Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 04. 2021 08:42
Od vchodu Lozovac se budeš přesouvat autobusem.Doporučuji pročíst téma.

Karel
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 04. 2021 11:58
Krka: Dá se to jít i pěšky. Ale nedoporučuji. Zvláště když je vedro.Takže žádné hrdinství.
Dolů z kopce, nahoru do kopce.
Když jsme tam kdysi byli my, jízdné na autobus bylo v ceně vstupenky.
Re: Plitvické jezera a park Krka
12. 04. 2021 12:30
jj budem to riesit cez Skradin cize presun do NP lodou.

Velka vdakasmiling smiley
Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 06. 2021 15:14
Měl bych taky dotaz k online nákupu lístků.
Chceme využít bus z Lozovace, takže je jasné, že čas je odjezdu do parku. Ale nechápu, proč to chce i čas, kdy se budu vracet? Myslel jsem, že zpět je jedno, kdy pojedu?!
Chceme ještě lodí na Roški slap, tak nevíme, jak dlouho tam přesně budeme. A k tomu mám další dotaz, zda když si koupíme online vstupenku do parku, tak ještě přímo na místě lze koupit vstupenku na loď na Roški slap?
Děkuji.
Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2021 08:12
V NP Krka je letos zákaz koupání.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2021 16:07
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V NP Krka je letos zákaz koupání.


Odkud máš prosím toto info? Také jsem to slyšel, ale nic jsem nenašel.
Díky Standa
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2021 18:39
Už jsem to našel. Na ofiko stránkách píší, že od 1. ledna už není možno se koupat. Chápu to tedy, že už to ani možné nebude.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
18. 06. 2021 19:30
Tak, obvykle se situace vyvíjí...
Kdo nepreferuje oficiální, předražené a přelidněné varianty, tak si své varianty po proudu či proti proudu jistě najde smoking smiley
Nebo si vodopády, pádlovačku a koupačku užije např. na řece Zrmanja...
Re: Plitvické jezera a park Krka
09. 07. 2021 19:38
odkaz od kamarata z NP Krka:

kupali sme sa , ale len na vyhradenom mieste
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2021 08:18
Zdravím, nevíte někdo, jak vysoká je návštěvnost Plitvických jezer na konci srpna (poslední týden v srpnu)? Díky
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 07. 2021 08:31
Před 3 lety jsme byli na cestě od moře na Plitvičkách v druhé polovině srpna. Sice bylo parkoviště poměrně plné, ale zaparkovali jsme v pohodě a zřejmě tím, že jsme dorazili až po obědě, tak jsme tam nějaké extra davy neměli, i v autobuse jsme si bez problému sedli...
Dopoledne tam ale asi bylo plno.
Re: Plitvické jezera a park Krka
13. 02. 2022 17:11
Trochu Plitviček [www.stream.cz]
A dotaz, v půlce dubna, byl někdo? Je na co koukat, počasí? Taky by mě zajímalo, jak to vypadá s dopravou na Velikonoce v HR, zda se vyplatí tam jet, nebo se budu prokousávat kolonami?
Re: Plitvické jezera a park Krka
13. 02. 2022 17:46
Datum si přesně nepamatuji, dokonce ani rok, ale bylo to třetí týden dubna. Perfektní procházka, žádní lidé, počasí OK, ale tenkrát jsem si řekl, že tak o týden dva později by to asi bylo lepší. Zatím k tomu nedošlo. Závěr je takový, že raději tak, než v sezónu.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 02. 2022 12:48
Zahajskej

Mám dvoje kamarády co se byli na Plitvická jezera podívat na Velikonoce. Jedni nadšení, že krása a sluníčko, probouzející se příroda, druzí o pár let později měli zimu a sníh s deštěm. Ono je to dost vysoko . . . Tak si vyber smiling smiley

Mimochodem teď byly dvě sezóny, kdy se tam dalo i o prázdninách. Byli jsme tam v půli července 2020 a na chodnících jsme byli prakticky sami.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 02. 2022 13:10
Zahajskej napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Trochu Plitviček
> [www.stream.cz]
> rk-plitvicka-jezera-z-nevsednich-uhlu-64273008#dop
> _ab_variant=0&dop_source_zone_name=sznhp.vidpbox&d
> op_req_id=GZsedGbBqZX-202202131558&dop_id=64273008
> &source=hp&seq_no=1&utm_campaign=abtest186_variant
> y_podcastu_varD&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www
> .seznam.cz
> A dotaz, v půlce dubna, byl někdo? Je na co
> koukat, počasí? Taky by mě zajímalo, jak to vypadá
> s dopravou na Velikonoce v HR, zda se vyplatí tam
> jet, nebo se budu prokousávat kolonami?
Ahoj,na Veľkú Noc sme boli v HR asi 5x-naposledy v apríli/ dubnu 2019.Čo sa týka počasia ,práve v roku 2019 bolo počasie nádherné-slnečno,teploty okolo 23-25°C-všetko rozkvitnuté-paráda.
Zažili sme už aj dážď s teplotami 15-16°C,v roku 2017 dokonca deň po našom návrate domov v HR nasnežilo-je to naozaj o šťastí...
Premávka je cez Veľkú Noc úplne v pohode-občas sme boli dokonca jediné auto na diaľnici,takže kolón sa bať netreba...yawning smiley
Btw-konkrétne o Plitviciach neporadím,zatiaľ sme sa tam nestavili..
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 02. 2022 14:28
Plitvičky samozřejmě jen tehdy, pokud bude alespoň trochu slušnější prognóza počasí. Chladno nevadí, déšť jo. Mimo sezónu Plitvičky také proto, že v sezóně dát 300 kuníků za osobu za vstup?
Chtěl bych dál pokračovat níže, zkouknout tanky u Kninu, přejet přes Velebit, pak pueblo Apačů, teda tam kde stálo, kaňony v Paklenici a jet nahoru podél pobřeží. Takto to mám naplánováno již dvoje Velikonoce, ale ta čínská breberka do toho vždy hodila vidle.
Re: Plitvické jezera a park Krka
14. 02. 2022 19:37
Na Plitvicích jsme byli v květnu 2016, tehdy bylo dost vody, takže níže položené chodníčky byly v úrovni hladiny a pár míst bylo nepřístupných. Jinak nádhera, všechno krásně zelené, lidí tak akorát (jen před vodopádem Veliki Prštavac se to trochu zahustilo). Udělali jsme si výlet jen od pátku do neděle speciálně kvůli mimosezónním Plitvicím (v pátek po poledni jsme vyjeli, večer dojeli do Karlovace, ráno pokračovali na Plitvice, tam strávili celý den, večer se zase vrátili do Karlovace a v neděli cestou domů jsme si ještě prohlédli Zagreb a Varaždin)

Galerie na Rajčeti
avatar
mdr
Re: Plitvické jezera a park Krka
15. 02. 2022 07:13
Tak na fotce 44 je to dost husté, ale jinak paráda.
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 02. 2022 20:32
Naposledy cez Velku Noc sme boli na Plitviciach v 2019 (19.4 - 22.4). Počasie sme mali fantastické cez deň až k 25 st. Ľudí podstatne menej ako v lete ale aj tak boli ráno rady na vstupenky. Vody bolo dosť takže aj vodopády vyzeral ako naozajstné vodopády. Zápchy na diaľniciach neboli, na hranici (Goričan-diaľnica) asi 20 - 30 minút v oboch smeroch. Ked sme tam boli v roku 2018 (koniec marca/brezna) pocasie vcelku OK 10-15 st., ale este sme videli pri Korane zvysky snehu (vtedy im asi 2 tyzdne pred Velkou nocou poriadne nasnezilo a nasmu znamemu ku ktoremu chodievame, sneh zvalil kolnu na drevo a seno).
Re: Plitvické jezera a park Krka
17. 02. 2022 09:13
Zdravim,
nevie niekto, ci este funguje, prip. aspon v lete, ten maly vstup do arelau Plitvic od smeru "Plitvicko selo",
a ci je tam mozne kupit vstupenky? Vdaka za kazdu info.
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 02. 2022 12:30
pre RadoG aj ostatných smiling smiley
Plitvičky v zime. Nádhera thumbs upthumbs up [www.youtube.com]
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 02. 2022 16:46
pre Maarly:

Flora auxiliary entrance
description:
This entrance can only be reached by foot, nearest parking is 5-10 minutes’ walk. Opening hours might differ for this entrance.

Pomocný vchod Flora (smerom od Plitvica Selo)
popis:
Tento vchod č.3, je dostupný len pešo, najbližšie parkovisko je 5-10 minút chôdze. Otváracie hodiny pre tento vchod sa môžu líšiť.

Vstupenky sa ale kupujú online na presný deň, hodinu a aj číslo vstupu, minimálne 1 deň vopred! Už to tak je 3 roky.
Tu sa dá zistiť koľko je voľných nepredaných vstupeniek na daný deň a hodinu: [oa.rao.hr] , pre tých, čo nekúpili online - ale platí to iba na vstup/ulaz č.1 a 2, tak neviem či vstup č.3 Flora má aj predajňu vstupeniek.
Našiel som to:
Ak sa nevypredajú cez internetový obchod, vstupenky sú dostupné aj pri vstupoch do Parku. Pokladne sa nachádzajú pri vchode 1, vchode 2 a pri pomocnom vchode Flora (stanica 2).
Upozorňujeme, že počet dostupných vstupeniek na hodinu a vstup je obmedzený a odporúčame každému, kto nás má v úmysle navštíviť, aby si lístky zakúpili včas.

Pozri odkaz na ceny 2022: [np-plitvicka-jezera.hr]

smileys with beer



Upraveno 2krát. Naposledy upravil vlado tt (19. 02. 2022 18:58).
Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 02. 2022 11:09
Vdaka,
zistujem, že vela zmien za posl. pár rokov.. Doufám aspoň, že za tie ceny už nezazijem situaci ked vás souvislý zástup v 4rade unasa po dřevěných chodnikoch a pokus o foto v protisměru sa rovná pádu do vodnej plochy... viděné v priamom prenose
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 05. 2022 23:48
Dnes râno na Plitvičky dojeto jchvíli po otvíračce, dle doporučení kamarádky domácí, která tam pracuje, zvolen Ulaz 2. Pár lidí, první loďkou na druhou stranu, vyšlápnuto až nahoru, druhou stranou dolů. Pak přejezd lodí na opačný konec a tam to za čalo. V té první části občas nějaký človíček. Po přejezdu už byly vidět z dálky davy lidí, hlavně omladiny. Školní výlety.
Na některých místech špunty, lidé bezohlední, zůstanou stát uprostřed chodníčku a když se člověk ozve, jsou ještě hrubí. Omladina v houfu nenechá průchod ani pro jednoho, takže mnohokrát použity důrazně lokty a zvýšený hlas. Rasistou jsem se stal během pár minut. Hodně Indů, starší jestě dobrý, ale mladí oblečení jak z diskotéky či od kolotoče, selfíčko sem, selfíčko tam a ucpávali kde co. Totálně ignorovali žádosti o uvolnění. Dále mraky šikmoušů. Kapitolou sami o sobě jsou pejskaři. Psy měli dost často na dlouhém vodítku, takže cesta překřížená vodítkem. když se dva míjeli, samozřejmě si psi vyměňovali názory, někdy dost zuřivě. Majitelé nechávali psy koupat tam, kde se jim to zalíbilo. Pes má zakázán vstup kdekam, tak nevím, proč je nezakážou i zde.
Zpět k ulazu 2 jsme dojeli busem.
Jinak Plitvičky nádherné, super je i cena vstupného před sezónou 180KN teď, 300KN potom za dospěláka. Doporučuji tam být fakt na otvíračku, pak od poledního už je blázinec.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 05. 2022 07:51
Zahajskej: Na Plitvičky jedině v době covidové. Konec května až konec září, je na tyhle lokality už normální sezóna.
Samozřejmě, že o prázdninách je to peklo ještě horší.

Zaujali mě ti asiati. Co to bylo za národ? Myslel jsem, že Číňani ještě nikam nejezdí.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 05. 2022 08:02
Číňanů byla většina, ono je jich v Evropě různê po firmách mraky. Pak i Japončíci. Překvapilo mě to velké množství Indů.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 05. 2022 08:09
Jasně že jich je po Evropě hodně, ale ti tady jsou aby makali a těžko budou jezdit hromadně ze všech koutů Evropy do HR na Plitvičky.
Re: Plitvické jezera a park Krka
02. 06. 2022 12:26
Zahajskej. Díky za report. Můj kamarád děla v Praze na hotelu a řekne Ti, že průměrný angličan je vlastně Ind.
Tož, tak.
Jinak za rasismus se neomlouvej. Já jsem mladší jak Ty a si bych tam vraždil. Pracuji 22 let ve službách na horách a už mám lidí a jejich chování plný zuby. Takže nápad na návštěvu Plitviček teď už ruším a pojedu tam v dubnu....
Re: Plitvické jezera a park Krka
03. 06. 2022 22:54
Dobrý nápad. V sezoně jsem to dvakrát vzdal, když jsem viděl ty davy už na parkovišti. Vypravil jsem se tam extra začátkem května a stálo to za to. Spousta vody, krásně čerstvě zelené stromy a hlavně nikde nikdo.
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 06. 2022 17:14
Ahoj kolegové a přátelé, nevíte jak je to s případným použitím dronu v NP Krka? Existuje nějaké omezení nebo je to jen na mou vlastní zodpovědnosti? Děkuji za případné ohlasy/odpovědi a poznatky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 68
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.