Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Petrčane hotel PINIJA

Autor FOMA 
Petrčane hotel PINIJA
07. 01. 2006 10:50
!!! Zdravím všechny chorvatology !!!

Byli jsme v roce 2004 v Petrčane v hoteli PINIJA. Moc se nám tam líbilo. V roce 2005 jsme byli v Omiši v hotelu Brzet. Pláž perfektní, jídlo dobré, ale v noci zpěv a jízdy Chorvatů po silnici před hotelem. Letos bych chtěl jet opětovně do hotelu Pinija. Jak se vám líbilo v roce 2005 v Piniji??? Byl tam někdo? Jezdím do Chorvatska v červenci. Dík. FOMA
Re: Petrčane hotel PINIJA
09. 01. 2006 14:19
Potvrzuji loňské negativní zkušenosti s hlučnými jízdami po silničce před hotelem Brzet v Omiši po celou noc (v červenci). Proto chci letos zkusit právě hotel Pinija v Petrčane a uvítal bych podrobnější informace od "FOMY",ev. jiných účastníků této diskuze, o stavu pláží, čistotě vody,aj. u hotelu Pinija. Předem děkuji.

Do Chorvatska jezdím již 10 let a cesta autem je pro mne nedílnou součástí dovolené, kterou si patřičně vychutnávám. V loňském roce jsem na základě informací z tohoto fóra poprvé vyzkoušel cestu nikoliv přes Rakousko a Slovinsko ale přes Maďarsko. Byl jsem překvapen jak rychle a pohodově jsem jsem projel Maďarskem od Bratislavy po Goričan přestože byl pátek odpoledne v posledním červencovém týdnu. Po tradičním přespání v městečku Slunj jsme druhý den dojeli v pohodě "po staré" cestě do výše uvedeného Omiše. I zpáteční cesta v sobotu přes Maďarsko byla naprosto plynulá a rychlá. Proto považuji toto forum za velice užitečné a rád si pročítám zážitky, zkušenosti a cenné rady jiných zanícených cestovatelů. Letos bych rád vyzkoušel i novou dálnici Zahřeb - Zadar a proto plánuji cestu mimo páteční a sobotní šílenství.

Všem přeji krásnou dovolenou a bezproblémovou cestu do Chorvatska a zpět.
Táňa
Re: Petrčane hotel PINIJA
05. 02. 2006 23:22
Ahoj, tak dneska jsem stránkách poprvé - hledám informace o hotelu Pinija v Petrčane. Chtěla bych tam jet v červnu s dvěma malými dětmi. Máte někdo zkušenosti s tímhle hotelem a s plážemi v Petrčane? Předem děkuji.
Re: Petrčane hotel PINIJA
09. 02. 2006 09:10
Zkuste se mrknout na [www.pinija.hr] a [www.puntaskala.hr] První adresa patří přímo hotelu a druhá sousednímu středisku Punta Skala. Je tam nějaké info o hotelu (bohužel ne v češtině) a fotogalerie.
Re: Petrčane hotel PINIJA
10. 02. 2006 20:56
ještě jsem v hotelu pinija nebyla, ale letos v srpnu se tam chystáme jet, tak by mě zajímalo- jaké to tam je . jestli je tam něco zajímavého, co se jinde nepíše, jestli tam jezdí hodně čechů.....atd. od. Díky
Re: Petrčane hotel PINIJA
12. 02. 2006 15:40
Pro Táňu a Ariena

V roce 2004 jsem náhodně vybral hotel Pinija. Byl jsem velice spokojen a to hlavně proto, že tam byl klid. Snídaně a večeře formou bufetu – fantazie – můžete si vybrat z několika studených i teplých jídel. Jenom doufám, že to bude i v letošním roce. Hotel má vlastní bezplatné parkoviště. Ze sportu: tenisové kurty, stolní tenis, hřiště pro míčové hry, minigolf, jízdní kola za poplatek. Plážový volejbal bez poplatku. Vnitřní bazén se sladkou vodou, vnitřní dětský bazén bez poplatku. Fitness, sauna, masáže, solárium s poplatkem. Pláž jsem využíval hlavně betonovou a to z důvodu, že jsme zjistili, že podkladem pod vodou je písek. Voda byla čistá. Volná pláž obce Petrčane je písečná. Kolem hotelu jsou samostatné dvě restaurace, které mají stejné ceny jako hotel. Dále na poloostrově vedle jedné restaurace je herna, kde jsou šipky a kulečník. Před uzavřeným a oploceným prostorem hotelu je výborná zmrzlina. Za zábavou, ale musíte jet do Zadaru. Občanů ČR a SR bylo málo, většina Němců a Maďarů. Další otázky??? thumbs upsmiling smiley
Re: Petrčane hotel PINIJA
13. 01. 2008 01:13
Oprašuji toto vlákno (téma), po skoro 2 letech - nemáte někdo nové informace o tomto hotelu, nebo této oblasti - Petrčane - dík za každou informaci
Re: Petrčane hotel PINIJA
13. 01. 2008 09:29
Nedávno na Googlu Earth "zpodrobnili" i tuto část HR. V blízkosti (severně) se staví nějaká hrůza, letiště či co.

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
asua
Re: Petrčane hotel PINIJA
13. 01. 2008 17:53
Teď v létě se chystáme autem do Petrčane, ale zarazila mě poznámka, že se tam něco staví! Je tím narušen klid nebo to není ani poznat, že se tam staví?

Jaké to Petrčane vlastně je na dovolenou - klidné městečko? Jsou tam alespoň nějaké obchůdky na běžné nákupy?

Někdo tady i psal, že jel přes Maďarsko což se chystáme i my a rád bych se dozvěděl poznatky lidí co tudy jezdí (dálniční známky - seženu je i u nás v ČR nebo jen za hranicemi u nich v HU, kvalita dálnic, hustota provozu....).

Děkuji za odpovědi.
Re: Petrčane hotel PINIJA
13. 01. 2008 20:33
asua - tady máš odkaz na Petrčane a tu stavbu (dá se to ještě zvětšit). Na pobyt to asi vliv mít nebude.
[maps.google.com]

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Re: Petrčane hotel PINIJA
14. 01. 2008 08:30
Dík, tak to skutečně vypadá na přistávací dráhu
Re: Petrčane hotel PINIJA
11. 03. 2008 22:48
I nám se dle info od cestovek líbí hotel Pinija, máme 3 roky staré/mladé děcko, prosím kdo má zkušenosti ohledně vstupu do moře v blízkosti hotelu, je vhodný pro děti? Podle fotek se pláž zdá dost úzká a hodně stíněná stromy, není na ní přes den málo sluníčka? a jaké máte zkušenosti s přelidněním smiling smiley? díky
Re: Petrčane hotel PINIJA
20. 03. 2008 11:19
Dobrý den, nemusíte mít obavy. Na pláži okolo hotelu Pinija se najdou jak slunečná místa,tak i v polostínu borovic. Také vstup do moře je místy postupný(kaménkové pláže) a nebo prudký (betonové okraje). Takže si každé určitě najde svoje. My jsme tam byli v r. 2006, hotel perfektní jak ubytování,tak i stravování. Přelidněné mi to nepřipadalo. Loni jsme byli na Makarské v Gradacu, tam byla sice hezčí pláž, ale lidí děsně moc.
Letos se vracíme opět do Petrčane, neboť mí dva chlapi odmítli experimentovat a chtějí jet do jistoty.Městečko, nebo podle mě spíše vesnička je malá, najde se pár krámků, poměrně dost restaurací se zahrádkami a stánek s úžasnou zmrzlinou. Syn tam byl "naložený" každý večer po večeři. Na nákup jsme si zajeli na okraj Zadaru do místního Konzumu, nebo pro náročnější je dál ve městě Inter Spar a Kaufland.Snad Vám tyto informace postačí. Mějte se krásně a příjemnou dovolenou.
Re: Petrčane hotel PINIJA
14. 03. 2010 16:58
na tom satelitním snímku je ještě stará Punta Skala s bungalovy Planika a s hotelem Makija.Dneska už tam je postaveno toto [www.falkensteiner.com] , ten hotelkomplex už maj Vítkovice v katalogu
Makije tedy za moc nestála,byl to hotel ještě ze socíku s rigipsovými stěnami, ale těch bungalovů je fakt škoda., i tý nádherný volný pláže směrem na Zaton
avatar Re: Petrčane hotel PINIJA
14. 03. 2010 20:57
Ahoj,v apartmánoch Planika sme prežili našu prvú dovolenku pri mori.Raz sme sa tam chceli ešte nostalgicky vrátiť,tak to už asi nevyjde,škoda.sad smiley
Na tento rezort asi eurá mať nebudeme.yawning smiley
avatar Re: Petrčane hotel PINIJA
11. 09. 2011 18:07
Je něco nového v hotelu Pinija a v okolí Petrčane? Sháním informace pro rok 2012..
avatar Re: Petrčane hotel PINIJA
28. 10. 2011 14:04
Informace jsem zde na fóru nesehnal, týdenní pobyt v srpnu 2012 v Piniji zakoupen, ale i tak beru stále všechny podněty.Díky.
avatar Re: Petrčane hotel PINIJA
05. 09. 2012 09:31
Recenze – Petrčane – hotel Pinija – srpen 2012

Byli jsme ubytováni v části hotelu označeném jako C. V této části hotelu byl výtah.Na chodbách dlažba a červené koberce, jak v Monte Carlu.Pokoj byl poměrně velký, vybavený dvojlůžkem s velmi měkkou matrací, malým LCD televizorem, na kterém šlo chytit ČT 24, malinkou vestavěnou ledničkou ve stole. Dále tam bylo rozkládací křeslo jako přistýlka. Na podlaze dlažba s malými koberečky.
Dále v pokoji byla klimatizace. S tou jsem byl zklamán. Ovládala se kartou, se kterou se otevíraly i dveře. Takže, když člověk odešel, klimatizace nepracovala. A když pracovala v době přítomnosti na pokoji, tak pokoj dostatečně nevychladila. Navíc pracovala hodně hlasitě. Byli jsme s ní spokojení jen jako s dobrým chladičem pití.
Sluníčko nám do pokoje svítilo dopoledne, zatahovali jsme závěsy, takže i to trochu pomáhalo, že se pokoj tak moc nevyhřál.
Koupelna byla veliká, s vanou. Ručníky měnili každý den, pokud se nechali ležet na podlaze.
Hotel byl perfektně vybaven, klimatizovaná recepce, bar, terasa s barem, bazén s vířivkou, bazének pro děti, fitnes tělocvična, 3 hřiště na tenis, stoly na stolní tenis, hřiště na beachvolejbal. V hotelu probíhala animace jak pro děti, tak pro dospělé, samozřejmě ne v češtině, ale spíš zaměřená na jiné národy než na Čechy.
Pláž u hotelu byla vydlážděná plochými kameny, dostatečně široká, každý den uklízená. Rostly tam borovice, pod kterými se dalo ukrýt před sluncem. Půjčovali lehátka za 25 Kuna na den. Na pláži fungovaly sprchy. Na druhé straně poloostrova byla pláž kamínková. My chodili na tu první. Místa na lehnutí bylo všude dost .
Kdo přijel autem, zaparkoval v lesíčku před hotelem pod stromy, většinou borovicemi. Doporučuji plachtu na auto, kape pryskyřice. Dobře se odstraňuje lihem.
V pokoji jsem chytal i Wi-Fi signál. Nevím, jestli hotelový, nebo z apartmánu vzdáleného 30 metrů. Jinak byl internet za poplatek v recepci.
Večer se dalo jít na procházku do Petrčane, popřípadě až do Punta Skaly (stojí za shlédnutí nové hotely – platí se ale vstupné do areálu, „mrtvá“ ulice, plná nových přepychových domů – asi je nikdo nekupuje). Ve městečku si jistě každý našel místo k posezení, popřípadě svůj stánek se zmrzlinou. Pro malé děti byli i kolotoče a dětský vláček. Z nábřeží je krásný pohled na západ Slunce.
Doporučuji navštívit autobusem Zadar. Jízdné 15 Kuna. Je potřeba si však zjistit zastávku pro odjezd zpět, není totožná se zastávkou výstupu. Je posunutá rovnoběžně o jednu ulici výše, asi takových 300 m. Autobus je klimatizovaný, jezdí poloprázdný, jízdní řád vám dají zkopírovaný na recepci.
Stravování - jedním slovem výborné. Velký výběr mas, ryb, mořských plodů, příloh, salátů. Nikdo si určitě nemohl stěžovat, že si nevybral.
Snídaně byly stejné jak v jiných hotelích kde jsme byli, s tím rozdílem, že byly kvalitnější potraviny, např. šunka, pršut , ovoce, zelenina. Všeho dostatek a neustále doplňované. I dietáři se mohli kvalitně najíst.
Jeden večer byla dalmatinská večeře, na terase grilovali makrely, rybičky, dále podávali škeble, chobotničky aj.
Pití podáváno nebylo, to si musel člověk koupit.
Hotel byl perfektně uklízen, všude čisto, voňavo, vše se lesklo. Jediné, co bych mohl vytknout je to, že na pokoje v den příjezdu pouštěli opravdu až ve tři hodiny odpoledne, přesně jak bylo napsáno ve voucheru. A to si dovedete představit tu mačkanici u recepce. Přitom v naší části jste už kolem půl druhé nepotkali uklizečku. Ale na tuto „patálii“ jste perfektními službami během týdne úplně zapomněli.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kabinet302 (05. 09. 2012 09:34).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 260
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.