Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
Re: Gradac
01. 06. 2017 11:34
Stella už tady padla několikrát, tam se určitě vypravíme!
Je fajn, že tyhle fora existují! thumbs up
Re: Gradac
01. 06. 2017 12:49
Stella určite na zmrzku thumbs up a reštaurácia MALO MORE (strana bližšiek Bristu ), kde bolo fajn podvečer na terase

---------------------------------------------------------------------------------------------------
2012-Baška Voda, 2013-Ždrelac, 2014-Drvenik, 2015, 2018 Brist, 2017-Žuljana, 2020-Bibinje, 2022-Gradac, 2023- Sućuraj
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 13:08
Miromi
Mam jeho fotky i z toho chodniku, ale tam uz je vyfocenej a nechci tu jeho fotku zverejnovat.

Foco
Do Malo more jsem chodival na odrezaky. Jak je to trochu výš nad plazi, tak je odtud pekny vyhled a hlavne na zapad slunce. Moc pekny posezeni



Upraveno 1krát. Naposledy upravil valeri (01. 06. 2017 13:13).
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 13:10
A proč by byl Grizzly na dýzu starej? Může trsnout na oldies. Když kolikrát vidím, co vše se vlní na ribarske noči....Hodí líčko na líčko grinning smiley

Druga domovina Hvar - Zavala.
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 13:16
To byl vtip. Taky muze jit pred Lagunu na Neptun klub, nebo jak se to jmenuje.


video: [youtu.be]
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 13:37
Jo, to jsem pochopil, jen jsem šťouchnul.
Re: Gradac
01. 06. 2017 14:25
Na Neptun klub už se mi asi 17ti vyprdne, ale ty druhý dvě diskotéky zkusíme.....
Škoda, že ten tobogán je mimo provoz angry smiley. Byl jste někdo v místním muzeu?
Re: Gradac
01. 06. 2017 20:10
Jo byl. Supr. Vstupné dobrovolné. Stojí to za to. thumbs up
avatar Re: Gradac
01. 06. 2017 21:28
Ahojky všem milovníkům Gradacu a především Bristu,
i my (s manžou a pesanem) jsme vloni dali tuto lokalitu,
ačkoliv jsem dříve preferovala jiné, tady je super, a s radostí se, už za týden vracíme :-),
neb jsme vloni prostě všechno nestihli,
a proto bych měla dotaz na Grizzlyho, který mimochodem sepsal bezva seznam
zajímavých míst, ev. i ostatních, a to ohledně Červeného a Modrého jezera,
stojí to za to, jaká je koupačka v Modráku?

JIž zmiňovaný seznam mohu vřele doporučit, snad bych jen doplnila pro ty, kterým se líbí
Međugorje, o další krásné poutní místo a to Vepric /u Makarské/, klášter v Zaostrogu,
no a moc pěkná je noční Korčula a její nasvícení.
Dubrovník to je klasika, až na to parkování, přesně, jak píše baculka, ale tam se to řeší tak,
že za flašku Becherovky tě na benzince nasměrují do určitého domu přímo v centru, kde mají soukromé parkoviště,
přijel pro nás klučík na skútru, jeli jsme za ním, zkrátka nema prablema.
No a pak samozřejmě BH, to je pecka, ale musíš ji procestovat celou, abys pochopila její krásu,
takže vč. pyramid a hlavně večer posedět s místními, neskutečné co se z minulosti všechno dozvíš.

Malý vzkaz pro Darinku, co se týče výletů lodí, s vlastní zkušenosti, na Boženku se vykašli,
z ní tě bude bolet akorát hlava a stejně nic neukecáš, ale já jsem vloni přes delegátku brnkla do Felunu
a ukecala pro celej penzionek (20lidiček) poloviční cenu na dva výlety a užili jsme si to naprosto luxusně.

Valeri - poklona kámošovi, a já si říkala, že tam asi nikdo neleze ...:-)

Díky za super forum i vlákno.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Polly7 (01. 06. 2017 21:30).
avatar Re: Gradac
02. 06. 2017 11:51
Polly7Jestli můžu já odpovědět na koupání v Modrém jezeře. Koupání je dobré je to taková změna o proti moři a co je horší je potom výstup nahoru.


PS:fotka nejde a nejde načíst

.
.

_________________________Jirka_________________________



Upraveno 5krát. Naposledy upravil Jiri.velmez (05. 06. 2017 21:15).
Re: Gradac
02. 06. 2017 12:52
Polly7, moc díky za radu, ohledně Boženky grinning smiley
S tou flaškou Becherovky je to super nápad, určitě zkusíme!! hot smiley

Také jsme zvažovali Brist, nebo Gradac...manžel chtěl raději do klidu,
ale s dcerou jsme se bály, že v Bristu nic není...hlavně dcera potřebuje
nutně sprchu-má citlivou kůži.....



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (02. 06. 2017 12:52).
avatar Re: Gradac
02. 06. 2017 14:43
Modro jazero
Takto to vypadalo v roce 2013.
Koupat se samozřejmě dá, voda je čistá a teplá - tedy pokud nebude vyschlo.
FKP
Re: Gradac
02. 06. 2017 14:51
v Bristu na pláži jsou také sprchy - např. pod Café Sidra
Re: Gradac
02. 06. 2017 15:47
Tak to je fajn, že jsou i tam sprchy, jestli to bude na pláži pod Labenicí
opravdu tak šílený, jak jsem tady četla, dost možná, že tam skončíme!! eye rolling smiley
avatar Re: Gradac
02. 06. 2017 16:40
Labineca... se ten hotel jmenuje. To je blbost chodit do Bristu. V Gradacu mas všechno po ruce a svoje misto, kdyz prijdes k mori vcas, si krasne najdes. Jen postreh... pod Labinecou je rano na plazi stin dyl, protoze se tam mirne zveda pobrezi a navic je tam právě ten hotel. Na druhy strane plaze, pred pizzerii Stella, sviti sluníčko dřív.
Na druhou stranu, pod Labinecou se mi zdaji mensi kaminky. Tak proto tam mozna je tolik lidi.



Upraveno 2krát. Naposledy upravil valeri (02. 06. 2017 16:47).
Re: Gradac
02. 06. 2017 16:56
Valeri,
to je vidět, že jsi tam opravdu, jako doma, podobné informace se vždycky hodí thumbs up.
Vím, že je v Gradacu všechno, já myslela, Brist jen kdyby jsme mely cizí nohy u hlavy,
jak tady někdo psal....zase je fakt docela blbost najít si apartmán 100m od moře a pak se někam
plazit ještě desítky metrů. Otázkou je, co to znamená přijít k moři včas....určitě nejsem takový
nadšenec, abych tam kvůli místu stepovala v 7h ráno -i to už jsem tu někde četla-cool smiley
avatar Re: Gradac
02. 06. 2017 18:08
Polly7
SUPER!!!!! Koupačka v modráku je perfektní.Vřele doporučuji - teda pokud tam bude voda. Občas se prý stane že jsou skoro na dně. mimo to, dobře se ve městě i nakupuje. Je vidět že je to vnitrozemí a u bosenských hranic.
avatar Re: Gradac
02. 06. 2017 18:14
Valeri - to vím, že to byla legrace vždyť to taky tak beru a v tom duchu jsem i psalgrinning smiley

Fous - máš pravdu. nejsem starej, jen jsem chlapec co už něco pamatuje. Před Neptun clubem si zadělám na break. Nevím co mě ale pak chytne, jestli záda nebo Dr. Chocholoušekhot smiley
avatar Re: Gradac
03. 06. 2017 22:45
Darina 123

Na pláži u hotelů je opravdu hodně zaplněná, směrem ke kostelu je i v hlavní sezóně pláž již snesitelná. Navíc doporučuji v restauraci Laganini si objednat pivo a přenést si jej na pláž (Sklenice je vychlazená z mražáku) cena piva 20Kn.
My chodili a zároveň doporučuji restauraci Stella, která je také kousek od kostela.

V Bristu jsem tak nic zajímavého neobjevil. Malá klidná dědinka, plná úzkých uliček.

Zajímavější je druhá část Gradace, kde jsou opuštěné hotely.
avatar Re: Gradac
04. 06. 2017 17:22
Díky za odpovědi i krásný fotky yawning smiley

Darinko, ještě malý tip, ohledně té sprchy, směrem na Makarskou jsou krásný malý pláže, my jsme tam jezdili protože máme malýho pejska a já, i když mi slaná voda neva, ale na obličej nebo tak, vozím toto, jinak to používáme v karavanu, sprcha solární,
takže vzít třeba dvě, na pláži se to krásně ohřeje, /jednou jsem se dokonce popálila spinning smiley sticking its tongue out/, pak to pověsíš na větev a třeba na dopoledne do oběda nebo tak by to stačilo ..
Re: Gradac
05. 06. 2017 10:17
Moc všem děkuji za tipy a rady, budou se hodit!!hot smiley
Ještě jsem se chtěla zeptat, jestli má někdo zkušenost s půjčením loďky, nebo skútru - jestli je na něj potřeba řidičák,
kolik stálo půjčení atd.
Chorvatsko milujeme a jezdíme s manželem a dcerou každý rok, ale začíná to být tak trochu rok co rok hodně
podobné. Bohužel je to samozřejmě většinou o penězích, třeba let padákem bych si zrovna dala líbit, ale ......sad smiley
Proto bych letos chtěla zkusit něco, co jsme ještě nezažili a za co tam zároveň nenechám měsíční plat......poradíte? smiling bouncing smiley



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Darina123 (05. 06. 2017 10:31).
Re: Gradac
05. 06. 2017 12:32
Taktéž děkuji všem rádcům, některé postřehy jsou pro mě zcela nové a letos to určitě nějak uděláme, abychom se minimálně vyšplhali nad Gradac, neboť v minulosti jsme se dostali na nejvyšší místa Pelješacu, Hvaru a Brače, vše po svých a je to paráda!!! Samotný Gradac na nás zapůsobil dobře, možná jsme čekali o něco více, ale na druhou stranu to tragédie není. Co se týče koupání, zcela jistě doporučuji místa blíže k těm dnes se již rozpadajícím hotelům, tedy na druhou stranu, než je Brist. Často jsme jedli v restauraci Kod Irene, je to kousek od nefunkčního tobogánu a mohu vřele doporučit!! Přes poledne klasické menu, jídlo velmi chutné a ceny běžné, obsluha výborná. Co mi tam trochu chybí jsou právě ty malé lodě, které by člověka převezly na Pelješac, anebo Korčulu. Jasně, můžu jet z Ploče, anebo z Drveniku, nebo Makarské, ale už v tom je kus logistiky.... V Bristu se prodává výborný oliváč, maximální spokojenost, ale abych byl upřímný, chutnal nám i ten, který nám zajistila paní domácí, rozdíl v ceně byl asi 40 kun... Brzy asi zkontaktuji ty, co vylezli nad Gradac, každá rada do dobrá smileys with beer
avatar Re: Gradac
05. 06. 2017 20:51
DARINA123
Vřele ti - tedy manželovi doporučuji toto: [www.youtube.com]
Moc to nestojí a zábava suprová thumbs up smiley grinning smiley grinning smiley grinning smiley
Re: Gradac
05. 06. 2017 20:58
Grizzly...to teda věřím, že zábava je to suprová,
hlavně pro ty, co by to sledovali...já vidět sama sebe
v téhle akci, tak se potrhám smíchy!! Díky za tip, něco jinýho by tam nebylo??spinning smiley sticking its tongue out
avatar Re: Gradac
06. 06. 2017 08:26
Darina 123
Jak píšeš, chceš hodně zábavy za málo peněz a hlavně něco pro manžela. Je tu něco nač zapomínáme.Říká se tomu zábava chudejch, ale u široké veřejnosti je to spíše známé pod pojmem SEX.
Přeji manželovi i tobě příjemnou zbavu. hot smiley hot smiley hot smiley
Re: Gradac
06. 06. 2017 10:03
Grizlly, to je sice pravda, ale sex můžu provozovat i doma, na to nemusím jezdit do Chorvatska thumbs up smiley.
Navíc bychom dceru museli na tu zmiňovanou diskošku poslat samotnou a to v dnešní době asi
nebudeme riskovat.....nejspíš si to necháme zase až na doma, jsme spolu 23let, tak už to není
takový divoký.eye popping smiley
Jinak díky za přání a za rady! grinning smiley
Ještě bych se zeptala, jestli byl někdo v Dubrovníku na lanovce? Vyrazíme tam na pár hodin a přemýšlíme,
jestli zvolit hradby, nebo lanovku...za obojí chtějí docela raketu, tak by mě zajímalo, co je lepší. hot smiley
Re: Gradac
06. 06. 2017 10:53
Pokud vysloveně netrváte na samotné jízdě lanovkou a do Dubrovníku pojedete vlastním vozem , v ranních hodinách je možné bez problémů vyjet na horu Srd autem. Nesjedete do města ale budete pokračovat magistrálou dále směr Čilipi.
Ráno doporučuji kvůli malému provozu. Můžete sledovat okolí Dubrovníku z ptačí perspektivy a i gratis. Není sice ještě otevřena restaurace u stanice lanovky ale výhledy super. Jinak ve velkém zde vozí taxikáři turisty ze zaoceánských lodí. Nejdříve k mostu před samotným městem a pak na tuto horu.,aby toho stihli co nejvíce.
Re: Gradac
06. 06. 2017 13:15
Ač téma Gradac, tak za sebe Dubrovník mohu doporučit, byli jsme tam před 3 roky, parkovali jsme v parkovacím domě za tehdejších solidních 120 kuna na celý den, hradby v docházkové vzdálenosti, takže pohoda. Lanovku jsme zvažovali, ale ta cena atd., zajel jsem po magistrále kousek za město a jsme snad i přes plnou čáru odbočili na cestu, která šla do kopce, široká tak na jedno autor, na mapách to je krásně vidět. Výhledy parádní!!!
Re: Gradac
06. 06. 2017 19:55
Grizzly Ti poradil úpně vše, co jde.
Stella je taky dobrá na pivo a pokud jedeš s cestovkou, bývá tam sleva na pivo a pizzu dle mého názoru mají nejlepší.
Jinak ryby v Luxu na konci Gradacu.
Naproti tomu v Bristu je super ranní zeleninový stánek. ...
Re: Gradac
06. 06. 2017 21:01
Připojuji se, ve Stelle mají suverénně nejlepší zmrzku i pizzu z celého Gradace. A mješana salata sa piletinom také nemá chybu.
Příští týden ve čtvrtek večer už frčíme, nemůžu se dočkat, vlastně my všichni. Mladší syn odškrtává dny..:-) Bydlíme v té vile, ke které
pizzerie Stella patří, takže alespoň ze začátku je pizza denně téměř povinností..:-)
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 59
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.