Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Chorvatsko 2010 - Kam jet?

Autor hr2010 
Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 16:24
Ahojky, nikdy jsem v Chorvatsku nebyl, ale letos tam pojedu. Jen nevím kam jet? Chorvatsko neznám, ale rozhodně bych se chci vyhnout napráskaným plážím s uřvanými dětmi - chci prostě jen klid, třeba i na ostrově, je mě to fuk. Rád bych strávil klidnou dovolenou. Můžete mi poradit kam se vydat? Uvítám vaše zkušenosti a konkrétní rady s ubytováním přímo u moře. Uvítám, pokud mě poskytnete přímo kontakt na "nějakého ubytovatele" Děkuji
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 17:55
Ahoj,
těch "rejpalů" si nevšímej, jsou to hlupáci. Chorvatsko mám vcelku projeté a pokud mohu doporučit, tak čím níže, tak je to hezčí (od Splitu dolů) a zde již záleží na Tobě, co přesně přeferuješ. Z vlastní zkušenosti pokud chceš klídek, tak jsem byl několikrát na ostrově Hvar a tam jsem toto našel, je to tam moc krásné, klidné........................... Ale je to věc názoru................
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 18:25
...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil JirkaD (25. 02. 2013 22:29).
avatar Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 19:36
... hr2010 ... jak píše JirkaD ... ostrovy jsou krásné ... a když jsem se před časem bavil se dvěma fajnšmekry, kteří oba jezdili na dovolenou k Jadranu sami ... ( jeden z nich je fotograf ) tak mi oba radili krásný zelený Lošinj ... já tam dosud nikdy nebyl, tak snad někdy na jejich radu taky zkusíme ... smiling smiley
sám bych doporučil pro začátek Zaostrog, což je sice ta klasická líbivá riviéra ( Makarská ) ale není tak rušný jako Brela, Baška Voda, Makarská atd. ... tedy velká střediska ... a nemusíš hned na tvrdo až na jih ( i když do Dubrovniku by bylo taky vhodné si odskočit )
... v Zaostrogu tě možná zaujme to, co většinu z nás ... nádherný přechod moře přes neširoký pruh pinií a jiné zeleně do blízkých vápencových hor ... které se při soumraku barví do fialova ... nejsu básník ani ožralý ...tak jsem to prostě viděl ... smiling smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Bessy (08. 06. 2010 19:38).
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 19:59
Tak, tak. Chorvatsko je krásné celé. Poprve ještě v Jugoslavii jsme to vzali od Ulncinju až po Koper za 19 dnů. Tak to HR2010 zkus taky.
avatar Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 20:00
Je to těžké něco konkrétního radit, každému se líbí někde jinde. Rušná i klidnější místa jsou jak na pevnině tak i na ostrovech. Ono je to taky o tom kdy na tu dovolenou jedu, pokud pojedu v hlaví sezoně červenec-srpen tak musím počítat s tím že těch klidnějších míst bude podstatně méně než v červnu nebo září.
Pamatuji když jsem jel já úplně poprvé do Chorvatska, jeli jsme v září a v kapse měli pouze na papírku napsané telefonní číslo na jednoho domácího v Žuljaně kterého nám doporučil kolega v zaměstnání. Když jsme dojeli někam na Makarskou, byl už večer, tak jsme mu zatelefonovali. Chorvatsky sice plynně neovládáme ale domluvili jsme se a slíbil že na nás bude čekat. Nebyli jsme ničím vázáni, jeli jsme na blind což mělo výhodu že kdyby se nám tam nelíbilo, tak bychom se druhý den sbalili a jeli na jiné místo kde by se nám líbilo. Ale zůstali jsme protože nás tehdy téměř prázdná vesnička a její okolí jednoduše učarovala.
Takže myslím že i to je jedno z řešení, že pokud nejedu v hlavní sezoně tak vyrazím na blind a zůstanu tam kde se mě bude líbit protože mimo sezonu ubytování až na místě vždycky seženu.

To co napsal kayron nevnímám jako rýpání. Je sice pravda že fórum je od toho aby se kdokoliv na cokoliv zeptal ale na druhou stranu chce to taky trochu vlastní iniciativy a nikoliv čekat že mě někdo dá rovnou telefon na domácího a tam pojedu. A souhlasím s kayronem že na plánování dovolené je krásné i to hledání, shánění informací a vybírání destinace. Já když vybírám na dovolenou nějaké místo kde jsem ještě nebyl, tak bych hodiny strávené u PC ani nespočítal. Když už nějakou destinaci vyberu, snažím se o ní najít na internetu úplně všechno co jde. Pak napíšu majiteli objektu a zjistím možné termíny, cenu atd... Pro mne je například rozhodující abych mohl přijet a odjet který-koliv jiný den než je sobota, přímo u majitelů s tím nemám většinou problém.

A pokud jde konkrétně o Chorvatsko tak myslím že na tomto fóru je naprosté maximum informací a zkušeností, jenom si je vyhledat. A o tom kolik informací je celkově na internetu ani nemluvě, stačí použít vyhledávač a člověk má na několik hodin vystaráno grinning smiley .

hr2010 je zde nový takže si pro něj dovolím přidat ještě odkaz na galerii která patří k tomuto fóru, protože obrázky by mu mohly při tom rozhodování přeci jen významněji pomoct. Zejména proto že to jsou obrázky pořízené většinou cestovateli z tohoto fóra a nikoliv "šikovně" nafocené cestovní agenturou yawning smiley

** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (08. 06. 2010 20:04).
avatar Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 20:45
Jako první destinaci v HR jsem kdysi navštívil ostrov Krk a pak už jen níž a níž a teď už pár let jezdím výhradně na Peljesac a už bych neměnil smiling smiley
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
08. 06. 2010 22:33
Co píče JirkaD, tak s ním musím také souhlasit. Jak jsem psal, čím níže, tím hezčí, tak je pro upřesnění se mi a i plno dalším, se kterými jsem hovořil líbí dole, jelikož je tam ta "pointa" moře-pláž-vysoké hory. No a taky jsem patří ta "jižanská" vegetace (palmy apod.), to jem tak pro upřesnění. Jinak opravdu Chorvatsko je hezké, myslím si, že každý si zde to své najde..............
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
09. 06. 2010 08:58
To kilur:
Ahoj, děkuji za nasměrování, rozhodli jsme se, že pojedeme na Hvar. Vezmeme to jen tak na blind bez předchozího zajištění ubytování. Věřím, že něco najdeme až na místě. Jsme jen dva a nejsme nároční - chceme jen klidné místo. Bude to i o něco dobrodružnější a naskytne se nám možnost prošmejdit třeba celý ostrov. Což může být velmi hezké. Výhodu tohoto rozhodnutí spatřujeme v tom, že pokud se nám někde nebude líbit, můžeme jet jinam. Cestu už máme nastudovanou, pojedem kam to půjde, pak zkusíme najít ubytování na jednu noc, abychom to nejeli na jeden zátah. Dalo by se to sjet na jeden zátah, ale proč se o dovolené honit a zbytečně přemáhat případnou únavu?
Děkuji všem kdo byli ochotni pomoci. Odjíždíme koncem června na 3 týdny a po návratu napíši jak to dopadlo.
avatar Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
09. 06. 2010 11:10
TO HR2010: zdravím, moje rada - čím níž tím lépe, a pokud můžete jeďte na ostrovy. Vidím že píšete že jste se rozhodl pro ostrov Hvar - to je sakra dobrá volba! Pokud můžu radit, jeďte na jižní stranu, směrem na otevřené moře (směrem ke Korčule a Visu). Krásná jsou místa Ivan Dolac, Zavala, Sveta Nedelja, Jagodna .... Pokud jinam než na Hvar , tak jednoznačně Pelješac, Korčula, Vis nebo Lastovo. Není tu tolik turistů jako na pevnině a je zde určitě stálejší slunečné počasí. To je můj názor. Ať vám dovolená vyjde. Pokud chcete mrknout na nějaké fotos z Hvaru nebo Pelješace - na mých stránkách (www.arimarseapioneer430.cz) máte možnost. mějte se
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
09. 06. 2010 12:41
hr 2010: fotky z Ivan Dolac na Hvaru máme na [miruszchybny-odkaz-rajce] jestli chceš, koukni. Mirus.
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
10. 06. 2010 08:12
Ostrovu je dost, ale ani Chorvatsko neví, kolik jich má. Úřad pro cestovní ruch uvádí 1244, zaregistrováno je jen 1185. To by mě ani tak nepřekvapilo, že ale neví kolik je jich obydlených obydlených, to je síla. Jeden zdroj uvádí 47 a druhý 66. Tak přátelé bacha na to, ať nejedete na ostrov a on tam nakonec ani nemude. spinning smiley sticking its tongue out

Jenda
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
10. 06. 2010 08:51
Jezdíme každý rok do Privlaky u Zadaru. Soukromá pláž jen pro hosty, plastová léhátka, do moře asi 10m , v moři písek..Máme objednaný apartmán pro 2 lidi od 17.6. do 26.6.. 2010. Nevychází nám to z vážných důvodů a hledáme někoho zda nemá zájem místo nás.
Dejte si do vyhledávače Zrinko Skoblar. Ceník mám, jsou navíc velmi levní a milí lidé..
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
03. 07. 2012 10:40
Ahoj,
do Chorvatska jezdíme s přítelem už 5 rokem a je to tam super. Můžu vám doporučit Makarskou a nebo Bašku Vodu. Oboje je v Makarské rivieře a je to opravdu super. Je tam toho dost na vidění. Pláže jsou super, moře čisté, lidí v Bašce moc není. Tam s emi abych řekla pravdu líbilo více. Je to takové tiché městečko..smiling smiley
Můžu vám poradit jeden poptávkový systém, pokud hledáte dovolenou. Přes cestovku se mi to zdá dražší a tohle vám moc času nezabere..smiling smiley Mám zkušenost s tímhle: http://www.aaapoptavka.cz/poptavky/2-cestovani.html
Přeju krásnou dovolenou..smiling smiley
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
03. 07. 2012 12:53
Nevím, kterou Bašku Vodu myslíš, ale určitě ne tu, co ostatní. Tiché městečko to rozhodně není, lidí mraky, čistá voda a super pláže vypadají taky jinak.
Ale hlavně v roce 2010 už asi nikdo nikam nepojede smoking smiley
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
04. 07. 2012 00:01
Zahajskej - souhlas!
avatar Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
13. 07. 2012 13:56
Taky souhlas , byl jsem v Bašce Vodě jen chvíli předloni ... hlava na hlavě , k vodě aby člověk lítal vzduchem ... no děs běs , Adels, ty snad bydlíš v Pekingu, že ti v Bašce připadá málo lidí smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
rj
Re: Chorvatsko 2010 - Kam jet?
13. 07. 2012 16:18
Záleží na tom, kdy se Bašky Vody jede. Byli jsme tam v minulých letech 3x v červnu a nebylo tam tak narváno.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 185
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.