Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Punta Skala

Autor Alda 
Punta Skala
14. 03. 2006 07:35
Ahoj, chtěl bych se zeptat, má-li někdo zkušenosti s tímto střediskem. Jaké jsou tam pláže, kolik je v areálu krámků a restaurací, přístup do vody, dá-li se v pohodě dojít pěšky do Petrčane a přivítal bych i jakékoli subjektivní názory. Jedeme cca v 15 lidech, z toho asi polovina dětí. Díky.
xxxxx
Re: Punta Skala
14. 03. 2006 10:12
Boli sme (s 1,5 rocnym synom) pred 5 rokmi sice nie v app. Punta Skala, ale kusok vedla v Planika.
Oboje su od Petrcane par minut chodze.
V Petrcane bol jeden obchod typu 'rozlicny tovar' a par mensich obchodikov s potravinami v dedine. Priamo v areali, kusok od app. Planika bol jeden'rozlicny tovar' a pri vstupe par mensich stankov so vselicim. Presny pocet restauracii ti asi nepovie nikto - je ich tam rozhodne dost ci uz priamo v dedine alebo aj v areali hotela Pinija.
V Petrcane (cez cestu z miestnej plaze) maju fantasticku zmrzlinu - ak nie najlepsiu, tak rozhodne jednu z najlepsich co som kedy skusal...smiling smiley

Plaze su tam rozne: najblizsie k app. Punta Skala boli kamienkove a jedna mensia s pieskom - vzdy ked sme sli podvecer okolo do dediny, tak tam bolo dost plno.
Smerom po nabrezi k dedine su kamienkove a betonove mola. Jedna plaz je priamo v dedine a potom su betonove plato (schodiky) pod hotelo Pinija.
Kamienkove plaze su aj z druhej stranu polostrova - pri app. Planika. Za 2 tyzdne co sme tam boli, tak asi 4x sa stalo, ze na vode v skvrnach plaval nejaky 'sajrajt' (jemne riasy ?), ktory ak sa dostal na telo isiel dost tazko dole - sprcha a drhnut...sad smiley

V zasade spokojnost.
Nam sa pacilo aj to, ze je to blizko do Zadaru, Nin-u, ...


Vlani sme sa tam boli pozriet: v Petrcane pribudli restauracie app. a aj celkovo to bolo uz podstatne rusnejsie. Zmrzlina sa nezmenila...smiling smiley

Zaujimave bolo (vlani), ze hotel Makija (?), ktory stoji hned vedla app. Punta Skala bol zatvoreny a tiez ma prekvapilo, ze vjazd do arealu bol volny - predtym bol kontrolovany.
Ak to porovnam s tym ako si to pamatam pred 5 rokmi, tak teraz mi areal Punta Skala a Planika pridal viac zasmusilejsie.






Upraveno 2krát. Naposledy upravil (14. 03. 2006 10:28).
xxxxx
Re: Punta Skala
14. 03. 2006 10:40
Este co ma napadlo:
pre deti boli preliezacky aj v areali Punta Skala a nejake su aj v areali hotela Pinija (je tam volny vstup pre pesich). Pri hoteli Pinija je tenisove ihrisko a mam pocit, ze aj minigolf (mam pocit, ze ma aj web).


Pri odbocke zo Zadaru do Petrcane je cerpacka (non stop) - kanistre rozhodne nie su potrebne...o)
Re: Punta Skala
14. 03. 2006 11:20
Díky, já to samozřejmě poplet, chceme jet do AP Planika, ne do těch přízemních Punta Skala. Ale s tím zasmušilejším pocitem jsi mi mnoho radosti do žil nenalil. Někdo mi tvrdil, že v Planice jsou u apartmánů venkovní grily, je to pravda? A jak to tam vypadá s ježky ve vodě?
xxxxx
Re: Punta Skala
14. 03. 2006 11:53
Jezkov sme tam na plazi nevideli.
Pred 5 rokmi vonkajsie grily neboli, ale mohlo sa to zmenit. Tak isto ti neviem povedat ako vyzeraju app. v interiery. V case ked sme tam boli boli, tak interier zodpovedal tomu aku hviezdickovu kategoriu tie app. maju (cestovky ich predavaju ako ***, ale chorvati ich maju oznacene ako **) - nic extra ale urcite ani nie nejaky 'pajzlik'.

Planika ma 2 casti - vlavo (ako prichadzas) je starsia cast a vpravo je novsia cast. Predtym sa parkovalo len za starsou castou a tam je aj kvazi parkovisko (len udupana povodne trvnata plocha). Vlani auta stali uz vselikde aj za tou novsou castou. Pozitivne oproti predoslym rokom bolo, ze aj zive ploty pred novsimi app. povyrastli a vyzerali lepsie.
V tej starsej casti sme mali prizemny app. a sa mi pacilo, ze terasa bola ohradena peknym zivym plotom, takze sme sa nemuseli bat, ze maly syn niekam odkraca a tiez to trochu vytvaralo pocit sukromia.

Planika ma hned pri recepcii jednu restaurciu.

Urcite si nerob starosti, je tam celkom fajn.




Upraveno 1krát. Naposledy upravil (14. 03. 2006 12:34).
Re: Punta Skala
24. 04. 2006 17:50
Ahoj srdečně zdravim všechny kteří to tu navštíví.Do Punta Skaly jsem poprve přijel před 4.lety a od té doby se tam pravidelně a moc rád vracím.
Jezdím do soukromí k jedněm úžasným lidem a jsem nadmíru spokojen.Neberte to tak jako že vychvaluji to co znam,mám za sebou dovolenou ve Španělsku,Portugalsku,Kanárských ostrovech,Řecku,Mallorce a Tunisu,ale můžu s klidným svědomím říct:Navštivte Punta Skalu!!!
Nebudu tu nikomu dělat reklamu,ostatně dobré se chválí samo,ale na jeden zdejší příspěvek vážně reagovat musím:Ta zmrzlina v malém stánku u kempu v Petrčane je vážně FANTASTICKÁ :-)) !!!
Re: Punta Skala
16. 06. 2008 21:51
moj stryko je tam asi 3 krat do roka u jednych super ludoch......a ked sme od tial mynuli rok odchadzali tak tam prisli nejaky ČEŠI.......tak či to nahodou nejsu tyy istyy ludia...jak sa volajuu
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 104
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.