Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Jih Chorvatska - co nevynechat?

Autor peero 
Jih Chorvatska - co nevynechat?
22. 05. 2012 16:10
Chystáme se na začátku června autem do Chorvatska, v plánu je projet více míst a na každém se podle nálady pár dní zdržet...předběžný plán je vyrazit z ČR směr Split a trajektem na Brač, potom váhám kam dál, jestli jet na Hvar, nebo přesídlit někam na rivieru (Brela, Baška Voda, Makarska, Podgora), popřípadě jet na Korčulu či Mljet...tady bych potřeboval radu, které z těchto míst bych měl preferovat...dále pak směr na jih do Dubrovníku...tady mám dotaz zda se ubytovat přímo ve městě nebo je poblíž nějaký pěkný místo odkud se dá vyrazit do Dubrovníku na výlet...?Mám v plánu navštívit ještě Mostar a Černou Horu, takže vše stihnout nemůžu, proto bych chtěl radu zkušenějších, které místo určitě nesmím vynechat...podotýkám že hledám převážně hezké koupání a po večerech možnost dobrého jídla a zábavy...děkuju za rady...
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
22. 05. 2012 19:55
Podíval bych se do Biokova na Sv. Juru (já jsem na kopce ujetej) - nechá se tam vyjet i autem, Korčulu, hradby ve Stonu a asi 30 km pod Dubrovníkem u vesnice Popoviči Konavelské stěny. A na Dubrovník se podívat z vrchu Srd. Tam se nechá vyjet autem přes vesničku Bosanka, nebo lanovkou.
avatar Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
26. 05. 2012 17:09
Co dělat v Hercegovině mimo Mostaru a Blagaje-pramene Buny:
vodopády Kravica

stečci u Radimlje a městečko Stolac

jeskyně Vjetrenica (obec Zavala s monastirem) s macarátem a super průvodkyní Jasnou


Vše takřka na cestě Mostar-Dubrovnik přes Popovo polje.
Metkovič pak třeba muzeum Vid-Narona:




Upraveno 1krát. Naposledy upravil shr3k (26. 05. 2012 17:12).
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
06. 07. 2012 10:53
O letošní dovolené na kterou odjíždím za týden bych se chtěl konečně podívat do Mostaru.Mohl by někdo poradit kde vhodně zaparkovat?
Anonymní uživatel
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
06. 07. 2012 15:54
Parkovišť je tam dost, ale nevím jak to je s placením a obsazeností. Já parkoval za kostelem, kousek od starého mostu. Je tam v ulici poliklinika a parkingů tam bylo dost. Je to pak sice trochu procházka do centra, tak 10 minut, ale je to pod stromy a docela příjemný. Ale dávej bacha na to zaparkovat někde, kde auta nestojí, rádi odtahujou. Platit se dá Eurama, bankomat jsem nezkoušel, a potom v příhraničí okolo metkoviče se dá platit i kun´ákama. Jo a zkus v nějaké hospě jejich čevapi. moc dobrý, a pivo však všude nedostaneš, mají to většinou na vchodu napsáno. Pokud budeš chtít koupit suvenír, zkoušej smlouvat, je to rituál a docela sranda. když budeš chtít fotit osoby, raději se zeptej, mohl bys narazit na nevrlou osobu. mají tam pár hřbitovů, z války, pokud tam půjdeš fotit, sundej co budeš mít na hlavě a chovej se tiše. Sou na to hákliví. A docela často měří na silnici policie. Ovšem domlouvat se budeš těžko, anglina, němčina, ruština většinou nezabírá. kontrolují zelené karty na vstupu.
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
08. 07. 2012 22:39
parking

Tady jsme před pár lety parkovali, cenu už si moc nepamatuju, tenkrát myslím chtěli mezi 1 - 2 KM za hodinu. Jinak do Mostaru jezdíme každý rok na jednu noc a platí co píše tonasumik. Čevapi pecka, i když v Sarajevu ještě lepší, Eura tam berou, i když by neměli, pivo opravdu nemají všude. My se ještě k tomu většinou trefíme do Ramadánu, to by se ti stát nemělo, jestli jedeš příští týden. Letos to vychází na 19. 7. - 18. 8.
K pivu ještě poznámka, většinou když řekneš v Mostaru, že chceš pivo, dostaneš malou lahev nějakého europiva. Dá se to ale řešit objednávkou: veliko, točeno, sarajevsko pivo :-)
rj
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
09. 07. 2012 21:28
A v obchodě při placení pozor, při vracení peněz klidně namíchaji eura, centy, KM a feniky, ošidí tě jako nic.
Re: Jih Chorvatska - co nevynechat?
10. 07. 2012 16:41
Díky všem moc za info.smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 177
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.