Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Žuljana Pelješac

Autor kristi 
Re: Žuljana Pelješac
06. 07. 2010 11:02
Dakujem, som opat mudrejsi:-)
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 11:33
Nachádza sa v Žuljane zmenáreň?
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 12:59
Ano, nachází se na místní poště.
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 13:53
Ak sa mozem spytat, boli ste tam aj tento rok alebo sa este iba chystate? Je nieco na Zuljane, co vas hneva? A naopak, co vam v Zuljane robi najvacsiu radost? Dakujem.
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 14:12
Naposledy jsme tam byli před 2 roky a předtím asi 3x po sobě. Žuljanu jsem si oblíbili, protože je tam klid, nejsou tam žádné hotely, jenom 2 restaurace. V nich byla ale příšerná obsluha, podruhé jsme už tam nešli. V obchodě se dá koupit všechno. Jinak není problém autem si dojet třeba nakoupit do Orebiče. Na místní pláž jsme moc nechodili, raději jsme se vydávali na pláž "přes kopec", ta nemá chybu. Je ale pravda, že jsme tam byli buď v červnu nebo přelom srpna-září, tak to tam je určitě míň lidí. V sezóně nevím. Manžel tam chce jet letos v září zase. Bydlíme vždycky u pana Joza Dalmatina a i když jedem vždycky na blind, tak ubytování u něj seženeme. Pohodoví lidi.
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 14:34
Zrejme myslite plaz Vucine. Videl som nejake fotografie a skutocne to vyzera dobre, ba priam rajsky-smiling smiley
Snad jedinu nevyhodu, co vo Vucine vidim je to, ze je to trosku dalej od dediny. Podla google earth to odhadujem na cca 500m a ked sa nemylim je to aj do kopca. Mne to samozrejme nerobi problem, horsie to bude s detvakmi a ked sa este na nieco zabudne...
My tam budeme od polovice augusta, takze ubytovanie som na blind neriskoval, aj ked mam malu dusicku, pretoze ubytovanie dohadovane e-mailom a dotycny nevyzadoval zalohu.
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 14:47
Tak Vám přeji šťastnou cestu a ať Vám ubytování vyjde. Ano, ta pláž je Vučine. Já odhad na vzálenosti nemám, ale asi tak nějak to bude. Tam půjdete do kopce a nazpátek zase z kopce. Tak se to vyrovná.Je to asfaltka, dobře se po ní jde, kousek je i ve stínu. Stojí to za to, opravdu.
Re: Žuljana Pelješac
30. 07. 2010 14:55
Mozno by to chcelo bicykel, nejaky ten skladaci SOBI 20spinning smiley sticking its tongue out pre kazdy pripad, napr. zabudnuty opalovaci krem v dome.
Dakujem aj ja Vam prajem krasnu septembrovu dovolenku.
Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 11:40
Ze Žuljany jsme se vrátili ve čtvrtek. Loni jsme tam trávili dovolenou na doporučení známých a protože pláž Vučiny nás uchvátila, letos jsme tu dálku absolvovali znovu. Nastalo velké zklamání - přírodní pláž Vučiny je letos zohyzděna vybudovanou jakousi diskotékou se skroboskopem a reflektory, které sice přes den nesvítí ale těch odpadků po nočním řádění mládeže, které nikdo neuklízí je strašné. Rovněž půjčovna 2 vodních skútrů, lehátek s poduškami, ktreré se válí ve vodě, prašné příjezdové cesty pro auta - hrůza. Akorát překvapil mobilní TOY TOY na parkovišti, který byl nový asi málo použitý s dostatkem toalet.papíru. Ubytováni jsme byli opět u Vedrimíra Dalmatina - příjemný milý člověk, ale vybavení nic moc. Počasí první týden bylo nepředstavitelné vedro, druhý týden večer zima a ledové moře. Takže příští rok radši asi někam jinam.
Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 12:36
Joj, toto nie je dobra sprava. Asi mi nie je sudene zazit Vucine v celej jej krase.
Len dufat, ze to tam snad este do konca leta daju do poriadku.
Elmako: mam tomu rozumiet tak, ze na plazi Vucine vyrastla nejaka budova, kde sa konaju tie diskoteky alebo ta budova je niekdy dalej?
avatar Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 15:29
elmako napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Nastalo velké zklamání - přírodní pláž Vučiny je letos zohyzděna vybudovanou jakousi diskotékou se skroboskopem a reflektory..........

Elmako děkuji za zprávu, i když bohužel velmi špatnou. Přesně něčeho takového jsem se obával když jsem tam loni v červnu viděl jak likvidují porost a že se tam zkrátka něco chystá (na prvních dvou snímcích), měl jsem z toho divné tušení. Idylka této pláže asi zmizí v nenávratnu a je to velká škoda pro nás turisty i pro samotnou Žuljanu, myslím že právě pláž Vučine měla významný podíl v návštěvnosti Žuljany. Nezapomenu když jsem tu pláž spatřil poprvé v září 2001, všude liduprázdno a byl to doslova ráj na zemi.





** Petr **



Upraveno 1krát. Naposledy upravil PetrK (02. 08. 2010 17:27).
avatar Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 18:08
Aktuálně ze Žuljany: je to tak. Bydlíme (jako již řadu let) u Jozo Dalmatina a chodíme na plážičky směrem k Trsteniku, tam je sice poněkud těsněji, ale vždycky se místo najde. Komerčně je to zatím prostor těžko využitelný, tak bych řekl, že to ještě nějakou dobu vydrží.
Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 19:24
Pro jage:
Ta diskotéka je přírodní na udusané zemi, z klád je vystaven bar, kde nemají ani tekoucí vodu, aby mohli omýt použité nádobí /to oplachují ve škopku v jedné vodě/. Ale zato je možno koupit pivo, kávu, bagety, ovoce po celý den. Tím to asi přitahuje více rekreantů, kteří tyto služby vyžadují a mají na to žaludek. Vedle stojí nějaký vyřazený ošklivý novinový stánek, ve kterém prodávají nafukovací hračky a lehátka. Je tam půjčovna lehátek dřevěných nebo plastových asi za 15 kn na den. Lehátka si málokdo půjčuje a tak jsou rozházena po pláži, občas je jde obsluha sebrat. Okolo "baru" se válí samozřejmě spousta beden, krabic a odpadu v plastových pytlích. Cesta přes kopec, která nás vždy odměnila okouzlujícím pohledem na moře je dnes také spíš horor. Rekreanti jezdí na Vučinu auty, a tak my skalní, jen uskakujeme z cesty a od kempu, kde už není asfalt jsme byli pokaždé zavaleni prachem z projíždějících aut. Místní jsou na toho provozovatele naštvaní, ale prý mu to povolili ve Stonu, kam Žuljana spadá. Městská pláž byla méně obležená ale tam zase přibylo spousta motorových člunů, ze kterých je cítit benzín a olej ve vodě a hnědý rantl u kraje také nelákal k poležení. Jedině se držet doporučení "Hilla" a vyrazit včas na ty malé plážičky směrem na Trstenik.
Re: Žuljana Pelješac
02. 08. 2010 21:02
--------------------------------



Je načase poopraviť moje vyššie uvedené rozohnené riadky. Podľa najnovších informácií, viď príspevky nižšie, sa situácia zlepšila.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil jage (19. 07. 2011 13:34).
Re: Žuljana Pelješac
03. 08. 2010 20:17
Aj, aj. A já tolik let už toužím do Žuljany vyrazit, asi mi to osud skutečně nepřeje angry smiley
avatar Re: Žuljana Pelješac
03. 08. 2010 22:00
jage napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Najbližšie pláže smerom na Trsteník sú od móla vzdialené cca 2km, pokiaľ dobre na Google Earth vidím. To si s deťmi neviem veľmi dobre predstaviť. Možno raz, dvakrát...
-------------------------------------------------------
Není to tak hrozné, první z nich začínají už za hřištěm u pošty, to rozhodně nijak daleko není ani pro malé děti.
Re: Žuljana Pelješac
04. 08. 2010 08:57
Hill: ďakujem, dalo by sa aj tam, závisí od počtu ľudí. Neviete, či to ihrisko je voľne prístupne alebo sa prenajíma?
avatar Re: Žuljana Pelješac
04. 08. 2010 11:14
Hřiště je volně přístupné, však se přes něj chodí i na tu "trstenickou" stranu plážiček.
Re: Žuljana Pelješac
04. 08. 2010 13:22
Hill: tak to je celkom fajn, to ma potešilo.
Re: Žuljana Pelješac
04. 08. 2010 15:51
Hill- včera jsem volal našim domácím jak je to s tím bordelem na pláži Vučine. Dušovala se že je už vše v pořádku a muzika nehraje a je uklizeno.
Pan domácí je něco jako starosta. Jedem až třetího září, to už bude snad klid. Dík jestli to monitoruješ. D.K.
Re: Žuljana Pelješac
04. 08. 2010 16:24
Pro JAGE: Hřiště v Žuljaně je sice volně přístupné, ale pletivo kolem je nedodělané, takže míče končí většinou v moři. Pletivo je tam připravené asi už několik let ale válí se v rohu hřiště bez užitku. Ale to už patří ke koloritu celého Chorvatska.
Re: Žuljana Pelješac
05. 08. 2010 07:54
Elmako: tak to ma už celkom nepotešilo, ale myslím si, že u nás by sa to pletivo už dávno váľalo v zberných surovináchspinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Žuljana Pelješac
05. 08. 2010 10:16
S diskem na Vučine je to pravda, už je tam klid: párty se koná střídavě "pod orachom" asi půl hodiny pěšky nad Žuljanou (údolím na Putnikovič) nebo na jedné asi stejně vzdálené plážičce směrem na Trstenik, a to ve středu a v neděli. Tady v Žuljaně to nijak neruší, nanejvýš jsou vidět nějaké ty světelné efekty. Něco o tom se najde i tady [www.google.cz] nebo prý na FB.
Re: Žuljana Pelješac
05. 08. 2010 17:55
..no to vypadá docela strašidelně, pro někoho kdo se těší na klidnou dovolenou..
My už máme zamluveno na září a tak nezbývá než doufat, že ona mládež se snad chystá do školy..
Re: Žuljana Pelješac
29. 05. 2011 18:24
Pro příznivce Žuljany: ačkoliv tam jezdím již bezmála 40 let, přesto teprve loni jsem se dozvěděl, že nad vesnicí, v místě bývalého kempu, bylo za války německé palebné postavení, které mělo zabránit případnému spojeneckému vylodění. Zákopy a betonové osazení tam zůstalo dodnes. Mělo postřelovat přístup jak k Žuljaně, tak i k Vučině.
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 05. 2011 16:37
Za 18 dní na tři týdny, už se to blíží...
avatar Re: Žuljana Pelješac
30. 06. 2011 16:38
Poslední zprávy ze Žuljany: byl tu ohníček na oslavu Sv. Jana, diskárna pod Orachom u starého statku Dalmatinů (Pičići) jede, domácí klany ženou své kuće výš a výš, a staví se cesta do Trstenika - asi dostane asfaltový koberec.
avatar Re: Žuljana Pelješac
02. 07. 2011 01:37
Ano, cesta vedoucí nad pobřežím Ze Žuljany do Trsteniku se skutečně rozšiřuje a dle našeho domácího má dostat v celé délce asfaltový koberec.




Stejně to je ale pro mě ráj na zemi, oáza ve které vždy zapomenu absolutně na všechny starosti.



Ach jo, mám už letos dva týdny pobytu na tom krásném místě za sebou a od včera jsem opět v každodenním pracovním procesu. Nezbývá než se opět celý rok těšit.... yawning smiley

** Petr **
Re: Žuljana Pelješac
02. 09. 2011 11:13
V auguste som niekolkokrat navstivil plaz Vucine a tak ako tu uz niekto pisal, je to raj. Cistota plaze nie je sice super, ale to sa mozu domaci aj roztrhat, ak sa sami rekreanti na to vykaslu a nechaju po sebe neporiadok, spaky, obaly od nanukov a podobne. Pritom je tam k dispozicii niekolko kosov.
Momentalne je tam stanok s rychlym obcerstvenim, ktory je doplneny novymi lavicami a stolmi. Cely tento minikomplex je podla mojho nazoru vcelku citlivo osadeny do terenu. Akurat, ked som bol na plazi, traja chlapici tam pobehovali s meracim pasmom. Tak dufajme vsetci, ze to nebude velky zasah. Nedajboze hotel, pretoze to by bol koniec Vucine.
Re: Žuljana Pelješac
31. 08. 2019 10:58
Ahoj.
Mám dotaz. Ačkoli Pelješac mám projetý, bohužel se ženou ještě bez dítěte... Žena přišla na typ odněkud na Žujliana. Vím, že Hill a další tam jezdí roky.
Ubytování chápu. Pláže také. Nicméně je to vhodné pro rodinu se 4 letym borcem?
Dále píšete o nějakém kempu. Předpokládám že není fkk a tudíž dotaz o pláži fkk vím jen o Trstenici v Orebici. Najde se u Žujliany nějaké zákoutí? PS nemůžu nosit plavky. Tak se ptám rovnou.
Jinak cesta by konečně naplnila naše přání jet vnitřkem přes Sarajevo a Mostar, Ston a dále. Výlety na Korculu také zboznujeme. Díky za radu. A kdo tam jste, tak užívejte!
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 67
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.