Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Kdo se chystá na Brač?

Autor Marci 38 
Re: Kdo se chystá na Brač?
07. 08. 2013 22:20
Ahojte! Vie mi niekto poradit, kde sa nachadza Bracske muzeum a kamenolom Rasohe? Vdaka
Re: Kdo se chystá na Brač?
07. 08. 2013 22:32
Zdravím, muzeum Brače je ve Škripu [www.chorvatsko.cz] a kamenolom Rasohe je poblíž obce Splitska [www.chorvatsko.cz] . spinning smiley sticking its tongue out
Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 08. 2013 10:51
OK. Vdaka Evik.yawning smiley
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
08. 08. 2013 13:25
Ahojte.smiling smileyR.
Příští rok se už snad fakt na ten Brač vypravím...smiling smiley Uvítala bych od těch, co tam letos a v uplynulých létech byli - nějaké povídání /relace/ s fotkami - o jednotlivých lokalitách na Brači - posouzení, dojmy atd.atd.

Mapa Brač: [www.bol.hr]

Zajímavosti na Brači - označené na mapě: [housepovlja.yolasite.com]
.
Re: Kdo se chystá na Brač?
12. 08. 2013 10:16
Zdravim všechny cestovatele,

někde jsem četl, že se na Brač pitná voda dováží-z kohoutku tedy teče pitná voda nebo jste ji museli převařovat?
Jedu na Brač 23.8. se 40kg psem, můžete mi doporučit nějaké pláže v okolí Postiry (na městskou pláž s ním nepůjdu,ačkoliv minulý rok na Istrii oproti Řecku s tím nebyl problém)?
Děkuji za odpověď.
Re: Kdo se chystá na Brač?
12. 08. 2013 10:22
Dušan napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Zdravim všechny cestovatele,
>
> někde jsem četl, že se na Brač pitná voda
> dováží-z kohoutku tedy teče pitná voda nebo jste
> ji museli převařovat?
> Jedu na Brač 23.8. se 40kg psem, můžete mi
> doporučit nějaké pláže v okolí Postiry (na
> městskou pláž s ním nepůjdu,ačkoliv minulý rok na
> Istrii oproti Řecku s tím nebyl problém)?
> Děkuji za odpověď.

na brač vede pod mořem vodovod s vodou z řeky cetiny
z kohoutku teče pitná voda :-)
Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 08. 2013 10:42
Zdravím,může mi někdo ze znalců Brače doporučit nějaké malé hezké pláže v okolí Postiry,kam bych mohl se psem? Děkuji.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 08. 2013 12:13
Od pláže Mala Lozna smerom na Lovrečinu sú prírodné kamenné pláže, kde sa dá kúpať aj so psom.
Navyše je tam aj prírodný tieň od borovíc. Ráno tam chodia ľudia venčiť psov, lebo makadamová cesta vedie lesom.
Postira je dosť veľká, takže záleží aj na tom, v ktorej časti máte ubytovanie.
Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 08. 2013 14:57
Zdravím,

ale dle fota z googlu se od Lozny až k Lovrenčině plaži táhnou samá skaliska a ne malé oblázkové pláže?? Nemáte někdo foto pláží z okolí s popisem? Většina zde uvedených foto pláží je z jihu- Bol,Murvica atd.
Jinak budu bydlet u Ita Juras na Put Svetog Duha 24. Nebyl jste tam někdo?
Děkuji za zprávy.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
14. 08. 2013 15:32
V okolí Postiry nie sú malé okruhliakové pláže (okrem mestských), ale aj tie skalnaté sú podľa mňa celkom fajn.
Nejaká malá plážička by sa ešte našla od pláže Prvja smerom na Splitsku, ale veľa súkromia by ste tam asi nemali, je to hneď pri cyklo-ceste.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (14. 08. 2013 15:50).
Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 08. 2013 08:52
Děkuji za odpověď a někam dál, jak je Lovrenčina pláž něco není? Budeme tam autem, takže si klidně dojedeme. A propo jsou tam někde benzinky-Postira,Supetar,Pučišča?
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 08. 2013 09:46
Obávam sa, že tam ďalej už nič nenájdete. A ak áno, bude tam zlý prístup..
Čerpacie stanice sú v Supetare, Bole a Milne.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 04. 2014 09:47
Mirod ma pravdu je tam uz zly pristup. Bud je zla cesta na osobne auto alebo pristup k moru. Aj z Murvice sa dost tazko vstupuje k moru je to tam dost ostre...
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
15. 06. 2014 17:23
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
17. 06. 2014 09:59
Pekne poctenicko. Uz sa tesim az si niekedy v buducnosti pozrieme Blacu aj zvnutra. Ked sme tam boli pred pred 3r. bola vnutorna prehliadka zavreta. sad smiley Ta cesta ku klastoriku ma svoje caro.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
21. 07. 2014 09:45
Minulý týždeň som si urobil výstup na Vidovu goru z Bolu. Turistický chodník je pomerne dobre značený, akurát na začiatku som trochu poblúdil a musel som sa vracať. Od hlavnej cesty výstup trvá cca 2 hodiny.
Ja som to poňal trochu športovejšie (miestami som aj bežal) a od Dominikánskeho kláštora som to urobil za 1:30 hod. Naspäť mi to trvalo 1:00 hod.

[planinarenje.hr]
[www.openstreetmap.org]
[www.hps.hr]
[www.youtube.com]
Mia
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 07. 2014 19:42
Aj ja prosím znalcov Braču - kde sú pekné malé plážičky, vhodné aj pre rodinu so psom? Nie však kamenisté, sme slabí plavci, skôr hľadám nejaké štrkové/kamienkové, oddelené skalami, ale prístupné. V ktorejkoľvek lokalite - ubytovanie zatiaľ nikde zabezpečené nemáme. Ďakujem.
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2014 13:39
Mia, letos jsme "prošmátrali" skoro celý Brač. Je tam nádherně, ale takových plážiček - jak na na Hvaru - či třeba mezi Drašnicemi a Igrane - tam moc není...Ale na okraji každého místa je možno být - myslím - docela fajn s pejskem. Viděla jsem paní s pejskem dokonce i na Bolu...u Kláštera...smiling smiley
Na konci Bolu za Klášterem... jsou pak i FKK plážičky. Nejsou tam stromy a stín...ale zase letos moc ani není třeba ten stín. Fajn je Osibova...ale tam je ubytko dražší. Záleží, kdy chceš jet...jestli v září, tak klidně i bez zajištění, a vyber si na místě. Obecně si myslím, že letos bylo všude méně lidí. Ale třeba nevím - co jsou to ne kamenisté - myslíš ne skalnaté? A třeba naše domácí ve Splitske taky měla pejska - spíše obr psa. Tak určitě chodila se s ním koupat přímo ve Splitske. Je to tam volnější než na pobřeží...Jestli chceš něco blíže - a máš konkrétní představu, písni mi na SZ e-mail, budu se Ti snažit poradit s místem i apartmánem...ale počasí nezajistímsmiling smiley. R.

Mia
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2014 14:54
Ďakujem Rero. To ja už hľadám na budúci rok, určite by sme išli uprostred júla (červenec) a keďže Brač vôbec nepoznám, lokalitu nemám vybranú - jej výber bude závisieť práve na tom, či sa tam niekde poblíž dá ísť so psom. Tento rok sme boli v Mandre na Pagu a bolo nádherne, žiaľ celé Mandre je posiate ceduľami so zákazom pre psov. A áno,kamenisté som myslela skaly, to nemám rada, inak je mi jedno, či je tam štrk, kamienky alebo betón. platne.

Tie fotky sú krásne - tá prvá pláž, ak by sme chceli byť poblíž, kde hľadať ubytovanie? Ďakujem Ti ešte raz.
Re: Kdo se chystá na Brač?
09. 09. 2014 19:14
Ako sa dostanem od trajektu v sumartine k tej peknej plazi myslim ze sa vola ceska. Vdaka
Re: Kdo se chystá na Brač?
25. 09. 2014 23:03
Ahoj,

už sháním ubytování na příští rok. Na pevninu už mě nikdo nedostane, takže výběrové řízení vyhrál Brač - Bol smiling smiley

Vybírám spíše lokalitu nad klášterem. Nemáte, prosím, nějaký tip na kvalitní apartmán popř. penzion? Potřebuji dva samostatné pokoje pro dva...

Našel jsem Apartmani Mija (Tina Ujevića 12)? Byl zde někdo?

A ještě dotaz...je pravda, že ja tam draho? Nebo čím blíže Zlatému rohu tím dráž?

Děkuji předem za odezvu!
Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 09. 2014 22:16
Bol je na Brači to posledné, čo by som si vybral. Boli sme tam veľa krát, ale iba poldenný výlet stačí. Velika gužva. A draho.
Re: Kdo se chystá na Brač?
02. 10. 2014 19:46
Boli sme tam, nešla by som už, ozaj jediná dobrá pláž za kláštorom, na Bole - Zlatnom Rate fučí o dušu ....... vodá hlboká , studená .... a hlava na hlave
Re: Kdo se chystá na Brač?
26. 07. 2015 18:41
Ahojte! Prosim o radu- mame v plane ist pozriet klastor Blaca. Da sa od razcestie ( Nerezisca- Vidova gora) prejst po tej makadamovej ceste s skutrom smerom ku klastoru? Vdaka
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2015 10:53
Dá sa, ale asi nie až ku kláštoru.
Ľudia tam chodia aj autom. Asi 30 min pešej chôdze od kláštora je parkovisko.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Mirod (27. 07. 2015 11:02).
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2015 13:07
Jel jsem tam až na parkoviště autem, cesta je ale šíleně prašná. Motorkáře jsem tam viděl, ale kam všude jim ten prach zalezl si netroufám ani pomyslet... yawning smiley .
Jak píše Mirod, z parkoviště je to ještě slušná procházka, zvlášť na zpáteční cestě pěkně do kopce.
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2015 18:53
Vdaka obom. Myslel som prave na to parkovisko, ktore spominate. Inac je to muzeum otvorene cez sezonu kazdy den?
Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2015 19:43
Otevřeno každý den kromě pondělí (tedy aspoň 2007 to tak bylo...)
avatar Re: Kdo se chystá na Brač?
27. 07. 2015 21:31
Vrelo odporúčam aj návštevu Dračej jaskyne (Zmajeva špilja) z osady Murvica.
Jaskyňa sa však dá navštíviť iba s turistickým sprievodcom, normálne je pre verejnosť zamknutá.
Treba sa dopredu telefonicky dohodnúť so sprievodcom Zoranom Kojdičom (038 915149 787).
Zraz je na parkovisku v Murvici obyčajne o 8.30. Výstup nie je dlhý, ale do strmého kopca. Jaskyňa je vo výške okolo 300 m n.m. Počas výstupu je zastávka pri zrúcanine kláštora Stipančič, kde vám Zoran veľmi pútavo porozpráva historické fakty a dohady o Dračej jaskyni. A výhľady odtiaľ sú jednoducho úžasné.
A reliéfy vytesané v jaskyni treba tiež vidieť na vlasné oči.
Okružná trasa má niečo cez 3 km a končí na pravé poludnie v Murvici. Cena na osobu je 50 HRK.
Re: Kdo se chystá na Brač?
28. 07. 2015 18:46
Dakujem Pedro66 + Mirod. Uvazujeme nad tou jaskynou, snad sa to bude dat casovo zladit. Totiz pridem z Ciova (trajekt zo Splitu).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 64
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.