Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Brač - kamenité cesty a jízda autem

Autor hlavata 
Brač - kamenité cesty a jízda autem
30. 04. 2010 19:28
Pěkný den cestovatelé, stále s kolegou hledáme info, jestli se dá autem jet po kamenité cestě z Nerežišče (odbočka bude před Nerežišče z cesty 113 a hodláme sjet až k Vela Farska, prostě dolů k moři a jet dále přes Murvicu k Bolu a zpět na trajekt z Brače do Makarské. U Farsky se někde vykoupat. Minule jsem byl na Hvaru a bylo to úžasné. Dejte tip, mohlo by to být hezké, sjíždět k moři dolů, jsou tam nějaké serpentiny, ale nemáme terénní auto, klasika Laguna, Scénic. Díííííííky
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
30. 04. 2010 19:35
Ještě jsem si vzpomněl na tajemný klášter v horách s názvem Blaca.Jaký je k němu přístup?Je možné se k němu dostat autem?
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
01. 05. 2010 00:12
Jeli jsme z Bolu do Murvice na kolech a dále z murvice stále na západ. Do Murvice by to šlo autem v pohodě, z Murvice dál si to vůbec neumím představit, autem. Ale tady se píše, že to možné je, dojet tam z Bolu. Takže s opatrností asi ano. My jsme právě ve vesnici Vela Farska naší cestu ukončili, zašli jsme si tam do výborné konoby s výhledem na moře a jeli jsme zpět, protože cesta se tam začala zvedat šíleně do kopce a na kole bychom to vůbec nedali. Ale nějak se tam ti lidé dostávat musí, že :-) Jen je tedy otázka (a na tu se asi ptáš), zda se tam dostávají z Murvice nebo z Nerežišče.
Na plážích jsme nebyli, podle obrázků jsou fakt skvostné.
avatar Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
03. 05. 2010 08:50
Jde to. Makadam. Na odbočce na Vidovu Goru končí asfalt. Pak je krásná široká cesta. Dá se jet 70-80kou.



za odbočkou ke klášteru Blaca (cesta nevede až tam), začne cesta klesat serpentýnama k moři.



ke konci jsou serpentýny cikcak, prostě vracečky pro pevné nervy.
Nejhorší je to kolem Farský, tam jsem musel některé nadvakrát. Místama jsou ve stoupání vyjeté takové roletky
jako na sněhu v zimě. Blbý je někoho potkat a vyhejbat se.



chce to bejt v pohodě, a mít funkční rezervu.

Nejlepčí koupání ja pak ve Farský, auto nechat na parkoviš´tátku před zákazem vjezdu. Nebo pak směrem na Bol, před
hospodou v olivovém sadu, projít závorou mezi domkama, pak stále dolu k moři, tam jsou pěkné pláže s jemějšími kamýnky,
ale může tam být více lidí.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ondra T2 (03. 05. 2010 09:01).
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
04. 05. 2010 13:18
Díky za info, nádherné foto. Nemáš náhodou kontakt na ubytování ve Vela Farska a jak často se dá potkat auto v serpentýnách, je tam velký provoz? Stojí to za to tam vůbec jet? Trajekt je dosti drahý! A tak zvažujeme. Budeme u Makarský v Drašnici a chceme jet na výlet a na Brači jsme nebyli a fotky z Vely Farske jak máš na diskusi nás zaujali. Cesta z Frasky na Bol je stejná jako tato dolů k moři? Nebo na Brači doporučíš jinou lokalitu? Díííííky
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
04. 05. 2010 21:57
krásný fotky. Závidím auto a odvahu toto absolvovat :-)

Cesta z Farsky do Bolu není takováhle serpentinová, ale auto jsme nepotkali. Možná tak nějaký teréňák by to zvládl, ale byla to dost úzká a hodně kamenitá cesta, bez horského kola jsem měla hodně problémy.
avatar Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
05. 05. 2010 09:19
Kontakt jsem zapoměl tam. App mi stál 50e, čisté, veliké, 3 ložnice, veká terasa, bez grilu, sprcha venku.
Provoz je malý. Vyhejbání v blbých místech bylo asi jen jedno. Výlet z pevnny na Brač na jeden den,
je nesmysl. Anabáze s trajektem, čekání, lístky je skoro na půl dne. A cestou zpátky se stihnout a vejít
se na lod. To není jako na Hvar, tam pendlujou 2 lodě od rána do noci. Jenže na Brač jedou snad jen 3 (z Makarský)
Před Bolem (po cestě od Farsky) je camp, jednu noc bych přespal v autě tam.
Místo je to úžasný hlavně prázdný velký pláže, který jsem jinde v chorvatsku neviděl !!
Na druhou stranu to vyváží ceny, např. 1l vína v rest. 60kn.. v marketu od 40
Zajímavé je podívat se google maps a nastavit mapu jako fotografii, jsou vidět ty
cesty a pláže.

Více foto



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Ondra T2 (05. 05. 2010 09:25).
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
05. 05. 2010 11:01
Ondra T2......máš skvělé fotky...i to makro.Díky za podívanou..
avatar Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
05. 05. 2010 13:53
Ondra T2: Souhlasím s Vrankou, všechny fotky jsou nádherné, potěšily mě na duši v dnešním deštivém počasí.
Navíc na fotkách z Hvaru 2008 je zátoka a dům, kam jezdíme. A ta kočička je Franjova Tygra?

Tygra

Tygra???

Omlouvám se za odbočení od tématu, ale ty fotečky nešly nekomentovat!
Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
05. 05. 2010 20:03
opravdu nádherné fotky. Skoro lituju, že jsme tam konzumní a jezdíme do profláknutého letoviska :-)
Ondro, kam jste chodili na večeře? Jaké jsou vůbec v tom místě večer možnosti (myslím tím jídelní)?
avatar Re: Brač - kamenité cesty a jízda autem
06. 05. 2010 13:39
waja spinning smiley sticking its tongue out a nosí Franjo pořád to jedno tričko ?

adult, večeře ? co si kdo nachytá a naloví. Ale na gril jsem musel k pani domácí. A to to nějak špatně nesla.
Tedy jídelní možnosti vcelku příjemné a chutné.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 149
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.