Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Poradite destinaci?(dite 3r)

Autor Kóťa 
avatar Poradite destinaci?(dite 3r)
01. 07. 2011 09:12
Zdravim,chystame se na dovolenou do Chorvatska.zatim jsme byli jen pred 2 lety v Kacjaku,Crikvenici.tam to bylo fajn,az na diskoteku kazdy vecer.kvuli slozitejsi praci nam nevychazi zamluveni ubytovani.proto ho budem shanet az tam.chceme vyjet tak,abychom v cily byli rano a mohli shanet.jak to funguje?mam projizdet ulice a jak uvidim napis apartments,tak se ptat?nebo najit agenturu?jeji sluzby jsou placene(kolik cca)nebo bezplatne jako infocentra u nas?bereme s sebou i stan,kdyby se nezadarilo.premyslel jsem vyrazit v noci ze soboty na nedeli.nejel bych s pulkou evropy a domaci radi pronajmou app,ktery v sobotnim turnusu neudaji,ne?chceme pak zustat do soboty.je to dobry napad?a ted kam?mame 3 leteho kluka.chceme tedy mit moznost najit oblazkove plaze.nemusim ty velke mestske.planuji vzit kola a klidne nekam dojet.rad bych,aby na miste byl napr.borovicovy haj kvuli stinu.pokud to bude u nejakeho mesta s promenadou a obchudky na odpoledni prochazky tak super.jinak ubytovani radsi v klidnejsi casti.vecer se rad vyspim :-) ja mel vybran ostrov losinj,ale v sezone pry ubytovani na miste nesezenu a oblazkovych plazi minimum.tak me napadl novi vidolski,senj atd.ale tam je to zase bez vyhledu na otevrene more.vzhledem k prckovi je zadar tak max.vzdalenost.niz zatim ne.a jeste jsem chtel zminit,ze bych rad na jeden dva dny do hor.neco jako velebit,paklenica.to je nadhera.pozadavku mam,ale snad Vas zkusene neco napadne a poradite i jak na to.ja se v tom placam,je tu toho hafo.diky predem,Kóťa.
Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
01. 07. 2011 12:24
Právě proto Kotě, že je tady toho hafo, tak sedni do auta a jeď!!!! V okolí Zadaru zajisté najdeš místo, která Ti bude vyhovovat - chce se to jen dívat, ptát se, příp. jednu noc strávit v kempu a druhý den o5! Tipů je tolik, že bych tady psal na tři stránky,ale nemám čas, protože odpoledne už začínám pomalu balit a v neděli frčím na Hvar. Ubytko jsem si rezervoval už vloni při odjezdu, tak by to mělo klapnot. Počasí se u nás kazí, tak je třeba změnit klíma. Dobré pořízení tam dole na jihu a hezkou dovolenou !!!
Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
01. 07. 2011 13:03
Je to trochu problém, když chceš max. po Zadar, a přitom otevřené moře a oblázkovou pláž... To tak jedině na ostrov, ale tam je to na blind složitější a s trajektem strávíte na cestě víc času než po dálnici na Makarskou... Pokud chcete otevřené moře a trochu bližší místo (i když pod Zadarem), zkusil bych Rogoznicu nebo Primošten, ale zase tam nenajdeš ty hory. S malým děckem doporučuju všem Promajnu, sice dost plná hlavní pláž, ale vedle řada menších volných pláží, večer celkem klid (až na kostelní zvon!), nejsou tam schody a Biokovo tam už je pěkně do výšky. Ze Zadaru hodina po dálnici... Otevřené moře tam sice není, ale Hvar je dost daleko.

Při ubytování na blind se mi zdá neděle nejméně vhodný den, o víkendu přijíždí nejvíc lidí a naopak někteří odjíždějí až v neděli večer... To už je snad lepší pondělí. My jezdíme v pátek na noc, abych byl v sobotu kolem 10h na místě a zatím vždy bez problému, jak cesta (Macelj kolem 5h ráno), tak i hledání app. (Igrane, Promajna, Tučepi).
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
01. 07. 2011 13:49
Na okraji Zadaru je oblast Borik, je to klidnější místo, u pláže je lesík, kde se dá i ležet.Vedle je , teď nevím jak to popsat, velké,hladké kameny spojené spáramaconfused smiley a pod tím je oblázková.Je tam několik hotelů, apt i autocamp.
Ale byli jsme tam asi 10 let nazpět tak by to asi chtělo někde ještě zjistit více.Na google mapy jsou i nějaké foto
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
02. 07. 2011 10:57
Mildous:


Tak dojet tam dokážu,ptám se spíš z důvodu,že je tu spousta lidí,kteří jezdí do Chorvatska několik sezón.Mají pobřeží projeté křížem krážem a doufám,že mi dokáží nabídnout několik míst.Danou lokalitu pak můžu omrknout na rajčeti.To se mi poslední dobou osvědčuje :-) A vzhledem k tomu,že nemůžeme jet na 14 dní,tak např.hledat dva,tři dny pěknou lokalitu by mě bylo líto... Jinak přeju supr dovolenku!
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
02. 07. 2011 11:16
Pedro66 :


Tak s tím otevřeným mořem jsem se možná špatně vyjádřil.Není to dogma.Jasně,že výhled na otevřené moře je úžasnej,ale líbila se mi i ta dovča u Crikvenice,kdy jsem koukal na ostrov Krk.A pokud není otevřené moře,tak snad i ty vlny,vlnky jsou menší,ne?Myslím to jako výhodu pro děti....Ale možná se pletu.Zadar jsem zadal jako takový obecný bod,Dubrovník je krásnej,ale tam už bych fakt necestoval :-) Ne teď.
I když ta Promajna vypadá pěkně podle fotek ostatních...A jestli na cestě 10 hodin nebo 12...?To už je zanedbatelný.Takže kolem městečka jsou další menší oblázkové pláže?Je tam podél pobřeží nějaký chodníček?

Tak pak dle Tvé rady je asi lepší vyrazit ze čtvrtka na pátek a být tam už od pátku,že?

A jak tedy nejlépe to ubytování chánět?Vím,že třeba v rakousku mají před domem nápis zimmer frei,ale v CRO jsem si nějakého sjednoceného označení app nevšiml.Nebo využít těch agentur?
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
02. 07. 2011 12:08
Kóťa, nehľadal som si zatiaľ ubytko na blind, ale vlastná skúsenosť a bolo to už písané párkrát na fóre, vchádzaš do dediny či mesta a pri ceste ťa odchytáva aspoň jeden človek s tabuľou sobe či apartmany. Alebo sa ti prihovorí keď zastavíš. Alebo sa spýtaš - ak trafíš domorodca poradí kam sa obrátiť, ak trafíš dovolenkujúceho, poradí kde nájdeš domorodcov. V trochu väčších strediskách sú informačné kancelárie, o tých vie každý kde sú, a tam majú svoje voľné miesta nahlásené majitelia ubytovania.
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
02. 07. 2011 19:53
Eifel napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Kóťa, nehľadal som si zatiaľ ubytko na blind, ale
> vlastná skúsenosť a bolo to už písané párkrát na
> fóre, vchádzaš do dediny či mesta a pri ceste ťa
> odchytáva aspoň jeden človek s tabuľou sobe či
> apartmany. Alebo sa ti prihovorí keď zastavíš.
> Alebo sa spýtaš - ak trafíš domorodca poradí kam
> sa obrátiť, ak trafíš dovolenkujúceho, poradí kde
> nájdeš domorodcov. V trochu väčších strediskách sú
> informačné kancelárie, o tých vie každý kde sú, a
> tam majú svoje voľné miesta nahlásené majitelia
> ubytovania.

OK,takže zajet do vesničky a vypadat jako jasnej neubytovanej turista a někdo mě odchytne.Ty služby těch agentur jsou placené?
Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
02. 07. 2011 20:09
Městské nebo okresní informačky neprodávají ubytování. Všechny agentury, které nabízejí ubytování, jsou soukromé a tedy placené. Ale není to tak, že by měli příplatek k ceně. Obvykle mají svůj ceník, platný pro všechny apartmány. Z té ceny si strhnou provizi a zbytek dají ubytovateli. V agentuře to může být dražší než když člověk hledá sám, ale nemusí. Pozor, lidi s tabulemi, lidi na motrokách apod.jsou často také "agentury", pracující za provizi. Ale načerno. Je to stejné jako s výlety. "Přímo u lodě" to nemusí být levnější než v agentuře nebo od delegáta, neboť ten,co tam stojí, většinou není majitel, ale dohazovač, pracující za provizi.
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
03. 07. 2011 07:29
Globík :



Aha,takže z tohoto pohledu je ta agentura asi jistá...resp.ukážou mi na nějakých webovkách app co je volného.Nemusím nikde běhat,uvidím to rovnou jestli se mi to líbí nebo ne.

A na kolik to zhruba vychází,jen tak od oka.Pokud budu mít třeba app za 40e,tak kolik si oni můžou přihodit?
Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
03. 07. 2011 14:28
Nejde o přihození. Mají svůj ceník a ubytovatelům dávají tuto cenu minus svoji provizi. Dám příklad: Ceník agentury je 60 € za čtyřlůžák. Agentura si nechá 15% a zbytek dá ubytovateli. Ten samý ubytovatel ten apartmán může sám nabízet třeba za 30, ale i za 100 €, podle situace.

Od oka nelze. Záleží na sezoně a hlavně na místě. Baška nebo Rovinj mají samozřejmě jiné ceny, než Turanj nebo Klenovica.
Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
03. 07. 2011 18:40
Kóťa napsal(a):
-------------------------------------------------------

> I když ta Promajna vypadá pěkně podle fotek
> ostatních...A jestli na cestě 10 hodin nebo
> 12...?To už je zanedbatelný.Takže kolem městečka
> jsou další menší oblázkové pláže?Je tam podél
> pobřeží nějaký chodníček?
>
> A jak tedy nejlépe to ubytování chánět?

Z Promajny je pohodlný chodník až do Baška Voda (ca. 5 km), podél chodníku jsou různé malé plážičky vlastně celou cestu.

Jestli je v Promajně nějaká agentura nevím. Asi uprostřed obce je Konzum (na maps.google.cz je to ta největší šedivá střecha), před kterým se dá zaparkovat. Než se znaveni cestou vysoukáte z naloženého auta, divil bych se, že už u vás nebude někdo s nabídkou ubytování. Pokud ne, udělejte si procházku, domácí mají většinou cedulky "Apartmani", někdy i s upřesněním pro kolik osob. Od konzumu dolů jste blízko moře (Konzum je asi 150-200m) ale bude tam víc plno a asi vyšší ceny. Spousta bydlení je nad Konzumem, sice dál k moři, ale zase večer báječný klid...
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
03. 07. 2011 20:07
Globík :


Tak asi to bude vždy tak,že přes agenturu to bude o něco dražší.Obráceně si to moc nedokážu představit proč by to tak bylo.Leda by chtěl majitel zkusit dovolenkáře natáhnout.Tak pak je asi lepší zkusit to nejdřív sehnat sám,v případě neúspěchu se obrátit na místní agenturu....
avatar Re: Poradite destinaci?(dite 3r)
03. 07. 2011 20:09
Pedro:

Díky moc,to je super popis té destinace...Uvidím jak dopadne domácí hlasování.Ty hory tam jsou úžasné...
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 77
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.