Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?

Autor Jirka Š 
Zajímaly by mě vaše zkušenosti s ostrovem Cres. Ubytování, doprava, příroda, koupání pro malé děti, atd. Podělte se o vaše zážitky. Díky.
Jen ty nejlepší!
Sarah
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
25. 08. 2005 15:39
Ahoj, na Cresu jsem byla 2x a rodičové tam jezdí snad 6 let každý rok. Je to tam krásný, my byli v apartmánech kousek od moře i od městečka.U moře jsou i borovice, kde se dá schovat před sluníčkem. Jinak tam zas není tak dobrý přísup do vody (plata mezi kameny)Pro malé děti nic moc, ale je tam i malá oblázková pláž).
Doporučuji, krásné místo!!!
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
25. 08. 2005 21:22
velice dobrý
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
26. 08. 2005 07:53
Co kemp Baldarin byl někdo letos?
Marki
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
27. 08. 2005 06:57
Ostrov je krásný, má zvláštní charakter. Na severu vypadá nepřístupně, hornatý a kolem moře skály. Přitom hodně zarostlý. Zachoval původní život (ovečky...atd). Cesta autem kolem nejvyššího kopce Gorice po úzkém sedlu je témeř adrenalinovým zážitkem. Hlavní město Cres je moc pěkné romantické historické místo, ideální na večerní courání. Jeli jsme před lety s cestovku Nykar-ubytování ve čtvrti Melin u domorodců. Na kolech výlet do Valunu, je tam příjemná malá obl.pláž. Mám nejhezčí zážitek z návštěvy Lubenice. Když pominu vzdálennost od moře, je to stále pro mne nejhezčí vesnice, co jsem kdy viděla. Cres neoplývá plážemi, ale stojí za to lodní výlety na osamělé pláže. Na sever od Cresu je jedna nádherná obl.pláž mezi skalamido pismena C. Taky moc pěkná pláž Žanja s modrou jeskyňkou "Plava grota" kousek pod Lubenicí. Dá se do ní proplavat. Placatější Lošinj mě za srdce nechytl, na můj vkus moc lidí. Ostatní staré vesničky jako Beli, Pernat... znám bohužel pouze z prospektů (nebylo auto). Připomínaly hodně mi vnitrozemskou Istrii.
Cres je moc pěkný, vřele doporučuji vnímavým lidem, kteří se umí dívat kolem sebe.

Marki
Baldarinu se vyhněte! Nekonečná cesta do kemppu po úzké silničce, kde se nevyhnou dvě auta. A v okolí kempu bahnité mělké pláže. Hnus!
Naprosto souhlasím! Na Cresu je co objevovat. Ve srovnání s ním je Lošinj nechutně narvaný lidmi, plno aut, motorek, a pobřeží tak jako i jinde v Chrovatsku je dost kamenité, takže pláží je tam zoufale málo.
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
02. 05. 2009 20:23
Letos budeme týden na ostrově Cres. Rádi objevujeme osamělé pěkné pláže - autem a pak i pěšky. Budeme ubytováni v Cresu ve čtvrti Melin. Zatím co jsem vyčetla, tak se mi zamlouvá Valun, pláž Meli a pláž pod Lubenicí.
Můžete mi, prosím, doporučit nějaká další pěkná místa?
A na která místa naopak doporučujete přijet pouze lodí? Děkuji.
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
03. 05. 2009 20:25
Pokud budete autem a máte rádi horskou turistiku doporučuji přechod pohoří Osorščice (z městečka Osoru) byli jsme tam dvakrát a není to nijak náročné zato nahoře nádherné rozhledy. Pak ještě doporučuju písečnou pláž Meli, je sice trochu z ruky, ale pro malé děti jedinečná. Jinak Cres je super, byli jsme tam dvakrát s Nykarem a jela bych klidně znova!
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
03. 05. 2009 22:14
Díky za tip. Jistě se tam nahoře dají pořídit zajímavé fotky. A o pláži Meli jsem četla, že se tam snad musí přes nějaké ohrady s ovečkami. Tak snad to najdeme.
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
03. 05. 2009 22:34
Určitě to najdete a pokud jedete s Nykarem všechno vám vysvětlí a poradí, jsou opravdu skvělí smiling smiley
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
04. 05. 2009 14:01
S Nykarem nejedeme. Domluvili jsme si ubytování přes internet. Tak snad paní domácí taky poradí. smiling smiley
rj
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
27. 12. 2010 17:08
Ahoj,uvažujeme na příští rok o Cresu, mám vyhlídnuté ubytování přímo ve městě Cres ve čtvrti Melin. Jaké to tam je, myslím terén v Melinu, pláže, obchody a pod. Podělte se, prosím, o zážitky a zkušenosti. Díky.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil rj (27. 12. 2010 17:20).
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
27. 12. 2010 20:25
Byli jsme v srpnu letošního roku ubytováni v Melinu. Ubytování bylo v pořádku, ale srpen pro dovolenou na Cresu moc nedoporučuji. Je zde v tomto období velmi mnoho Italů. A těm dávají domácí vždy přednost. Celkově byl ostrov dost přeplněný turisty. Když jsme jeli na výlet po ostrově, často nebylo kde parkovat, na úzkých cestách jsme se stále míjeli s mnoha auty. Ale jinak tam bylo pěkně. Čtvrť Melin je v pohodě. Ale je to čtvrť rozlehlá, je tam mnoho apartmánových domů. Na pláž jsme chodili poblíž kempu Kovačine, který nebyl od našeho apartmánu daleko, ale šlo se trochu dolů z kopce. Pláže obstojné - drobné oblázky, kolem pak betonový chodník, za ním pak suchý trávník. Ale jezdili jsme autem po ostrově i na jiné pláže. Vzhledem k teplotě asi 37 °C jsme některé výlety i vzdali, neboť se vždy šlo hodně z kopce a pak (a to bylo v tom vedru mnohem horší) hodně do kopce. Ovšem pohledy z těch kopců na moře byly úžasné. K Modré jeskyni jsme nakonec raději pluli lodí - vzhledem k horkému počasí. Také domácí říkala, že tam šla pěšky nějaká Polka a zabloudila a nemohli ji pak najít. Chce to s sebou hodně pití. Jinak obchod jsme měli ve vedlejším domě - vedle našeho apartmánu, pak jsme taky nakupovali v městečku, kde jsme vždy večer chodívali - na náměstí. Jela bych tam klidně i znovu, ale ne v srpnu.
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
28. 12. 2010 07:28
Teď jsem si všímla, že jsem to popletla, nebyli jsme tam letos, ale loni. Asi jsem se do toho tak vžila, jakoby to bylo včera. :-)
Ten čas tak rychle letí.
Jestli tam bylo horko i letos v srpnu, to nevím.
rj
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
28. 12. 2010 09:47
My plánujeme červen, to bude snad ještě snesitelné, pokud se týká množství turistů. Byli jsme v minulosti asi 3x na Lošinji, ale autobusem v Čikatu, takže jsme část ostrova Cres jen projeli. Letos ho chceme prozkoumat podrobněji, taky bude záležet na počasí. I v červnu jsme v Chorvatsku zažili 37 stupňů, pravda, nebylo to letos a myslím ani loni :-)
Re: Vaše zkušenosti s ostrovem Cres?
28. 12. 2010 12:23
Tak to máte fajn, že můžete jet v červnu, jistě si to pěkně užijete. Ono se to dalo i v tom srpnu, ale někdy to opravdu trochu naštve, když přijdete na krásnou pláž a po chvíli tam vyklopí hned tři lodě asi stovku turistů, tak máte po romantice.
V červnu to bude s turisty lepší, můžete zdolat i Osorščicu. My jsme nakonec vyšli jen na Sis, ale taky tam byl pěkný rozhled.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 214
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.