Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
23. 07. 2018 15:04
Jen mě napadlo, jestli tam třeba v červenci a srpnu není nájezd Holanďanů, Italů, Němců atd., tak jako na Istrii..yawning smiley
avatar Re: Gradac
23. 07. 2018 20:27
Ne, jen Polaku
Re: Gradac
23. 07. 2018 23:40
Dnes jsme ochutnali zmrzlinu u Stelly, před 3 roky ještě celkem dobrá, minulý rok žádná sláva a letos hrozivý propadák!!! Různé barvy, stejné chutě, kugla za 8 kn, ač nejsem pivař, raději pivo v plechu, než tohle, anebo nanuk. Zklamání.
Re: Gradac
24. 07. 2018 11:12
My na ní hodovali každej den několikrát a spokojenost..poslední roky nejlepší zmrzka v Gradaci..ale tak každý máme jiný chutě.smiling smiley
Re: Gradac
24. 07. 2018 12:33
TOTTI - dávám ti za pravdu. Nevím kdy přesně jsme byli poprvé v Gr., už je to víc než 10 let - to byla zmrzlina ve Stelle
naprostá pecka! Ještě několik let to tak zůstalo, ale poslední asi 3 roky pozorujeme sešup dolů... jak píšeš - chuť na jedno brdo, krystalky ledu, tj. vody v množství větším než malém...
Je to škoda thumbs down
avatar Re: Gradac
24. 07. 2018 20:46
My na ni chodili k Malo More. Ja si teda nedaval, ale v porovnani se Stellou by dopadla jak? Jen pro info. Nezkousel nekdo?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (24. 07. 2018 20:47).
Re: Gradac
25. 07. 2018 16:17
Jinde než ve Stelle jsme zatím neměli, ale myslím si, že ty zmrzliny Ledo taky nejsou kdo ví co. Neříkám, že bych to nepozřel, ale doby skvělých zmrzlin od Jadranu jsou pryč, dnes každý koupí prášek, smíchá to s vodou a šup na stánek. Dětem to je jedno, jsou šťastné, ale kdo hledá chuť, nenajde....
Re: Gradac
25. 07. 2018 20:51
A co by jste chtěli za ty prachy? Byli doby kdy jsme si dávali zmrzlinu každý den. ale to už je dávno.
Re: Gradac
26. 07. 2018 22:41
Valeri, u Malo more vloni nebyl problém s chutí - hlavně tmavá čokoládová byla super, ale s velikostí porcíyawning smiley
Střídali se dívka a dva chlapci a jeden z nich tedy dával porce vyloženě české, každý kopeček pečlivě ohladil, aby se náhodou nepředaleye rolling smiley
Re: Gradac
26. 07. 2018 23:52
Včera jsme si dali oběd v Bristu v tom hotelu hned u moře. Velikost porce lignje na žaru smutná, pouze 2 se tam válely, v Gradaci běžně 4, ale nevadilo to. Spíše mě opět zarazilo, když jsme si chtěli dát oběd a bylo 11:49 a číšník rezolutně prohlásil, že jídlo nejde objednat, neboť se ještě nevaří. Logický dotaz z mé strany, od kdy, že se vaří strohá odpověď, že od 12:00.... Byli jsme tam 6 dospělých a 2 děti, takže nějakou kunu jsme tam nechali a ten člověk neměl ani chuť nabídnout, abychom si dali nejdříve pití a pak, že si budeme moci objednat.... Jsou věci, které mě zde pořád a stále zaráží. Když jsme vozili paštiky, smáli se, bohužel po x létech mám zase já chuť kolikrát brečet nad jejich klidem a hloupostí. Ale konec dobrý, jídlo bylo, ok. Nicméně pozvednuté obočí mám při této vzpomínce ještě teď.eye rolling smiley
Re: Gradac
27. 07. 2018 05:00
Hlavně že mají čísté moře. To veškeré mínusi vynahradí.
Lub
Re: Gradac
27. 07. 2018 08:56
ajax
Smazaná citace posledního příspěvku.

jak skromný je národ český a o čistotě moře v Gradacu se taky dá občas v odpoledních hodinách pochybovat



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (27. 07. 2018 11:47).
Re: Gradac
27. 07. 2018 10:14
TOTTI napsal(a):
-------------------------------------------------------
> ...Spíše mě opět zarazilo, když jsme si chtěli dát oběd a bylo 11:49 a číšník
> rezolutně prohlásil, že jídlo nejde objednat, neboť se ještě nevaří....

Myslím, že toho číšníka mnohem víc zarazilo, že někdo chce oběd takhle brzy smiling smiley

Jinak pokud píšeš o hotelu Riva, kvalitu kuchyně nemohu hodnotit, když jsme před lety v Bristu pobývali, tak tato restaurace mne nijak nelákala.
Re: Gradac
27. 07. 2018 11:38
Lub. A proto jsem začal jezdit na Hvar.
avatar Re: Gradac
27. 07. 2018 11:47
Já to tady někde psal už před měsícem, že letos byli číšníci nějaký líný. Líný byli vždycky, ale letos to bylo nějak moc okatý. Obsazený 2 stoly, asi 6 lidí a pod 10 minut to nikdy nešlo, než se uráčili. Doobjednat si, nebo nedej bože dát si druhý pivo, s tím snad vůbec nepočítali, naháněl jsem je až uvnitř lokálu. Stalo se nám, že jsme šli na oběd, 4 dospělí, 2 děti. Objednali si pití i jídlo najednou. Dívčina přinesla pití a odešla. Za 2 minuty byla zpátky, že nemají housky na hamburgry, který jsme měli v objednávce asi 3x. To je na zabití. Xkrát jsem viděl, jak se číšnicí baví s kamarády a hosty měli na háku. A nebylo to na 5 minut. Už dávno jsem se naučil platit rovnou, když donesli objednávku. Ono uhnat je potom, je skoro nemožný, leda jim zastoupit cestu. Zamlada jsem dělal brigádně v hospodě, i na plesech jsem roznášel. Vím o čem to je. Zanesu hosty a cestou zpátky sbírám sklo a další objednávky. Oni ne. Přinesou objednávku, otočí se a jdou zpátky. Že tam mají plný stoly prázdných sklenic, který můžou odnest, je nezajímá. Nějakej oční kontakt, abyste na sebe upozornili, neexistuje.

Z legrace říkám, že tam vezmu kamaráda - pivaře, kterej hrozně nerad čeká na pivo. Z toho důvodu pije 2 piva najednou. Toho by milí číšníci asi těžko rozdejchávali
Re: Gradac
27. 07. 2018 13:44
Lub: Mohu jen souhlasit!
Re: Gradac
27. 07. 2018 13:46
Pedro66: Brzo ve 12:00? Pro nás s malými dětmi začíná den kolem 6:00, to už je potom fakt hlad! smileys with beer
Re: Gradac
27. 07. 2018 17:27
Valeri,my jsme tedy letos byli spokojeni , každy den jsme chodili obědy, večeře a na pivo do Málo more a až na jednu výjimku kdy nas obsluhoval nějak mladej číšník tak super, jen jsme dosedli uz nam číšník nesl 4 Plzně , aniž by jsme si objednali, jidlo taky super , porce velké, nebyl problém cokoli doobjednat , byli jsme celkem veselá kopa, takze si nas asi pamatoval, a je fakt ze každá návštěva byla pro ne kšeft a taky dyzko , tak to možná fungovalo. Jinak číšník byl hubenejsi tak okolo 40 , a celkem rozuměl cesky takze jsme se i někdy společně zasmáli nad nějakým našim vtipem.
Martin
Re: Gradac
28. 07. 2018 16:06
V červnu to ještě šlo. Chuť u Stelly (ač nám párkrát dala zmrku ze známosti) hodnostit nechci jinou jsem v Gradaci neměl, ale je to možné.
Obsluha s pokročilou dobou prázdnin hodně vázne - nic se za ty roky nezměnilo. Pro mé známe já mám srovnání. Krk vs gradac 1000 a 1 procento, co se služeb číšníků týká. ALE: nahoře neumí moc česky. Jsou nachystaní na Italy a Němce. Druhak: pivo na Krku 24 kuna. Pivo Brist jsem našel i za 12. To je stoprocentrní rozdíl...
Re: Gradac
29. 07. 2018 00:05
Dnes jen takové pousmání, nevím, jak to zde mají s EET, ale při dnešní platbě u Stelly nejdříve šok, že nelze platit kartou (rok 2018), ovšem tento šok mě přešel, jen co mi číšník přinesl ,,účet" ve formě lístku, na který si u nás doma v hospodě píše obsluha, kolik měl kdo piv, normálně rukou napsané cifry a níže pod tím součet. Začal jsem se usmívat a pak jsem to zaplatil.... Pořád se učím a letos zde já osobně dělám postgraduál.
Re: Gradac
29. 07. 2018 08:36
Jojo taky jsem se nad tím pozastavoval jak to tam "mastí". Pan "Stella" jedzdí M5.... Ta hospoda leta žije ze spolupráce s českými cestovkami... Jestli na to hřeší? Nevím. Ale za ty roky si tam vybudovala imperium. Fascinuje mne bydlení v apartmánku nad garáží. Ovšem z druhé strany, kousek v kopci vybudovali novou terasovitou restauraci a za mě má aktuálně v Gradaci nejlepší výhled. Nevaří tam o nic hůře než ve Stelle.

Jen tak mimochodem bavili jsme se se Stellou a mají obrovský problém sehnat lidi na obsluhu....Vypadá to, že už ani tam se jim nechce pracovat. Kdysi dávno v Pinětě obsluhovávali kluci "šikovní na házení se sklem i láhvemi" většinou ze Zágřebu. To už dneska není a nebo právě ti "šikovnější" nezkončí dále jak na Istrii, pokud zrovna nepracují rovnou v rakousku nebo neměcku. ....
Re: Gradac
29. 07. 2018 14:22
Včera ta pizza ze Stelly byla dobrá, měl jsem mraky lepších, ale to mi nevadilo. Obsluha milá a ta druhá kaskádová restaurace, byli jsme tam minulý rok, jak píšeš, výhled krásný, to ano! Já si každopádně nemohu pomoci, ale nejvíce si pochutnáme v restauraci Kod Irene, kousek od nefunkčního tobogánu.
Re: Gradac
29. 07. 2018 19:08
Couddy: "Pan Stella" se jmenuje Srečko Peko a jeho manželka je Sladja..pizzerie se jmenuje po jejich starší dceři..a v "apartmánku nad garáží" bydlí jeho bratr Petrić. Proč tě fascinuje?smiling smiley Je pravda, že si tam s EET asi hlavu moc nelámou a účty píšou na koleni..mě to ale žíly netrhá. Hlavně, že pívo je studený, pizza teplá a obsluha milá. Nad jejich rychlostí, co se týče objednání či placení také nemá cenu si lámat hlavu, bylo to tak vždycky a vždycky to tak bude..je to jejich mentalita a jednou za rok se to vydržet dá..smiling bouncing smiley Jinak plážový bar v kopci se jmenuje Bar HO!, loni to měl jiný majitel a bylo to Laganini. Oproti minulému roku je to tam top..jak obsluha, tak jídlo. Hambáč a Mojito mají nejlepší z Gradace.
Re: Gradac
29. 07. 2018 23:10
Darris: Tak do toho baru HO musím zajít! Na Mojito chuť mám smileys with beer A když už jsme u toho doporučení, kde si dát dobrou rybu i za cenu, že to bude o něco dražší?
Re: Gradac
29. 07. 2018 23:27
Tak na rybu určitě do Bristu do Krčma Mala Mare. Je to tradiční dalmátská konoba, jedna z nejvyhlášenějších v Dalmácii. Vaří opravdu skvostně a nejen ryby. Vše, co si objednáte vám přinesou na jednom velkém talíři a k tomu automaticky brambory, takové jakoby tlustší brambůrky, ale ty jsou..lepší jsem nejedla. Podezřívám je, že do nich něco píchají, protože po prvním soustu vzniká závislost.smiling smiley Suroviny, ze kterých vaří si sami pěstují a je to znát. Mají i úžasnou grilovanou zeleninu. Známí ještě byli na rybě v Gradaci v Malo More a také byli spokojeni. Do toho Bristu ale zajděte!smiling smiley
Re: Gradac
30. 07. 2018 17:39
To Totti, urcite ti mohu doporucit dat si rybu v Málo more, ja sice ryby nejim , ale známí si tam ryby dávali a byli spokojeni a ryby hodně jedí.
Tuším ze si dávali Orada za 90 lasicek , Na talíři 2 krásné kousky a obloha, dalsi druhy si uz nepamatuji ...
Martin
Re: Gradac
31. 07. 2018 00:02
Darris + martinslepanek : díky za tipy!!!! Máme ještě 4 dny, to stihneme! thumbs up Dnes jsme zašli do toho baru HO, velmi dobrý zážitek, Mojito bylo výborné, porce mých oblíbených lignjí nikterak velká, ale chuť skvělá!!!! A obsluha? Velmi milá slečna, co uměla česky lépe mluvit, než rodilý našinec! smileys with beer
Re: Gradac
31. 07. 2018 13:45
Totti: Tak to jsem moc ráda, že vám chutnalo..to Mojito prostě nemá chybu..ta slečna se jmenuje Anči a myslíme si, že je to manželka majitele. Měla takové vcelku krátké hnědé vlasy, že? Je moc milá..byli jsme vysmátí z toho, jak jsme spolu mluvily..já mluvím chorvatsky, takže jsem na ni chorvatsky a ona mě odpovídala česky.smiling smiley Ještě napište, jak vám bude chutnat v Mala Mare.
avatar Re: Gradac
01. 08. 2018 15:57
TOTTI , Darris .. kde přesně je to HO ? Stella myslím vím kde je , díky

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Gradac
01. 08. 2018 16:41
Bar HO! je jakoby vedle skákadel, v kopci. Když půjdete směrem z centra přes kopec kolem kostelíku, tak ho nemůžete minout..smiling smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 42
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.