Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Drašnice

Autor Turista 
avatar Re: Drašnice
28. 03. 2021 17:11
Jo ten bejk je možná už na pekáči utíká to rychle ,hlavně že tam je klid a snad to zase vyjde a ve zdraví smočíme všichni nohy .

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
avatar Re: Drašnice
29. 03. 2021 12:15
V čem je rozdíl?
Mezi tímto:
[www.hribi.net]
a tímto: (hlavně ta druhá kamera Igrane - panorama)
[www.hribi.net]
Re: Drašnice
29. 03. 2021 15:04
Igrane a Drašnice jsou hodně rozdílné. Igrane je větší, více lidí, hlavní pláž je zátoka a voda nic moc. Byli jsme tam 2x pěšky, vykoupat, okouknout, stačilo a šupajdy zpět do Drašnice.
avatar Re: Drašnice
29. 03. 2021 18:39
No rozdíl který myslím, není ve velikosti vesnice.
Ale v kvalitě obrazu web kamery.
V Igrane jsme taky byli, taky se mi tam moc nelíbilo. Myslím "vesnici".
Na pláž jsme chodili mezi Igrane a Drašnici. Ta byla opravdu dost "dobrá".
Re: Drašnice
29. 03. 2021 18:54
V Darašnici je tato kamera na hotelu Plaza. Asi je problém vylézt na střechu a otřít hadrem. Zřejmě mimo sezonu neřeší. Škoda, že nefunguje kamera, co koukala na Damira. Ta byla lepší.
avatar Re: Drašnice
29. 03. 2021 19:42
... no, mě se v Igrane líbilo, že tam v hotelu Punta alkohol nosili až do bazénu ...

smileys with beer
Re: Drašnice
29. 03. 2021 20:03
Plavalo se v tom alkoholu dobře?
Re: Drašnice
29. 03. 2021 20:46
No tak pro představu,kolik se tam toho vleze.Jo a Punta,bejvávalo,už se tak nejmenuje.
[photos.app.goo.gl]

......................................................................................vjerni Adriatic
avatar Re: Drašnice
30. 03. 2021 00:01
Tak to já v tom bazénu plaval, když tam byla ještě aspoň voda. Bylo to v červnu 2003. Pak ho nejspíš vypustili, aby byl prostor pro alkohol. Nebo to právě bylo focené vypuštěné, aby to tím alkoholem napustili někdy jindy.
Vraceli jsme se žáky z fishpikniku z Hvaru do kempu Dole v Živogošči Blato.
A kapitán lodi nám domluvil koupačku právě v tomto bazénu.
S politováním musím poznamenat, že se tato zastávka v bazénu líbila žákům víc, než celá pláž Mlaska na Hvaru i s podávanýma makrelama k obědu. Užili si to.
Re: Drašnice
30. 03. 2021 09:38
Pokud se budeme bavit o koupání v Drašnici,tyhle dvě pláže mám nejraději.
[photos.app.goo.gl]

......................................................................................vjerni Adriatic
Re: Drašnice
30. 03. 2021 12:35
Jendo, super foto. Ano, zde jsou jemnější kamínky, voda čistší. I pod vodou to žije. Ale i směrem na Igrane, když to vemeš nějakou tou pěšinkou dolů, jsou krásná místa.
Re: Drašnice
30. 03. 2021 14:07
Ale to už myslím nepatří k Drašnici, ale k Igrane. V Igrane je udělaný pohodlný sestup, takže pěšinkou už se dolů nemusí.
Re: Drašnice
30. 03. 2021 14:33
Hned na konci Drašnice směrem na Igrane je z cesty několik cestiček dolů k vodě. Ono těch cestiček je dost celou cestu. Probádal jsem jen těsně u Drašnice. Obvykle na cestě u těchto pěšinek stojí auta.
Re: Drašnice
30. 03. 2021 15:51
Tak já jsem myslel tu dlouhou pláž, kterou myslím nazývají Děvčanska plaža. My býváme s manželkou v Igrane, ale do Drašnice jsme si párkrát udělali procházku. Jednou to bylo trochu oklikou. Z Igrane jsme vyrazili směrem vzhůru kolem kostela pak mezi olivami až na rozcestí a tam vlevo kolem Sv.Mihovila, přes pastviny s hovězím dobytkem a taky min. s jedním býkem. Po kafíčku v Drašnici jsme se už běžnou cestou vydali zpět do Igrane. Ale protože tu cestu známe, chtěli jsme změnu. Rozhodli jsme se, že to dáme přímo po břehu a případně si tam někde dáme koupání. Jenže na první plážičce už někdo byl, tak jsem na jejím konci přelezli kameny (malé) na další. Tam se situace opakovala jen s malým rozdílem, že ty kameny k další plážičce už byly trochu větší. A tak to šlo dál a dál. Jen ty plážičky byly pořád menší a menší a naopak ty kameny větší a větší. Jenže my to nechtěli vzdát, takže jsme nakonec překonávali i tak tří metrové balvany. Nahoru jsme se dostávali lezením po borovicích, ale dolů to bylo ještě horší. A když to nešlo, tak jsme se brodili vodou. Žádná cestička nahoru tam nebyla. Objevili jsme tam jednu kouzelnou plážičku, která ale byla dostupná jen vodní cestou, tedy chtělo by to nějaký člun. Přitom jsme pořád slyšeli zvony z Igrane a říkali jsme si, že už tam budeme. Když nám došla voda, už jsme ztráceli nervy. Nakonec jsme se po 4 hodinách dostali do civilizace mezi nudisty na konci té vzpomínané pláže. Podle jejich reakce a dotazů jsme asi vypadali hrozně. Pokračování bylo už přímočare. Vzali jsme to rovnou vzhůru a na tu místní cestu jsme se dostali u "kompostu" kam se sypou zbytky oliv po lisování. Ještě že kousek odtud je pramen, který vyřešil náš největší problém. Když jsme to vyprávěli domácím, tak na nás nevěřícně hleděli a závěr byl, že "To zvládnou jen zdatní sportovci". Ale to už je docela dávno. Naposledy jsme do Drašnice zašli předloni a na zpáteční cestě už jsme řešili, jestli bych kvůli manželce neměl dojít pro auto.
avatar Re: Drašnice
30. 03. 2021 16:36
No jo, co člověk neprojde "v mládí", v "stáří" už to nedožene. Samozřejmě to platí i pro jiné bohulibé činnosti.
Teď už to jistí tak lehátko u bazénu a k moři 30 metrů. A mám obavy, že bude i hůře.
Re: Drašnice
30. 03. 2021 17:33
Když jsme to šli poprvé, byli jsme natěšení. Vycházeli jsme, když bylo polojasno. Jenže po chvilce se obloha vyčistila a my se na té cestě pekli. Naštěstí ten pramen byla záchrana. V Igrane zrovna ten den byl problém koupit někde flašku s pitím, obchod byl zavřený. Cestou zpět opět vydatné nasatí u pramene. Jinak děkuji za osvětlení, už vím, k čemu je ta nádrž s hnusem.
Re: Drašnice
02. 04. 2021 19:42
To jako fakt?!?!? Ten obetonovaný prostor, připomínající základy domu, je kompost? U něj vždy slézáme dolů k vodě a účel této "stavby" nám unikal.
Re: Drašnice
02. 04. 2021 20:26
Možná to původně bylo zamýšlené jako základy domu, ale nejpozději už od naší první návštěvy v roce 2005 je to kompost.
Mia
Re: Drašnice
02. 04. 2021 20:40
My sme sa chodili kúpať sem. Neviem, či to bolo smerom k Igrane, ale boli to opustené, divoké pláže (vždy max. tak 5 ľudí), zato krásne...

[www.facebook.com]
[www.facebook.com]
Re: Drašnice
03. 04. 2021 08:48
Je to směrem k Igrane, taky jsem je byl okouknout.
avatar Re: Drašnice
09. 05. 2021 21:25
Mohu potvrdit, ta vpravo co fotil Honza Kopera, je super. Pokud se nic mimořádného nestane, tak letos po 10 na stejné místo a stejnou pláž, přímo pod bejvákem. smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Čira (09. 05. 2021 21:27).
avatar Re: Drašnice
05. 07. 2021 18:33
Tak Drašnice přímo pod sprchou u Damira Apollo baru v moři veliká skákací nafukovací atrakce . Dával to na Fb Damir mám moc velkou radost , za chvilku tam budou i labuťe a lochneska sad smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Drašnice
05. 07. 2021 18:42
A nebudem tam my.
avatar Re: Drašnice
05. 07. 2021 18:43
Nevyhrožuj se tam těšíš stejně jako já smileys with beer

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Drašnice
06. 07. 2021 10:14
Však i na ty labutě by jsi šel... pár koktejlů v baru a jezdíš, respektive lítáš grinning smiley
Re: Drašnice
06. 07. 2021 14:57
Po pár koktejlech bych ani ty labutě nepotřeboval...grinning smiley
avatar Re: Drašnice
06. 07. 2021 16:15
Zděnku pravdu máš chlape smileys with beer U Puntina si dám s Daliborem a Denisem Pralasem po skleničce a hned je veselo yawning smiley

Automechanik,Baška voda 5x ,Drašnice 9x ,Rastoke5x? ,Pula2x,Čiovo Okrug Gornji 1x
Re: Drašnice
06. 07. 2021 21:38
Asi budu muset Drašnici prubnout, když je tam tak veselo grinning smiley
Od 21.8. mám se synkem pánskou jízdu, třeba to vyjde, akorát řešíme, kam až dojedeme.
Re: Drašnice
31. 07. 2021 15:32
Letošní shrnutí Drašnice....lidí oproti jiným rokům hodně. Tolik jsme jich tady ještě nezažil. Uřvaní Poláci, kteří si myslí, že jim vše patří, všude. Ale umějí jim notovat i jiní. Prubli jsme poprvé Neven. A naposledy. Malé porce, pivo mělo zvláštní odérek. Zmrzka za 10, pivo 20, jídla celkově o něco dráže.
Pokud to půjde, tak na podzim se sem na chvilku vrátíme.
Re: Drašnice
01. 08. 2021 17:55
Zahajdo. Od 9.9 ?
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.