Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Franta PM
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 03. 2006 07:53
Jak už jsem tady jednou psal. Vloni jsme byli na Krce v podvečer (po 17.hod.), pustili nás dolů k vodopádům autem (možná jsme měli štěstí). Dole na parkovišti bylo asi 5 aut. Procházka hodinku a půl kolem vodopádů a pak koupačka asi 2 hodiny. Byli jsme tam skoro sami. Možná tím, že bylo 24.června.
A pustí vás dovnitř se psem?
bobika
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 03. 2006 16:04
Psa vám pohlídají u vstupu ve stánku s nápisem "JANJETINA NA ŽARU" grinning smiley
TO: tvsat
Takže pokud to dobře chápu, tak přístav není vevnitř, takže když si zaplatím nějaký lodní výlet, tak mě to zase doveze do přístavu a ještě bych si musela zaplatit vstup jen ke Skradinskému vodopádu???
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 03. 2006 18:54
To nevím jak to mají výletní lodě,ale ty které jezdí se Skradinu na Krku tak jsou prostě zdarma a když dojedete do přístavu,který je mimo park tak zaplatíte u vstupu prohlídku za jednotnou cenu(přístav od vstupu je snad jen 100 m).To samé je autobusem z druhého vstupu.Zvlášť se pak platí další výlety viz.www.chorvatsko.cz,teď myslím,že jsou tam i nové ceny pro rok 2006.Takže si myslím,že výlet lodí s některého letoviska bude jen cena do přístavu a zpět????

MirekŠi
V NP Krka jsme byli minulý týden 20.7.06 . Byli jsme trochu znechucení, z cen a z šíleného množství lidí.Např. WC bylo za 5Kn a zmrzka za 10Kn.Ten den bylo vedro k padnutí a my se po parku sunuli krok sun krok v proudu lidí. Když jsme si chtěli vyfotit vodopád, tak jsme trošku stáli i frontu na dobré místo k focení. Hrůza.
Rádi jsme se pak vykoupali u vodopádu, ovšem né pod vodopádem . To bylo z celé prohlídky stejně nejlepší, všichni jsme se celou dobu jenom těšili až vlezeme do vody a aspon se osvěžíme.
Na to jak jsme se do parku těšili, tak jsme měli smíšené pocity.
Asi jsme chytli na prohlídku NP šílené parno, dusno a asi i vyšší návštěvnost. Příjemné to tam rozhodně nebylo.
Snad někdy příště natrefíme na lepší den ......... ale to bude asi za hodně dlouho .....
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 07. 2006 11:48
Podobnou zkušenost jako má Lid, máme i my. Ale bylo to na Plitvických jezerech - ještě před sezónou a ve všední den - ve čtvrtek 29.6. Byli jsme tam už v 10 hodin, ale tak neskutečné množství lidí jsem vůbec nečekal. Byly to celé zástupy na úzkých povalových chodníčcích a já celou dobu trnul, kdy někdo shodí mou malou dceru do vody. Nešlo zastavit a pokoukat, protože zezadu už se tlačili další lidé. Opravdu jsem byl znechucen. Na Plitvicích jsem už byl po třetí, ale něco takového jsem ještě nezažil ....
Jirka
Ahoj všichni!
Mám taky dotaz.Jedeme letos poprvé do Chorvatska a určitě chceme navštívit Plitvice.Máme ale roční holčičku,která ještě nechodí. Dají se prosím zvládnout Plitvice s golfáčem, nebo je lepší krosnička, vak....Díky.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 08. 2006 12:38
S golfáčem se ti bude špatně jezdit po prkenejch chodníčcích.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 08. 2006 17:38
Ahoj, pokud máte golfáč pevnější konstrukce, který má větší kolečka, tak by to šlo zvládnout. Jsou tam hliněné cestičky, někdy kořeny a dřevěné chodníky. Záleží také, kdy tam jedete. Při větší koncentraci lidí budete mít problémy (někde jsou cestičky dost úzké). My jsme byli s dvouletým prckem a šli jsme s krosnou. Ale na roční to zase může být vzhledem k času, který tam můžete ztrávit, dost náročné.
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 08. 2006 18:33
Při mé poslední návštěvě Plitvic (červen 2006) byla tak vysoká hladina v některých jezerech, že se kolem nich chidilo na vyvýšených úzkých lávkách z fošen (i několik desítek metrů). Potěch by to nešlo se žádným "golfáčem". Já bych tam ročního prcka netahal, má z toho prdlajs rozum.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
residents
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2006 10:31
Letos jsem chtěl zkusit něco jiného než Plitvice, kde jsem byl 2x a tak padla volba na park Krka. Celá rodinka byla natěšena na 2. Plitvice, ale velké zklamání. Strašná kvanta lidí a to bylo v pondělí a u vodopádu to vypadalo jak na koupališti. Velikostí a počtem vodopádů, rozlohou atd. to prostě na Plitvice nemá ani náhodou. Za to ušetřených 200 Kč (2 dospělí + platící dítě) oproti Plitvicím nestojí. I když teď po Vinetuovi zase bude chtít hodně lidí vidět ten vodopád pod kterým se indiáni koupali.eye rolling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2006 20:00
Problém je, že všichni chtějí v klidu pomalinku vstát, pak pomalinku posnídat a vydat se na cestu. A nejlépe se ještě cestou pozastavovat. Takže největší nápor je od dvanácti do tří. Ráno a k večeru pusto a prázdno. Mluvím o Skradinské kaskádě.
leguán
Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 12. 2006 17:37
AHoj všem. Chystáme se (2 dospělí) letos do KRKY a Šibeniku (chceme být na ostrově Murter). na internetu jsem četla, že máme dojet busem do Lozovacu. Chtěla jsem absolvovat výlet lodí 4,5 hodiny - Skaradinský vodopád, Lozovac, Cisova - Rožský vodopád a zpět - ale nějak tomu nerozumím. Kde nám má teda autobus vyhodit? a kde máme koupit lístky na loď? měly by stát kolem 100Kn na jednoho. nevíte, jestli se dá uplatnit studentská sleva? díky moc za odpověď
Skanes
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 12. 2006 22:24
4 leguán

Byl jsem letos při dovče v NP Krka, takže ti mohu poskytnout podrobné informace. Z dálnice odbočíš na výjezd Skradin. Ve Skradinu zaparkuješ na některém z několika placených parkovišť a počkáš na příjezd kocábky do NP Krka. Při vstupu na loď nic neplatíš. Vše až při vstupu do NP Krka u pokladny. Dostaneš i psaného průvodce v češtině. Pro čtyřčlennou rodinu cca 800,-Kč. Byli jsme tam ráno okolo 09,00 hod. a vše v pohodě, žádné tlačenice. Koupání pod Skradinski buk very good.thumbs up
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 12. 2006 23:08
for Skanes : díky, my tam chceme jet busem :-)

a na jaké plavbě jste byli? i na Visovacu? a v klášteře?
Skanes
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 12. 2006 10:44
4 leguán

Pouze ze Skradinu do NP. Na Visovacu jsme nebyli. Zde nás u mola vyložili a u nedaleké pokladny jsme si koupili vstupenky a obdrželi zmiňovaného psaného průvodce. Pak už jsme NP samostaně obešli po vyznačených trasách. Vodopády a okolní příroda nádherathumbs up smiley . Po skončení zhruba 4 hodinové prohlídky jsme jeli lodí zase zpět od NP do Skradinu.
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 12. 2006 14:13
4Skanes

díky. My už tam byli před pár lety. Jesli jsme busem z Lozovacu, potom pěšky túry. Bylo to fajn, ale mě láká právě ten klášter na Visovacu, do kterého se jinak nedostanu a pak ten Rošský vodopád :-)
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 12. 2006 18:51
Vodopády Krka mají dva vstupy a to Skradin a Lazovac.Ze Skradinu se jede lodí po řece a z Lazovacu autobusem.Výlety o kterých píše leguán tak jsou s Lazovace.Výlet lodí je ke Sradinskému vodopádu s koupáním pod vodopádem.Jinak popis je na stránkách,které uvádí Michal.Vřele doporučuji je tam krásně.V sezónu ale hlava na hlavě.Aspoň ve Skradinu jsme si vystáli slušnou frontu na loď a také najít místo na vyslečení a koupání je také problém /červenec,srpen/.

MirekŠi
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 12. 2006 16:41
for tvsat. Pod jakým nickem je tu Michal? já jsem ho a jeho odkaz nenašla :-( R.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 12. 2006 19:19
Michal je ADMIN těchto stránek.Najeďte na hlavní stránku a tam jsou odkazy na další stránky a články.
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 12. 2006 13:39
tvsat
děkuji
Re: Plitvické jezera a park Krka
08. 12. 2006 19:42
Autobus jede ze Šibeniku z autobus.nádraží. Jen v hlavní sezoně. Jede na parkoviště na Lozovacu, kde se koupí vstupenky do NP za cca 70 kn a přestoupí se na autobus NP, který vás doveze ke Skradinské kaskádě, resp.na její horní konec. Zde je okruh kolem vodopádů, po vyhlídkách. Na dolním konci je možnost koupání (pod posledními vodopády). Na horním konci je také skanzen, vstup se již extra neplatí. Po vystoupení z autobusu NP obvykle u venkovní recepce čeká pán s mikrofonem, který podává orientační informace. Tedy o tom, že kdo chce na vodopády, jde dolů. Kdo chce jet lodí na Rošský vodopád (cca 100 kn) nebo na Rošský vodopád+Visovac (cca 150 kn), má si tam koupit lístky a jít doprava k molu, kde ve stanovený čas (několikrát denně) odjíždí uvedené lodní výlety.

Kdo náhodou bude také na Murteru a na Krce ještě nebyl, považuji za zajímavější následující variantu - koupit si kombinaci bus+loď: bus staví v centru Murteru,
u recepce Lovišć, na kraji Jezer, v centru Tisna. Doveze vás do Vodic, zde přestoupíte na loď a jedete až na Skradinskou kaskádu lodí. Kolem pevnosti na moři, Šibeniku, kaňonem Krky, přes Prokljanské jezero. Bus, loď, vstup, oběd celkem cca 300 kn (dospělý). Dražší, ale pohodlnější a mnohem zajímavější.
pavla66
Re: Plitvické jezera a park Krka
08. 12. 2006 20:43
Vypadá to opravdu jako zajímavější výlet - lodí z Vodic. Jenže v kolik hodin asi dopluje loď na Skradinskou kaskádu? Když tam je hlava na hlavě?
Re: Plitvické jezera a park Krka
08. 12. 2006 22:42
Tato, co má transfer z Murteru, kolem půl jedenácté. Tedy o cca hodinu dříve než většina ostatních výletních lodí. Není to tedy tak hrozné. Špička začíná o trochu později. Není to samozřejmě jako když člověk přijede autem hned ráno při otevření nebo je tam na konec otevírací doby. Ale ta plavba je fakt zajímavá.
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 09:15
aha... takže vstup dvakrát - v Lozovacu (tam jsme platili minule) a dole ... nevíte něco o studentských slevách? to jsou ale pálky 70+150 a ještě k tomu dvakrát. Ach jo....
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 09:26
ještě mě napadlo - nedá se do tedy z Lozovacu dostat k té spodní recepci nějak bezplatně (nechci jít na tu okružní pěší trasu) a pak si koupit lístky na Visovac a Rošský vodopád?
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 18:05
Slevu mají jen děti od 7 do 14. Není to vstup dvakrát. Cca 70 je vstup. Ostatní je lodní výlet. Omlouvám se, ale včera jsem napsal vyšší cenu za lodní výlet. Ve skutečnosti je to 100 za výlet na Visovac a Rošský vodopád, event.70 kn jen za výlet na Visovac. Výlety orgganizuje národní park. Kdo dojede sám autem na Rošský vodopád, platí také vstupné. Vstupenka je jedna na celý den a platí po celém parku, tj.jak na Skradinské kaskádě, tak na Rošském vodopádu.

Abych to raději shrnul - člověk musí v každém případě zaplatit vstupné. To je v červenci a srpnu 70 kn. Pokud se chce někam dopravit lodí, zaplatí ještě za loď.
Jediná loď, která je zdarma, je ze Skradinu (kde jsou placená parkoviště) na dolní konec Skradin.kaskády, tedy k tomu pěšímu okruhu, na jehož horní konec jezdí bezplatný bus národního parku od bezplatného parkoviště a autobus.zast.na Lozovacu.
Pokud člověk jede na organiz.výlet z Vodic, Šibeniku, Primoštenu, Murteru,...., tak je vstup vždy již v ceně.
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 20:39
aha, jo tak pak už to chápu. Nedá se nic dělat, bude to pěkně drahej výlet.Ale těch 100 je rozhodně lepší než 150 na osobuu. a ještě k tomu cesta tam a zpátky, :-) a to chci ještě Split, Solar, Trogir, Šibenik, Zadar, Nin, Kornati, Paklenici,... To bude ale drahá dovolená :-)
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 12. 2006 20:54
Jakej Solar? Myslíš Solaris u Šibeniku? To turistické ghetto?

A pokud chceš stihnou toto vše, tak to je na celý týden ale s tím, že máš auto. Jinak je to k uštvání a prakticky nezvládnutelné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 61
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.