Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 06. 2022 17:52
Ahoj ufonislav.
Tu nájdeš všetko pre Teba: [np-plitvicka-jezera.hr]
Ale asi sa nepotešíš. eye rolling smileyeye rolling smiley
Vodice za 41smiling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 06. 2022 07:34
Drony jsou zakázané, jsou tam všude cedule.
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 06. 2022 09:08
pre: Zahajskej
thumbs up jednoduchá správa - z vlastnej skúsenosti smileys with beer
Re: Plitvické jezera a park Krka
04. 12. 2022 17:24
Tak jsem se po delší době vrátil na fórum. Sezonu jsem musel vynechat, protože jsem si pořídil berle. Jako záchranu jsem s touto novou výbavou o podzimních prázdninách (28. října) absolvoval výlet na Plitvická jezera. A byla to parádá, i když jsem zvládnul jen kratší okruk (Ulaz 1, dolů k vodopádu, po chodnících Kozjačka draga, lodí na P2 a pak hned na P3, po schodech nahoru a autováčkem zpět). A v souvislosti s těmi schody mám otázku. S manželkou se shodneme jen na tom, že těch schodů je moc. Ale netušíte někdo kolik? Ano vím, že se to dá i obcházet, ale to jsme nevyužili.
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 04. 2023 13:55
Tohle v sezóně návštěvníci Plitviček neznají Foceno loni na konci května.
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 04. 2023 14:04
funguje tam něco kromě pokladen?
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 04. 2023 14:13
Když jsem tam loni v květnu byl, tak tady u toho nejhořejšího jezera bylo otevřeno jen jedno okýnko, sortiment jen pár nápojů a nějaká sušenka. U vstupů frčelo vše. Ale ta pohoda. Jeli jsme první lodí od horního vstupu, všude jen pár lidiček. Až odpoledne se to zaplnilo, hlavně zájezdy a školy v přírodě. To už bylo plno, v přístavu u dolního vstupu narváno.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 04. 2023 09:44
I na internetu o parku Krka píší: [www.denik.cz]
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 05. 2023 21:17
Byl jsem na Plitvičkách naposledy před 15 lety a za tu dobu jsem si vyrobil problémy s chůzí, ale přesto bych se tam rád znovu podíval. Prosím jsou tam podél chodníků lavičky? Pokud ano, jak daleko od sebe? Na jejich stránkách jsem to nenašel.
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 05. 2023 23:40
Já jsem tam byl loni koncem října a to mám stejný (obdobný) problém. Loni v dubnu mi po úrazu vyměnili pravý kyčelní kloub a tak chůzi zvládám jen s jednou franckou. Žena je na tom s chůzí ještě hůř než já. Tentokrát jsme to vzali od vstupu 1 dolů k vodopádu a dál k jezeru Kozjak. Následoval převoz na druhou stranu a hned i ten kousek k výstupu 2. Předtím jsem tam byl několikrát, naposledy asi taky před 15 lety. Musím říct, že se to tam z pohledu laviček v tomto úseku naštěstí dost vylepšilo. Těžko říct něco ovzdálenosti laviček, ale třeba ten sestup dolů jsme asi uprostřed seděli. Přitom možností bylo víc. A i dál jsme pak myslím 4 krát poseděli.
Po převozu jsme vystoupali po schodech nahoru k zastávce autovláčku. To ovšem bylo drsné. Dá se to sice jít i serpentinami mimo schodů, ale tím jsme pohrdli. Fakt je, že žena litovala, že se nenechala přesvědčit, abychom to došli až k posledni zastávce autovláčku. Tam by nám to nedalo tolik zabrat jako ty schody. Z minulé návštěvy víme, že tam dál byly lavičky i když to bylo vždycky tak nějak zastrčené.
Ale asi bude záležet na termínu. Teď tam sice byli návštěvníci, ale v nesezonním počtu. To, co jsme tam kdysi zažili začátkem srpna bych teď už nedal.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 06. 2023 21:06
Zeptal jsem se přímo v parku a ti mi poradili vstup č.1, pak po rovince k nástupišti vláčku a udělat celý okruh vláčkem. Prý jsou i z vláčku krásné výhledy. Z toho sestupu k vodě a následného výstupu mám trochu obavy. Na parkovišti jsou prý i bezplatná místa pro ZTP, vstup pro ZTP zdarma, doprovázející osoba za plnou cenu. V polovině září a uprostřed týdne už by tam snad nemělo být přeplněno. Tak ještě najít někde blízko dobrou restauraci nebo pizzerii na oběd.
Re: Plitvické jezera a park Krka
28. 06. 2023 15:36
Tak tady sedíme v dešti a uvažujeme, jak si zítra zpříjemnit cestu. Skradin Krka. Nechapu jejich ceník, nabízí tam veškeré balíčky za 40E, menší 20 E a 15 E.
My chceme samozřejmě jen klasiku loďka Skradin - vodopády.
Má někdo tento měsíc už zkušenost s novým ceníkem nebo koupí přes eshop? Díky moc.
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 08. 2023 10:18
Pokud chceš ze Skradinu lodí k vodopádu (což je Skradinski buk), tak potřebuješ ten kompletní balík za 40 éček. Ty dva levnější balíčky jsou jen pro klášter a vodopád Roški slap, které jsou na opačném konci Visovackého jezera a mají vlastní vstup. Viz zde
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 85
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.