Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Žuljana Pelješac

Autor kristi 
Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 13:36
Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli jste nebyli někdo minulý rok v Žuljane. Našla jsem několik zpráv, týkajících se špatné kvality vody. Něco o splašcích vytékajících rovnou do vody a smradu jak bolavá noha..
Budu ráda za odpověď.
Díky Kristina
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 14:14
Kdy to mělo být?
My jsme tam teda loni byli jen dvakrát (dva týdny červenec-srpen) a pak týden (září-říjen). A žádný problém jsme nezaznamenali.
Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 14:39
Děkuju za odpověď,
dočetla jsem se o tom zde na foru, příspěvky byly z roku 2006.
Plánujeme tam jet na přelomu srpen/září.
Můžu se ještě zeptat jestli je tam v tuhle dobu hodně lidi a nefučí tam moc?
Díky
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 15:03
Taky jsem to tu někde zahlésl. No byl jsem tam v září 2001, v červnu 2008 a červnu 2009 a nikdy jsem žádnou znečištěnou vodu nezaznamenal.

** Petr **
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 16:49
Byl jsem tam v loni/2009-červenec/,voda,příroda,pláž krásně čistá,ale narváno

MirekŠi
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 18:52
Poslední týden v srpnu se Žuljana vyprazdňuje a v září už tam rozhodně narváno není.

A takto to tam vypadá na konci září (odkazy na tyto snímky už tu někde jsou, ale znovu je dát vyjde jednodušší).
Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 19:07
Děkuju, fotky mi udělaly radost, přesně takhle narváno by se nám totiž moc libilo..
Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 19:16
A nemáte náhodou někdo zkušenost s ubytováním v apartmanech Čaveliš?
Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 20:46
Na Zuljanu by som sa chcel ist este pozriet. Sme teraz v Orebici a dost som o Zuljane cital tak snad sa podari tam zaskocit to obzriet. Ale zatial z toho co sme videli je Orebic pre nas najlepsia volba.
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2010 21:54
Částečná citace: Dubak napsal > Na Zuljanu by som sa chcel ist este pozriet,... snad sa podari tam zaskocit...<
-------------------------------------------------------
Jestli se v Žuljaně stavíš a budeš ochotný pro Kristi okouknout ty apartmány, tak jsou v první zatáčce v Žuljaně (asi 60m za tabulí). Když ti to nevyjde, tak tady měly být fotky. Zvenčí to tam tak vypadá i ve skutečnosti, tak bych řekl, že ani fotky zevnitř nekecají.
Díky Petrovi K. za doplnění, zjevně tu jsou některé odkazy nežádoucí.
My přebýváme vždycky u sousedů kousek dál od vody, abych nejmenoval. A je u nich fajn, tak proč by v Žuljaně nebylo i jinde?Upraveno 2krát. Naposledy upravil Hill (31. 05. 2010 16:32).
avatar Re: Žuljana Pelješac
31. 05. 2010 15:49
kristi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> A nemáte náhodou někdo zkušenost s ubytováním v apartmanech Čaveliš?


Jestli myslíš tyto tak zkušenost mám výbornou. Jak je to s volnou kapacitou nevím, já si například na červen objednávám vřdy už někdy v lednu.

** Petr **
Re: Žuljana Pelješac
31. 05. 2010 16:25
Aj, tak snad budeme mít štěstí..!?
Hned du psat mail..
diky za zpravu!
Re: Žuljana Pelješac
31. 05. 2010 17:45
Tak čtu tady tu diskuzi o Žuljaně. Nechci nikomu nic namlouvat ani vymlouvat. Až budete na Žuljaně, zajděte na hlavní pláž, kde je písek, hrábněte tak 15 - 20 cm hluboko do písku a uvidíte sami. My jsme to zkusili na doporučení dalších a vyvalila se hnědočerná smrdutá voda. Od čeho asi? Řečeno nám bylo, že je to proto, že Žuljana je celá na písku, žádný barák nemá čističku a všechno jde ze žump do moře. Přes zimu se to vyčistí, ale nejhorší je to v srpnu. Jinak Žuljana je krásná na návštěvu, posedět v hospůdce a vykoupat se na Vučině. Na hlavní pláži už nikdy.
Ale proti gustu žádný dišputát.
Jjeta
Re: Žuljana Pelješac
31. 05. 2010 18:30
Souhlasím s jjeta. Bydleli jsme u Čaveliše, hned na kraji městečka, velmi vstřícní a příjemní lidé. Mladý Antonio k nám jezdil posedět obden, mají i sádky se slávkama, tak jsme si pochutnali, také vinohrad, cervené je silně pitelné. Ale abych se vrátil ke koupání, tak voda na hlavní pláži rozhodně není to, proč do Chorvatska jezdíme. Chodili(a jezdili) jseme na plaže, které jsem označil, viz fotečka


avatar Re: Žuljana Pelješac
31. 05. 2010 23:15
Hrabat do písku na hlavní pláži jsem nikdy nezkoušel takže to co píše jjeta nemohu ani potvrdit ani vyvrátit. Že žádný barák nemá čističku a vše jde ze žump do moře, tomu samozřejmě věřím ale mám obavy že takto je to asi i v mnohých jiných částech pobřeží Chorvatska. Když už v této souvislosti mluvíme o Pelješaci tak například v Podobuče. Malá obec v malém zálivu a i když na první pohled kouzelné místo, tak já jsem tam všude cítil jakousi "močovinu". Možná smůla zrovna když jsem tam byl, jenom jsme se tam prošli a jeli zase pryč.

Je fakt že na městské pláži v Žuljaně se prakticky nikdy nekoupeme, pouze občas sejdeme od Čaveliše dolu na ty kameny pod tím betonovým hřištěm a trochu si zaplaveme. Jinak chodíme na stejná místa jaká vyznačil Jenda685 a jsme maximálně spokojeni. Je taky ale pravda že nejezdíme v hlavní sezonu.** Petr **
avatar Re: Žuljana Pelješac
01. 06. 2010 10:46

Tato fotka je z prvního týdne srpna 2008. Nezdá se, že by jim něco vadilo (a to je z toho jedna místní). Asi taky záleží na tom, jak to tam zrovna šplouchá a proudí.
Ale fakt je, že na tuto pláž chodíme jen občas. Častěji na vzdálenější pláže: Kremena, Vučine, nebo na některou z těch mnoha plážiček od Čaveliśe k Trsteniku. A je tam fajn.
Re: Žuljana Pelješac
01. 06. 2010 15:30
Já souhlasím, že Žuljana je zamořená odpadem ze žump. Naše děti tam dostaly vyrážku " iz prdlavej vode" jak tomu říkají místní, HR doktorka nám na to dala mastičku a zakázala dětem, koupat se na hlavní pláži a řekla nám tajemství o špinavé vodě v Žuljaně. Celou dovolenou jsme jezdili 3 km na koupání jinam. Mimochodem jsme také byli u Čaveliš, souhlas bezva lidi, ale když jsme přijeli, uklidit jsme si museli sami, je pravda že jsme měli za to večeři a víno zadarmo, ale 4 hodiny jsem uklízela a plakala. Nechtěla jsem příjít o zálohu. Přesto Pelješac miluji, ale do Žuljany ne.
Re: Žuljana Pelješac
02. 06. 2010 10:55
Byl som sa vcera trochu neplanovane pozriet v Zuljane. Ospravedlnujem sa kristi, zabudol som si napisat na co sa to mam pozrietsad smiley
Ale celkovo sa mi tam pacilo, prijemne miesto, nejaka ta hospudka, posta, doktor. Na mestskej plaz by sa teraz kupal len masochista, je plna naplavenych rastlin a voda je komplet hneda. Ale presiel som sa aj dalej za kopec a tam najprv mala plaz a potom aj druha kus vecsia vyzerali super. nebol som priamo na nich, ale vyzerali velmi pritazlivosmiling smiley Urobil som aj par fotiek, dam ich behom par dni do albumu. Zatial nic neprekonalo Orebic v kombinacii sluzieb, mesta a pod (uz preto ze sa tu daju robit vylety na Korculu a pod.) ale kto nestoji o ruch maleho mestecka tak Zuljana je myslim dobra volba.
avatar Re: Žuljana Pelješac
02. 06. 2010 14:18
kristi napsal(a):
-------------------------------------------------------
> dočetla jsem se o tom zde na foru, příspěvky byly z roku 2006. Plánujeme tam jet na přelomu srpen/září. Můžu se ještě zeptat jestli je tam v tuhle dobu hodně lidi a nefučí tam moc? Díky

Loni jsem byl v červenci v Žuljaně a jednou v noci sině foukala bóra viz.Chorvatsko.cz/větry (Žuljana je tam také napsaná jako místo, kde bóra silně fouká). Silně ochladila moře, ohřátou vodu odvála na širé moře a na Vučine, kam jsem se chodili koupat, tak ráno měla voda kolem 16C, odpoledne už se voda prohřála na 20C.
Pláž Vucine je v zátoce a odpoledne se tam taky jednou objevila pěna a nevypadalo to vábně. Jednou jsem tam při plavání proplul kolem ho*en, mohlo to být i z kotvících lodí, které tam připlouvají nebo z kempu umístěného ve výběžku zátoky.
Ale jinak zde byla voda křišťálově čistá s vysokou slaností a trochu chladnější, přestože celých 10 dnů svítilo slunce a bylo teplo.Upraveno 1krát. Naposledy upravil Petr (03. 06. 2010 06:54).
Re: Žuljana Pelješac
02. 06. 2010 16:16
Všem moc děkuju za příspěvky, sem popravdě nadšená že jich bylo tolik, ikdyž ne zdaleka všechny byly pozitivní..
Zkusím ještě hledat.
Kdybyste někdo měli tip na nějakou spíš zapadlou klidnou vesničku, kde nic ve vodě neplave, budu ráda..
Ještě jednou díky!
avatar Re: Žuljana Pelješac
02. 06. 2010 20:24
To bude sázka po celém pobřeží. Vítr, mořské proudy, taky lidi jsou jen lidi...asi jsme měli po 8 let štěstí, že nám poblíž Žuljany nic neplavalo, nepěnilo, ani "nekvetlo moře", jen ježků byl vždy a všude dostatek. Zato v roce 2002 jsme tam zažili požár transformátoru při opravdu pěkné bouřce - Žuljana byla jen pár hodin bez proudu, v roce 2005 tam hned na začátku srpna přišlo ochlazení, že se po tři dny v moři svíraly nohy v pěst a další tři dny se to pomalu lepšilo, na den o tři roky později přišla a zase odešla bouřka, která ale nestihla moc uchladit, zato byla velmi fotogenická...
Nejspolehlivější způsob, jak se nemlátit do hlavy za to, že sis vybrala dovolenou zrovna tam, kam něco vyteklo, připlavalo, nebo bylo zrovna v nejnižší tlakové níži, je nasypat pár tipů do klobouku a nechat neviňátka losovat. Protože krásných míst je plné celé chorvatské pobřeží, jen se špatně předpovídá, kam určitě nic nepřiplave nebo kde nic nebude sáknout zrovna během té vaší vysněné dovolené.
Tak přeji tu nejhezčí všem.
Re: Žuljana Pelješac
02. 06. 2010 20:48
Musím říct, že mě vaše zpráva pobavila!
Vždyt i my byli svědkem tornáda na Brači, jež nám odneslo lehátko a taky bych tohle misto nikomu nerozmlouvala..
S takovouhle bych asi nikam nevyjela..
avatar Re: Žuljana Pelješac
04. 06. 2010 01:08
Hill to napsal moc hezky a pravdivě, úplně souhlasím. Vždycky je to trochu o štěstí.

Kristi, určitě bych si s tím nelámal moc hlavu, chce to jednoduše vyzkoušet. Existuje například místo v Chorvatsku které bych já už podruhé nikdy nenavštívil protože jednou mě to úplně stačilo a velmi mě zklamalo, přitom ale zde na fóru čtu na to samé místo od mnohých velmi kladné a nadšené ohlasy. Na druhou stranu Žuljana je má srdeční záležitost a pro mne je to jedno z nejkrásnějších míst která jsem zatím v Chorvatsku navštívil a proto se tam rád vracím, přičemž kdybych to tam neznal a řídil se některými ohlasy zde tak bych tam asi nikdy nejel. Chci tím jenom říct že každý jsme samozřejmě jiný a každému se líbí a vyhovuje něco zcela jiného, trochu je to taky o tom štěstí... To je naprosto v pořádku a proto je lépe brát všechny názory malinko s rezervou. Pokud neexistují pouze záporné ohlasy ale je to tak půl na půl, pak je to OK a není moc čeho se bát.

** Petr **Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (04. 06. 2010 01:10).
Re: Žuljana Pelješac
08. 06. 2010 11:13
Dobrý den,
letos jedeme do Žuljany poprvé, chtěla jsem se zeptat jestli se přímo v Žuljaně nebo někde v okolí dají koupit nějaké ryby???? A jestli někdo máte zkušenosti s ubytováním u Jozo Dalmatin?
Děkuji za odpověď
avatar Re: Žuljana Pelješac
08. 06. 2010 11:38
Pardon zase sem to netrefil...........
Anonymní uživatel
Re: Žuljana Pelješac
08. 06. 2010 16:45
,Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (13. 01. 2015 13:59).
avatar Re: Žuljana Pelješac
08. 06. 2010 19:31
tejaa napsal(a): > máte zkušenosti s ubytováním u Jozo Dalmatin?
-------------------------------------------------------
Jestli nestačí, že se k nim od roku 2003 každý rok vracíme, že i letos už nás čekají, tak ještě dodám, že Jozo s Nikolinou jsou moc fajn lidi, nemají s ničím problém, mluví velmi dobře česky (jejich dcery, zvlášť nejstarší Nina, téměř perfektně).
Ať nespamuju, chceš-li vědět víc, tak na SZ.
Re: Žuljana Pelješac
16. 06. 2010 00:51
Tak apartmán zaplacený, 25.6. vyrážíme. Už se nemůžu dočkat, jsem zvědavý jaká Žuljana bude.
Re: Žuljana Pelješac
06. 07. 2010 09:15
Dobry den
V auguste mame v plane Zuljanu. Chcem sa opytat, ci sa na tej hlavnej plazi a Vucine mozeme stretnut s morskymi jezkami?
avatar Re: Žuljana Pelješac
06. 07. 2010 10:47
Je to jednoduché: kde je písek nebo oblázky, nemají se ježci čeho držet. Takže hlavní pláž, Malá a Velká Kremena i Vučine jsou bez ježků tak daleko, jak daleko jsou aspoň oblázky.
Podobně, jako po celém pobřeží.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 291
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.