Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Plitvické jezera a park Krka

Autor Roman 
Dobrý den. Chci tento rok vyrazit do Chorva(JSEM VŮL, NEUMÍM ČESKY)cka. A rád bych navštívil Plitvické jezera a park Krka. Vím kde leží mapu také mám. Jen mám dotaz. Jak se k těmto krásám dostat. Můžete mi prosím někdo poradit. Nevím kde jsou vchody a tak nevím jak naplánovat cestu. Můžete mi prosím poradit vstupy na Plitvice a Krka? Např. dvě města mezi kterými leží vstupy do těchto parků. Například že vstup na Plitvické jezera je mezi Plitvička a Prijeboj. Jinak info o těchto parcích mám. Jen nikde nepíší kudy se tam jede. Moc dík!! Ps-jestli tam je více vstupů tak ten hlavní nebo ten nejlepší!



Upraveno 1krát. Naposledy upravil (20. 07. 2005 13:37).
Informace o NP Plitvice najdete na [www.np-plitvicka-jezera.hr]
Informace o NP Krka: [www.npkrka.hr].
Byli jsme na obojím, ale víc se nám líbila Krka. Tam se dá i koupat a je toho víc na menší ploše. V Plitvicích se víc nachodíte. Na Krku jsme jeli zhora autobusem, a moc se nám to líbilo.
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2005 09:52
Pt
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2005 15:49
Na Krku zajed do te prilehle vesnicky a od tamtud jezdi zadarmo lod aspon se svezete jede primo ke vlezu kde jsou kasy
Libor
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 06. 2005 20:31
Už jsem to tady jednou někde psal, tak to sem dávám znovu.
Na prohlídku Plitvic je hlavní předpoklad, aby nepršelo. Bohužel tam prší dost často a v dešti je prohlídka fakt otrava :-((, chodí se tam po lávkách z trámků a kulatin a ty za mokra docela kloužou. Pokud je jen zataženo, tak to ještě jde. Kupodivu barva vody je úžasně modrozelená i když jsou mraky. Na prohlídku doporučuji červen, všechno je bujně zelený a není ještě tak přelidněno, nebo spíš tam bývají jen nárazové davy (školní výlety). Pro vlastní směr prohlídky se mi osvědčil následující postup.
Do parku vstoupit prvním vstupem, na který narazíme ve směru od Zagrebu (ULAZ 1). Pokud je slunečno a prohlídku začínáme ráno, nejprve prohlédnout hlavní panoráma s nejvyšším vodopádem (76m), kterým padá řeka Plitvice do kaňonu dolních jezer, případně sejít až dolu pod vodopád. Odpoledne je totiž slunce na straně vodopádu a nedá se již kvůli protisvětlu fotit. Pak se vrátit nahoru na stezku, kterou jsme do parku přišli a pokračovat po ní proti proudu vody k první zastávce vláčku - autobusu (není to daleko). Vláčkem se nechat odvézt až do poslední zastávky k nejhořejším jezerům. Někdy se na druhé zastávce musí přesednout na jiný vlak. Od horních jezer zahájit prohlídku - ty jsou nejzajímavější - jsou mělká a je vidět na dno s vegetací a větvemi potaženými travertinovými sedimenty, navíc se potom jde po proudu vody a tedy z kopce. Doporučuji jít podle mapy (dostanete se vstupenkou) a okamžitou trasu vybírat podle toho, jestli chcete jít ve stínu nebo ne. V případě slunečného počasí, rozhodně doporučuji preferovat stín!! Tak postupně dojít až k jezeru Kozjak a to přeplut lodí. Odtud už není daleko k jeskyni známé z filmu Poklad na Stříbrném jezeře. Tou se dá v případě únavy již vyšplhat nahoru k výchozímu parkovišti, ale doporučuji dojít ještě přímo pod Veliký vodopád (pokud jste tam nebyli už ráno) - moc zajímavé, a teprve pak nahoru. V ceně základního vstupného je zahrnut autobus i loď přes Kozjak.
Všem děkuji za odpovědi, jenže jsem se s nich nic nedozvěděl. Prosím vás jestli tu je někdo kdo zná hlavní vchody do těchto parků tak mi je prosím napište. Nebo přinejhorším velmi blízké město které je u tohoto vstupu. A kolik asi kilometrů je od něho vzdálené. Na internetových stránkách jsou také informace, jenže ty co nepotřebuji. Předem děkuji za zotpovězení otázky. Děkuji všem za odpovědi!
PetrZ
Re: Plitvické jezera a park Krka
28. 06. 2005 17:48
Při cestě od Záhřebu po trase Karlovac, Slunj jsou oba vstupy přímo u hlavní silnice, a to nedaleko kempu Korana (tuším že 8km ke vstupu 1 a o cca 3-4km dál ke vstupu 2). Vzdálenost od Záhřebu cca 140 km. Na výše uvedených stránkách www.np-plitvicka-jezera.hr, které jsou i v angličtině jsou v sekci VISIT k dispozici také interaktivní mapy. Liborův tip se mi moc líbí - doporučuji tedy být na místě dopoledne a počítat alespoň s cca 4 hodinami. Přeji šťastnou cestu a hezké počasí na Plitvicích.
Gabi
Re: Plitvické jezera a park Krka
01. 07. 2005 13:33
Plitvické jezera mají 2 vstupy (ULAZ) co jsou dobře značené, ale kousek za ulaz 2 (směr na jih) je místo kde se dá vejít zdarma, ale nemůžeš se svézt lodí a vláčkem (vstup dospělý 90Kn). Je to neoplocené a nehlídané místo.
Koupat se tam dá také, bufet se v tom mistě jmenuje Koupaliště.

Na krku nejlépe ze Skaradinu, jede se odtud lodí, "plavba" v ceně vstupenky.asi 40kun. Plitvice : zaparkovat na prvním parkovišti/placeném/ ve směru k moři, nekupovat vstupenku a vydat se na procházku.K jezerům je to od tud pár desítek metrů.
Roman
Re: Plitvické jezera a park Krka
06. 07. 2005 11:21
Děkuji všem za podrobné informace!!! Jsem rád že jste mi pomohli. DĚKUJI!!!
Jenda
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 07. 2005 16:08
Nevíte někdo, zda se dá platit vstupné do parků platební kartou?
Re: Plitvické jezera a park Krka
10. 07. 2005 17:23
Dá, už to tu někdo psal, já to i osobně vyzkoušel.

smiling smileysmiling smileysmiling smiley
Franta pm
Re: Plitvické jezera a park Krka
11. 07. 2005 09:38
Na Plitvicích jsem byl 2x a vyzkoušel obě trasy. Osobně doporučuji zvolit vstup Ulaz 1, tedy ten co je první při cestě ve směru od Karlovace. Sejít dolů k velkému vodopádu a pak si projít soustavu vodopádů a jezírek až k přistavišti lodí (bufet, WC,...) nechat se převést přes jezero a pokračovat dál proti proudu v prohlídce podle mapky. V místech, kde je vyznačena horní zastávka autobusu, vystoupat na silnici a nechat se autobusem svést dolů na konečnou, cca 500m od Ulaz 1. Ten kousek po horní vyhlídkové sestě je příjemná procházka. Nám se toto zdálo pohodlnější, protože se na konci trasy nemuselo stoupat prudkým svahem vlastně proti proudu turistů. Prohlídka je tak na 3-4 hod.

Na Krku doporučuji dojet od Šibeniku podle směrovek. Na horním parkovišti se při placení u kasy domluvit jestli je dole u vodopádů na parkovišti volno a jestli vás tam pustí autem - asi 4 km (parkování je v ceně vstupenky - dospělí platí 50 Kun). Jinak tam pendluje autobus. Procházka kolem vodopádů je tak max. na 2 hod. pokud se chcete vykoupat, tak tam můžete strávit třeba celý den. Je tam bufet, WC, lavičky, louka na slunění. Doporučuji vzít deku nebo alespoň ručník a dětem boty do vody.


Re: Plitvické jezera a park Krka
13. 07. 2005 15:07
Ahoj,
chtela bych se zeptat, zda nekdo z Vas navstivil Krka cestou z dovolene ? Chteli by jsme to letos zkusit. Pojedeme z Gradacu, tak bych Vas chtela poprosit, jestli nekdo vi a mohl by mi poradit trasu? Taky by jsme chteli nekde v okoli prespat, nejlepe v soukromi - 4 dospeli. Tak pokud mate nekdo tip ..
Diky moc a vsem kdo teprve pojedou preju hezkou dovolenou !
Katka
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2005 13:35
to Jenda: pozor, na Plitvicích berou všechno(karty i eura), ale na Krka pouze Kuna. Šli jsme hlavním vchodem a měli kuna jenom pro dospělí, děcka, že zaplatím kartou. Tak dávám kartu a slečna říkala, že nee nemaj terminál, tak dávám eura a taky neé, musíte rozměnit ve směnárně vedle restaraceangry smiley Nakonec nechala děti zadarmo.
Franta pm
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2005 13:52
Pro Suze.
Něco o cestě k vodopádům Krka už jsem napsal v předcházejícím příspěvku. Cesta (odbočka) je dobře značená směrovkami (hnědá směrovka) již před Šibenikem nebo na dálnici je stejně tak označen EXIT. Ze Šibeniku je to tak 15 až 20 km, opět po dobře značené cestě. Pokud se jedná o nocleh, tak v okolí jsme se všimli řady nabídek na volné pokoje.
Re: Plitvické jezera a park Krka
19. 07. 2005 14:00
To Franta:
Diky moc,s mapou to urcite najdem - tedy pokud to bude dobre znacene :-))
Ubytovani,doufam, nebude snad v zari problem, ale preci jen jsem se radeji zeptala, kdyby nekdo znal nejake osvedcene ..
Jinak diky moc :-)
Katy,
NP Krka doporučuji, prohlídka trvá cca 1 a půl hodiny a je lepší dopoledne,
Doporučuji jet podle mapy do Skradinu a odtamtud lodí zdarma tam i zpět na Krka.
Cesta trvá cca půl hodinky .Loď jezdí každých 30 minut a v sezóně se točí i rychleji , podle počtu lidí . Platí se pouze parkování 5 kun na hodinu. Ubytování tam seženete bez problémů. Cedule jsou tam všude. Byl jsem tam minulou středu přesně takhle, jen bez toho ubytování.
Milda
Re: Plitvické jezera a park Krka
20. 07. 2005 14:34
Diky moc za tipy :-))
doufam, ze vsechno najdem a radne prohlidnem .. uz se tesim :-)
Vsem co jeste pojedou, preju krasnou dovolenou ! :-)
Katka
Martyl
Re: Plitvické jezera a park Krka
22. 07. 2005 22:27
Ahoj všichni,

byl jsem na Krce již poněkolikáté, ale na základě poslední zkušenosti z letošní návštěvy jsem se rozhodl vás alespoň informovat:

loď ze Skradinu je beznadějná - jsou tam hodinové fronty, autobus z Ulazu "Skradinski buk" je daleko lepší.

A bylo tam tolik lidí, že jsem se rozhodl toto nádherné místo na dlouhá léta vypustit, protože jsem byl opravdu znechucen. Ale je mi to moc líto smiling smiley

Martin
Franta pm
Re: Plitvické jezera a park Krka
26. 07. 2005 10:42
To: Martyl

Nebyls tam ve středu??? To tam jezdí snad všechny zájezdy od cestovek. Podobné to bývá ve středu i na Plitvicích.
milda
Re: Plitvické jezera a park Krka
27. 07. 2005 16:08
Martyl napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Ahoj všichni,
>
> byl jsem na Krce již poněkolikáté, ale na základě
> poslední zkušenosti z letošní návštěvy jsem se
> rozhodl vás alespoň informovat:
>
> loď ze Skradinu je beznadějná - jsou tam hodinové
> fronty, autobus z Ulazu "Skradinski buk" je daleko
> lepší.
>
> A bylo tam tolik lidí, že jsem se rozhodl toto
> nádherné místo na dlouhá léta vypustit, protože
> jsem byl opravdu znechucen. Ale je mi to moc líto
>
>
> Martin


Martine , pokud pojedeš dopoledne do těch 10.30hodin , tak ten problém mít nebudeš. viz můj příspěvek výše. Tam i zpátky se dostaneš bez problémů. nejhorší je totam okolo poledne a po poledni.
Jinak prohlídka trvá 1 a půl hodiny.
Autobusem je to taky pěkné, ale nebyl jsem tam, jen z doslechu to mám
Krásnou dovolenou všem Milda
MJ
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2005 09:21
Pokud se chcete podívat na fotky z Plitvických jezer z letošního léta tak zde je odkaz: [www.plitvickajezera.kvalitne.cz].
Káča
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2005 19:13
Ahoj lidi,
mám na Vás prozbu, chtěli bychom navštívit Plitvice,ale s dětma 3 a 7 let, zvládnou cestu po ochozech? Kolik se pohybuje cena za vstup a parkovné?Dík Káča


martas
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2005 21:20
jasne že zvládnou,chce to víc času,cena 95kuna dospělí v sezoně,mimo sezonu 80kuna,dítě asi polovic,v ceně je doprava lodkou i vlačkem,za parkování jsem neplatil nic. zdarec
MJ
Re: Plitvické jezera a park Krka
16. 08. 2005 21:25
Můj 4 letý syn cestu po ochozech bezproblémů zvládl. Trasa je pro děti poměrně dlouhá, ale dá se využít ten "vláček" a lodě. V každém případě si sebou vezměte jídlo a pláštěnky, jinak můžete v půlce trasy zmoknout jako my. Cena v sezóně je 95 KN pro dospělé a 55 KN pro děti, děti do 7 let mají vstup zdarma. Parkovné je zdarma.
Chtěl bych navštívit NP Krka při návratu z Chorvatska po staré cestě přes Knin. Byl prý otevřen nový vstup a to Roški slap (Rošský vodopád), který by měl být nejsevernější a tudíž nejblíže Kninu. Nevíte někdo jak je tento vstup daleko od Kninu a kudy se tam nejlépe dostat? Prý přes vesnici Laškovica. Byl jste tam někdo? Dá se po nějaké stezce (oficialní či neoficiální) projít do jižnější části NP Krka ke Skradinskému vodopádu (tam kde se dá koupat)? Jak se pozná oficiální a neoficiální stezka (např. vyšlapaná od zvěře) a můžu dostat pokutu pokud půjdu po ne zrovna hlavní cestě a budu mít vstupenku?
Sarka
Re: Plitvické jezera a park Krka
07. 03. 2006 15:06
chci se zeptat, pokud si pro prohlidku NP Krka vybereme lodni vylet od Skradinskych vodopadu k jezeru Visovac a zpet, je pak jeste moznost projit kolem Skradinskych vodopadu pesky a vykoupat se? Diky
To by mě taky zajímalo. Pokud si zaplatím lodní výlet, můžu se pak projít a vykoupat u Skarinských vodopádů zdarma, nebo i to si musím zaplatit zvlášť?
avatar Re: Plitvické jezera a park Krka
08. 03. 2006 20:36
U vstupu se zaplatí a pak je jedno kam jdete,nebo jestli sedíte u piva a nebo se koupete.Kromě přístavu je vše uvnitř.Ani přeprava lodí ze Skradinu se neplatí,předpokládají,že se půjdete podívat na řeku.Problém je jen jeden,jak se pro to množství lidí vůbec dostat pod vodopád vykoupat!!!!!

MirekŠi
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 52
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.