Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Korcula-Brna

Autor lovca.s 
Korcula-Brna
18. 05. 2009 09:41
Byl někdo v městečku Brna na ostrově Korčula,jak na Vás působylo? Je okolní moře vhodné ke snorchlování?
Re: Korcula-Brna
19. 05. 2009 09:30
Marně vzpomínám, kde přesně se městečko ,,Brna" na ostrově Korčula nachází, ale byli jsme na ostrově Korčula 3 x a vždy ve Vela Luce a musím říct, že to bylo moc příjemné, nechybělo nám tam nic :-) A hlavně na celém ostrově Korčula jsou cesty až k pobřeží, nebo skoro k pobřeží, takže ať jedeš kam jedeš, vždy se dostaneš k moři a hlavně ty ,,neznámé" zátoky jsou prostě hotové ráje!!!! :-)) Ne nadarmo se jedné zátoce za Vela Lukou říká ,,Modrá Laguna" ale na mapě to najdeš pod názvem ,,Martina Bok" :-))
Re: Korcula-Brna
21. 05. 2009 09:00
Brna je na jižním pobřeží Korčuly v hluboké zátoce. Bízko jsou městečka Smokvica a Prižba. Jinak díky za odpověd a popis Korčuly jako ostrova s mnoha zátokami,které jsou prostě hotové ráje :-))) Taky jsem vyčetl,že okolní moře je neskutečně čisté, o to víc se budu ted těšit :-) Akorát nevím,jak je to s podmořským životem. Nevíš jak je to s tímhle?
Re: Korcula-Brna
21. 05. 2009 09:21
Ahá, tak už jsem doma, kde je Prižba vím přesně, taky je tam pěkné koupaní :-) Podmořský život tam je :-) kolega velice rád šnorchluje, téměř se až potápí a když jsem byli ve Vela Luce, byl spokojený, samozřejmě se musít jít tam, kde není moc lidu, ale taky si myslím, že moře je více než čisté!!!! viděli jsme obyčejné ryby, ale i pěkěn zabarvené, dokonce i chobotnice, takže to bylo fajn!!!! Ono, čím více na západ ostrova Korčula, tím větší je tam klid a pohoda o moři nemluvě!!!! Ale někomu se třeba líbí více ruchu, tak bude třeba propagovat Lumbardu, ale ,,naše" Vela Luka neměla chybu!!!!! Letos se chystáme jen na Pelješac, ale to nám nezabrání, abychom nevzali auto a nevyrazili směr právě Vela Luka!!! :-)) Teď mě napadla ještě jedna pláž, sice s horším přístupem, co se týče auta, ale pro pěší pohoda a navíc kousek a jmenuje se to myslím Pupnatska Luka, když jsme tam byli hodit očko my, tak jsme tam byli sami a připadali jsme si jako v ráji :-)
Re: Korcula-Brna
21. 05. 2009 09:37
Brna je právě místo,které by mělo být velice klidné,což mě vyhovuje. Jen pár restauraci s místnímy specialitami,jeden hotel a jinak ubytování v soukromí. Žádná rušná promenáda. Jedeme autem,tak Vela Luku určitě navštívíme:-) Pupnatská Luka je kousek vedle Brna,tak tam bude další výlet. A pak ,když už budem na Korčuly,tak chceme navštívit mesto Korčula.
Re: Korcula-Brna
21. 05. 2009 09:42
Vložím sem odkaz na cestopis právě z Brna. Můžeš to mít jako tip :-) []
Re: Korcula-Brna
21. 05. 2009 14:14
Město Korčula je krásné, to bez debat, dokonce bych řekl, že i to kafčo tam mají lepší, než ve Vela Luce, ale to víš, musí se snažit, je tam hodně turistů a do Vela Luky moc lidí nedorazí.... Nicméně musím říct, že ,,dovolenkovat" ve Vela Luce někde na hotelu, nejznámější dva jsou ,,posejdon" a ,,adria" tak bych moc spokojený nebyl, malá pláž, blízko je přístav, moře toho asi moc nenabídne, takže se může stát, že někomu by se to nelíbilo.... My jsme bydleli v ,,soukromí" v menším zálivu jménem Gradina, je to vlastně nejzápadnější obývaný záliv za Vela Lukou a tam byl klid, čisto a pohoda, i když na noc se tam sjíždělo hodně loděk a kotvily tam, ale ráno už byly pryč :-)) A taky se tam dalo docela dobře ,,vydělat" na chleba, protože lidí z lodí kolikrát přijeli k nám na břeh a chtěli koupit něco na jídlo a jelikož se jednalo o cizince, tak byli rádi za ,,kruh" pivo, nebo víno a platili s klidem tolik peněz, že člověk jenom koukal, aniž bychom něco řekli, to jsme jim ještě chtěli vracet, ale oni byli tak rádi za kus žvance, že hned odjeli :-)
Re: Korcula-Brna
22. 05. 2009 09:50
Ahoj, Korčula to je druhý domov naší rodiny již několik let ( jezdí tam již 3 generace) takže ji máme prolezlou, projetou celkem hodně a každý rok je tam co objevovat. A o podmořský život se bát nemusíte je na co koukat. Vyplatí se rozhodně koupit místní podrobnou mapu a pokud budete autem a moc si ho nehýčkáte tak vás po kamenitých cestách doveze na krásné zátoky. Občas bude nutno popojít i kousek pěšky, ale rozhodně se to vyplatí.
Radek
Re: Korcula-Brna
28. 05. 2009 13:46
Radek, chodím roky do susednej osady Prižba ( letos šiestý krát ) tak to bude asi rovnaké. More je neskutočne čisté, teplota je lotéria ( vlani do 20 C, predvlani do 30, toto sú extrémy, bežne tak 22-24 C ) Iba pre plavcov, meter do mora = meter do hĺbky. Šnorchlovanie je super, ale okrem okraja brehu tak najmenej do 3-6 metrov.
Re: Korcula-Brna
30. 12. 2012 08:51
Příští rok uvažujeme o dovolené na ostrově Korčula ve vesničce Brna, hotel Feral. Máte někdo s tímto místem a hotelem zkušenosti? Případně funguje na ostrově Korčula autobusové spojení z Vela Luky do této vesničky? Pojedeme do Splitu autobusem.
Na internetu jsem našla autobusové spojení jen do Smokvici. Což je odhadem 5 km od hotelu.
Re: Korcula-Brna
30. 12. 2012 10:25
Na ostrově Korčula jsem byl 2x bohužel to je již 12 nebo 13 let.Vesnička Brna na jižní straně ostrova patří k tomu hezčímu,co na ostrově lze nalézt,jako v podstatě celé jeho jižní pobřeží.Malá rybářská vesnice,pár domků,2 mola,restaurace,klid.Nevzpomínám si na hotel,buď tam tenkrát ještě nebyl,nebo jsem ho nezaregistroval.Každopádně z toho co jsem vygůglil: hotel-feral.hr to vypadá na balkánské poměry hodně luxusně a mohla by to být super dovča.
V samotné Brně pláž není,pouze beton,mola,nebo skály.Ale z Brny přes kopeček cesta zhruba 400m je úzká zátoka Istruga a tam byla dokonce pod borovicemi malá písečná pláž a nebyl tam nikdo,jeden domek a dvě loďky.Co se týče autobusu,tak jezdí z Korčula do Vela Luka minimálně 6x denně o víkendu minimálně 4x,jede bohužel po dědinkách pouze po hlavní silnici Korčula-Vela Luka,dolů k zátokám nezajíždí.Na ostrově určitě navštívit město Korčula,je to se všemi uličkami a hradbami takový malý Dubrovnik.Do Vela Luka bych ani nejezdil,z mého pohledu tam toho nebylo tolik zajímavého a nebylo tam tak čisté moře.Pokud v Brně budete,tak se určitě nechat zavézt lodí do dalších zátok na jižním pobřeží.Bačva,Zavalatica,Pupnatska luka,Rasohatica,Orlanduša a další patří k TOP,co jadran vůbec nabízí.K některým to je z Brny po vodě tak kolem 2km max,tak určitě nebude v místě problém sehnat někoho s loďkou,kdo Vás tam ráno hodí a večer zpět.Já jsem tenkrát byl ubytovaný v Lumbardě,kde se taky dají najít pěkné pláže a stojí za návštěvu.Akorát se domnívám,že v dnešní době už bude hodně profláknutá a drahá.Hezkou dovču.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 71
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.