Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Umag

Autor Alda 
Umag
20. 01. 2006 08:24
Mohl by někdo poreferovat o tomto středisku? Schyluje se k tomu, že letošní dovolenou máme strávit právě tam a já, zvyklý na krásné pláže a přírodu na Makarské, jsem trochu nesvůj. Hlavně bych rád věděl, jaké jsou tam pláže, priváty, obchody, hospůdky apod. Díky.
Renáta
Re: Umag
20. 01. 2006 11:38
V Umagu jsme už byli a letos se tam chystáme taky. Nám se tak líbilo. Záleží , kde budete ubytováni. My jsme byli v Sol Polynesii a byla tam jak oblázková pláž, tak i vybetonovaná s tobogány a slunečníky.Ve vodě byl písek.Hned u moře i velký bazén. Letos jedeme do Kanegry a tam je více pláží oblázkových a kamenných. Až k plážím ve většině případech borovice. Vybere si každý. Městečko menší, ale příjemné.Promenáda kolem moře, hospůdky, kavárničky atd. Trh s ovocem a rybí trh, potraviny. Večer celkem živo. Jezdí i turistický vláček. Máme Chorvatsko projeté dost a v Umagu je fajn. Je to blízko i od nás.
Re: Umag
28. 01. 2006 15:05
V Umagu jsem byla v roce 2003.Bydleli jsme v soukromí,bylo to celkem fajn.Chodili jsme na večerní procházky do centra Umagu.Měli jsme to asi 10 minut pěšky.Byl tam přístav pro veškeré lodě.Dalo se odtud jet na plavbu výletní lodí.Bylo tam i hodně lodí rybářských.Kolem nábřeží stály stánky s různými suvenýry,oblečením,mušlemi atd...Dalo se tudy dojít až do uliček kde byli restaurace,obchůdky a zlatnictví.V Umagu jsme oběvili i klasický obchod s potravinami.Tam jsme každé ráno chodili pro čerstvé pečivo.Obchod byl hned vedle přístavu.K moři jsme to měli taky kousek,taky 10 minut chůze.Pláže byly betonová plata a do vody se chodilo buď po schůdkách,nebo jen tak skočit.Sem tam se dala najít i písčito-kamenitá pláž,ale na té bylo většinou plno.Dalo se chodit koupat k tenisovému areálu Stella Maris tam se daly použít i tobogány.Jinak co se týká čistoty vody,nic moc.V areálu u Stella Maris byly oblázky takže voda docela čistá,ale žádné vlny,protože to koupání,(taková zátoka)bylo vytvořené uměle.Na ostatních plážích na těch přírodních vlny byly,ale voda nebyla moc čistá.Spíš se to místy kalilo a u břehů se hromadily řasy,možná se jen moře čistilo nebo kvetlo,ale byly jsme tam 15 dní a voda se neměnila.Tak nevím.Další rok jsme jeli víc na jih,přesněji oblast Makarská-Tučepi.Můžu říct,že se to nedá srovnat,krásné dlouhé pláže a nádherně čisté azurové moře i ve velké hloubce bylo vidět na dno.Oblázky sice trošku tlačí,ale jinak super!!!!!myslím si,že i ceny jsou zde lepší jak na ubytování tak při nakupování nebo v restauracích.Řekla bych,že i příroda je tu hezčí víc palem,olivovníků,volně rostoucích fíků.To v Umagu byly jen borovice.Letos se chystáme znovu zase někam k Makarské(na Istrii bych už nejela).Je to jen na vás jak se rozhodnete,toto je jen můj názor myslím,že dole na jihu je líp.Eva
Re: Umag
01. 02. 2006 10:06
Díky za názory. Ještě bych poprosil nemáte-li někdo fotky z pláže. To mě zajímá nejvíce. Za každé foto na mail stavebniny-marek@quick.cz předem moc díky.
avatar Re: Umag
27. 04. 2014 22:48
Muj popis o Umagu je tady.
[forum.ihvar.cz]

fotky sa daji najit v google earth se zobrazenim fotek v panoramiu.
tady jsou co jsem fotil ja
[imageshack.com]
avatar Re: Umag
03. 05. 2014 23:25
Bessy napsal(a):
-------------------------------------------------------

> ... takže dino ... zkus psát něco hezkého,
> pozitivního, pošli nějakou fotku ... třeba takové,
> které už jsme od Tebe dostali ... a u nichž jsi
> prokázal, že je s Tebou sranda, pač nebylo poznat
> jestli se jedná o Balt, Černé Moře ... ani roční
> dobu ...
> ... jen tak dál ... o nic jiného nejde yawning smiley
> smileys with beer



Tady kouknete na moje album z dovoleny
Jsem tam ja v ponozkach i s dirkou u palce - jako pravej pastikar thumbs up smiley

36 fotek
[www.rajce.net]
avatar Re: Umag
04. 05. 2014 00:14
to máš z loňské dovolené
avatar Re: Umag
04. 05. 2014 00:29
Jsou z 2009 az 2013. Kazdej rok jsem cvaknul pres 200 fotek. U vetsiny povedenych fotek, jsou na fotce nejaci lide, ktere by bylo treba zmaznout a fotka by stratila smrnc, tak jsem je nenahraval.
avatar Re: Umag
04. 05. 2014 01:13
ale máš každou fotku jiný rozměr
avatar Re: Umag
04. 05. 2014 03:19
Nektere jsou foceny mobilem, nektere fotakem a nektere jsou orezany v malovani windowsu.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 169
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.