Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

MLJET

Autor Stenly-KE 
Re: MLJET
29. 06. 2017 11:52
A jeste bych dodal, ze pokud mam predstavu, ze me ma byt naservirovano vse na zlatem podnose... Tak v tu chvili doporucuji zakoupit si dovolenou v cestovce a nechat se opecovavat... Právě proto abych si na dovolene nepripadl jako ovce a mel vse ve svych rukach, jezdim autem a na mista ktera si sam
vyberu po predchozim studiu map, pruvodcu a dalsich zdroju... A ze jich je malo? Super, dalsi duvod proc tam jet...Upraveno 1krát. Naposledy upravil Martin_77 (29. 06. 2017 11:54).
avatar Re: MLJET
29. 06. 2017 11:56
Právě proto, že je překrásný tam chci, o tom žádná, ale nejvíce info jsem získal zde na foru, jinak nic moc. Přes Sorbu jsem jet nechtěl, pro případ, že by byl problém s dopravou, pokud bych nechal auto na pevnině. Je však jedna věc, pokud tam jedu se ubytovat a jiná když plánuji pouze výlet, kde je vstup do parku také časově omezen. Jsem přesvědčen, že kdybych se dostal z Trsteniku do Polače, vše by vyšlo. Tím dávám pouze na jevo, že i když se většině podařilo toto uskutečnit, může se stát, že naplánovaný výlet začne mít problémy právě kvůli tomu, že i když "brod plovi na otok svaki dan" nemusí to být 100% pravda. Možná jsem i nevyužil všechny možnosti internetu, jsem PC analfabet, i to je možné, přesto abych ukojil svoji pýchu že do HR už jezdím 18 let, svatosvatě prohlašuji, že jsem se dostal vždy všude kam jsem chtěl, včetně Bosny a Montenegra, ale co se týče infa o Mljetu, jsou tady chorvati hodně pozadu. Sami to dokonce přiznali na několika turistyckých informacích a stěžovali si, že NP si tady hraje na svém písečku.
Re: MLJET
29. 06. 2017 12:17
Jesteze to je tak jak pises. Asi diky tomu, ze na nej neni tolik info, tak je diky tomu malo navstevovany... Coz me 100% vyhovuje. Preplnenou Makarskou vubec nemusim...
avatar Re: MLJET
29. 06. 2017 12:23
a taky dodám (vidím že píšeme ve stejnou chvíligrinning smiley)
Jsou lidé, kteří vše co se nepovede kritizují - myslím že toto není můj případ. Na ten Mljet se stejně dostanu, protože tam chci.thumbs up Prostě byla to jen shoda okolností a možná právě proto, že o ostrově nejsou takové informace, je jakýsi nedotčený. Nepatřím mezi ty, co musí mýt vše na podnosu pod čumákem. Jen jsem se držel tohoto fora, že pokud chci poznat krásy Mljetu, 6 hodin mě na to nestačí. Když jsem byl odkázán na trajekt z Praplátna v 10:15, zdálo se mi to málo času, přičtu-li k tomu nejistou dobu k zajištění pohybu po ostrově. Kdyby tady nebylo doporučení byl bych tam v 11h, čert ví kdy v NP a kdy by byl čas na jeskyně a jezera? Takže .................. vzhůru ke zdolání další překážky s názvem Mljetthumbs up smiley
Re: MLJET
29. 06. 2017 12:36
Jestli chceš pošlu ti info na ubytko a nemusis se stresovat s jednou navstevou...
Re: MLJET
29. 06. 2017 12:44
Diky tomuto foru je Hvar prip. Ivan Dolac totalne proflaknuta destinace. Neni to tam vubec spatne, naopak... Ovsem v sezone je to masakr. Mljet je proti tomu mlzny opar ;-).
avatar Re: MLJET
29. 06. 2017 12:48
Z Podgory jsem utekl kvůli kvantu lidí před 14 lety. Tady v Gradacu jsem našel přátele a i když už je to zde jako v Podgoře, stále se sem vracíme a během roku stále přes FCB komunikujeme. Ale člověk nikdy neví a za dva roky může být vše jinak. Díky za nabídku, ale asi bych jí v nejbližší době nevyužil. Zadní vrátka však nechávám otevřená. thumbs up smiley
mdr
Re: MLJET
29. 06. 2017 14:04
Já kdybych plánoval cestu na Mljet bez auta, tak bych uvažoval pro pohyb po ostrově nad něčím takovým:
[www.rent-a-car-scooter-mljet.hr]
Když jsme byli před 6 lety na Mljetu, byli jsme tam i s autem, takže jsme to nevyužili. Ale kdybych chtěl navštívit nějaké zapadlé pláže, kde se jede po kamenité polňačce, tak třeba ta Vitara nebo nějaká bugyna by asi byla dobrá volba.
Re: MLJET
28. 07. 2017 15:44
Pujcit dneska auto v pujcovne, to abych byl pomalu pravnikem znalym prava v dane zemi...
avatar Re: MLJET
19. 05. 2019 21:12
O Mljetu uvažuji již 3 roky. Je tu někdo s čerstvými informacemi?
Řeším jedno dilema - Trajektem z Praplatna do Sorby se mi nechce, neb cestování po Mljetu autem je složitější. Zkusil jsem auto nechat v Trsteniku a využít převoz do Polače. Sice prý jezdí, ale soukromě, kdy se mu zachce. A tak jsem zase zklamaný odjel.
Re: MLJET
20. 05. 2019 10:16
Grizzly napsal(a):
. . . cestování po Mljetu autem je složitější....

Cože? Byl jsem tam před pár rokama a po ostrově jsem jezdil autem úplně normálně. Něco se změnilo?
avatar Re: MLJET
21. 05. 2019 08:34
Dejff - údajně můžeš tak po první třetině ostrova. Pak dál dozadu je zákaz.
Tohle vlákno je na info docela slabé. Zkoušel jsem to i na info v Gradacu nebo sehnat něco přímo v praplátnu - výsledek slabý.
Re: MLJET
21. 05. 2019 08:44
co Miloš? ten o tom nic neví?
avatar Re: MLJET
21. 05. 2019 09:18
thumbs up smiley budeš se divit (a já se divil taky), ale taky ne thumbs up smiley
Re: MLJET
21. 05. 2019 09:24
Grizzly: Podle mě je to nesmysl. Nikde o tom není ani zmínka, naopak všechny informace svědčí o tom, že tam k žádné změně za poslední roky nedošlo.
1) Všechna ubytování, včetně hotelu v Pomeně uvádí jak to mají s parkováním vozidel. O tom, že by se k tomu hotelu nedalo dostat autem ani zmínka. Tímhle argumentem by se dalo skončit, ale..
2) Na fotkách z loňského roku jsou vidět auta
3) Půjčovna aut v Pomeně normálně funguje a jde tam rezervovat osobní auto
4) NP Mljet o nějakých změnách, že by se tam nesmělo autem neříká vůbec nic.
5) Ani aktivní hledání hesel typu "no entry of cars on Mljet" na vyhledávačích, taky nic nenajde...

Jak jsem psal nahoře. Nesmysl.
avatar Re: MLJET
21. 05. 2019 11:46
Zdravímsmiling smileyR. . Zkus se domluvit telefonicky nebo jinak v Žuljaně. Je třeba ale počítat s tím, že zaplatíš za parkování auta - nevím kolik, protože jsem tam v Žuljaně bydlela, ale moc to nebude... Na Mljet pluje ještě jeden vodní taxi z Žuljany. možná několik - ale to nevím kontakt. Jinak tady kontakt - Žujana: [www.google.com]
Ale je třeba se objednat tak týden dopředu, a být tam na čas. Myslím, že vyplouvají tak kolem 8,00 hod.

V roce 2017 jsme platili asi 100 kun na osobu, 50 kun dítě. Do Polače
.Re: MLJET
22. 05. 2019 10:56
Autem se dá projet celý Mljet.
Pouze v národním parku ne a v Pomeně za hotelem je parkoviště a za ním je již zákaz vjezdu.Což tato lokalita by byla zajímavá ale tady jedině s kolem.
V Polače je ale dost velký problém zaparkovat .

Ještě je důležité, co vlastně chce člověk na Mljetu vidět.Jestli pouze národní park nebo ostrov a zátoky jako takový.
Varianta autem bez kola národní park.
Pokud s autem do národního parku i s návštěvou kláštera na jezeře, tak velkému jezeru je blízké parkovište poblíž Govedari. Teď z hlavy přesně nevím jak se to tam jmenuje.Zaparkovat,kousek pěšky k velkému jezeru .Tu lodí na ostrov a posléze jinou lodí k malému jezeru,respektive k průlivu, kde jsou obě jezera společná.Dále možnost obejít malé jezero pěšky a dojít zpět na výchozí místo obou jezer.Zpátky k autu buď pěšky okolo části velkého jezera nebo se nechat vyvézt elektro vláčkem který tu občas projíždí.
Okolo malého jezera se nedá jezdit kolem.!!

Jiná varianta.Zaparkovat v Pomeně za hotelem na parkovišti.Vrátit se přes Pomenu zpět a hned za apartmany Matana je stezka lesem k malému jezeru .Matana jsou první apartmány v Pomeně a mají českou majitelku žijící zde trvale.No a pak zase dle vlastního uvážení.
Končí mi přestávka tak informace doplním jindy.Nebo konkrétní dotazy.

Z mého pohledu byl nejkrásnější pohled na jezera z hory Montokuc nad jezery.To je ale dle každého.Toto bylo dva roky zpět.
Re: MLJET
23. 05. 2019 09:17
Ze Žuljany jezdí výletní loď Maria na Mljet asi 2x týdně.Objednává se u kapitána,který sedí večer na molu mezi restauracemi Riva a Tamaris.Odjezd v 9,00hod. Jedná se o celodenní výlet na Malé a Velké jezero.V ceně je vstup do parku.
Vloni byla v sezoně cena 550,-Kn za 2 lidi.
avatar Re: MLJET
26. 05. 2019 08:50
Díky všem za cenné info.thumbs up smiley
avatar Re: MLJET
01. 07. 2019 23:15
MLJET SUPER - PŘIŠEL JSEM SI NA SVÝ!!!!!thumbs up smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 72
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.