Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 21:08
Jedeme tam asi na 16 dní. spojíme dva turnusy za sebou s cestovkou. takže by to jít mělo. jo, přestě Solaris. Proč turistický ghetto?
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 21:23
Solaris je takové hotelové sídliště u Šibeniku.
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 22:33
Solaris jsou hotely, kemp, pláž s tobogánem, turistické restaurace, turistické obchody, bazén. Nic jiného. Co tam?
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 12. 2006 08:18
Pro leguána (leguánku) i Globíka - mimo téma vlákna:

Jestli chcete vidět něco opravdu zajímavého, navštivte u Splitu vesničku Solin kousek nad Splitem. Jsou tam velké pozůstatky římského "sídliště" Salona. Letos jsme se tam byli podívat, a byl jsem překvapen rozsahem, ale zároveň udiven, že léta jezdíme kolem a ani jsme si toho nevšimli. Více informací je zde [www.chorvatsko.cz] . Dá se to projít za půl dne, dýchne na vás opravdová historie - ve Splitu jsou římské památky "zturistizované", v Saloně je to vše čistě antické.
Podívat se na turistické sídliště u Šibeniku je snad možné jen kvůli dětem a tobogánům, jinak mi uniká smysl.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarda (10. 12. 2006 08:20).
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 12. 2006 09:56
Jardo,

dík, Solina znám a viděl jsem. Doporučuji se tam zastavit.
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 12. 2006 11:31
jo, přesně jsem myslela Solin :-) jsem jsem to špatně napsala :-)
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 12. 2006 12:02
Tady [maps.google.com] je pohled na Soline - vlevo amfitátr, dole divadlo, uprostřed "down-town", nahoře parking.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
leguánka
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 12. 2006 09:05
jarda:

děkuji, dobrej odkaz :-). už se tam těším. jde časově zvládnout busem Trogir a Solin, případně i Split? nějak si to neumím představit... Já se totiž dost často někde zdržím ...
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 12. 2006 09:27
Leguánka: Tak busem ti moc neporadím, ale v jednom dni dvě perly Jadranu určitě jen autem. Snad dopoledne Solin (je to výheň skoro bez stínu, ráno je to určitě lepší) a Trogir nechat na klidné odpoledne a večer (po Soline si odpočinout posezením v konobě). V Trogiru to chce zůstat i na večer, ta atmosféra je perfektní.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 12. 2006 13:26
No, rád bych doplnil, že do Solinu se platí vstup ale přesně už nevím jestli 10 nebo 20 Kuna. A ještě bych doporučil krásný výhled na Split z Klisu, byli jsme tam večer a paráda.

Jinak naprosto souhlasím s Jardou.
leguánka
Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 12. 2006 14:52
díky všem.

tak jo, tak bude Trogir a Solin :-). ve Splitu už jsem byla, tak si ho nechám zase na jindy . Do Solinu se už těším. podle té mapy vypadá opravdu dobře. takové místo jako stvořené pro mě :-)
Re: Plitvické jezera a park Krka
29. 01. 2007 22:35
Ahojky, vím,že Krka pramení u Kninu. Podle toho, co jsem četla,to může být zajímavé místo. A tak se ptám: byli jste tam někdo? Jak se tam dá dostat? A je to vůbec bezpečné?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Evik2 (29. 01. 2007 22:42).
yawning smileyRe: Plitvické jezera a park Krka
30. 01. 2007 09:00
Pokud tam nebudeš vyřvávat četnické písně, tak je naprosto bezpečné yawning smiley

Je tam zajímavá pevnost. To je ale asi tak jediné, co je tam zajímavé.
Re: yawning smileyRe: Plitvické jezera a park Krka
30. 01. 2007 18:51
Díky za odpověď. Někde jsem ale četla, že okolí je stále zaminováno.
Re: Plitvické jezera a park Krka
31. 01. 2007 10:51
Zaminovány jsou některé venkovské oblasti. Pokud pojedeš od pobřeží směrem na Knin, v opuštěných místech není vhodné chodit do terénu. Tedy scházet ze silnice nebo polní cesty byť dva metry od cesty. Města a oficiálně turisticky zpřístupněné stezky jsou naprosto bezpečné.
lesnik
Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 02. 2007 13:50
Rádi bychom letos koncem června navštívili Plitvická jezera.Domníval jsem se,že v červnu to bude jěště v pohodě,ale někteří nás od toho odrazují kvůli davům turistů.Můžete se někdo podělit o zkušenosti?
Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 02. 2007 15:27
Myslím že v červnu to ještě není tak hrozný my jsme tam byli v září a celkem to šlo, ale v loni jsme byli v srpnu na Krce a to bylo přímo strašný jak na silvestra na Václaváku.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 02. 2007 16:03
Naše zkušenost s Plitvickými jezery, kdy jsme tam byli naposledy minulý rok 1 týden v červenci je taková, že je tam vážně hodně lidí. Chodí se ve štrúdlu, tak, jak Vás vysadí výletní vláček (autobus). My to děláme tak, že zrychlíme a cely dav předběhneme a pak se jen kocháme, nebo naopak můžete chvíli počkat než dav přejde a pak se kochat. Jinak Vám doporučuji si Plitvické jezera nenechat ujít. A ještě bych doplnil, že jsme pokaždé parkovali u vstupu 2. Je to velké parkoviště částečně v lese po levé straně pokud pojedete směrem k pobřeží. A ještě důležité, za parkoviště se nic neplatí. Na parkovišti jsou stánky z místními koláči ( doporučuji, nejsou špatné). Ke vstupu na jezera se dostanete po mostku přes hlavní cestu a sejdete kolem dvou hotelů (jeden se jmenuje Belevue na druhý si nevzpomínám) po asfaltce k kase. Pokud máte kartu ISIC, tak ji tam určitě využijte.

Hezký výlet!

Co se týká vodopádů Krka, tak ze zkušenosti můžu doporučit spíše příjezd mezi prvními ráno, jinak se v přístavišti tvoří hodně velké fronty výletníků. eye popping smiley.
Re: Plitvické jezera a park Krka
30. 05. 2007 13:26
Zdravím všechny příznivce Jadranu, taky bychom letos chtěli navštívit Krky, nemáte náhodou někdo podrobnější mapku se vstupy, příjezdy atd.. dík
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 06. 2007 09:17
Ta mapka by se mi taky hodila...aspoň pro představu, kde je jakej vstup.
A pustí nás do nár. parku Krka a na loď se psem? Máte někdo zkušenost? Dík!
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 06. 2007 09:44
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 06. 2007 13:48
LOVA napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Naše zkušenost s Plitvickými jezery, kdy jsme tam
> byli naposledy minulý rok 1 týden v červenci je
> taková, že je tam vážně hodně lidí.

Na Plitvicích jsem byl 2x jednou těsně po válce, kdy nebylo tam nikdo nebyl a nebylo slyšet ani ptactvo. A pak v roce 2002, ale nedalo se to srovnat s Krkou, kde to bylo jak někde na koupališti. Davy lidí, šílených fotících Japonců atd. Vzhledem k blízkosti Splitu, Omiše a jiných velkých měst je to tam hodně na ráně a upřímně řečeno ve srovnání s Plitvicemi, tak není zase tak co vidět. Pokud nikdo na podobných vodopádech ještě nebyl, tak raději Plitvice. Lístek sice o něco dražší, ale stojí to za to.
Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 06. 2007 22:32
residents,

mluvíš o vodopádech nebo jezerech? Plitvická JEZERA jsou fantastická a jedinečná, ale jejich vodopády v porovnání s Krkou, tedy konkrétně Skradinskou kaskádou, za nic nestojí. Je tam sice vodopád o výšce 82 metry (takový na Skradinu není), ale jinak je to dle mého názoru nesrovnatelné.
Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 06. 2007 22:34
A počet lidí na metr čtvereční nebo kilometr délkový je srovnatelný. Výjimkou je most u posledního vodopádu. Ale jinak jsou chodníčky obsazené cca stejně.
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 06. 2007 07:07
Tak jsme chtěli navštívit Krky v červnu. Nasedli jsme ve Skradinu na loď, která nás odvezla k pokladně u vodopádů. Tam jsme zjistili, že za to chtějí 80 kun na osobu, tak jsme si hodinku počkali na další loď zpět a svezli jsme se aspoň zadarmo lodičkou spinning smiley sticking its tongue out


Pro lidi, kteří se tam jedou koupat na celý den to asi za to stojí, ale my jsme se jen chtěli podívat, udělat pár fotek a mazat zpět.....takže taková je naše zkušenost.
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 06. 2007 19:00
A podívejme MORIE to je divný viď oni chtěli zaplatit za vstup? A to chtěj u nás třeba na Karlštejně taky zaplatit vstupný když se chci jenom podívat a udělat pár fotek ? No nic hlavně že jste se svezli zadarmo tou lodičkou.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2007 14:00
Ono nejde asi tak o skutečnost, že se tam platí, ale jde o to kolik. Tobě to nepřipadá hodně. Mě by teda na Plitvicích museli za těch 450Kč nosit jako pašu.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2007 17:02
f



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Fido (20. 12. 2012 11:45).
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2007 19:35
Pro ty, co přijdou pěšky, z lanovky mají fobii a foťák si zapomněli doma, to levné je. Jen 1/3 Plitvic spinning smiley sticking its tongue out
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2007 19:36
MORIE,

měli jste štěstí, že tam nebyl někdo důsledný. Občas kontrolují na zpáteční lodi vstupenky a kdo jí nemá nebo jí má koupenou nahoře na Lozovacu, tak nikam nejede. Šlapali byste pěšky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.