Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
17. 07. 2017 23:22
Není to ono, ale určitě se na to půjdeme mrknout. Díky!
Re: Gradac
18. 07. 2017 09:17
My byli v Gradaci na tři týdny v červnu a Pineta byla také prázdná, mysleli jsme, že je to tím, že je před sezónou. Plážový bar H2O ja na
jižním konci Gradacu mezi rozpadlýma hotelama a podle jeho stavu bych si tipla, že hezkou řádku let je už zavřený. Jen velmi těžce jde poznat, že šlo o bar.
Pán se ptal na ceny..řekla bych, že nic rapidního a převážně ceny jako loni, jen zmrzka někde stojí 8 kuna..
avatar Re: Gradac
18. 07. 2017 13:54
Vitr prestal. Ale plaze se dneska nejak zaplnily. Voda akorat.
Re: Gradac
18. 07. 2017 19:01
Tak to je škoda, že ta diskotéka už nefunguje, podle fotek to tam muselo být moc pěkný! Půjdeme se podívat aspoň na to, co z toho zbylo. Pláže plný jsou, ale není to zas tak šílený, když jsme byli v Bašce Vodě, bylo to daleko horší! Vítr se uklidnil, to je fakt, místo toho byly super vlny! Ceny jsou celkem v pohodě, třeba dnes jsme byli ve Stelle na pizze-Jumbo pizza za 80kn a tři jsme měli co dělatsmiling smiley
avatar Re: Gradac
18. 07. 2017 21:06
Jumbo jsme snedli ve 2... Nasel jsem cirou nahodou to muzeum. Vis kde je Gustirna? Tak je to barak nad ni, v kopci smerem od kostela dolu do města
Re: Gradac
18. 07. 2017 22:28
Že jde o tento konkrétní bar poznáte jen podle toho, že je na "podlaze" nápis H2O..jinak je z toho opravdu ruina..sad smiley Joo, tak jumbo pizza ve Stelle, to je velká mňamka a Salata sa piletinom (salát s kuřecím masem a dresinkem) je také naprosto fámozní a člověk má co dělat, aby tu hromadu zprášil. Mě se to ještě nepovedlo a dojídá manžel.:-) Ve vile jakoby za zmrzlinou každý rok bydlíme a tak si jumbo pizzu a salát dopřáváme téměř denně. Už se těšíme na příští rok, jak si zase dáme do nosu. V muzeu jsme se byli podívat loni, je to moc hezké, takové rodinné bych řekla..a ta atmosféra..je malé, ale stojí za to se tam podívat.:-)
Re: Gradac
18. 07. 2017 23:06
Děkuji všem za aktuální postřehy z Gradace! O muzeu jsem neměl ani páru, letos asi navštívíme. Hlavně, aby se pekařům po dobu našeho pobytu dařil burek se sýrem, na ten už myslíme snad 1/2 roku thumbs up smiley
Re: Gradac
18. 07. 2017 23:45
No a ta Plzeň ve Stelle,ta byla přímo famózní.Ten výčepní to pivo přímo hejčká! smiling smiley
Re: Gradac
19. 07. 2017 00:04
Valeri, muzeum jsme dnes našli, jen tam chyběla otviracka, ale snad min. do 21h bude otevřený. Darris H2O jsme dnes našli, ale už byla tma a bylo to docela strašidelný. Totti na burek jsem se taky moc těšila, ale nevím jestli to byla náhoda, nebo normálka, ale kupovali jsme ho v pekarnici Ploče a byl pěkně šizeny a napůl sirovy. Pak jsme ho koupili v Bristu, pekárna byla pod jinou společností, byl to takový ten štrůdlovy, zatočený a ten neměl chybu. smiling smiley Zítra večer vyrážíme na noční plavbu do Drveniku od toho Feluna Jedana (90kn/osoba) jsem ráda, že to nakonec bude i s plavbou!! smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (19. 07. 2017 00:06).
Re: Gradac
19. 07. 2017 08:51
Darina123: Minulý rok jsme burek kupovali kousek od tobogánu v pekárně a byl výborný!!! Ale co bylo minulý rok, nemusí být letos..... A Felun? Osobní zkušenost nemám, ale slyšet je bylo pěkně, jak s tou hudební produkcí brázdil pobřeží smileys with beer
Re: Gradac
19. 07. 2017 09:14
Jasně, mohla to být náhoda....na Feluna jsem zvědavá, rambajs dělají slušnej, proto se na to těším smiling smiley
Re: Gradac
19. 07. 2017 09:48
Fery: Jo jo, také jsme si dávali a byla výborná..:-) I když já si radši dávám ty jejich patoky:-D :-D :-D, když už jsem tam a ve Stelle mají i výborné Karlovačko..
Darina123 (mimochodem, jsme jmenovkyně:-)): Nejen z H2O, ale z celýho prostředí tam jde hrůza. Jakoby jsme se najednou ocitli v úplně jiném městečku..město duchů.. A mezi těma všema ruinama opravili hotel..no bydlet tam bych teda nechtěla. Na ten hotel jsem se dívala na netu, vypadá hezky i ty pláže jsou tam krásné, ale to okolí..a nikde ani zmínka o tom, v jakém prostředí se hotel nachází. To se musí hosté divit, když tam přijedou.sad smiley
Myslím, že muzeum je otevřené do 22, možná 23 hodin..přesně nevím, ale šli jsme tam už zatmy..
Re: Gradac
19. 07. 2017 09:56
Darris to jsi vystihla přesně, taky jsme si to včera říkali!!
avatar Re: Gradac
19. 07. 2017 12:13
Ahoj Darino. Už jsi se taky stihla aspoň vykoupat v moři. Mám dojem, že pro samé objevování a hledání ještě ani ne. Chci se zeptat na kvalitu vody "po bure". Nám kdysi na "nudapláži" v Gradacu (jistě jsi ji už objevila) se voda v moři při nějakém jiném proudění při větru zakalila a dost smrděla.
Trvalo to půl dne a druhý den ráno bylo na první pohled vše v pořádku. Ovšem Gradac tím ztratil "kytičku".
Re: Gradac
19. 07. 2017 16:30
Tak to nemohu posoudit, jelikož buru jsme tu zatím neměli. Jinak koupat se samozřejmě chodíme každý den, kvůli tomu jsme přece přijeli smiling smiley , ale mám ráda objevovat různá místa a možnosti. Pro mě by byla docela nuda, kdyby byl každý den stejný.... teď bych třeba potřebovala poradit od těch, co mohou srovnávat. ..co je lepší a méně úmorné ...Bačická jezera, nebo Kravické vodopády??? Díky za pomocsmiling smiley
Re: Gradac
19. 07. 2017 17:31
Nejspíš vyhrajou vodopády, tam se můžeme i koupat. Byl tam někdo prosím? Vyčetla jsem, že v r. 2015 se vstupné ani parkovné neplatilo, je to tak pořád?
avatar Re: Gradac
19. 07. 2017 17:51
... vodopády Kravica ... loni ... parkovné 2€, vstupné 2€, čevapi malé/velké 2,5/5€, pivo 1,5€ ...

... tohle bylo před 10 lety ... ale předpokládám, že vodopády jsou tam stále ...
[www.youtube.com]

smileys with beer



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Bessy (20. 07. 2017 08:52).
avatar Re: Gradac
19. 07. 2017 21:41
Kabinet
Voda se zkali kazdy den s prichodem vln. Tak okolo 3 hodiny. O to jsou hezci rana, kdyz je more jak zrcadlo a krásně průzračné.
Zajimalo by me co se dneska stalo. Od rana plaze narvaný, vsude polaci. Vecer cesta do města plna lidu. To zacaly v polsku prazdniny? Za 2 dny jedu domu a jsem skoro rad. Tohle dneska byl fakt mazec, na plazi hlava na hlave. Na plazi zleva polska rodina vybalila plechovky piva, z druhy strany se nějakej mamlas pokousel otevrit flasku červeného vina. V poledne v restauraci 2 polske urvane rodiny, uz slusne nacaty... Tolik chlastu na plazi , co jsem dneska videl, nemaji ani na Copacabane pri karnevalu. Gradac letos uz asi naposled. Budu hledat misto bez polskej ozralu
Re: Gradac
19. 07. 2017 23:00
valeri : Nestraš.... Nejde o hlavu na hlavě, jde o ty naše severní sousedy, pro které je každá dovolená synonymem toho, že se žije jen jednou....
Re: Gradac
20. 07. 2017 00:55
Valeri tak mi na pláži měli jen dva mladý páry, ale byly celkem v pohodě. Večer jsme byli na tý plavbě do Drveniku, takže ani nevím, jak to ve městě vypadalo....co vím je, že ani Chorvati je moc nemusí, to mi dnes potvrdila domácí, když jsme si povídali. A co ty jezera a vodopády, co bys poradil?



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (20. 07. 2017 00:56).
avatar Re: Gradac
20. 07. 2017 12:16
Mozna mam na ne averzi protoze se neumi chovat. Dneska jsou kolem nas jiny rodiny, ani nevim odkud, a jsou v klidu.
Vcera jsme byli s malou ve vode, 5 m od brehu a najednou spustila ryk ze ji berou hracky. Kouknem na lehatka a tam nam úřadujou 2 polsky kluci a jejich fotrik stoji nad nima a kouka jak si pekne hrajou s nasima hrackama. Kdyz jsem vylezl z vody, rvouci holku v patach, tak je zacal vyhanet pryc. Jenze kazdej z nich neco bafnul a zdrhnul. A myslite ze jim to treba vzal a vratil? Ne , kluci to o par metru dal zahodili a sli do more. To clovek jen zasne. Do vcera jsme meli sousedy belgicany. Pro nase apartmany je spolecna velka terasa. Po cely tyden jsme my i oni bezne nechavali lezet na stolech mobily, tablety a věděli jsme, ze si nic neukradnem. Potkali jsme se na promenade a kyvli jsme na sebe. Po nich prijeli slovaci, neumi ani zabucet na pozdrav a my zacali vsechno schovavat. Tak to proste je, slusny chovani by se melo ucit uz ve skole.
Vodopady neporadim vubec a Bacinsky jezera jsme videli jen z odpocivadla na silnici. My na tohle moc nejsme



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (20. 07. 2017 12:55).
Re: Gradac
20. 07. 2017 16:44
V Gradacu jsem byl letos od 4.7-10.7 máme zde známe , známe se již 15 let takze jsme se po 3 letech opět rozhodli se za nimi podívat.Mam stejně zkušenosti z občany PL a to nejen z HR,před mesicem jsem byl na Krétě a to samé, hluční, mysli si ze jim vše patři.Vedle nás bydlel Švéd s brazilkou a dělali bugr až do rána.Takze jsme byli radi ze jsme zde byli na otocku .letos co jsem sledoval tak hodně Čechu ,Slováci a hodně Poláků, dříve sem jezdili Němci,Rakušáci.Ale kdo pronajímá tak chce hlavně kšeft,takze si moc nevybírání klientelu.jinak Bacinske jezera jsem navštívil,jezdí se na lodkach cena 240 kN pro skupinu 6 osob,ale byl jsem zde odpoledne a nikdo zde již nebyl kdo by jel s námi a celou částku se mi platit nechtělo.Gradac se nam s ženou líbí ,ale již to neni jako kdysi misto ke klidnemu relaxu .
Martin


valeri napsal(a):
Smazaná citace posledního příspěvku



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (20. 07. 2017 17:20).
Re: Gradac
20. 07. 2017 17:02
Je to fakt všechno v lidech.... včera jsme byli na tý noční plavbě do Drveniku. Bylo to super, trsalo půl lodě a jejich hopa mi bude dlouho znít v hlavě. Cestou zpět už většina vesele nasávala a museli se objevit závisláci, kteří si museli na lodi zapálit. No a kam že ten vajgl asi hodili? Samozřejmě do moře, který tolik milují a na který se tolik těší. Podotýkám, že sama jsem kuřačka (i když jen jednu denně) ale tohle se mi prostě příčí!! Pak dělají ksichty, když se druhý den koupají a kolem nich plavou vajgly! Na druhý straně možná těžko soudit, když to vidí i u místních (bohužel).



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (20. 07. 2017 17:04).
avatar Re: Gradac
21. 07. 2017 22:27
Tak nam dovolena v Gradacu pro letosek konci. Rano po snidani odjezd. Nikdy pred tim se mi odsud nechtelo, letos jsem skoro rád, ze jedem pryc. Lidi jak sr...k a to zitra zacinaji prazdniny germanum. To uz vubec nechci videt, na plaz uz se o moc vic lidi nevejde. Gradac je pekny letovisko, meli jsme opet fajn domaciho, krom jedny pizzy ve Stelle se vsechny vecere i obedy mimo vlastni zasoby odehraly v Malo More. Podle me asi nejlepsi restaurace. Cisnici uz si pri odchodu s nasi holkou mavali na rozloucenou. Ona musela byt dulezita, takze vzdycky jim knizecku s penezi musela dat osobne. Vsude v obchodech, ve stancich slusni lide. Pak prijdete na narvanou plaz mezi cechy, slovaky a polaky a konec iluzi. Vcera se tam jeden polak zliskal tak, ze kdyz sel do more, tak jsme se sazeli, jestli se utopi nebo ne. Neutopil, ale hned jak vylezl, tak ho sbalili a odvedli. Jen za dnesek 2 konflikty, uz jsem toho mel dost. Nejdriv jsme nevericne koukali z restaurace, jak nam tlusta baba slozila lehatko, pohodila o kus dal a lehla si tam sama. Jelikoz jsme tam meli vedle sebe 2, tak jsem na ni pak to druhy plny kaminku vysypal a presunuli jsme se o kousek vedle kde misto bylo. Myslela ze to bylo omylem a ze bych se mohl omluvit... Odpoledne opet mlady bud nachcany nebo sjety polaci. Tyden jsem koukal jak si na plazi hazi mickem, skacou za nim sipky mezi lezici lidi. Vsude maly deti, kdyby na ne skocili, polamou jim kosti nebo je ve vode pritopi. Nekolikrat jsem je poslal nekam dal, zbytecne. Dneska si hazeli v tom davu zas. Nikdo jim nic nerekne, fakt nechapu. Po 2 upozornění, kdyz nas míček trefil, uz jsem jim míček sebral a zahodil. Odmenou mi byl jejich potlesk ve stylu "to sis pomohl". Za par minut micek nasli a hrali dal. Radsi jsme se zbalili a odesli. Uz jsem se pomalu prestaval kontrolovat. Pristi rok je planovanej tradicne po 10 letech Orebic. Pokud i tam bude polska svoloč nebo tyhle davy lidi, zacnu jezdit nekam do divociny. Vsem co zitra odjizdite stastnou cestu bez kolon
Re: Gradac
22. 07. 2017 06:08
A proto jsem taky po 15letech s Gradacem skončil. Už je to moc profláklé. Jinak štastnou cestu.
Re: Gradac
22. 07. 2017 12:08
Valeri, a nejeli náhodou na "svatou pouť" do Medzugorje?
Také se nám to před lety stalo na FKK. Zničeho nic. Asi 150ks textiláků a bylo to dost šílené. Sedali si na naše deky apod.
No já jsem si tehdy nebral servítky, protože trochu polsky umím. Ale nebylo to super smiling smiley
ps taky kdo by na FKK čekal tolik věřících, že? grinning smiley
Re: Gradac
24. 07. 2017 14:05
Po informacích co se zde děje jsem měl obavy, přijeli jsme včera, tj. v neděli ráno, pláže alespoň odpoledne hodně plné a obsazené, ale dle spz aut a plných parkovišť to vypadalo na tradiční nedělní bosenské koupání u moře. Dnes jsme přišli na pláž v 9:30 a kam jsem si chtěl dát deku, tam jsem si ji mohl dát. Později se to zaplnilo, ale nic hrozného. Počasí včera slušné, dnes dopoledne zataženo a vítr, na pláž spadlo pár kapek, ale při odchodu z pláže do apartmánu jak naschvál slunce vykouklo a krásně svítí, nicméně o modré obloze to není, takové polojasno. Uvidíme jak dále, do středy to má být takové vrtkavé.
Re: Gradac
24. 07. 2017 16:20
Tak už jsme také doma sad smiley
Pokud bych to chtěla zhodnotit..... moc se nám v Gradaci líbilo,
pláže zase tak moc narvaný nejsou, jak jsme se báli, navíc jsme to každé
ráno řešili tak, že jsme si předem rozložili ručníky a pláž. stan a tak jsme si vytvořili
soukromé rezervé.
Ceny se nám zdáli ok, nic tak šílenýho....ve Vodicích nám to přišlo v r. 2015
daleko dražší.
Co se týče výletů- byli jsme v Dubrovníku--všem doporučuji (za jasného počasí vyjet opravdu ce nejdřív!!)
v Mostaru--fakt jsem si připadala jako v Pohádce tisíce a jedné noci, krásný a zajímavý!! Kdo si tam bude chtít koupit nějaký suvenýr, nebo se najíst, berte si s sebou eura. V kunách jsme si dali jen zmrzku (5kn). Co se týče parkování, z této diskuze jsme vyčetli jedno místo u kostela, kde se mělo parkovat zdarma, ale odchytl nás týpek s ledvinkou kolem pasu a blekotal cosi o eurech. Mi na něj, že eura nemáme, jen kuny (mi jsme je fakt neměli) a on že kuna je nic. Když jsme vytáhli papírovou 20kn, skočil po ní a byl najednou spokojený grinning smiley
Po cestě z Mostaru koupačka na Kravických vodopádech, parkování v kunách 80 za tři dosp.+auto
docela dost lidí, ale jinak paráda a hlavně nám bylo takový hic, že jsme okamžitě zahučeli do
vody. Byla trochu studenější, ale aspon jsme se pěkně osvěžili.
Pokud by to někoho zajímalo, na padáku jsme byla a byl to super zážitek!!thumbs up smiley
Doporučuji procházku do Bristu, konal se tam zrovna svátek sv.(Markéty, rozdávalo se víno a ryby zdarma,hrála
živá hudba....Brist je krásný, nejspíš se příště ubytujeme tam, má své kouzlo!!
Další výlet byl s Felunem Jedanem noční panoráma do Drveníku s fish piknikem 90kn/os, 19.30-23h,
to bylo taky moc fajn, na lodi to docela žilo a ryba byla výborná.
Byli jsme ubytovaní vedle hotelu Labineca a nejspíš jsme měli štěstí na sousedy, protože se kolem nás naštěstí
nepohybovali žádné pochybné existence, ani drzý výrostci.
Nestihli jsme muzeum a Bačická jezera, takže se sem určitě někdy vrátíme.
Všem přeji super dovču a fajn cestu!!hot smiley



Upraveno 2krát. Naposledy upravil Darina123 (24. 07. 2017 16:24).
avatar Re: Gradac
24. 07. 2017 20:47
Darino, ja myslel ze chcete odpocivat a vy jste toho stihli vic nez my za 3 roky. Nevim kde jste presne byli ubytováni, ale obcas jsem chodil pro chleba do studenace nad Lagunou a koukal jsem po aute s plzenskou SPZ. Nenasel jsem... Ale legrační bylo, ze jsem pritom potkal souseda od nas z ulice... 1000 km od domova.
Pokud jste k mori chodili z toho prudkého kopce kolem bazenu u Labineci, museli jste chodit kolem nas.
Re: Gradac
24. 07. 2017 23:15
Valeri, mi stihli i odpočívat smiling smiley, koupali jsme se každý den, i když jsme se vrátili
z výletu. Rozvrhli jsme si to tak, že obden jsme výletili.
Manžel byl sice nejdřív proti /každý rok je to stejný/, ale nakonec musel
uznat, že nevidět tyhle skvosty a každý den mít jako přes kopírák, je docela
nuda...s malým dítětem by to bylo samozřejmě o něčem jiném smiling smiley
Jinak sem dávám foto cesty, kterou jsme chodili, je to focený od tý strany,
kde je Studenac, ale nechodili jsme až úplně nahoru. Hm, tak foto není, už se tady s tím peru asi 30min., nevím jak se vkládá sad smiley Parkovali jsme /narozdíl
od slibu, že parking je u apartmánu/ v té samé ulici, jen o dost metrů dál.
Kde jste teda byli vy?
Jinak s tím sousedem, nám se tohle stalo na Bašce vodě, také jsme potkali
lidi z ulice smiling smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (24. 07. 2017 23:17).
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 55
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.