatkami, prírodou či ovlažením sa v rieke.Ďakujem
Ahoj,chceme navštívit Pl.jezera a nevíme ,zda to stihneme už večer, či až ráno.pokud ráno je to jednoznačné.Mám dotaz,pokud navečer,zda to má cenu? Projdem celou trasu i po zavíračce,nevyžene nás někdo už v 18 hod? prosím poradte v kolik hod nejpozději je rozumné začít s prohlídkou(aby trvala aspon 2-3 hod) díky
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 06. 2008 13:24
na plitvice je potřeba alespň půl dne
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 06. 2008 15:57
Nejlepší hned ráno,pak už se jen a jen zvyšuje teplota.Naštěstí je velká část pod stromy,ale přesto,koupat se nedá a osvěžení je turisticky navýšeno.To je jasné.Tam doporučuji pěšky,zpět vláčkem.

MirekŠi
ANNA
Re: Plitvické jezera a park Krka
28. 06. 2008 16:18
Dobrý den,my se taky chystame na Plitvická jezera. Ještě jsme tam nikdy nebyli.Kdy odjiždíte?My se chystáme 1.9,doufáme,že bude hezké počasí.Máme obavy z cesty,jak to všichni popisují tak se mi zdá,že to nebude nic snadného.Přeji Všem klidnou cestu a štˇastný návrat domů.
Ahoj Bobila, byl jsem na Krka před 3 lety a podle doporučení místních jsem jel autem do Skradinu /od Šibeniku jsem jel já/ a odtamtud lodí zdarma na Krka, /pak tu loď zaplatíš ve vstupence/ tam je vlastní prohlídka a koupat se můžeš záleží na Tobě a projít to taky, netrvá to víc než 3 hodinky klidné chůze.zmrzlinka nebo pivko,posezení a zpátky zase lodí na parkoviště do Skradinu . Je ale dobré být tam dopoledne do 10 hodin, aby jsi nestál nikde frontu. Celkově se mi to líbilo.Byli jsem s dětmi, jim také. Koupat se můžeš před procházkou i po ní, začíná a končí se na skoro stejném místě. Takže krásnou dovču a super zážitky
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 06. 2008 14:47
To Milda: Ďakujem za info o Krku, snáď sa to podarí. Niekto tu spomínal že je dobré ísť v nedeľu na Krka, nakoľko v sobotu sa menia turnusy takže v nedeľu sa každý chce kúpať v mori a nie ísť na výlet Krka.
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 06. 2008 15:05
Ahoj Bobila, určo se to podaří , o sobotě nebo neděli nic nevím, byli jsme tam v úterý, ale je důležité tam být ráno, jak jsem psal, odjížděli jsem odtamtud okolo 14 hodiny a těch lidí co tam bylo ve frontě na loď , jestli se na ně vůbec dostalo ? Každopádně přeji krásný zážitek Milda
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2008 07:18
Ahoj, chci se zeptat. Neví někdo jaká je otevírací doba na Plitvicích v srpnu? Jde mi hlavně v kolik otevírají. Díky za odpověďsmiling smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2008 09:04
a.n.d.yyawning smileytevírají v 7.00 a zavírají ve 20.00hod.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2008 09:09
No já našla, že otvírají v 8.00 a zavírají v 19.00 - viz www.plitvice.info
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2008 11:48
tak jsem hledala až jsem našla na www.np-plitvicka-jezera.hr a snažila to přeložitsmoking smiley
Zimní období 9 - 16 hodin
Na jaře a na podzim 8 - 18 hodin
Letní období 7 - 20 hodin
Úřad pro rezervace na pondělí až pátek od 8 do 16 hodin

Jinak vám děkuju za informaceyawning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
24. 07. 2008 07:34
Ahoj chci se zeptat, jak je to s loďkou a vláčkem, který jezdí na Plitvických jezerech - zda jsou už v ceně, nebo se za ně platí zvlášť a zhruba kolik? A ještě se chci zeptat, kolik stojí na Plitvicích občerstvení, wc...? Sice jsem nějaké ceny našla, ale ty platí pro loňský rok, tak bych chtěla zjistit, jestli se nějak radikálně nezměnily. Děkuju za odpovědiyawning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
24. 07. 2008 15:10
To a.n.d.y: Loďka i oba vláčky jsou už v ceně (110kn dospělý dítě 6-18 55kn). Občertvení je dost drahé - ceny nevím jsa poučen kolegou vybavili jsme se svačinou a hlavně pitím v místě noclehu (SLUNJ - cca 30km od Plitvic). Co však vím, tak nanuky prodávají za cenu obvyklou. WC je však zdarma a jsou čistá a udržovaná. U parkoviště vstupu č. 2 je žlab s pramínky vody k pití. Rozhodně doporučuji koupit si vstupenky - namátkově je správci parku po trase kontrolují. Počítej ještě s cenou parkování, která se moc neuvádí - je to 7kn/hodinu. Systém je, že při vjezdu dostanu z automatu žeton, se kterým před odjezdem zajdu k budce kide ho předám obsluze, ta ho vhodí do stroje, řekne sumu. Po zaplacení (POUZE HOTOVĚ a V KUNÁCH) ho stroj vyplivne a obsluha Ti ho vrátí. Tento žeton se vhodí do automatu se závorou a závora se zvedne. Mapa Plitvic stojí 20kn a je krásná. Rovněž tam měli pěkná trička pro děti za cca 60kn. Doporučuji počítat s celým dnem (opravdu krásná je trasa H trvající 5-6 hodin) a přespáním před cestou dál.
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 07. 2008 08:56
Ahoj Krystofe, děkuju za příspěvek, moc mi pomohl. Ale můžu říct, že mě ani nenapadlo placení parkovného-úplně mi to vypadlo z hlavyeye popping smiley To jídlo budeme muset ještě vyřešit, ale ubytování máme už rezervované (asi 30km od Plitvic směrem na Karlovac). No, jedeme za 10 dnů a už se nemůžu dočkat - asi to zná každý nedočkavecgrinning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 07. 2008 20:58
Nevím, zda tento dotaz ohledně NP Krka nevzbudí úsměv, ale zkusím to. Chem ta jít s dětmi a dcerka bude mít necele 2 roky. Chcem jet ze Skradinu lodí ke vstupu a pak tam trochu pochodit, jak píše více lidí zde. Vezmou nás na tu loď s kočárem (třebas složeným - sporťák) a dá se tam s tím kočárem pohybovat? Dík za odpověď a zkušenost. Jedem od 16.8.

Teď jsem se dočet o schodech na cestě po NP k vodopádům, proto doplňuji otázku, zda se dá případně někde za vstupem kočárek odložit pro použití na případné zdřímnutí dítěte po náročné prohlídce?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil FrankieRL (25. 07. 2008 21:39).
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 07. 2008 22:17
Já tam byl před 10 dny a neměl bych problém s kočárkem. Dejme tomu že je tam 20 kamenných schodů najednou a 30 přírodních záseků ve svahu. A s lodí by taky neměl být problém. A je tam krásně.
Re: Plitvické jezera a park Krka
28. 07. 2008 08:39
eye popping smiley Takže ještě se platí i parkování!!!!angry smiley to mě teda zklamalo...pokud si chcete udělat výlet na celý den, tak se cena zase navýší....ach jo, nebo není tam náhodou pak nad určité hodiny parkovného nějaká sleva????Děkuji
A pro ty. co se začnou vztekat, že pokud na to nemám, ať tam nelozím........šetříme na naši první dovolenou celý rok a chceme si ji užít se vším všudy, výlety loď apod. i jídlo budeme kupovat tam, ale korunek opravdu moc není, tak chci vše předběžně naplánovat, ať mám přehled......yawning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 07. 2008 08:28
Bomiňo určitě ještě nemá děti, protože jinak by nenapsal, že 30 přírodních záseků do svahu je s kočárkem v pohodě. Já si myslím, že NP Krka není pro kočárek vhodný. Terén od Skradinu nahoru je krkolomný a taky byste měli počítat s tím, že počasí bude stejné jako u moře (my měli pořádné vedro). Cesta tam lodí je v pohodě, ale nazpátek jsme víc jak hodinu čekali až bude pro nás místo. Pokud se pro tento výlet rozhodnete, doporučuji vám využít ke vstupu do parku jiné místo než Skradin. Park jsem navštívila jen jednou, ale vzpomínám si, že výš byly asfaltové a skoro rovné chodníky. Mám na mysli tu část s vyhlídkou Fr. Josefa a malým skanzenem lidových řemesel. Na www.npkrka.hr nemají moc podrobnou mapu, ale asi to bude Skardinsky Buk. Stinné místo na odpočinek určitě najdete. A nezapomeňte si vzít s sebou svačinu a dostatek nápojů, je tam fakt draho.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Vladka (30. 07. 2008 13:53).
Re: Plitvické jezera a park Krka
31. 07. 2008 16:49
Rošski slap a Skradinsky buk je MOZNO navštívit V JEDEN DEN za 80 kun!

Já zvolil cestu v pondělí přes Lozovac a autobusem ke Skradinskemu buku. Již nahoře jsem se zeptal v pokladně jak je to s případným vstupem na Rošski slap a pokladní potvrdila, že se dál nic neplatí. U autobusu mně ale utrhli kontrolní ústřižek.

KOCAREK
Ačkoliv jsem to osobně nezkoušel, tak podle mě jde kolem Skradinského buku projít i z kočárkem, ale s několika omezeníma. Nahoře je možno se pohybovat volně (povalový chodník). Přístup dolů nebo nahoru je ale možno provést pouze po pravé straně (při pohledu zdola), kde se kolem vodopádů táhne kostkovaná cesta. Po levé straně jsou dlouhé schody.

LIDI
Ačkoliv dolů jsem přijel kolem jedenácté, tak do odchodu kolem druhé se bylo možno po parku volně pohybovat, žádné hordy lidí. Na vyhlídkách bylo trochu plno, ale žádná katastrofa, jak jsem čekal.

PRESUN NA ROSSKI SLAP
Zvolil jsem trasu přes Skradin a vlevo od Krky a nebyla to šťastná volba. Ze severu se v tuto chvíli k Rošskému slapu nedá dostat, silnice je totálně rozkopaná a nelze počítat, že ji letos ještě dají dokupy. Objížděl jsem to tedy vrchem po dalším možném přejezdu, kde měly být i nějaké další vodopády. Při příjezdu je vidět od odpočívadla na silnici jezera a menší vodopád. Podle toho co jsem viděl z auta, dole se moc výlety podnikat nedají (nezkoušel jsem to ale). Pokračoval jsem tedy na Rošski slap. Dle mapy od Freytag 1:300 000 silnice vlevo od NP Krka i vpravo od NP Krka jsou bez vybarvení, ale ve skutečnosti vlevo od NP Krka jsou použitelné asfaltky a vpravo sice použitelná, ale hodně kamenitá polní cesta (první 2 kilometry z 10 km úzká asfaltka).

ROSSKI SLAP
Při příjezdu k autu (není tam moc míst na parkování, ale taky tam není moc lidí) došla paní co kontroluje lístky a stačilo jí, když jsem jí ukázal zbytek lístku z Lozovacu. Jinak Rošski slap není už tak zázračný jako skradinsky buk. Dole menší vodopády. Nahoře sice zajímavé, ale malé vodopádky, zato jich byla fůra (lepší je fotka z vrchu). Celkově minimum lidí. Taky se tam dá koupat, ale vymezená zóna je hodně malá. Pokud chcete navštívit mlýn či místní "pračku", tak vše co je ve Skradinském buku je i u Rošského slapu. Rozdíl je jen v tom, že nahoře bylo výrazně méně lidí.
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 08. 2008 13:09
Ahoj, hodně jsem si zjišťovala informace o Plitvicích. Zítra to bude 14 dní co jsme tam byli, tak bych se s vámi chtěla podělit o zkušenosti. Přijeli jsme na parkoviště, vzali žeton, koupili lístky a vydali se na jezera. První *blbej* pocit jsem měla, když jsme přecházeli most přes cestu (dřevěný, vyklal se), ale ve zdraví jsem ho zdolalagrinning smiley Přišli jsme ke vstupní bráně a vydali se po trase F. Sešli jsme k jezeru a vydali se lodí na druhý břeh. Tady jsme se kousek prošli a vrátili se k lodi. Přijela pro nás další loď a převezla nás na východní konec jezera. Odtud jsme šli kolem krásných vodopádů, jezer. Voda je krásně čistá, modrozelená a všude jsou vidět rybičky. Přišli jsme k jeskyni a vyšli si to úplně až nad ní, pak jsme se opět vrátili a pokračovali po trase. Odtud jsem byla (nejen já) pěkně nervózní. Takhle neochotné turisty jsem nikdy neviděla. Roztáhlý po celém chodníčku s deštníkama a prostě vás nepustí. Později jsem to nevydržela a když jsem viděla, že na měm koukaj a viděj, že chci projít a oni mě nepouštějí, tak jsem je rozrážela. Už jsme se blížili ke konci trasy (šlapali jsme do velkého kopce) a najednou se proti nám vrhla skupina důchodců. Člověk, nečlověk, byli jak stádo, neuhnout se jim na stranu, tak letíte dolů s nima. K tomu bylo šílené vedro, takže jsme byli na jednu stranu rádi, že jsme přijeli do apartmánu (asi 30km od Plitvic směrem na Karlovac-moc milá paní), dali si sprchu a šli spát. Plitvice jsou nádherný místo, ale jestli je někdy ještě navštívím, tak jedině mimo sezónu. Každopádně je všem doporučuji.yawning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 08. 2008 15:37
My jsme byli na prohlídce Plitvických jezer v sobotu 2.8. Určitě se tam chci ještě jednou podívat a budu volit všední den, i když nemám z ostatních "spoluturistů", tak špatný dojem jako a.n.d.y.
Přijeli jsme v 7.30 na parkoviště č.2, vzali žeton a zaparkovali v lese mezi stromy. Žeton jsem si vzala s sebou v peněžence (náhoda, ale osvědčila sesmiling smiley ) Při návratu jsme hned ve stánku zaplatili i parkovné a pak už jen projeli bránou bez dalšího zdržování. Při placení parkovného vám žeton "projedou mašinou", dají lístek o úhradě a vrátí žeton. Ten se při průjezdu bránou vhodí do stojanu a otevře závoru.
Vstupné 110Kn/dospělý; 55Kn/dítě 6-18let; děti do 6-ti let zdarma. Mapa jezer 20Kn. V ceně vstupného jsou jízdy vláčkem i lodí, bez ohledu na zvolenou trasu.
My jsme zvolili trasu H (5-6hod). Měli jsme s sebou 2,5 letou holčičku a trasu zvládla sama po svých, ke konci měla energie nejvíc ze všechthumbs up
Největší koncentrace lidí byla na nástupišti u vláčku, potom u lodě a občerstvení. Na cestách se dav částečně rozptýlil, takže jít se dalo, kochat se a fotit taky. Šli jsme vyloženě vycházkově, nikam jsme se nehnali a nepospíchali a z parkoviště jsme odjížděli v 15.00.
Rozhodně se člověk musí na cestu vybavit pitím a nechce-li utrácet za jídlo, tak i svačinou. Ceny jídla nebyly zas nijak závratné. Dvě klobásy s chlebem 40Kn, pivo 20Kn, limo 12Kn.

Park Krka si necháváme na přístě...yawning smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
25. 08. 2008 16:53
Může mi někdo doporučit, který den vyrazit na Plitvice a Krku, abych se vyhnul největšímu návalu v týdnu 7.-12.9.? A který vstup je podle Vás lepší? Moc díky za rady
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 08. 2008 07:55
Ahojte. Nevite prosim nekdo oteviraci dobu na Plitvickych jezerech? Planujeme to na patecni rano, ale netusime od kolika je otevreno. A nahodou kdyby nekdo vedel cenu. Moc dekuji.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 08. 2008 09:58
-



Upraveno 1krát. Naposledy upravil blankam (01. 02. 2009 15:41).
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 08. 2008 10:16
Booboo kdybys hledal(a) o pár příspěvků výše tak je tam tohle:

Zimní období 9 - 16 hodin
Na jaře a na podzim 8 - 18 hodin
Letní období 7 - 20 hodin
Úřad pro rezervace na pondělí až pátek od 8 do 16 hodin

www.np-plitvicka-jezera.hr
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 08. 2008 12:17
Děkuji a omlouvam se. Priste budu lepe hledat moody smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 09. 2008 11:40
Protože jsme vloni dělali NP Krka z Lozovacu a Skradinsky Buk, letos jsme to vzali od Roški Slapu. Přestože je silnice rozkopaná, na Chorvaty byla na Roški slap objížďka parádně značená. Dojeli jsme dolů, bez jakýchkoliv problémů zaparkovali a šli se kochat. Jsou zde menší a malé vodopády, spíše více peřejí. Vstupné 80 HRK, na ISIC kartu jsme pro kluky dostali za 65 HRK. Na cca 2,5 hodinovou projížďku lodí k Manastire Krka s prohlídkou se nevztahuje studentská sleva, čili 4x 70 HRK. Část jsme prošli před lodí, k mlýnici jsme šli po lodi. Zpátky jsme se chtěli podívat na klášter Visovac, opět perfektně značeno, sjeli jsme dolů, ale na klášter už nejel žádný přívoz. Takže jsme měli smůlu. Zato parádní koupačka ve Visovacu. Dál jsme to brali na Drniš, na zříceninu pevnosti nad Čikolou a na MInaret, tady jsem se v dědině motal, než jsme to našli. Ale bez problémů objížďky v těchto místech byly skutečně perfektně značeny. A to jsme tam byli v neděli 17. srpna.

Jediný co mi v těch končinách vadilo, spíš jsem měl blbý pocit - podél silnice tabule s lebkou a zkříženými hnáty s nápisem, ze kterého jsem pochopil, že se nesmí vstupovat, protože území je ještě podminovaný a hrozí nebezpečí úrazu. Určitě se vyplatí i na Roški slap a jeho okolí, dá se tam i najest, ale ceny jsou samozřejmě přizpůsobeny lokalitě. Proto jsme se zpátky zastavili na pizzu v pizzerii KIKE v Šibeniku.spinning smiley sticking its tongue out



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Sally (01. 09. 2008 11:41).
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 09. 2008 09:38
Ahojte !

Boli sme pred cca dvomi tyzdnami na Krke (aj na Visovaci) a mozem Vam povedat, ze ak chcete vidiet nieco podobne, ale omnoho krajsie a vacsie s mensim poctom ludi a nie za take nekrestanske vstupne, chodte sa pozriet do Malej a Velkej Studenej doliny vo Vysokych Tatrach.

Ako som uz pisal - je to krajsie, rozsiahlejsie, vstup je tam zadarmo a nie ja tam hlava na hlave, ako na Krke (a to sme tam boli uz mimo hlavnej sezony).

Inak - maju to ohromne zariadene. Neboli sme tam autom, ale normalnym verejnym autobusovym spojom (isli sme zo Sibeniku do Skradinu). Kedze sme ale museli cakat do 15.00 na prvy volny vylet na Visovac (skorsie boli zarezervovavne - a to sme tam prisli o 10.00), do Skradinu sme sa vratili az o 18.00, cim sme zmeskali POSLEDNY autobus zo Skradinu do Sibenika, ktory ma odchod o 17.00. Este ze tam bola nejaka miestna oslava a plno aut, z ktorych jeden nas do toho Sibeniku vzal. Pripada mi to, ako by lava ruka nevedela o tom, co robi prava. Takto sa predsa turisticky ruch nepodporuje. Rano autobusom nas totiz do Skradinu islo kopec turistov - museli vypravit dva autobusy. Hlavne, ze spat ide posledny o 17.00.

Kester
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 09. 2008 21:46
My jsme byli v Krka v neděli 13.7.08 (neděle podle rad z fóra). Přijeli jsme do Skradinu před polednem a než jsme se rozkoukali, už jsme byli na lodi proti proudu k vodopádům. Lidí všude tak akorát, nikde jsme na nic nečekali.
Ale to Slovensko už mám dávno v myšlenkách, jen se rozhodnout , kdy tam zajet.



Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.