Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

povljana

Autor projekt 
povljana
04. 06. 2010 09:41
zdravim,nejede nekdo do povljany na ostrov Pag?odjezd 2.7. z Kadane!Hledame treba nejake lidi na seznameni.Pojede s nami i nas malej svist 2roky.
avatar Re: povljana
04. 06. 2010 13:09
PAG-POVLJANA
8 strán príspevkov-nestačí?confused smiley
Nič v zlom,ale keby tu malo každé miesto v HR tri vlákna,tak neviem.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Dada (04. 06. 2010 13:12).
avatar Re: povljana
04. 06. 2010 16:25
Já bych to tak zase černě neviděl asi je nový, nezkušený třeba jako já tak to střelil na tvrdo. Jistě na svůj masytý přízspšvek dostane hodně důležitých odpovědí. A myslí to upřimně a to je vono, takových je třeba si vážit a ne jim dávat rady s nákejma 8. stránkama. Je třeba jim spíš furt pomáhat a chránit..............



Upraveno 1krát. Naposledy upravil KALACH Andrej (04. 06. 2010 16:35).
Re: povljana
04. 06. 2010 16:45
mila Dada polibte mi prdel.Je to ciste moje vec!
avatar Re: povljana
04. 06. 2010 17:22
No fajn,je dobre vedieť o nováčikoch čo najviac a hlavne ak sa odprezentujú hneď na začiatku.Myslím,že výrazne zvýšite úroveň komunikácie na tomto fóre.
Ale ľutujem "svišťa."
Re: povljana
01. 06. 2011 13:41
Ahoj, 2.7.2011 jedeme do Povljany, apartmán Nono. Nebyl jste tam někdo? Ne, že by to něco změnilo, už to máme zaplacený. Jenom na co se mám připravit. Dík.
Re: povljana
01. 06. 2011 13:43
My jedeme taky 2.7.2011 a máme dva sviště 7 a 3 roky. Jsme z Č. Budějovic.
Re: povljana
01. 06. 2011 13:48
Aj ja idem do Povljany - 29.7.alebo 30.7. z východu na týždeň do app. Mint
Re: povljana
01. 06. 2011 14:06
Tak to se asi nepotkáme. My tam budeme do 16.7.2011. confused smiley
Re: povljana
21. 07. 2011 14:38
Nemá niekto typ na ubytovanie od 30.7. - 6.8. v Povljane pre 2 osoby? Idem s manželkou a chce sa pridať dcéra s priateľom. Ja už mám ubytovanie vybavené. Vďaka
Re: povljana
21. 07. 2011 16:33
To se tam uvidíme,my jedem do apart.Mint 24.7.-3.8. spinning smiley sticking its tongue out
Re: povljana
03. 08. 2011 12:38
Jenom bych se chtěl zeptat, zda je lepší do Povljany na Pagu cestovat trajektem, nebo to objet autem? pojedeme od Rijeky, přivítám každou informaci, děkuji.
Re: povljana
04. 08. 2011 15:58
Asi je to jedno,já bych udělal kompromis,tam bych jel po pobřeží(když jedeš od Rijeky) a jel bych trajektem,zpět přes most a na dálnici.Když jsem jel normálně po dálnici,je lepší jet přes most,protože Povljana je na jihu ostrova tzn.blíže k mostu.
Re: povljana
05. 08. 2011 00:49
Kenad má pravdu.Pokud chcete vyzkoušet obojí,tak je to nejlepší varianta.Asi i nejrychlejší,proč jet dál kolem Pagu po pobřeží,když po výjezdu z trajektu pojedete rovnou po ostrově a nemusíte se vracet od mostu.Naopak z5,tedy pokud pojedete na dálnici,je to lepší na most.

Karel
Re: povljana
05. 08. 2011 14:12
Asi to tak uděláme, jedna cesta autem, druhá trajektem :-)
Re: povljana
05. 08. 2011 14:37
Hned bych tam jel znovu a to jsme ve středu přijeli :-) Není to tam jak na jihu HR,ale i Pag má své kouzlo,rád se tam budu vracet,čau.D.
Re: povljana
05. 08. 2011 14:42
No snad budeme taky spokojení, i když jeden známý mi říká, že Pag stačí vidět jednou a pak tam v depresích umřít.... Necháme se překvapit, 100 lidí, 100 chutí :-)
Re: povljana
05. 08. 2011 14:46
Pak napiš jak se ti tam líbilo.
Re: povljana
05. 08. 2011 22:43
To kenad :Vy jste byli v MINTu,že?Jak jsou tam velké apartmány a jak to vychází finančně?Nejsou tam komáři?

Karel
Re: povljana
06. 08. 2011 08:14
Ano v Mintu,náš apartmán pro 4 měl dva pokoje,cena 55eur na noc,ale žádný luxus,my ale nejsme nároční.Jinak jsou tam ještě dva trojllůžkové,jeden 5 lůžk.dva 2lůžk.Komáři tam nebyli,ale asi tam bývají,protože byl v každém pokoji nachystaný ten el.odpuzovač do zásuvky.My tam naštěstí v tu dobu něměli ani jednoho.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kenad (06. 08. 2011 08:48).
Re: povljana
25. 08. 2011 10:25
Ač jsem se ostrova Pag bál, kvůli jeho kamenité podobě, tak musím říct, že jsem byl s pobytem ve městečku Povljana spokojený, zeleně tam bylo dost, míst ke koupání plno (oblázky, písek). Samotné město sice není moc malebné, na můj vkus je takové hodně roztahané, ale pokud má člověk ubytování u někoho v soukromí, tak pak je vše ok. Moc se mi nelíbily ty třípatrové budovy u samotného moře, připomínalo mi to Bulharsko. Problém byl s vodou, skutečně z vodovodu tekla voda divné chuti mírně nasolené a ač je tato voda pitná, pít se nedá, zkoušel jsem různé kombinace, ale fakt to nešlo, takže jsme ji používali jen jako vodu na led :-) Netřeba se bavit, že kupovat pitnou vodu v Povljaně je ekonomická ,,sebevražda" 6 litrů za 12 kuna, když jinde ve větších obchodech je cena 5,95 kuna za 6 litrů. Ale chápu to, protože tohle řeší asi jen našinci, jiným národům to jistě nevadí. Překvapily mě hlavně po ránu velké mlhy, kdy jsem kolikrát neviděl ani na 10 metrů, ale to bylo skutečně jen v brzkém ránu, kolem 6.hodiny, pak se to během chvilky ztratilo.
Re: povljana
26. 08. 2011 08:21
My sme boli v Povljane od 6.8. do 13.8. a aj keď som tiež dostala viac menej negatívne reakcie na ostrov Pag, nám sa tam veľmi páčilo. Povljana je kľudné menšie mestečko. Je skôr vhodná na pokojnú dovolenku s deťmi alebo pre tých , ktorí nevyhľadávajú ruch a nočnú zábavu. Páčilo sa mi tam to úžasne ticho, menší počet ľudí (napr. oproti Pagu alebo Novalji). Čo sa týka pitnej vody. Je to presne tak ako opisuje TOTTI. Aj keď je zdravotne nezávadná, je absolútne nechutná na pitie, ani čaj alebo káva nám z nej nechutili. Ale na varenie je v pohode. Len treba dať menej soli. Hmly ráno sme nevideli, asi poreto, že sme vstávali oveľa neskôr :-)...zato sme mali z terasy apartmánu úžasný výhľad na more , čo sme si pekne aj vychutnávali. Čo sa mne na Povljane nepáčilo, tak to sú tiež tie nastavené nové veľké apartmánové domy tesne vedľa seba. Myslím, že keď stavebný boom v Povljane bude naďalej takto pokračovať , o pár rokov tam bude už poriadne rušné a ľudnaté stredisko.
Re: povljana
26. 08. 2011 17:33
to TOTTY: Dík,že jsi napsal.O té vodě jsem tady psal v jiném tématu o Povljaně,je fakt nepitná.Jinak jsem rád,že se ti tam nakonec líbylo. :-)



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kenad (26. 08. 2011 17:34).
Re: povljana
29. 08. 2011 15:41
Tak jak píše Monnica, až se to tam vše postaví a dostaví, tak tam bude rušno, až to nebude milé, ale podle mě to taky hodně změní ten obraz města a v tu dobu bych už tam zřejmě nechtěl být :-) Je pravda, že večer tam nebylo kam zajít, myslím tím nějaké větší hógo-fógo, obyčejné posezení u kávy,pivka, nebo pizzy tam samozřejmě je.
kennad: jo,jo, čekal jsem, co nás bude čekat, ale fakt jsme byli dá se říct, mile překvapeni, bydlení jsme měli cca 1 minutu chůzí od pizzerky ,,snoopy" hned ta ulička za poštou a i když to z tama bylo k moři pomalým špacírkem spíše na ,,výpravu" bylo to fajn, ale asii to bude tím, že jsem od toho fakt čekal hodně špatného a když jsem tam byl, tak jsem si řekl, že co chci, to tam mám a co nechci, to tam nemám :-) A koupání bylo tak príma, pláž Dubrovnik u nás jasně zvítězila, i když spíše ta část, co je blíže k majáku, tam okolo těch restaurácii bylo moc lidí, takže spokojenost. :-))
Re: povljana
30. 08. 2011 08:38
To Monnica,Totti :Zaráží mě váš problém s vodou,nikdy mi divná nepřišla.Snad to musí být nějakou "zasolenou" větví vodovododu či co.Jezdím tam do apartmánu,který je od moře cca 80m,tam bych mohl očekávat nějaký průsak soli a pod. ale nikdy nic.Jak jsem už někde psal,holky si dělaly hlavně Tang,případně čaj,my dospělí kafe.Apartmán nemá novou přípojku,byl postaven po "jejich" válce,tak nevím?

Karel
Re: povljana
30. 08. 2011 09:21
to KarelS: Tak to nevím, já jsem taky počítal s tím, že to bude ok, ale po prvním dychtivém loku jsem si řekl, že tady mi něco nehraje :-) Pak jsem na to zapomněl a ráno jsem si z toho udělal kafe, tak to byl teprve labužnický zážitek :-D čím to je, nevím, paní domácí jsem se na to ani neptal, když jsem viděl, jak i ona ve velkém kupuje a pak následně vyhazuje barely od vody. Ono je otázka, jestli ty ,,novější" aprtmány v blízkosti moře nemají své zásobníky, které se třeba denně doplňují, protože my jsme byli ubytování ,,v soukromí" tak tam to mají tak, jak to je běžné pro ,,domácí". Nicméně ani tento fakt u mě není důvodem k tomu, abych o Pagu, respektivě o Povljaně mluvil špatně, spokojenost zavládla na všech frontách a to je podstatné. :-)
Re: povljana
30. 08. 2011 12:13
V Povljane sme boli dvakrát, problém s vodou tam jednoducho je. V meste Pag pri tržnici je verejná pitná voda. Po vzore znalejších pomerov sme si pri návšteve mesta nabrali vodu tam. Inak sme kupovali. Prvýkrát sme boli v kempe Tomi (2003) a minulý rok v apartmánoch pri pláži Dubrovnik (80m od mora).
Re: povljana
30. 08. 2011 18:41
Jen jsem čekal,kdy se KarelS ozve :-)) (nic proti tobě nemám) už jsme to řešili v tématu pitná voda na ostrově,jsem rád že tu chuť mám asi v pořádku,když jsem psal,že ta voda je slaná.To kafe a čaj s té vody bylo hrozný.Ale jinak Povljana mě celkem vyhovovala,uvidíme jak to tam bude dál pokračovat s tím stavebním rozvojem,jestli tam za pár let bude takový klídek.
Ahojte!
Re: povljana
31. 08. 2011 08:43
No,vodu už řešit nebudu.Jsem rád,že v "našem" apartmánu je dobrá (teda doufám,letos jsem byl jinde,možná se tam zastavím příští týden při cestě do ČH).Začínal jsem tam jezdit,když tam nestál ani 1 apartmánový dům,myslím tím ty sídlištní typy.Z pláže Dubrovník se chodilo po louce do městečka,dnešní promenáda kolem moře byla pouhou vyšlapanou cestičkou,u pláží žádné restauračky,jen stánky.I pláže byly menší,např.Mali Dubrovnik byla tak 15 m široká.Do Povljany se dalo vjet jen jednou silnicí,ta odbočka vpravo před městečkem neexistovala......Vlastně malá vesnička a opodál několik řad víkendových domků.To byl klídek!

Karel
Re: povljana
31. 08. 2011 10:31
KarelS napsal(a):
-------------------------------------------------------
> No,vodu už řešit nebudu.Jsem rád,že v "našem"
> apartmánu je dobrá (teda doufám,letos jsem byl
> jinde,možná se tam zastavím příští týden při cestě
> do ČH).Začínal jsem tam jezdit,když tam nestál ani
> 1 apartmánový dům,myslím tím ty sídlištní typy.Z
> pláže Dubrovník se chodilo po louce do
> městečka,dnešní promenáda kolem moře byla pouhou
> vyšlapanou cestičkou,u pláží žádné restauračky,jen
> stánky.I pláže byly menší,např.Mali Dubrovnik byla
> tak 15 m široká.Do Povljany se dalo vjet jen
> jednou silnicí,ta odbočka vpravo před městečkem
> neexistovala......Vlastně malá vesnička a opodál
> několik řad víkendových domků.To byl klídek!


Tak takovou Povljanu bych rád viděl, protože to pak musela být opravdová paráda, mi tam ty sídlištní domky u moře prostě nesedí a ani si nedovedu představit, že bych tam měl být ubytovaný, je to něco jako hotelosoukromí, nic pro mě :-) Nemáš nějaké foto té staré Povljany? Popisuješ to tak pěkně, až si to skoro představuju, jaké to muselo být :-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.