Vítejte! Přihlásit se Vytvořit nový profil

Rozšířené vyhledávání

Gradac

Autor trevlboj 
avatar Re: Gradac
13. 05. 2014 18:58
4 Hradečák

Tak hrň na mě ty informace, ty starý gradacký mořský vlku! grinning smiley Ať zmateně nebloudím Gradacem a okolím. grinning smiley Prosím! grinning smiley
avatar Re: Gradac
14. 05. 2014 11:08
Halóóóó Václave!!! Prosím, prosím, smutně koukám. grinning smiley
Re: Gradac
14. 05. 2014 11:39
Sk@nes napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Halóóóó Václave!!! Prosím, prosím, smutně koukám.
> grinning smiley

Vydrž Prtka vydrž. Ještě neodjíždíž. Václav je již starší pán tak mu to chvíli trvá.thumbs up smiley
Re: Gradac
19. 05. 2014 12:25
Ajax, Václav není žádný starý pán. Cítí se šestnáct spinning smiley sticking its tongue out Ovšem :

Dost často jsem sedával i ve Stelle. Bydlel jsem vždy kousek od ní ale podstatné bylo, že tam bylo dobré posezení. A když odešla mládež spát a nebo na večerní mejdany - byla tam pohoda. A jídlo - velmi chutné.



U tohoto pána v tom námořnickém triku jsem často sedával.


Zde to bylo dobré :

Projdeš kolem Labineci a asi třetí restaurace po pravé straně - tam asi vařili nejlépe. Posílám pár fotek exteriéru. Pro poznání.

V pozadí za tou paní ,co mi půjčila klíče od svého baráku na Celném je vidět Labineca.
Na druhé straně je to to samé. Sunce - ano pohoda. A opět spousta krásných hospůdek a restaurací. Klasické konoby moc nenavštěvuji. Max na ostrovech. Ty jsou skutečně na pití. Mám totiž velmi rád tu historii. Skutečně kamennou konobu.
Jednou asi před 10ti lety ještě na lodi, jsme navštívili jednu konobu a ve dvě ráno nás policajti upozorňovali na noční klid. Vysvětlili jsme mu, že píšeme novou kroniku Čech a Dalmacije. Za chvíli zpívali s námi. Snad nejkrásnější noc na Jadranu. Dubrovački trubaduri - slabý odvar.
[www.youtube.com]

Vše má ale něco pro a něco proti. Jedná se o sezonní akce a co bylo loni nemusí být dnes a letos. Většinou se jedná o brigádníky a tím je řečeno vše. Tento mladý hoch dostal tringelt jak hrom. Zasloužil si ho. Byl to konobar s velkým K.. Ochotný věčně usměvavý. Asi tam nebude. Škoda.

Každopádně považuji Gradac za jedno z nejkrásnějších měst pobřeží. Ještě štěstí, že je to tam tak daleko a jsou upředňostňovány jiné lokality.A myslím si, že Gradac se mění skutečně pomaloučku po lehoučku. Hotelů po málu - Laguna není hotel, je to spíše ubytovna CKVT ale zase když vidím ty spokojené davy dětí a vlastně i dospělých - přeji jim to.
Penziony - Neptun, Sunce toto je bez konkurence. A ty nové asi zkoušet nebudu.
Neptun :
Krásné pokoje a od r. 2009 i vnitřní bazén. Kousek od je tobogán.

P.S. V Biogradu jsem měl jeden rok v hotelu Kornati pohodu. Druhý rok tam dole na ulici byla zastávka místního vláčku. Konec, Valdauf dohrál a jelo se dál. Děkuji za Gradac.
Jo a zapomněl jsem - ubytování bez vany - je poloviční ubytování. V Neptunu mají vany i s vířivkou atd.. Zase je to ale o ceně. Pokud s jednou vnučkou - ano. Pokud jedou dva nebo tři - musíme to řešit jinak.



Upraveno 1krát. Naposledy upravil Hradečák (19. 05. 2014 12:40).
avatar Re: Gradac
19. 05. 2014 13:34
Václave,

díky za info. thumbs up grinning smiley
Re: Gradac
19. 05. 2014 14:33
Hradečák napsal(a):
-------------------------------------------------------
V Biogradu jsem měl jeden rok v hotelu
> Kornati pohodu.

To muselo být těsně po válce, ne?
Re: Gradac
19. 05. 2014 17:09
Tak já mám jedinou výtku k Hradečákovu hodnocení restaurací. A to, že bych si dobrovolně dle vlastní volby nikdy nesedl do restaurace s těmi hnusnými igelitovými ubrusy na stolech. To je úrověň 4-té cenové. Prostě, to je přežitý hnus-nevkus, který pokazí jakoukoliv atmosféru a chutě.
Re: Gradac
19. 05. 2014 17:16
My jsme byli v Gradacu v září 2011 a byli jsme velmi spokojeni.Bydleli jsme v Hotelu Labineca.Byla to nejkrásnější dovolená.

Amin26
Re: Gradac
19. 05. 2014 17:20
V Gradaci doporučuji ubytování v Hotelu Labineca nebo v Hotelu Sunce.

Amin26
Re: Gradac
20. 05. 2014 08:23
Ahoj, 14.6. ráno, asi ve dvě, vyrážíme směr Gradac.:-D Jak já se těším. Jedeme tam asi už po páté. Vždy jsme bydleli v hotelu nebo depandencích
Labineca a je to nejlepší hotel, jaký jsme poznali. (Depandence jsou lepší). Letos poprvé jedeme do apartmánu, chtěli jsme vyzkoušet.
Budeme bydlet ve Ville Bošac, patří k ní pizzerie Stella, takže budeme vlastně nad tou pizzérkou.
Projeli jsme několik míst v HR, někde se nám líbilo víc jinde míň, ale až když jsme přijeli do Gradace, tak jsem věděla, že tam rozhodně nejsme
naposled. A dnes už si ani neumím představit, že bychom jeli jinam. Vím,že je v HR spousta krásných míst, které stojí za to vidět.
Mě to ale táhne do Gradace. Druhý domov.:-)
Re: Gradac
20. 05. 2014 09:18
Darris přesně s tebou souhlasím,chorvatsko je nádherný,ale Gradac je Gradac, letos pojedeme už po 10 a do stejného apartmánu a pořád se nám tam líbí stejně jako poprve.Máme apatmán kousek od tobogánu,z Gradace jsou pěkné výlety do Dubrovníku,Bosny-Mostar,kravice(vodopády),ale i na druhou stranu split a celá makarská,nebo výlety do hor nad Gradacem jsou taky pěkné,procházkou do Bristu atd...Zkrátka Gradac je Gradacyawning smiley
Re: Gradac
20. 05. 2014 14:51
Zdravím poslední dva přispěvatele smiling smiley, hlavně Darris - hned vedlejší, téměř přilepený dům k vile Bošac směrem do kopečka ke kostelu je "náš", ale musíme si letos počkat až do září. Gradac je i pro nás jedno z nej-nej míst, moc se těšíme na Katju a její rodinu - doufám, že na nás počká i naše milá bakica - nemůžeme se dohodnout, jestli jí letos je 98 nebo 99 thumbs up - vloni v pohodě luštila křížovky a vařila, ale stěžovala si, že se jí špatně chodí ze schodů - nehoráznost v tomto věku, co? yawning smiley
Hezky si to užijte a nezapomeťe napsat, jak jste se měli a co je nového!
Re: Gradac
20. 05. 2014 17:42
Kvetaco. Moc ten Gradac nechval at to nedopadne jak v Ivan Dolac. Jinak do Gradacu jezdíme již 12let a to 2krát ročně.
Re: Gradac
20. 05. 2014 20:06
Já chválím a ty už jsi tam byl 24x asi proto, že blbější flek jsi u Jadranu nenašel, což ??? thumbs up smiley
Re: Gradac
20. 05. 2014 20:30
Když finance a šéf dovolí tak 30.8 opět GRADAC.. Jelikož povezem známých tak to bude na Laguně.
avatar Re: Gradac
20. 05. 2014 22:39
4 kvetaca & ajax

V ID jsem zatím nepotkal tolik lidí co v Gradacu. Takže již dávno je to zahuštěné až až. grinning smiley Do ID zatím neprojede autobus, takže ochrana tunelu Pitve zatím funguje. yawning smiley

Ale jinak v Gradacu resp. Bristu je fajn. Proto se tam letos vracím. thumbs up Ale chtělo by to minisraz fóra v Gradacu. Že by příští rok? spinning smiley sticking its tongue out To to, ale nesmí Květka naštelovat jindy než my. grinning smiley Asi se bojí toho červeného co bychom spolu vypili. grinning smiley Nóóó jóóó slabííí povahýýý z Prahýýý, že? grinning smileygrinning smileygrinning smiley
Re: Gradac
20. 05. 2014 22:59
Peníze a strach nemívám, Libore grinning smiley smileys with beer
Já to mám vždycky naplánované krásně, ale plány jsou hlavně od toho, aby se mohly měnit - uvidíme po letošním experimentu v září, co a jak bude příští rok - třeba je ještě ve hře Medov Dolac, co tomu říkáš, JIRKO Z RI ? yawning smiley
avatar Re: Gradac
20. 05. 2014 23:25
4 kvetaca

Bylo by to super, jestli to vyjde v Medov Dolac. yawning smiley Vzali bychom to po cestě zpět. smiling smiley Ovšem jestli zdraví a ten co to řídí dovolí. yawning smiley
Re: Gradac
21. 05. 2014 09:09
Já vím, ono to vábně nevypadalo - igalit na stole - ale když jsem viděl ta jídla - nešlo jenom projít kolem. Musel jsem to ochutnat.
A maso tři druhů. Ani ve Vodice nebylo lepší. Tady bylo super. A Ajvar - domácí a ten tedy byl thumbs up !
Re: Gradac
21. 05. 2014 09:23
Globík napsal(a):
-------------------------------------------------------
> Hradečák napsal(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> V Biogradu jsem měl jeden rok v hotelu
> > Kornati pohodu.
>
> To muselo být těsně po válce, ne?

Ale Globíku. Já jenom psal dál.
Toto bylo vytrženo z kontextu a ono to bylo totiž již v tomto století.
To ještě neznamené že když jsem se narodil v minulém tisíciletí, v minulém století a dokonce v první polovině minulého století že jsem projel válku jako turista.
Ovšem pozor. V r 1947 jsem byl poprvé v Jugoslávii. A několik let. No a to bylo těsně po válce. Jenže to bylo u babičky a ne v Biogradu.
Ale vážně ten vláček mne skutečně dělal problémy ! thumbs up smiley
Tady se podívej jak daleko bylo k vláčku. A to každou půlhodinu zastavoval v zastávce. Kolikrát ještě ve dvě hodiny v noci. No co, člověk se s tím musí smířit. Ne se vztekat a nadávat.spinning smiley sticking its tongue out
Re: Gradac
22. 05. 2014 09:47
Ahojky, určitě si to tam užijeme. V Gradaci to ani jinak nejde, než si užívat.:-D Jen jsem se dívala na předpověď počasí, vím, že je ještě brzy,
ale i tak... předpovídají jen kolem pětadvaceti stupňů. Jak píšu, vím, že je ještě brzy, ale líp by se četlo, že bude přes třicet.
Snad to ještě změní. Jezdíme vždy v druhé půlce června a pokaždé jsme měli tropy, kolem čtyřiceti stupňů.
avatar Re: Gradac
22. 05. 2014 13:07
4 Darris

Do půli června se to ještě může změnit. Ale 25 st. C ve stínu, což je 30-32 st. C na slunci je přijatelná míra. Hlavně moře ať to vytáhne aspoň na 22-23 st. C. yawning smiley Spoléhám na to, budeme na místě o dva dny později než vy, resp. budeme ve vedlejším Bristu. smoking smiley
Re: Gradac
22. 05. 2014 18:13
Souhlasím, je to přijatelné, ale uvítala bych vyšší teploty. Necháme se překvapit. Ono nám stejně nic jiného ani nezbývá, že?:-)
Hlavně, aby nepršelo.
Re: Gradac
22. 05. 2014 18:29
Darris:
Přesně tak. A když bude pršet, tak se schováme do moře. I kvůli tomu tam přece jedeme...
Re: Gradac
22. 05. 2014 18:37
Ale kdyby pršelo a k tomu byla ještě "zima", tak ani v tom moři by to nebylo to pravé ořechové...:-/
Ale já věřím, že bude kráááásně.:-D Mimochodem, na kterých stránkách koukáte na předpověď pro Gradac?
Ideálně, aby tam byla dlouhodobější předpověď. Díky!:-)
Re: Gradac
22. 05. 2014 19:36
Re: Gradac
22. 05. 2014 19:52
Děkuji.smiling smiley
Re: Gradac
23. 05. 2014 12:31
skús aj toto, ja si pozerám počasie tam predpoveď a vačšinou im to vychádza

[prognoza.hr]

prípadne iné mesto poblíž, lebo Gradac tam priamo nie je, Ploče je však za rohom
Re: Gradac
23. 05. 2014 13:09
4 Sk@nes:

Píšeš o teplotě na slunci. Jak se měří teplota na slunci? Myslel jsem, že nějakou vypovídací hodnotu mám jen měření teploty ve stínu. Vždyť při měření na slunci není naměřená teplota závislá jen na skutečné teplotě, ale zejména na materiálu, ze kterého je teploměr vyroben, na jeho barvě, na úhlu, pod kterým ně něj dopadají paprsky, atd. Garantuji, že s černým kovovým teploměrem naměříš na slunci podstatně vyšší hodnotu, než např. s bílým plastovým....
avatar Re: Gradac
23. 05. 2014 23:23
4 MartinR

Ještě si zapomněl uvést denní dobu a povrch nad kterým to měříš. Jiné to bude ráno, jiné v poledne a jiné večer. Jiné to bude nad asfaltem, jiné nad trávníkem. Mým cílem nebylo fyzikální okénko v Gradaci, ale odhad průměrného zvýšení teploty. Příště si budu dávat pozor a uvedu přesnou definici a typ teploměru či čidla. grinning smiley Takže ještě jednou sorry! yawning smiley
Promiňte, ale pouze registrovaní uživatelé smí přispívat do tohoto diskusního fóra.

Přihlašte se zde.

Přihlášení uživatelé

Hosté: 65
Zaznamenaný počet uživatelů: 62 během dne 19. 01. 2012
Zaznamenaný počet hostů: 1075 během dne 01. 11. 2018
Nevkládejte prosím nabídky zprostředkování ubytování a odkazy na komerčně zaměřené stránky. Všechny tyto příspěvky budou smazány. Pokud chcete někoho upozornit na výhodné ubytování, můžete použít e-mail. Provozovatel fóra neodpovídá za obsah příspěvků a nenese za ně žádnou odpovědnost.