Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Baško Polje

Autor Míša 
Míša
Baško Polje
08. 06. 2005 11:43
Máte někdo zkušenost s Baško Polje?
Odjíždím tam v sobotu, a až se vrátím, tak svou zkušenost určitě napíšu. Ale chtěla bych znát i tu Vaši.
Míša.
ladax
Re: Baško Polje
08. 06. 2005 15:10
Osobně jsem tam nebyl, ale tato letoviska jsou u Makarský a jsou nádherný, hlavně kdo rád pozoruje přírodu třeba z moře při plavání .... je to krása , připadá si jak v pohádce, bílé hory a teplé čiré moře, krásnou dovču
avatar Re: Baško Polje
08. 06. 2005 19:36
Ja v tomto kempu kazdy rok pouze jeden az dva dny prespavam nez v sobotu nastupuji na pobyt. Ale cely tyden bych tu nevydrzela.Daleko k vode,na social. vecne fronta, teplou vodu jsem tam jeste nezazila, sprchujem se radeji ve studene na plazi, turecke WC, daleko do mesta.Myslim ze jsou lepsi kempy v teto oblasti.Ja ho vyuzivam protoze i v prave sezone tu najdu volne misto
Míša
Re: Baško Polje
09. 06. 2005 06:01
No, mi ale jedeme do hotelu, o tom kempu už jsem toho četla dost (v diskusi o kempech), ale nikdo nepíše, jaká je přímo ta vesnice, okolí, a tak.
M.
avatar Re: Baško Polje
09. 06. 2005 06:33
Pro Míšu:
Baško Polje je velký oplocený zalesněný kemp. Jsou tam různé chaty, stany a téměř u vody je i ten hotel, kam jedeš. pláž je průměrně hezká, oblázková, občas větší šutráky. V Bašce Vodě jsou pláže mnohem hezčí. Do Bašky Vody je to asi 15 až 20 min chůze (asi 1,5 Km) po panelovém chodníku podél pobřeží. Kolem chodníku nejsou téměř žádné stromy, takže na procházku kolem poledne to opravdu není. Spíš až na večer. Baška Voda je naprosto nádherná. Tam je úplně všechno, co na pořádnou dovolenou patří. Zeptej se konkrétně, co by Tě zajímalo, rád odpovím. Míra.
Míša
Re: Baško Polje
09. 06. 2005 07:23
Zdá se, že počasí nebude zrovna na celotýdenní válení na pláži, tak bych byla vděčná za typ, jak ještě jinak v těchto místech strávit čas, kam určitě zajít, co si nenechat ujít.
Díky M.
Re: Baško Polje
09. 06. 2005 09:03
Míšo, podél moře se dá dojít až do Brely -Jakiruši, na jih přes Makarskou až do Tučepi a Podgory, případně do kopečků, určitě se tam nikdo nemusí nudit, je co vidět...
Re: Baško Polje
06. 07. 2005 18:18
To Míša: Slubila si napisat, ako bolo na dovolenke v Basko Polje. Vsetci cakame na tvoje dojmy...
Vdaka
míša
Re: Baško Polje
20. 07. 2005 06:31
Omlouvám se, ale nějak jsem se nemohla dostat na net. dovolená v Baško polje nakonec byla moc fajn. První tři dny bylo chladněji (na Biokovu byly zbytky sněhu), tak jsme prošli celé krásné okolí, pak už jsme se váleli hlavně na pláži. Hotel Alem byl jednoduše zařízený, ale pro naše potřeby akorát. Měli jsme vlastní sociálky, a postele, a nic víc na dovolené ani nepotřebujem. Také jsme byli na lodním výletě na Hvaru a Brači - přímo na pláži Zlatni rat. Super zpestřní pobytu. Partner byl ale zklamán podmořským životem - on rád šnorchluje a v těchto místech nenašel nic zajímavého. Tak příště vyrazíme zase jinam.
Páček a krásnou dovču všem.
Míša
Re: Baško Polje
25. 07. 2005 12:22
V pátek odjíždím do Baško polje. Za dobrý peníze, takže když je kemp nic moc, tak to myslím bude stačit. Stejně potřebujeme akorát přespat, jinak nic. spinning smiley sticking its tongue out Mám dvě otázky: dá se parkovat i s autem u stanu? a druhá: je to s tou dálkou k moři tak horký, nebo ne?thumbs upthumbs down
Re: Baško Polje
25. 07. 2005 16:23
Nevi, co je pro tebe horký, ale když jsem jel poprvé na Makarskou, někde před Kninem jsem měl pocit, že prožívám klinickou smrt. Jinými slovy - napoprvé je to myslím prda pro každého. Vyděržáj pijaněr!!
Re: Baško Polje
25. 07. 2005 20:40
Když si to po sobě čtu zjišťuju, že jsem se špatně vyjádřil. Chtěl jsem vědět, jestli je to z kempu Baško Polje skutečně tak daleko k moři jak se zdá, když si to tady člověk čte?! Jinak autem jsem byl v Chorvatsku už 7x (ale nahoře a uprostřed). Cesta není tak zlá, ale loni mě vybral za Gračacem a bylo to za 300Kn-jel jsem asi 80 ve vesnici typu: cedule začátek, dva km nic, rozbořenej barák, kilák od silnice pět koz, další dva kilometry dva větší rozbořený baráky, další 3 km a konec vesnice... eye rolling smiley
avatar Re: Baško Polje
25. 07. 2005 22:42
to camillo:parkovat u stanu muzes jak chces, zalezi na tom jake si najdes misto.Kemp je dost rozlehly neni problem.Pokud myslis vzdalenost more z kempu, tak tj.asi do 0,5km do kopce.
Re: Baško Polje
28. 07. 2005 10:56
Koupání velmi dodré, na plážích spíše drsnějšího charakteru, směrem k Bašce Vodě možné opalovaní bez plavek. Kemp nic moc, a od vody vzdálený 10 minut chůze do kopečka. WC i evropského charakteru i když né všude.
avatar Re: Baško Polje
04. 04. 2008 13:26

Jedna nejmenováná CK má v kempu 200 m od hotelu Alem postaveny luxusní klimatizované domky.
Má někdo zkušenosti s tímto druhem ubytování?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil kabinet302 (04. 04. 2008 13:27).
Re: Baško Polje
07. 04. 2008 20:37
Já jsem se na ně byl podívat v roce 2006, kdy je ještě ta nejmenovaná cestovka od Ostravy neměla v katalogu. Ubytování hezké a okolí včetně pláže také. Bohužel mě zklamala ta cena, co za to chtějí. Uvažoval jsem o tom, ale díky té ceně jsem se opravdu rozhodl jinak .........
Re: Baško Polje
07. 06. 2008 08:41
Má to Vítkovice Tour ... vychvalují to už v cestovce,je to novinka ...chtěli jsme to,ale jedeme bez detí,tak by to bylo pro nás moc drahé ,takže pronajímají jen celý dům, pro rodinu s dětmi,patu přátel ideální.
Re: Baško Polje
07. 06. 2008 23:12
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Má to Vítkovice Tour ... vychvalují to už v
> cestovce,je to novinka ...chtěli jsme to,ale
> jedeme bez detí,tak by to bylo pro nás moc drahé
> ,takže pronajímají jen celý dům, pro rodinu s
> dětmi,patu přátel ideální.

Pokud nejsi nějaká fajnovka, tak jeďte od té samé CK do hotelu Alem. Vezměte si ale pokoj směrem k moři a v hotelu, ne v depandanci.
Lenka*
Re: Baško Polje
10. 06. 2008 00:11
V čem je hotel lepší než depandance? Na první pohled to vypadá stejně.
Aiva
Re: Baško Polje
11. 06. 2008 19:47
Přes Baško Polje jsem šla několikrát,když jsme šli z Promajny do Baška Vody..........Docela pěkné,klidné místosmiling smileyyawning smiley
Re: Baško Polje
15. 06. 2008 21:46
Anonymní návštěvník napsal(a):
-------------------------------------------------------
> V čem je hotel lepší než depandance? Na první
> pohled to vypadá stejně.


Je to lepší ubytování. Depandance jsou samostatně stojící budovy, které nemají výhled. Hotel výhled má a je krapet luxusnější. Cena je téměř totožná. Já osobně, kdybych si měl vybrat, tak bych bral hotel. To je ale pouze můj subjektivní názor, který Ti nevnucuji. Zbytek je na Tobě.
avatar Re: Baško Polje
13. 10. 2008 07:37
Většina depandancí (je to několik budov - my bydleli v Papuku) je ukrytá v borovicovém háji. Nepere na ně přímo sluníčko. Větší část hotelu na straně, kde svítí slunce není ničím chráněná, takže ve slunečných dnech tam musí být k nevydržení. Příště pojedu zase do depandance.

23.11.2008 By mě zajímalo, proč tam mám červenou? Čím jsem se prohřešil? Koho jsem urazil? Děkuji za odpověď.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil kabinet302 (22. 11. 2008 14:40).
Re: Baško Polje
16. 10. 2008 19:27
kabinet302 napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Většina depandancí (je to několik budov - my
> bydleli v Papuku) je ukrytá v borovicovém háji.
> Nepere na ně přímo sluníčko. Větší část hotelu na
> straně, kde svítí slunce není ničím chráněná,
> takže ve slunečných dnech tam musí být k
> nevydržení. Příště pojedu zase do depandance.

Je to prostě o tom, co komu vyhovuje .............
Anonymní uživatel
Re: Baško Polje
18. 10. 2008 21:54
,



Upraveno 1krát. Naposledy upravil prochy (14. 01. 2015 16:12).
Re: Baško Polje
22. 11. 2008 14:23
prochy napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hotel + depandance Alem, už bych tam nejspíše
> nejel. Jednou jsme tam s manželkou byli a stačilo.
> Dopředu píšu, že nejsme vůbec nároční, ale
> ubytování v depandaci velmi, velmi skromné.
> Totálně starý nábytek, vše takové omšelé, zašlé.
> Koupelna + WC na to, že se má jednat o hotelové
> ubytování tak trochu fuj. A podávané jídlo bylo
> kapitola sama pro sebe. Byli jsme sice známou
> upozorněni, že je to velmi jednotvárná strava, ale
> říkali jsme si, že nejsme nároční a stačí nám jen
> takové to základní - na snídani pečivo, nějaký ten
> sýr, salámek, kousek zeleniny, ale po 3 - 4 dnech
> už jsem tam chodil na jídlo s odporem. Malý výběr,
> a když napíšu, že pořád to samé, tak to znamená
> opravdu pořád to samé. Jeden druh takového divného
> salámu ala Junior ( náš Junior je ale pro tomu
> pochoutka ), ten nejlevnější tvrdý sýr atp. prostě
> to nejlevnější co šlo někde sehnat tak tam
> podávali celý pobyt. Za večeře bych nechal kuchaře
> co je vařil každý den alespoň hodinu někde na
> hanbě. Jediné pozitivum je krásná příroda, pěkná
> pláž a klídek v okolí hotelu. Taktéž plážová
> restaurace byla prima - kvalitní, levná s
> příjemná. Celkově ale shrnuto, za ty peníze co za
> to chtějí, jde určitě sehnat lepší dovolenou.

Tak, hotely jsou v Chorvatsku předražené snad všechny. Třeba 4* Horizont v Bašce Vodě s polopenzí za cca 40.000,- Kč pro dvě osoby je trochu směšné. Když si spočítám, že stejný hotel se stejnými službami seženu a to včetně letecké dopravy a další poplatků cca za 30 až 35.000,- Kč a to nejen v Egyptě ....................... Je pravda, že i ten Alem za cca 15 až 18.000,- Kč pro dva, je trochu moc. Luxusní apartmán pro dvě osoby v Bašce Vodě seženeš za 50 Euro, což je 350 Euro za týden (cca 8.700,- Kč), tak můžeš cca 6 až 9.000,- Kč utratit za jídlo a budeš na tom o mnoho lépe (rozuměj ubytování i strava), než v tom Alemu. Je to všechno ale individuální, každý jede tam, kde mu to vyhovuje ...................



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jarik (23. 11. 2008 11:08).
avatar Re: Baško Polje
29. 01. 2009 10:52
Basko Polje je opravdu raj pro kempare,hotel Alem a Depandace je ubohost sama!!! To uz jsou lepsi ty betonove chatky po leve strane pri vjezdu do arealu.Maji 2 loznice a koupelnu s wc a kuchynku s lednici.A je v nich i ve vedru prijemne.A vice komfortu mate i ve stanech s loznicemi a s veskerym vybavenim na vareni nez v hotelu a depandacich( od cestovek na miste k pronajmu za par korun).Dokonce uz jsou i vetsinou opravena verejna wc a koupelny.Ten kemp sam o sobe je ve velmi peknem miste,kousek do Basky Vody,do Promajny,Omise,Makarske,... vse se da objet autobusem,ktery stoji hned nad kempem.Koncem srpna a zacatken zari tam uz neni ani moc lidi a je prijemne na plazi.
Re: Baško Polje
19. 04. 2009 11:37
Tv, SAT, internet, vířivku a další "vymoženosti" v Chorvatsku nehledáme, depandance Alemu nám na přespání vyhovují klidem a chládkem. Za trochu nejlevnější zrnkové kávy 3x denně čisté ručníky, 2x denně úklid... Letos jedeme již potřetí.
Podmínkou dostatečného množství živočichů pod hladinou v těsné blízkosti pláže je chladnější a čistá voda. Počátkem června mohou sépie v metrové hloubce vidět i neplavci, kteří pouze stojí nohama na dně a čumí do vody (to má voda nějakých 23°C a život v hloubce od 2m raději nepopisuji, abych nedráždil). V srpnu lze vidět jen splavené odpadky po sezónních "turistech" v močce (a 28°C a víc). To je voda u pobřeží opravdu "bez života", pokud nepočítám nějaké zbylé ježovky, slizouny, garnátky pobřežní, sumýše a zapomenuté sasanky.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 188
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.