Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Ostrov Pag

Autor M.K. 
Ostrov Pag
08. 09. 2010 19:20
Zdravím všechny.Chystám se na ostrov Pag,a tak se Vás chci zeptat - byl tam někdo?Mám vytipované ubytování v hotelu Loža v Novalje.Trochu mne vyděsilo,že toto místo je prý dost rušné.Pokud by tomu tak bylo,ubytoval bych se raději v Pagu.Má někdo zkušenost?Díky M.K.

Fotky nejen z Chorvatska na www.markfoto.estranky.cz
Re: Ostrov Pag
09. 09. 2010 11:24
Marceli,
v Hotelu Loža v Nové Novalji jsem nebyl ubytován, ale 12 roků jezdím do Staré Novalji, takže kolem Loži každé léto chodím. hotel je na hlavní promenádě u přístaviště na velmi rušné ulici okolo plno restaurací a obchodů,tržnice vedle pošta. Rušno je zde i večer a když začínají diskotéky, tak je rušno do 02 až 03 hodin. Jednou jsme do N. Novalji přijeli ve 03 ráno a právě se mládež rozcházela.Koupání v N.Novalje nic moc prakticky žádná. Pláž u hotelu není, chodí se na pláž caa 500 - 700m ke kempu a nebo autem na písčité pláže u S. Novalji 2 km Planka, dále Caska nebo Zrče disko caa 5 km.Nová Novalja je dle mého názoru pro mladé kterým nevadí noční život. Když potřebuješ více pošli SZ.

Přemek
Re: Ostrov Pag
19. 12. 2010 16:42
Ahoj,
příští rok jedeme do Novalji - vila Mila. Nebyl tam už někdo? Díky za info a přeji hezké svátky, už ať je léto...smiling smiley)
avatar Re: Ostrov Pag
19. 12. 2010 17:41
My sme boli na Pagu minuly rok. Byvali sme na PAGU ale jezdili sme po celom pagu krizom-krazom. Novalija je pekna, na plazach sme tam neboli takze to by som klamal ale chodili sme pri hlavnej ceste z pagu na novalju su odbocky na rozne plaze. Je ich tam vela najmenej 7 uricite. Pag ako mesto je krasne a pre nas bolo o to krajsie, ze sme akurat trafili cas, kedy sa tam konal Passki karneval a cele mesto zilo hudbou a bolo veselo...
Re: Ostrov Pag
23. 02. 2011 13:54
M.k: ak ideš autom a nevadí ti s ním jazdiť po ostrove každý den volil by som na ubytovanie niečo iné ako je Novalja alebo Pag, Novalia je síce pekná nenudíš sa tam je rušná a oplatí sa tam ísť stráviť nejaký ten večer ale na ubytovanie by pre mna nebola radšej mám večer klud a ticho, Mesto Pag je zase krásne tichšie a kludnejšie ako Novalja ale pláž v nom je dosť preplnená a viac menej taká nezaujimavá, ide okolo nej cesta a jazdia tade stále autá. Ale ako vravím ja by som volil na ubytovanie na ostrove oblasť Šimuni, Mandre, Gajac na najkrajšie pláže ostrova, ktoré su v pažskom zálive to je autom cca 5 minut a večer je tam ticho a klud a do pagu a novalje je to odtial tiež len kusok. Ja osobne chodím už roky do šimuni a som veľmi spokojný
Re: Ostrov Pag
23. 02. 2011 14:20
Já byl 3x po sobě na Pagu v Jakišnici v hotelu Luna. Klidná, malinká vesnička, 4 restaurace, rajský klid.
avatar Re: Ostrov Pag
24. 02. 2011 17:35
ja idem priamo do mesta pag po 10 rokoch, vtedy sa mi tam veľmy páčilo ani tiché ani moc rušné take akurát.
a výhoda pagu je že všade to je kusok autom. ostatne spomínane dedinky určite obehnem a pokukam sa po nejakom prípadnom ubytku na ďalší rok.
Re: Ostrov Pag
08. 03. 2011 15:21
Dobrý deň,všetkým....tento rok ideme do Novalje.Chceme si s manželom trochu užiť aj nočného Chorvátska a preto so sebou berieme aj rodinnú aupair-babičkuthumbs up smiley pre našu dcérku.Čítala som,že na Pagu sú pláže rôzneho typu,je mi jasné,že všade budeme musieť jazdiť autom.Chcem sa opýtať,ak tam už niekto dovolenkoval ako to je s parkovaním a plateným vstupom na pláže Zrće a Straško.Budem rada všetkým odpovediam,už nech máme letohot smiley!
avatar Re: Ostrov Pag
08. 03. 2011 15:59
na zrce je vraj platene len parkovisko a z novalie by tam mal chodit nejaky bus ako kyvadlova doprava, kedy sa tam chystate? my vyrazame 1.7 rano z BA smiling smiley
Re: Ostrov Pag
08. 03. 2011 17:57
Ahoj,no my trochu neskôr,3.7.,takže sa tam aj možno stretneme...niekde som čítala,že aj Straško pláž je platená,tam by som tiež chcela ísť.No a tú diskotéku si určite na Zrće neodpustíme.Díky,keby čosi napíš alebo pošli SSsmiling smiley
avatar Re: Ostrov Pag
09. 03. 2011 13:31
mam otazku, je moznost na tomto ostrove ist na fish piknik? bud priamo z pagu alebo aj z novalie ,robi to tam niekto miestny pre turistov alebo bude lacnejsie pokukat na nete nejaku cestovku co to ponuka ako fakultativny vylet a dohodnut sa snimy?
Re: Ostrov Pag
09. 03. 2011 15:00
Michal306
Z Nové Novalji z přístaviště hned vedle hotelu Loža na hlavní promenádě odjíždí dost lodí na výlety a některé to mají spojené s fish picnik. Když tam dorazíš ráno nebo navečer je v přístavišti mnoho "nahaněčů" na výlety. V přístavišti jsou také cedule s informacemi o výletech a jejich programech.
Přemek
avatar Re: Ostrov Pag
16. 03. 2011 21:38
kde na pagu najdem nejaku malu plaz pristupnu cca autom kde mozme byt teoreticky samy?
avatar Re: Ostrov Pag
17. 03. 2011 09:54
S tou samotou na Pagu to bude asi problematické pro blízkost Zadaru a dostupnost autem přes most. Po loňských zkušenostech a pokud by se jednalo o mimosezonu (červen nebo září) bych asi volil Bošanu u Pažského zálivu nebo pláže na protějším břehu za Metajnou. Autem se dá dojet až do blízkosti a za Bošanou je to ze silnice k plážím tak max. cca 100-200 metrů. Těch pláží je tam více, ale nemám zkušenost, jak je to tam se zalidněním v sezoně. My jsme tam byli v červnu a jak píši v jiném tématu Bošana, týden jsme měli pláž jenom sami pro sebe.
Vím, že pěkná místa jsou i na severním konci ostrova, ale tam jsou myslím převážně skalnaté pláže a neznám, jak je to s dostupností autem. Obrázek o tom, jak tam ty pláže vypadají si můžeš udělat na Google Earth nebo z těchto leteckých snímků www..../chorvatsko/letoviska/letovisko-ostrov-pag-bosana/pag-bosana-letecke-snimky. Co zátoka, to pláž.hot smiley
(Tak bohužel ten odkaz to nedovolí vložit, tak si tu adresu zkopíruj a místo tří teček si tam dopiš novalja tečku a cz)



Upraveno 3krát. Naposledy upravil Radim (17. 03. 2011 10:16).
avatar Re: Ostrov Pag
26. 03. 2011 09:33
..webca Pag Novalja
[www.novalja.com]
Re: Ostrov Pag
27. 03. 2011 20:53
Ahoj,

mám dotaz. Pag trošku znám, byl jsem tam v nějakém apartmánu Dražana před XX lety. Teď se tam chci vrátit, ale s rodinou (2letá dcerka) a tak prosím o radu znalejší. Který hotel? Meridijan, Pagus, Luna, Plaza? Netrvám nutně na přítomnosti ve městě Pag, cenově bych se rád vešel do 15tis/os, jestli PO/PP nebo AI je nám jedno. Hlavně ať je poblíž (dojít/dojet) dobrá pláž pro malou, kde je nějaký ten stín. Když bude internet na hotelu, nebudu se zlobit:-D

díky za radu, kam se vydat (můj výběr hotelů není striktní)....případně díky za inspiraci na jiný hotel:-)
Re: Ostrov Pag
05. 04. 2011 20:53
My ideme toto leto na Pag 2.krát do Povljany, je tam piesková pláž, super pre deti, akurát tieň si treba vyrobiť vlastný...
Mihal 306, napríklad v Starej Povljane sme našli pláž, kde parkovali asi 2 autá, bolo to tam trošku zdivočelé, ale prázdne, žiadne davy, ticho...samo, že bez akýchkoľvek služieb, ale krásne mušličky tam ľudia lovili...prístup až k pláži bol autom

ešte mám z Pagu skúsenosť zo Šimuni, chodili sme sa tam kúpať z Povljany, boli sme tam s 2,5 ročnou dcérkou, kamienková pláž, prístup do vody horší, ale krásna čistá vodička, pre miniľudí, teda deti, boli vytvorené také "bazéniky" pri brehu...a na nezaplatenie bol tieň nad našimi hlavami...malá si tam dokázala aj pospať priamo na pláži, čo sa inde nezadarilo....služby tam vtedy boli na pláži trochu slabšie, ale asi 5min. od pláže je fajn reštika

a čo sa týka Zrče...omylom sme sa tam dostali...a už nikdy viac...čakali sme vyše polhodinu na parkovisko a teda vnútri sme boli asi len 15min...hlučno, veľa ľudí, miestami tlačenica...veková kategória cca 18-30...akože podľa mňa nič pre rodiny s deťmi...a teda utkveli mi v pamäti aj otrasné WCká...boli sme radi, keď sme odtiaľ vypadli...ešte aj pri východe z parkoviska sme čakali polhodinu...a platí sa len parkovisko
Re: Ostrov Pag
04. 05. 2011 19:47
Pag-Mandre..Pokud se najde na tomto fóru někdo,kdo už tam byl,budu vděčný za každý zde popsaný dojem z pobytu.Chceme tam letos vyrazit,2 dospělí+2 děti 10 a 7 let...Díky předem!!thumbs up
Re: Ostrov Pag
05. 05. 2011 08:17
V Mandre jsme byli na výletě a moc se nám tam líbilo.Pláže betonové a malé oblázkové.Vstup do moře pozvolný.V červnu tam byl klid.Kolem moře menší promenáda s hospůdkamaJedna pizzerka a cukrárna.Obchod ,pekárna a stánek s ovocem je tam taky.Doporučuji výlet do Pagu a Novalji nebo na pláž Ručica.Myslím ,že budete spokojeni.
Re: Ostrov Pag
18. 05. 2011 20:32
Mandre skvělé nepřeplňeno ,doporučuji také ručicu ta je nááádherna jezdí tam loďkou nanukysmiling smiley
dále hezké je potočnica, bošana . Rušná je zrče a pak pláž v blízkosti Novalje
V Mandre malé pláže, pozvolný přístup a hlavně klid byl jsem tam 30.6.- 10.7. Hezkou dovču
Re: Ostrov Pag
19. 05. 2011 08:01
Ahojte, neexistuje mapka PAGu aj s plážami, našiel som niečo: [www.croatia-beaches.com]
Viete posúdiť kde je najlepšie - samozrejme bez tlačenice?? Idem prvý krát na PAG-Povljana a autom by som pochodil pláže.Vďaka
avatar Re: Ostrov Pag
19. 05. 2011 09:41
Ahojte. Taky nějaká mapka Pagu: [4strony.pl]

Posílám vám odkaz na polské stránky fóra, kde jsou přenádherné fota z cest polských fóristů na Pag. I proto se mi tak na zcela odlišném koutku Chorvatska/Pagu/ - moc líbilo.....Věřím, že po kouknutí - nejeden z vás - tam zatouží pobýt....Zdraví R.
[www.cro.pl]
[www.cro.pl]
[www.cro.pl]



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Rero (19. 05. 2011 10:49).
Re: Ostrov Pag
19. 05. 2011 10:51
To Rero: Super si to našiel...Pekné. Idem na PAG prvý krát a to som v Chorvátsku od 1995 každý rok.
Re: Ostrov Pag
23. 05. 2011 23:46
Něco málo z této pouštní oblasti v Chorvatsku:









Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 18:16
Super obrázky..thumbs up Ideál pro mně,nemám moc rád hromady lidí..Můžeš prosím Tě nějak přesněji určit polohu,kde jsou ty fotky pořízeny??Hlavně ta č.7 a 8,jinak všechny jsou boží,a já už se těším jak malé děcko..thumbs up smiley
avatar Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 19:39
Aj mňa by zaujímalo smiling smiley
avatar Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 21:24
Tipuji že všechno je naproti městu Pag někde za Metajnou.
Jedno z nejkrásnějších míst kde jsem v Chorvatsku byl.





Upraveno 6krát. Naposledy upravil Luděk (26. 05. 2011 21:59).
Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 23:01
to Luďek:
Bingo,je to ten směr.Na Tvém obrázku č.2 je ona inkriminovaná zátoka,jmenuje se Beritnica.Obrázek č.1 bohužel nedokážu na Pagu nikam zařadit a to jsem hřeben mezi Metajna a Stara Novalja,včetně místa návštěvy UFO (pažský trojúhelník) přešel pěšky.Ten ostrůvek na obrázku mě mate.

to radek24,mihal306:
Obrázek 8 je pláž Ručica cca 1km za Metajnou dosažitelná autem po úzké asfaltce.Kouzlo obrázku je způsobeno vyfocením 17.9. Červenec a srpen si nelehneš,nebude kam.Zbytek je cesta na,anebo přímo výše jmenovaná pláž Beritnica.Cesta neuvěřitelně divokou a krásnou pouštní krajinou kolem pláže Ručica za Metajnou.Vychází se hned z paroviště,doleva,do kopců,nahoru.Nelze z ní zabloudit,stezka tam je jen jedna.Pevná obuv a pití s sebou.Od parkoviště cca 45min.Nebo loďkou po moři,což bude jednodušší,ale postrádá to dobrodružství pěší tůry.K pláži je potřeba cca 150m slézt ze stezky dolů.Stezka pak pokračuje dál,po cca 30 min je pláž Slana,není tak romantická,ale taky je to nádhera.Přes kopeček od ní,jakoby směrem k pevnine je po 15 min zátoka Gornja Slana,opět s pláží a výhledem na Velebit.Tam už žádná stezka není,ale je to jednoduché,projde se tam kde s kopců v zime stéká voda,jo to vymleté.No a pro fajnšmekry při cestě ze Žigljenu do Novalji,na hřebenu se odbočí doprava,pomalu makadamem cca 2km (Grandpicasso zvládlo),za lomem zastavit a 20 minut doprava dolů,směr Velebit,pevnina.Pravděpodobně nejhezčí scenérie na Pagu-zátoka Svetojanj se zříceninou nečeho na prostředním výběžku.Blbě se hledá,když tak se ptejte místních(uvala Tri prste)Vědí,mají okolo ovce.Dobrý trek!
Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 23:17
to Luděk znova:
nedalo mi to.Přece jen jsem tam něco nachodil a znám.Musel jsem použít nautic mapu.Na Tvém obrázku č.1 je pohled z pobřeží SV od města Pag směrem k oblasti o které jsem se zmiňoval.Ostrůvek je hrid Maškalič.Nebyl jsem tam.250m převýšení z Pagu mě ale nemůže zastavit.V září si tam otevřu pifko:-))
avatar Re: Ostrov Pag
26. 05. 2011 23:39
To PetrPv :
Byl jsem tam někdy v roce 2000 a tehdy jsem ještě neměl digitální fotoaparát. Skenovat se mi to nechtělo, tak jsem si vypůjčil nějaké fotky z netu.grinning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 87
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.