Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
12. 08. 2019 20:52
Dá se zastavit i zkopce uličky od Vila Slavena, dolu směr Laguna. Jen jsou tam popelnice. A samozřejmě, pokud trefíte jednosměrku kolem kostela k plážím. Tak v "prvním šáru" bývá také místo. Jen tam někdy lidi berou to auto jako opěrku smiling smileysmiling smiley
avatar Re: Gradac
12. 08. 2019 22:10
Když jsme tak hodnotili letošní dovolenou, shodli jsme se, že Podgora pro nás není. Moc lidu a draho. Rozlouskla to vnučka (4,5), když řekla, že se jí víc líbilo u toho minulýho moříčka, čímž myslela loňskej GRADAC. Takže na příští rok destinaci máme, teď už jen sehnat ubytování a vykoumat termín grinning smiley
Na druhou stranu je to ale dálka (1004 km), když jsme se letos blížili ke sjezdu v Šestanovaci, dal jsem posádce na výběr, jestli myší dírou, jak říkáme cestě přes Gornja Brela nebo tunelem přes Zagvozd. Vnučka řekla že tunelem, jinak se rozteče… Trošku přeháněla, klima byla puštěná, jen už jí to nebavilo v tom horku v autě. A navíc jsem jí řekl, že tunelem je to o kousek rychlejší. Trochu přemýšlím o něčem bližším, ikdyž GRADAC je prostě srdeční záležitost... grinning smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (12. 08. 2019 22:56).
Re: Gradac
12. 08. 2019 22:30
Je to kus cesty, my to máme bez pár drobných rovných 1.200 km..... Letos ASI naposledy, ale kdybych chtěl někam poblíž, volím Rogoznicu. Hlavně ať nám teď v Gradacu někdo zahřívá moře a bude to ok!
avatar Re: Gradac
12. 08. 2019 22:43
No já si to nedovedu na jeden zátah představit ani třeba z Prahy. Když projíždím hranice v Dolním Dvořišti na cestě zpět, vím že jsem za hoďku doma. Ject někam o 200 km dál... nevím. Asi bych hledal někde v Rakousku nocleh
V roce 2008 jsme jeli na Pelješac do Orebiče, 1124 km, cestu tam jsme rozdělili, zpět na jeden zátah a v obou případech oklikou přes Ston. Dneska bych to už asi dělil i zpět. Řídím hrozně rád, ale odsaď podsaď. A to mám rád svižnou jízdu


TOTTI
V roce 2015 jsme byli na pár dní v Rogoznici - Kanica. Pěkný moře, pěkný ubytování, málo lidu ale díra, každý den na večer jsme jezdili do Primoštenu. Byla to taková nouzovka na poslední chvíli.



Upraveno 4krát. Naposledy upravil valeri (13. 08. 2019 17:39).
Re: Gradac
13. 08. 2019 00:15
valeri : čím jsem starší tím více rozumím lidem, co si v půli cesty zaplatí za pár éček nocleh a ráno v klidu pokračují. My jezdíme skoro na jeden zátah, ale snažím se pak nad ránem někde na odpočívadle zavřít oko na hodinku, na dvě..... Ale to jen za předpokladu, že to nejmenší a nejmladší člen posádky dovolí. Většinou když vypnu motor, nastane pláč. Domů přes den na jeden zátah pohoda, ale 2 roky zpátky hrozné počasí a to absolutně po celou cestu Gradac- Ostrava, odjezd ráno v 5:00, doma jsme byli v 1:30 následující den, to byl masakr! Ale nechci malovat čerta na zeď.....
Re: Gradac
13. 08. 2019 21:04
Rozumím též.
Gradac mám 1099km. Na zátah a přes noc (a s dítětem) už to prostě není takové "lálá", jako za mlada. "Umírám" mezi 2-3 ráno.
Lepší než Gradac, je: Jelsa? smiling smiley , ID smiling smiley, ?, Orebič (to je 1166km!!!), nebo Baška? (ale tu jsem jednou s karavanem jel zpět 15!!! hodin).

Letos jsme se zamilovali do Bristu, již po několikáté... Jezdíme po FKK a z istrie toho moc není, gradac už je na černé listině a nejbíž další je Jelsa....
Rozdíl je jestli volím dovolenou do app, hotelu nebo kempu. Jsme v tomhle hodně flexibilní.

Ale je fakt, že letos klasicky v sobotu z hotelu zpět z gradacu znamenalo, že doma jsem byl těsně před 24.00. A i to vyčerpává...
Re: Gradac
21. 08. 2019 14:53
Gradac hlásí vedro, moře ráno lehce ostré, nikoliv studené, nebo ledové, odpoledne jako kafe! Jestli někdo říkal, že je zde méně turistů, hlásím, že bych se asi hádal. Podle lidí na pláži a v hospodách tedy ani náhodou smileys with beer
Re: Gradac
21. 08. 2019 22:32
To je zřejmé. Zatím nikdo z mého okolí, kdo se vrátil letos z Gradacu a není na tomto foru, zatím všichni jsou překvapení z nárůstu lidi v Gradacu v sezóně. Čím to je se dá jen spekulovat. Nárůst zájmu turistů o "jednu z levnějších variant makarské". Hotelová cenotvorba. Zvýšení nabídky služeb po letech. Nebo jen pouze "ještě únosná" dojezdnost "na zátah". A "otočný bod" bůsů od cestovek...
Třeba Brist je zajímavě "okupován" už roky "ostraváky". smiling smiley
Praha dojede většinou po Omiš, atd atd...
Ale Gradac má hotely, apoše a další. Takže taková "malá Makarská" a pamatuji i jinou klientelu, než tam jezdí nyní.
avatar Re: Gradac
22. 08. 2019 08:42
Totti v Bristu ráno moře 26 ... odpoledne skoro 30 ... to jsem ještě nezažil, to je opravdu kafe grinning smiley, coudy , potvrzuji ostravskou enklávu v Bristu , letos poprvé vedle nás nebydlí Poláci , ale dle značky pražáci, ale kdoví, my jsme dle značky taky brňáci smiling smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
avatar Re: Gradac
22. 08. 2019 08:50
musím zde přidat svoji negativní zkušenost s tím novým barem vedle trampolín pod kostelem, minulý týden jsme si tam dali Pinacoládu, dělal nám ji česky mluvící číšník a byla výborná. Pár dnů nato že zkusíme Mochito , míchala to taková pěkná prsatá kočka ... a byl to pěkný humus ... tak o 2 dny později, že si dáme raději Pinacoládu, zase ji míchala ta prsatá kočka ... a byl to pěknej kyselej humus, podobná chuť, jako to Mochito ... takže když uvidíte prsatici, tak si dejte raději pivo, ale ne žádný koktejl ... jediné plus bylo,že kasírující malá servírka (ta trochu rozumí česky) dovolila synovi, aby nám tu Pinacoládu namíchal on ...tak jsme si nakonec pochutnali

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Gradac
22. 08. 2019 15:13
To couddy, tak to nárůst lidi v Gradacu me překvapuje, loni i letos , hlavně tedy letos málo lidi termin 4-12.7 , takze asi toto obdobi neni takový nápor , což je pro me Dobra zprava na pristi rok.Pokud by vycházelo pocasi, na což jsme měli vždy štěstí , pro me jasná volba.Optavdu netoužím po přelidněních plážích a plných restauracích.
Takze pro ty kdo chtějí prožít klidnou dovolenou jasná volba termínu,
Martin
Re: Gradac
22. 08. 2019 23:32
Jak je možné, že ač jsem z Ostravy, Brist byl pro nás dost dlouho zapomenutá vesnička? eye popping smiley letos jsme sice na doporučení zvažovali, ale vyhrála cena za ubytování v Gradaci. Pozitivum naší dovolené až v tak pozdním termínu je to, že zatím pouze modrá obloha a žádný mráček, natož déšť! Poslední 3 roky na přelomu července a srpna vždy déšť a to rozhodně žádná sprška! Takže užíváme, škoda těch světelných podmínek, brzy tma a ráno na ,,našem" místě pozdě slunce, ale to jsou drobné vady na kráse.
Re: Gradac
22. 08. 2019 23:35
Isekon: Minulý rok jsme tam měli taky pár drinků a obsluhovala nás taková drobná, na krátko ostříhaná rošťanda, která uměla výborně česky! Nápoje byly super! Letos se chystáme, tak díky za radu! smileys with beer
Re: Gradac
22. 08. 2019 23:47
A musím to zase napsat, zmrzlina v Gradaci, totální zoufalost! U Stelly bych si nedal už ani suchý kornout. Zatím jsme našli jedinou obstojnou za Bistonem směrem ke konzumu, hned na rohu je nějaký bar a za ním pekárna a hned za tou pekárnou. Čokoládová alespoň vzdáleně připomínala čokoládu. Ale jinak, ostuda, ostuda, ostuda. A asi nejsem sám, nepočítám děti, těm to je jedno, ale spousta dospělých chodí v hubě s nanukem! Nedivím se a chápu!
Re: Gradac
23. 08. 2019 22:33
TOTTI, tak nevím, kolik let tam jezdíš. Ale tu zmrzlinu, kterou jsi "objevil" mi už roky nenavštevujeme, protože tam přestal házet zmrzlinou výborný chorvat a šlo to dolů... U stelly to není na sto tisíc procent, ale aspoň je to zmrzlina...nezastávám se, ale nejde to srovnávat se "zmrzlinovými domy" například v Zadaru na náměstí. V krku uprostřed. Nebo nejlépe na Hvaru - kde oříšková je asi top of the Europe...... smiling smiley
Re: Gradac
23. 08. 2019 22:46
couddy : letos 4. pobyt Gradac a u Stelly to jde z kopce ne jen po chodníku od kostela, ale i s kvalitou. Barvy vyblité a chutě stejné, dej si dvě kugle, každou jinou, zavři oči a ochutnej.... Možná jsem náročný, pravdou je, že skutečně dobrou zmrzlinu mají jak jak píšeš Ty, tedy alespoň co já jsem mohl zkusit, což byl Krk a Hvar, velmi dobrá je v Trogiru. I když třeba ten Hvar, minulý rok 18-25 kun za kuglu, ale člověk si pak řekne, že to mělo smysl. Dneska jsem si dal nanuk a naprostá spokojenost a za poloviční cenu, i když o ceně to není, je to o chuti. Včera jsme byli v Orebiči a tam taky žádná sláva, bylo to o něco lepší, než Stella, ale i tak, nic moc. To když srovnám se zmrzlinou u nás od Ollies, anebo a teď si nemůžu vzpomenout na název sakra, tak to jsou zmrzliny! thumbs up
Re: Gradac
24. 08. 2019 09:39
To by mne zajímalo, proč to začali Chorvati tak srát ty zmrzliny. No jo. Poslední kontroly odhalily, že to mají nacpaný tukem a né smetanou. hot smiley
Re: Gradac
24. 08. 2019 16:02
Protože pokud nejsi primárně "zmrzlinárna" a není to Tvoje chorvatská zmrzlinárna a nestojí ten businnes na Tobě....tak to prostě osíráš už jen tím, že tam nemáš "zmrzlináře", ale slečnu "podavačku". Dyť u Stelly obsluhovala i česka a slovenka. Mě to taky po letech nabízela. Klidně bych tam roznášel, ale asi bych ty naše lidi časem začal nesnášet smiling smiley.

Trogir jsem měl také tu čest, ale bylo tam více zmrzlin, tak úplně nevím, zda jsme se trefili.
V Cirkvenici taky bývala kouzelná slastičárna... No žial bohu podle mého soudu, ti dobří "italo-chorvati" co umí jsou ve velkých městech a nebo jiných EU destinacích a hotelech, kde je zaplatí. Proto to tak vypadá, jak vypadá.

Ale v Gradaci to evidentně "polovině" našeho národa a ostatních dvou národů "stačí" smiling smiley
Re: Gradac
25. 08. 2019 13:51
couddy: stačí, stačí, otázka, jestli si dají zmrzlinu každý den, nebo jednou za celý pobyt. Ale majitelům stánků asi stačí, aby to bylo jen jednou za pobyt. Jinak letos mám smůlu na placení kartou, kromě jednoho spíše baru velký problém, všude jen Cash.... A to jsem mimo Gradac chtěl platit kartou v mobilu, tak to vůbec a když jsem ukázal normální kartu, tak že tedy ano. Dnes oběd u Stelly a taky bez karty.... Asi by jim bylo viděno moc pod ruce....
avatar Re: Gradac
25. 08. 2019 18:52
Tak zmrzlina ve Stelle opravdu katastrofa, to je jen zmrzlá voda, našli jsme dobrou , hustou zmrzlinu asi 50 m před Studenacem dole u pláže , je tam i bar, mají tam dobrou ledovou kávu ,ale název nevím .. ale zmrzlina oproti Stelle opravdu nebe a dudy - obvzlášť borůvková smiling smiley
TOTTI ta malá šikovná servírka rozumící česky tam byla s tou prsaticí , ale drink bohužel dělala prsatice ...
jo a dal jsem si rybu v Malo More, hned na kraji Gradacu .. a byla fakt výborná, jsem se oblizoval až za ušima grinning smiley

Vodice , Martinsicuro, Podgora, Gradac, San Benedetto del Tronto, Drašnice, Podgora, Živogoš?e Blato, Brist
Re: Gradac
25. 08. 2019 20:50
Ono problém bude i termín. My byli letos v červnu a u Stelly to relativně "zavánělo" dobrou zmrzlinou to, která je z vanilkových "odrůd". Což se o borůvkové určitě říct nedá. Dělal jsem v cukrárně a všechny ovocné, byť se snažíš, jsou z ledu. Všechny ostatní jsou z vanilkového mléka...
Re: Gradac
25. 08. 2019 21:11
martinslepanek : Jinak ještě jednou děkuji za tip na ubytování, domácí jsou příjemní lidé, dokonce nám po týdnu proprali naše ručníky! Jsme zde týden a obdrželi jsme 1,5 litru vína, nedokážu ohodnotit, neb na vínu poznám, jestli je bílé, anebo červené a dnes bedýnku s hrozny a fíky, takže poměrně snaha!
Re: Gradac
31. 08. 2019 13:44
Krátí se nám to, ještě dnes a zítra a v pondělí ráno odjezd. Je zde vidět již částečný úbytek dovolenkářů, na plážích je zase relativně osobní diskrétní zóna. Počasí i nadále parádní a tak teplé moře nepamatuji! Celých 14 dní bez kapky deště, to jsem zde taky poslední 4 roky v dřívějším termínu nezažil. Jak jsem psal v jiném vlákně, letos velký problém s platbou kartou v restauracích! Většinou info o tom, že to nejde, nebo se ,,zrovna" pokazil terminál..... Ať tak či tak, prostě problém.
Re: Gradac
31. 08. 2019 21:20
Vidíš a jak si bral Babis příklady... :-D
Jen for.
Nechci sem tahat politiku.
Re: Gradac
31. 08. 2019 22:11
To sice ano, ale zde se jedná podle mě ryze o vyčůranost. Kdybych byl problematik, seknul bych se, že mám pouze kartu a ono by to určitě šlo. Nikde totiž ani zmínka o tom, že platit lze pouze hotově. Naopak všude hrdě vylepeno VISA, MASTERCARD atd.... Ale co už smileys with beer
avatar Re: Gradac
31. 08. 2019 22:25
Kruci... kdyby tak v Gradacu byla kamera na pláž jako v Podgoře... Po roční pauze bych se tam rád vrátil, mám Gradac rád. Ale ty davy lidí... Ty mě odradili pro letošek a mám pocit, že se to jen zhoršuje. Už jen kolony k moři jsou masakr, když to vidím ve zprávách nebo na kamerách. Letos z toho zřejmě vyplynul i nárůst nehod. To dřív v takový míře taky nebylo. Jedna drobná nehoda a 20 km kolona. A nic s tím neudělám. Dál se mi zdá, že výjezdy/odjezdy v týdnu už taky nejsou žádná jistota. Lidi se poučili. Plánují si pobyt s nástupem mimo sobotu. Letos, jak jsem to tak sledoval, vůbec neplatilo, že od úterý do čtvrtka jsou prázdný dálnice, mýtnice a hranice. Letos se prostě všechno vymyká zažitým zkušenostem. Opravdu váhám, jestli nedám Jadranu sbohem. A to si letošní pobyt i obě cesty pochvaluju. Prakticky k takovým myšlenkám nemám důvod.
Re: Gradac
31. 08. 2019 22:42
Protože všichni si myslí že můžou všechno a chovají se tak, ale v režimu ovce. Tím pádem to tak dopadá ve všem všichni hloupnou technologiemi atd... V podstatě online mapy můžou za ty kolony. Všichni jdou všude na čas :-D
Dřív třeba jel rychleji ten kdo znal cestu :-D
Re: Gradac
01. 09. 2019 07:50
Už léta máme nástup do ubytování v neděli, takže odjezd z ČR na noc kolem 16-17 a nemůžu si to vynachválit a od doby, co to mrskáme přes Szombathely naprostá pohoda a klid! Domů jsme jezdili klasicky v sobotu ráno a středobodem pro mě bylo Lučko s tím, že z Gradacu jsme vyjížděli kolem 5:30. Snad jen jednou jsme čekali asi 20 minut na Demerje, jinak pohoda. Minulý rok i letos ENC, tak snad to taky bude v pohodě. Tento rok z obav posledniho srpnového víkendu odjezd až v pondělí ráno a uvidíme, jestli to byla dobrá volba.
Re: Gradac
01. 09. 2019 09:23
Já jsem letos z Gradacu, resp z Bristu vyjizdel v 10.00 a Lučko jsem ještě stihl normálně. Též sobota, ale byl poslední červnový víkend a lidi bylo na cestách dost.
avatar Re: Gradac
01. 09. 2019 11:31
My vyjizdeli v sobotu 3.8. ve 14h a bylo to v pohode. Ovsem vyjet v 7 rano v nedeli, jak bylo v planu, to by uz takova hitparada nebyla. Koukal jsem na to z domova jen tak pro info, co by nas cekalo. A kdyz jsem si uz myslel, ze jsem nasel dokonalej cas pro odjezd v dalsich letech, vyvedla me z toho hned nasledujici sobota. Všude gužve, pred Trakoscanem az 7km...



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (01. 09. 2019 11:32).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 54
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.