Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
04. 07. 2022 11:35
Dnes od 10.00 opakovane 4 vlny sraciek, este ma napadlo, ci to nie je bosniacka pomsta za peljesacky most... To uz mozme plavat v Rijeke pri ropnom terminaly.. des
Re: Gradac
04. 07. 2022 13:12
Jeziš marja, je to tam každý rok, když je moře moc teplé. A nejsou ráno vlny. Každý.
Jsou to samořejmě splašky a podobně nepromíchané. Stačí jeden výpušť.

Hele nebudu Ti psát, že před týdnem v moři plavala slepice. Nohama vzhůru. Ale za půl dne z ní zbyly jen pařáty a korpus.
avatar Re: Gradac
04. 07. 2022 17:49
....Jeziš marja, je to tam každý rok, když je moře moc teplé..... Nemělo by to tam teoretiky vůbec být, ať je voda teplá nebo studená.
My jsme tam byli v září, ráno moře 21, to už moc teplé není a pěna tam "plavala" taky. To bylo v 2019.
No a ten smrad a zakalená voda byla v srpnu 2007, teplotu moře poznačenou nikde nemám, ale jestli si dobře vzpomínám, tak jeden právník jménem Jirka od Časlavi (?) konstatoval, že voda má 23 a že tam nevleze. Že se právě vrátil z Egypta a tam byla voda 28. A ta gradacká, že se mu zdá studená.
avatar Re: Gradac
04. 07. 2022 18:02
O Gradacu tedy nepíší, ale problém to jistě je...
[tn.nova.cz]
Re: Gradac
04. 07. 2022 18:26
Krátce zareaguji stačí se jen zeptat místních. Teplota zhoršuje to "hnědé".
Pěna se dělá při studené vodě a vlnách.
Prosím pěkně opustmě toto téma a hlavně sem nedávejte "literaturu" tv nova.

ps: hlavně si užijte moře, byť je teď jako kafe. Ale co nevidět se to změní.

ps2: kdo nemá rád teplé, nechť jezdí kolem 15. června na severní část HR.
Re: Gradac
05. 07. 2022 08:43
Čímž chceš Coudy konstatovat, že koupat se ve fekáliích je to pravé ořechové? Nápor turistů,absence čističek odpadních vod či jejich neexistence. Zažil jsem to několikrát na Boraku, opravdu to není můj šálek kávy. Nyní jsem již měsíc na Sardinii, v září jsem chtěl na pár dnů na Pelješac ještě se namlsat slané vody na zimu,ale tyto informace o znečištěném moři mně trochu odrazují. Uvidíme jak se to bude vyvíjet. Zrušit mohu vždy.Pěkné dovolené přeji všem.
Re: Gradac
05. 07. 2022 12:53
Letos máme Gradac teprve před sebou, ale i minulé roky jsme něco podobného zažili, většinou tak 2 x za 14 dnů a povětšinou směrem z Gradacu na Brist, anebo hned na kraji Bristu. Šedá pěna táhnoucí se podél pobřeží a zmizela až tehdy, než se dostala na kamenité pláže a zde se ,,vsákla".
Re: Gradac
05. 07. 2022 15:07
Čímž chci poukázat na to, že turistů je mnoho i v červnu. Chorvati nejsou o nic čistotnější než jiný národ u moře, italy nevyjímaje.
Je to samozřejmě nepříjemné. Ale aby jste to tady nafukovali, když tam je 14 dní 34 stupňů a voda se nehla a aby o tom referovala tv nova... promiň.

Přijde-li bura, bude moře fajn a konečně osvěžující.

Píšu sem, že mě to totálně otravoval, že je to teplé jak kafe nebo že lidi do toho čůrají a chytáme všichni sper nemoci? smiling smiley

Prostě věřit, že sůl a ryby udělají své.
Re: Gradac
06. 07. 2022 08:39
Ta sůl a ryby mají omezené kapacity. Pokud nebudou stavět ČOV, jen přistavovat apartmány a nafukovat pobřeží, budou mít z moře brzo stoku, jako je to třeba u Rimini. Na Borak jsem jezdil rád, byla to moje srdeční záležitost, ale takto? Je to již dlouho, ale myslím, že Hill to popisoval, jak to je na Pelješcu. Žuljana , Borak, Podobuče atd. Trubky 300 m do moře a hurá už to teče. Bylo to zde i s mapkou. A v mapách nenajdeš téměř po celé délce pobřeží ČOV. A jak se zmínil kdosi, musela by okolo projet celá flotila NATO, aby to tak zaneřádila. Je to smutné a my to zde za ně nevyřešíme, jen to můžeme konstatovat. S podobnou situací jsem se zde nesetkal. A svádět to na začátečníky jachtaře, to je pěkná blbost. Ahoj a užij si dovolenou jak nejlépe to jde.
avatar Re: Gradac
06. 07. 2022 12:29
Není potřeba celá flotila: až si kapitání cruizerů udělají atrakci z podplouvání mostu na Pelješac (jestli do Dubrovníka dokážou dorazit tři za jeden den, do Neumu stačí jeden), odnese to Malo more, je tam pomalejší výměna vody a rybám se tam ve zvířených kalech ode dna přestane líbit. Nevěřím, že by si svoje splašky odvezli aspoň na širé moře, když budou mít plno, vypustí to i v zálivu. A pak už bude jedno, jak daleko od břehu končí přepady ze septiků.
Je to asi 25 let, Italové stavěli kanalizaci a čističky v oblastech Lago Maggiore, Lago d'Iséo i Lago di Garda, už i jim samotným to znečištění nebylo příjemné. A dnes mají vodu čistou. V přímoří to postupuje pomaleji, než výstavba ubytovacích kapacit, což se při šikovném větru může projevit i v Gradacu.
Ten sajrajt vlastně může pocházet odkudkoli.
avatar Re: Gradac
06. 07. 2022 20:00
Hill - nevím, bylo to myšleno trochu nadneseně s tou flotilou. Ale stejně se mi to nezdá aby to bylo v pásu více jak 50km, no, třeba se to opravdu hromadí a spojuje. Bohužel dnes opět. Koukám z okna na nažloutlou mastnou pěnu, asi 3 velké koláče o průměru 30 - 50m a ráno na pláži jsme museli v jednu chvíli z vody, než ten bordel odplul. Možná že lidi si toho ani nevšimli, neboť jsou kolem nich bojky co to více zadrží, ale my co chodíme za Gradac blíže k Bristu, kde nejsou bojky, to tam mame častěji. Chorvatsko je pro nás za těch 24 let co tam jezdíme srdeční záležitost a tak mě nikdo nemůže obviňovat že zaujatosti - naopak. Letos to ale pos**li a to doslova. eye rolling smiley . Ceny, .... No to se dalo čekat, ale tohle? Tohle je na odebrání modré vlajky a soutěž o vlajku hnědou.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Grizzly (06. 07. 2022 20:02).
Re: Gradac
07. 07. 2022 08:52
To je ten výraz. Malo more. Ono se to chová jako záliv trošku. A směr k Ploče chytá takřka vše od Makarské.

Grizzly jedině na Hvar, Kemp v Jel se a poloostruvek směr otevřené moře.

Nebo tě ukecaji na Ivan Dolac?
Re: Gradac
07. 07. 2022 14:00
Se divím, že to zde ještě nikdo nevzpomněl.Ono je to totiž tak, že ráno jde mořský proud od Neretvy a Ploče na sever prakticky až po Split, pak se to zastaví a po obědě jde zpět na jih.Tím prakticky vymete celou makarskou riviéru.Prům. rychlost je 1 Nm.
Zkuste si někdy v klidném moři lehnout na hladinu a uvidíte jak budete putovat.
Re: Gradac
07. 07. 2022 14:04
Digisis.
Je to tak. Ono něco jiného je ležet na pláži, bez bójek. (třeba když tam plavalo to torzo slepice, plavalo tam a zpět).

Nicméně z pohledu stojícího padlleboardisty s nákladem a dovolím si tvrdit i zkušenostmi s vlnami (proto ta zmínka, že stojím), bylo hodně zarážející plout v proudech, které se točí například na výběžku za "psí" pláží směr Brist. Letos v červnu tam těch proudů nějak přibylo a nebo to bylo změnou teplot chvíli před naším příjezdem.

Nicméně jet až do Podaci, je těch proudů více a nejsou vidět. Toť moje "už letitá" zkušenost.
V Gradacu to tak prostě je. I ve vesnicích nad tím, ale Gradac to schytává pro oko návštěvníka gradacu "víc".
Zkuste jet do Valbinské, tak je taky "bordelu" z protější Rijeky.... kanystry atd..
Re: Gradac
09. 07. 2022 22:26
Byl by někdo ochotný zjistit ceny půjčovného týkající se paddleboardu v místních plážových půjčovnách?
avatar Re: Gradac
10. 07. 2022 04:46
Pod Lagunou to loni bylo 100 kn/hod. Letos jsem nezjišťoval



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (10. 07. 2022 04:47).
Re: Gradac
10. 07. 2022 09:46
V Bristu u hotelu Riva vloni 50kn hodina, celý den 200kn.
Re: Gradac
10. 07. 2022 21:18
Děkuji pánové, 100 kuna za hodinu je dost, tož uvidíme.
Re: Gradac
11. 07. 2022 09:07
Myslím, že nákupem nic nezkazíš.

Já to také kdysi za 60 kuna na hodinu zkoušel na Krku od té doby jsem si ho pořídil a jsem na něm 6 let a pecka smiling smiley
avatar Re: Gradac
12. 07. 2022 01:45
Jestli jste letos v Gradacu v uplynulych 14 dnech videli blazna, co taha k vode 2 boardy, tak to jsem byl ja.... Me to sice nebavi, ale manželka s vnučkou z toho neslezou a ja tak aspon mam chvilku skocit si na pivko... Jinak 100 kn stoji i slapadlo, loni 70kn.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (12. 07. 2022 01:47).
avatar Re: Gradac
15. 07. 2022 11:04
Valeri - to jsi byl ty, jak tam na boardu cvičil jógu? grinning smiley
avatar Re: Gradac
15. 07. 2022 16:22
No to určitě ne... Byl jsem na něm jednou, pak přišla vlna zezadu a ja letěl pozpátku do vody. Oficialni verze je, že do mě narazil delfin. Tohle neni sport pro mě
Re: Gradac
16. 07. 2022 14:52
Nějaké aktuální info z Gradace? Teplota moře, počet lidu na plážích, nebo nějaká extra novinka?
Re: Gradac
16. 07. 2022 15:55
TOTTI. Nech se překvapit. Ty jsi zvědavý jako Bessy.thumbs up smiley
Re: Gradac
16. 07. 2022 17:29
Tož chtěl jsem vědět, kdo bude ležet 2 centimetry vedle mě thumbs up smiley
avatar Re: Gradac
16. 07. 2022 20:40
Jestli to bude jako na přelomu červen/červenec, tak to na 80% bude Čech
avatar Re: Gradac
17. 07. 2022 20:13
To už asi letos nestihne ...
smileys with beer
Re: Gradac
18. 07. 2022 13:09
Tak jógu tam v těch destinacích na paddlu cvičí snad jen moje žena ne?
Většina těch, kterým jsme na pláži řekli ať to jdou zkusit se tváříla, že jsme se zbláznili. Hele i po 40tce se to dá smiling smiley
smileys with beer
avatar Re: Gradac
18. 07. 2022 15:12
Petře, když se koukám, jak se medvěd ptal Valeriho... Tak si nejsem jist, zda si medvěd myslel, že Valeri vypadá jako baba nebo zda tvá žena vypadá jako chlap..

P.S. Jak jsem to napsal, tak koukám, že dostanu po čuni v každém případě grinning smiley
Re: Gradac
18. 07. 2022 20:01
V Gradaci změna, místo Konzumu je Tommy drinking smiley dnes pláž až odpoledne za Saudade a jako kapacitně tak 1/2 toho, co bývá obvykle. Ale možná to bylo tím, že ráno foukalo a lidé si udělali jiný program. Moře teplé, slovy klasika, znám lepší, ale i daleko horší, podle mě tam těch 24-25 mělo.
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.